" کارگاه آموزشی خانم های همسفر سه شنبه 94/12/18
سه شنبه 18 اسفند 1394 ساعت 19:21 | نوشته ‌شده به دست همسفر زری | ( نظرات )سیزدهمین جلسه از دوره پنجاه و هشتم سری کارگاه‌های آموزشی ویژه همسفران کنگره60 با استادی کمک راهنمای محترم "خانم شبنم حسینی"، نگهبانی  "خانم مهوش" و دبیری "خانم صدیقه" با دستور جلسه "لژیون در داخل و خارج از کنگره" در روز سه شنبه مورخ 94/12/18، رأس ساعت 16:30 آغاز به کار نمود.
سخنان استاد:

اگر اعتیاد و دنیای تاریکی را یک طیف در نظر بگیریم، وقتی شخص مصرف‌کننده وارد این اعتیاد و دنیای تاریکی می‌شود. مطمئناً عواملی وجود دارد که شخص سریع تر به اعماق تاریکی‌ها برود، یکی از این عوامل، بی‌نظمی شخص مصرف کننده است. وقتی ما خلقت هستی را نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که خداوند هم تمام هستی را براساس حساب‌ و کتاب و نظم آفریده و اگر ذره‌ای از این نظم خارج شود، هستی از تعادل خارج می‌شود. وقتی که ما به کنگره نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که چیدمان کنگره بانظم و ترتیب و زیباست، که این نظم و ترتیب باعث می‌شود روزبه‌روز استحکام کنگره بیشتر شود.

 در حال حاضر حدود هفده یا هجده سال از تأسیس کنگره می‌گذرد و هرسال نظم آن بیشتر می‌شود و در پی آن رهایی‌ها بیشتر می‌شود و ما هر روز رشد کنگره را می‌بینیم. یکی از چیزهایی که نظم کنگره را به وجود می آورد، تشکیل لژیون‌ها بود که آقای مهندس تدبیر کردند. زمانی که یک مصرف‌کننده وارد کنگره می‌شود و به او می‌گویند که باید راهنما انتخاب کنی و در لژیون بنشینی، داخل لژیون نظمی را که از آن خارج شده بود یاد می‌گیرد. یاد می‌گیرد که سر ساعت به کنگره بیاید و سر ساعت برود، لباس های مرتب بپوشد و دستورهای راهنمایش را اجرا کند و ... آقای مهندس می‌فرمایند: لژیون از مثلثی تشکیل‌شده که یک ضلع آن رهجو، یک ضلع راهنما و ضلع دیگر قوانین و آموزش‌هایی است که بین راهنما و رهجو رد و بدل می‌شود و این سه ضلع باید باهم رشد کنند، در غیر این صورت مثلث از تعادل خارج می‌شود و ممکن است لژیون رو به تباهی برود.

اگر ما ضلع اول یعنی رهجو را در نظر بگیریم که رهجویی باشد که به راهنمایی های راهنمایش عمل نکند و نخواهد به دانایی برسد، مسلماً هر قدر هم راهنما مطالبش صحیح و به‌روز باشد ولی چون رهجو نافرمانی می‌کند و نمی‌خواهد آموزش بگیرد، آن لژیون از یک ضلع مثلث دچار مشکل می‌شود و این قضیه آرام‌ آرام به بقیه بچه‌های لژیون القا می‌شود و لژیون آرام‌ آرام رو به تباهی می‌رود و این موضوع برعکسش هم صادق است، یعنی رهجویی می‌خواهد رشد کند ولی راهنما به همان آموزش بسنده می‌کند و فکر می‌کند، همین‌ قدر آموزش‌ دیده و راهنما شده، کافی است و دیگر نمی‌خواهد مطالب به‌روز را آموزش بگیرد. مسلماً راهنما آموزشش متوقف می‌شود ولی رهجو رشد می‌کند و اگر سئوالی برای رهجو پیش بیاید راهنما پاسخ درستی برای آن ندارد و دیگر آن حس خوب بین راهنما و رهجو منتقل نمی‌شود و آرام‌ آرام این موضوع به بچه‌های دیگر لژیون هم منتقل می‌شود و رابطه بین راهنما و رهجو کمرنگ می‌شود، که بنا به فرمایش آقای مهندس در امتحانات کمک راهنمایی این موضوع خود را نشان می‌دهد. از یک لژیون چند شاگرد با نمرات خوب شرکت می‌کنند و از لژیونی دیگر شرکت‌کننده‌ای نیست و یا افراد کمی شرکت می‌کنند با سطح نمرات پایین. این برمی‌گردد به عملکرد راهنمای آن لژیون، اگر چیزهایی که کمک راهنما در لژیون آموزش می‌دهد صحیح و به‌روز باشد نتیجه خوب آن در آزمون‌ها مشخص است.

 ما لژیون ها را خانواده‌های کوچک کنگره می‌دانیم و یک راهنما با آموزش به‌روز و صحیح خود رهجوهایش را آماده می‌کند برای خانواده‌های بزرگ کنگره 60 که همان شعب هستند، تا این رهجوها آماده شوند و بتوانند خودشان در آن شعب به‌عنوان کمک راهنما خدمت کنند و ضلع سوم که مطالبی است که بین راهنما و ره‌جو ردوبدل می‌شود که قاعده مثلث است و مهم‌ترین ضلع مثلث است و در صورتی این ضلع رشد می‌کند که مطالب به‌روز و صحیح باشند. ما از روی رهایی‌ها و درمان افراد متوجه می‌شویم که متون کنگره 60 برای آموزش مناسب است و یک راهنما موظف است در لژیون خود متون کنگره را آموزش دهد. هرچه نظم در لژیون بیشتر باشد بازدهی آن لژیون بالا می‌رود و هرچه آموزش‌ها صحیح تر باشد انرژی های منفی از لژیون دور می‌شود و صفات آن افراد آرام‌ آرام تغییر می‌کند و حس خوبی بین افراد لژیون برقرار می‌شود و اگر لژیونی در مسیر صراط مستقیم گام بردارد احساس امنیت بیشتری بین افراد آن لژیون برقرار می‌شود که با هیچ‌چیز قابل تعویض نیست.


توجه توجه:

جلسه آینده 17 فروردین سال 1395 تشکیل می گردد.

دستور جلسه بعدی:  دانایی، دانایی موثر و سواد

سی دی هفته:  سی دی زمان مناسب و سی دی جهان اکبر به استادی جناب آقای مهندس.

مرزبان گروه خانواده: سرکار خانم ندا                                                مرزبان کشیک آقای هادی اقبالی

  عکاس: همسفر زری لژیون خانم عزت

وبلاگ: همسفر زهرا لژیون خانم آذین راد

          شعبه آکادمی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی خانمهای همسفر،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فریده چهارشنبه 19 اسفند 1394 21:39
خانم شبنم بسیار عالی بود از خانم رهرا و زری سپاسگذارم.
همسفر فخری چهارشنبه 19 اسفند 1394 06:34
سلام و خداقوت خدمت خانم شبنم که جلسه عالی رو ارائه دادند.به خانم زری و زهرا عرض خدا قوت دارم
مسافر امیر امانی چهارشنبه 19 اسفند 1394 02:23
خدا قوت خدمت خانم زری وبلاگ نویس محترم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic