مصاحبه با آقای کامران رک، سردبیر سایت کنگره60
جمعه 9 مرداد 1394 ساعت 21:21 | نوشته ‌شده به دست آکادمی کنگره | ( نظرات )


مصاحبه با آقای کامران رک، سردبیر سایت کنگره60

"بمناسبت هفته سایت"


لطفا خودتونو به روش کنگره60 معرفی کنید؟

سلام دوستان کامران هستم یک مسافر. آنتی ایکس مصرفی شیشه.کوکائین.قرص.کراک و حشیش. 14ماه سفر کردم، راهنما آقای ربیعی، ورزش فوتسال، رهائی 5 سال.در ضمن 11 ماه با راهنمائی آقای خدامی سفر نیکوتین داشتم و رهائی از سیگار 2 سال.

چند وقت هست که شما در سایت کنگره خدمت میکنید؟

من در تاریخ 15/9/89 به رهائی رسیدم و قبل از آن به تشویق یکی از دوستان فعالیتم را وبلاگ یکی از نمایندگیها شروع کردم(حین سفر اول). دل نوشته می نوشتم و اتفاقات و خاطرات سفر اولم را مینوشتم. و حتی مسائل دوران مصرفم را مینوشتم و مطالبم خیلی مورد توجه دوستان قرار گرفت و این انگیزه ای شد برای من که بیشتر در این فضا فعالیت کنم.

دیگر اعضای کنگره60 چگونه میتوانند برای سایت و وبلاگهای کنگره مطلب بنویسند؟

خیلی از دوستان در کنگره برای نوشتن مطلب خیلی مشکل دارند. چون این کار را برای خودشان خیلی سخت میکنند. ما قرار نیست در حد یک نویسنده حرفه ای باشیم. کافی است که مطلب خودمان را ساده و روان و با کلمات معمولی بنویسیم و نیاز نیست که از کلمات عجیب و قریب استفاده کنیم. بهتر است شروع به نوشتن کنیم و ساده بنویسیم. از سفر خودمان و تجربیات خودمان.

کمی در مورد سایت و تاریخچه آن بگوئید؟

سالهای گذشته به این صورت بوده که یک شرکت برای ما سایت را طراحی و اداره میکرد و اگر قرار بود مطلبی در سایت بگذاریم خیلی طول می کشید تا این کار را برای ما انجام بدهند. ولی سایتی که امروز شاهد آن هستید تماما بدست اعضای کنگره60 ساخته و طراحی شده است و توسط خود اعضا گردانده میشود و حتی کلیه مطالب آن نیز توسط خودمان تولید و نوشته میشود.

حدود 2 سال و نیم پیش تیم جدید سایت با مدیریت آقای شهروز آذر پور  و همکاری من (کامران رک) و آقای نادر سلطان محمدی شروع بکار کردیم. در آن زمان بازدید روزانه سایت 3 تا 5 هزار نفر بود و هر هفته نهایتا 10 مطلب یا پست جدید در سایت قرار داده میشد. در صورتیکه در حال حاضر ما روزانه بیش از 30 هزار بازدید کننده داریم. و روزانه مطالب زیادی در سایت قرار داده میشود(13 مطلب در هر روز. حتی روزهای تعطیل این روند انجام میشود)

لطفا کمی از نحوه فعالیت خودتان در سایت بگوئید؟

تا فبل از قطع شدن و خرابی سرور بلاگفا ما همه روزه بیش از 250 وبلاگ(شعب و وبلاگ لژیونها) را برسی میکردیم و تمامی مطالب  آنها را میخواندیم و از داخل آنها سعی میکردیم بهترین مطالب را انتخاب کنیم  و در سایت قرار بدهیم که البته این کار بسیار سختی بود.

اما در حال حاضر قرار است کلیه وبلاگها زیر مجموعه سایت کنگره قرار بگیرند و قرار شده است که تمام نمایندگیها و شعب الزاما باید یک نفر را بعنوان مدیر وبلاگ به سایت معرفی کنند که مدیر وبلاگ درضمن کاربر سایت هم خواهد بود و وظیفه خود وبلاگ مربوطه است که مطالب آن شعبه را جمع آوری کند و در سایت کنگره قرار بدهد. و ما هم به روند انجام این کار نظارت خواهیم کرد.

لطفا تیم سایت کنگره را معرفی کنید تا صرفا با آوردن نامشان از ایشان در حد خودم تجلیل کده باشم؟

1_ سرپرست سایت آقای شهروز آذرپور هستند

2_ من، کامران رک، سردبیر بخش فارسی سایت هستم

3_ آقای مهدی پارسا دبیر سایت

4_ آقای احسان رنجبر، سردبیر و مترجم بخش انگلیسی سایت

5_ آقای امین حمله داری و آقای احمد شریفان کاربران سایت

6_آقای سیروس مولائی، عکاس

7_ آقای مازیار اعرابی نویسنده

و البته دوستان زیادی هم در این مسیر بصورت غیر مستقیم به ما کمک میکنند که اگر کمکهای تمام این دوستان نبود قطعا ما از لحاظ عملکرد، در جایگاه امروز نبودیم.

لطفا از نظر محتوائی کمی در مورد سایت و محتوای آن برای ما توضیح بدهید؟

صفحه اصلی سایت دارای بخشهای متعددی است.

1_ در قسمت بالا یک مطلب اصلی داریم که قطعا از اهمیت زیادی برخوردار است. (این مطلب به انتخاب خود آقای مهندس انجام میشود).

2_ در زیر این قسمت نیز سه مطلب بولد یا ویژه قرار میگیرد.(این مطلب هم به انتخاب آقای مهندس میباشد).

3_ در قسمت نوار متحرک صفحه اصلی نیز 14 مطلب مهم دیگر که میبایست بیش از یک روز به نمایش گذاشته شود قرار میگیرد.

4_ بخش تصاویر روز که هر روز شامل 5 تصویر برگزیده از بین صدها تصویر، میباشد.

5_ بخش ویدئوها که صرفا فیلمهای تولید شده خود اعضای کنگره را نمایش میدهد.

6_ بخش موسیقی نیز صرفا شامل آهنگهای ساخته شده اعضا میباشد.

7_ در بخش کتاب و نشریات شما میتوانید کلیه نوشتارهای کنگره60 را بصورت آنلاین استفاده نمائید.

8_ در قسمت فایل های صوتی هم این امکان وجود دارد که کلیه CD  های آموزشی را بصورت آنلاین خریداری و دانلود کنیم.

9_ یک بخش هم داریم بنام شاعران کنگره60 که کلیه اشعار و آثار  اعضای کنگره در آن بایگانی و در اختیار دیگران قرار میگیرد(این بخش زیر نظر آقای امین دژاکام میباشد).

و بخشهای زیاد دیگری که در گزینه های بالای صفحه قرار دارد که از جمله مهم ترین آنها قسمت آدرس شعب میباشد که بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.

در یک کلام میشود  گفت که سایت کنگره60 بزرگترین نمایندگی و شعبه کنگره میباشد که در واقع پل ارتباطی است بین کنگره و تمام نقاط دنیا که مستقیما زیر نظر خود آقای مهندس فعالیت میکند. سایت کنگره ویترین کنگره60 است.

لطفا بطور اختصار اهداف سایت را بیان کنید؟

1_ در حال حاضر روزانه بیش از 30 هزار بازدید داریم. یکی از اهداف این است که این رقم به 100 هزار نفر برسد. که این در راستای جهانی شدن کنگره به ما کمک میکند.

2_ یکی دیگر از اهداف سایت این است که مطالب با کیفیت در اختیار دیگران قرار بدهیم. اینکه مطالب خودمان را، خودمان و توسط اعضای کنگره60 تولید کنیم نه اینکه از سایت های دیگر کپی کنیم.

3_ سایت کنگره یکی از درگاههای جذب تازه واردین است که در این راستا کارائی بالائی دارد.

4_ یکی دیگر از موارد استفاده سایت اطلاع رسانی(درون سازمانی) مانند اعلام برگزاری مسابقات ورزشی یا آزمونها و اطلاعیه ها و ... میباشد.

5_ در این مقطع زمانی هیچ هدف مادی و کسب درآمد از سایت کنگره نداریم ولی میتوانم به جرات بگویم که اگر آقای مهندس اجازه بدهند الآن سایت کنگره استعداد و قدرت این کار را دارد.

6_ در نهایت بزرگترین هدف ما که در سایت خدمت میکنیم جلب رضایت آقای مهندس است.

بزرگترین هدف سایت:

برای ما مهم نیست که افراد چه دینی یا مذهبی دارند و یا رنگ پوست آنها چیست و در چه جایگاه اجتماعی هستند. هدف ما این است که بتوانیم یک نفر را از تاریکی نجات بدهیم و اینکه به تمام مردم دنیا بگوئیم که ما راه علمی درمان اعتیاد را پیدا کرده ایم و شما هم میتوانید از علم کنگره و از این روش کاربردی بصرت رایگان استفاده کنید.

صحبت پایانی آقای کامران رک:

خواهش میکنم که یک ذره بیشتر به موضوع سایت و نوشتن در سایت اهمیت بدهیم. من هر چقدر که در شعبه خودم خدمت کنم، نهایتا میتوانم به 200 نفر خدمت کنم. در صورتی که اگر یک مطلب خوب برای سایت بنویسم آن مطلب را بیش 3 هزار نفر میخوانند و ممکن است در زندگی آنها تاثیر داشته باشد. که البته این راه(نوشتن مطلب) برای تمام اعضای باز است و به راحتی میتوانند از طریق مسئول وبلاگ لژیون خودشان مطلب خود را در اختیار سایت کنگره قرار دهند.

آقای کامران رک سخنان خود را با پیامی از آقای مهندس دژاکام به پایان رساندند:

وبلاگ نویسان، نویسندگان عالی قدری هستند که اگر معرفت، عدالت و عمل سالم را مد نظر قرار دهند میتوانند کفه صلح و آرامش را سنگین نمایند و بسان پرندگان نغمه رهائی را به همه انسانهای دردمند برسانند


نویسنده و تهیه گزارش: مسافر ناصر توکلی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
ناصر توکلی سه شنبه 20 مرداد 1394 21:22
خدا قوت به تمام خدمت گزاران سایت کنگره.آقای کامران. آقای مهدی پارسا و دیگر دوستان
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic