از سری مقالات مسابقه مقاله نویسی _ مسافر فرشاد
سه شنبه 3 فروردین 1395 ساعت 03:00 | نوشته ‌شده به دست همسفر مهدی | ( نظرات )
این روزها با پیشرفت علم و تكنولوژی پیشرفت های بسیار زیادی نیز در زمینه پزشكی حاصل شده است، كه درمان اعتیاد هم از این قائده مستثنی نمی باشد اما چگونه است كه با وجود این پیشرفت های عظیم در پزشكی، جهان در درمان اعتیاد این طور ناتوان مانده و بهبودی یك بیمار حاصل از سوء مصرف مواد را امری لاعلاج می دانند و صرفا به درمان های نگهدارنده و برگزاری جلسات روان درمانی فقط برای كنترل بیماران اكتفا نموده است. حال بگذریم كه در این میان كسانی سود جو هم با جان بسیاری از انسانها بازی می كنند.
اما آیا پزشكانی حاذق وجود ندارد؟ آیا افراد دلسوزی در زمینه اعتیاد فعالیت نمی كنند؟ آیا مشكل از داروهای درمان اعتیاد است؟ و... اما پاسخ در این است كه نقاط كور بیماری اعتیاد نامشخص و نامعلوم باقی مانده بود. تا اینكه اولین بار آقای مهندس دژاكام كه خود سالها درگیر این بیماری هولناك بود، با تحقیق و بررسی مقاله صورت مسئله اعتیاد را ارائه كردند و پرده از رمز و راز درمان اعتیاد برداشته شد و برای اولین بار فرضیه ایكس توسط ایشان مطرح و مورد بررسی قرار گرفت. اگر به زبان ساده بگوییم سیستم های ترشح غدد درون ریز و برون ریز و ناقل های عصبی كه سیستم ایكس یك انسان را تشكیل می دهند تمام رفتار، خلق و خو و روحیات یك انسان تابع عملكرد درست این سیستم می باشد و چون ذره ایاز این سیستم شناخته شده است آن را ایكس نام گذاری كرده اند.

حال مهندس دژاكام بیان كردند كه یك فرد معتاد با مصرف مواد مخدر در طی بازه زمانی كه بسته به نوع ماده مصرفی و شرایط بدنی افراد از چند ماه تا چند سال باعث می شود تا این سیستم از حالت تعادل طبعی خارج شده  و مواد مخدر بیرونی جایگزین مواد مخدر طبیعی بدن می شود و فرد دچار بیماری اعتیاد می گردد. همین تعریف مشخص كرد كه اعتیاد یك جایگزین مزمن است نه یك مسمویت مزمن.

زیرا ماده مخدر برای یك فرد سالم حكم سم را دارد ولی برای یك معتاد دیگر سم نیست. مسئله ای كه درمان گران اعتیاد را سالها گمراه كرده و به بیراهه برده بود و مسئله دیگر بحث زمان بود. مورد بسیار مهمی كه در درمان اعتیاد در نظر گرفته نمی شد و به همین دلیل هم نتایج مطلوبی از درمان های مختلف كه البته به نام ترك از آن ها یاد می شود نتیجه بخش نبود. زیرا در روش های دیگر سیستم ایكس بدن بازسازی و ترمیم نمی شود و شخص یا دوباره به اعتیاد برگشت می كند  و یا در عذاب به سر خواهد برد. اما زمان مناسب برای درمان اعتیاد كه بر اثر تجربیات و الگوهای بسیار زیادی كه در كنگره 60 به درمان رسیده اند حداقل 10 ماه تا 11 ماه می باشد. اما مسئله مهم دیگر این كه چه دارویی باید استفاده می شد تا برای همه معتادین با مصرف هر نوع ماده مخدر مناسب بوده و به درمان قطعی اعتیاد ختم شود.

این مسئله نیز توسط مهندس دژاكام كه در واقع بنیان گذار این روش درمانی با نام DST می باشند مشخص گردید. به راستی تریاك بهترین و كامل ترین دارو برای درمان اعتیاد به هر نوع ماده مخدر می باشد. زیرا این ماده حاوی 25 نوع آلكالوئید بوده كه هر كدام از این مواد موجود در تریاك برای بازسازی سیستم ایكس یك مصرف كننده مواد مخدر لازم و ضروری می باشد.

مورد مهم دیگر كاهش ماده مصرفی (تریاك) در پله های 21 روزه در طی این 11 ماه است. پس تا این جا مشخص شد كه درمان اعتیاد چه تفاوت های مهمی با روش های دیگر دارد. حال با این روش درمانی و كاهش پله های 21 روزه در طی 11 ماه جسم و روان فرد مصرف كننده به تعادل می رسد اما در كنگره 60 یك مثلث است: جسم و روان دو ضلع از اضلاع این مثلث می باشد.

ضلع سوم كه همانند دو ضلع دیگر مهم و ضروری می باشد مسئله جهان بینی و نگرش فرد مصرف كننده است. كه در قالب كارگاه های آموزشی در طول مدت درمان به فرد مصرف كننده تحت درمان آموزش داده می شود. حال شاید با خود بگویید كه جسم و روان كه به تعادل برسد و انسان نیازی به مصرف مواد در خود احساس نكند پس جهان بینی دیگر به چه كار می آید؟
یك مصرف كننده مواد مخدر كه مدت ها و سالها درگیر مواد بوده این تخریب را در افكار و اندیشه خود نیز به وجود آورده است. در واقع فرهنگ اعتیاد در او شكل گرفته است. لذا لازم و ضروری است كه كلاس های آموزش جهان بینی نیز برگزار گردد. كه این كلاس ها در كنگره 60 هم به صورت گروهی و هم به صورت جداگانه در قالب یك ل‍ژیون توسط راهنما به رهجوها آموزش داده می شود كه در واقع پایه اصلی این آموزش ها شناخت انسان، شناخت ضد ارزش ها و تزكیه و پالایش است.
این جا ضلع دیگر درمان نیز كامل شد كه به طور خلاصه این مثلث گویای تفاوت روش درمانی اعتیاد در كنگره 60 با روش های دیگر می باشد.

نویسنده: مسافر فرشاد مسروری
لژیون آقای حامد شمس     
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
ناصر توکلی سه شنبه 3 فروردین 1395 20:04
خدا قوت
مسافر رحمانL13 سه شنبه 3 فروردین 1395 17:39
سلام وتبریک خدمت اقا فرشاد واقا مهدی عزیز مرسی بسیار زیبا است متشکرم
ناصر توکلی سه شنبه 3 فروردین 1395 16:37
خدا قوت
ناصر توکلی سه شنبه 3 فروردین 1395 14:44
خدا قوت
وحید سه شنبه 3 فروردین 1395 14:17
فرشاد عزیز نوشته و مقاله زیبایی بود.
مهدی عزیز خدا قوت و سال نو و عیدتون مبارک.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات