" جلسات گارگاه های آموزشی روزهای پنجشنبه 94/11/29
پنجشنبه 29 بهمن 1394 ساعت 19:27 | نوشته ‌شده به دست آکادمی کنگره | ( نظرات )
بیست و دومین جلسه از دوره پنجاه و هشتم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60 ویژه آقایان مسافر و همسفران در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه "وادی دوازدهم و تاثیر آن روی من" با استادی کمک راهنمای محترم آقای حسین نمکی و نگهبانی موقت آقای پیام و دبیری موقت آقای علیرضا در روز پنجشنبه مورخ 94/11/29 راس ساعت 17:00 اغاز به کار نمود.

"در ضمن تولد سومین سال رهایی مرزبان محترم آقای بهرام کنعانی رهجوی آقای حسین نمکی را با شور فراوان جشن گرفتیم"متن سخنان استاد:
امروز صبح که از خواب بیدار شدم نمی دانم چرا حال خوبی داشتم و خوشحال بودم و قبل شروع جلسه که در نشریات بودم کتاب60 درجه را باز کردم و که پیام محبت آمد و این برایم خیلی جالب بود که در چنین روزی این پیام برای من پیش آمد. وادی 12 می گوید " در آخر امر، امر اول اجرا می گردد" یعنی در آخر هر چیزی، اتفاقی می افتد که آن خواست درونی ماست. من می خواهم امروز بیشتر در مورد درختکاری و محیط زیست صحبت کنم. هر انسانی از طبعیت درس و تاثیر می گیرد. اگر ما در منطقه ای آلوده زندگی کنیم، آن آلودگی تاثیر خودش را روی من می گذارد و اگر در منطقه ای زیبا و پاک و سرسبز زندگی کنیم آن پاکیزگی هم بر روی روح و روان ما تاثیر می گذارد. همین طور که کنگره دارای محیطی آرام و پاک می باشد و ما از آن بسیار انرژی می گیریم.

من از زمانی که وادی دوازدهم را خواندم و آموزش گرفتم، در بیرون از اینجا مسائلی را میبینم که چقدر افراد نسبت به محیط زیست خود بی توجه هستند و اکثر بیماری های شایع در اجتماع، ناشی از بی توجهی خودمان نسبت به محیط زیست می باشد. در کنگره ما یاد گرفتیم که اگر می خواهیم زنده باشیم و هوای پاک داشته باشیم باید بتوانیم از درختهای اطرافمان محافظت کرده و محیط  زیست خودمان را آلوده نکنیم.

سعی می کنیم درصورت امکان به محیط زیست خسارتی وارد نکنیم، سعی می کنیم با ماشین تک سرنشین بیرون نرویم. چند روز پیش در میدان هفت تیر بودم و دیدم که تعداد زیادی تاکسی به حالت خالی ایستاده و یا در حال حرکت هستند و مردم از ماشین شخصی خودشان به صورت تک سرنشین استفاده می کنند که اگر با هر کدام از آنها صحبت کنیم، می گویند چرا دولت فکری برای آلودگی هوا نمی کند؟
پس من برای آلودگی هوا چه کاری باید انجام دهم و چرا همیشه باید از دیگران توقع داشته باشم که مشکلات مرا حل کنند.


کنگره60 در این مورد تصمیم گرفته، هر کسی که وارد سفر دوم میشود باید همه ساله یک درخت کاشته و از آن مراقبت کند. ما در کنگره یک زمینی برای اردوی هر ساله داریم، این زمین سالهای سال بود که آب نخورده بود. سال اول خیلی از بچه ها به دلیل گرد و خاک و میکروب در آنجا مریض شدند و شاید 70، 80 نفر را ما در آن مدتی که در اردو بودیم به درمانگاه بردیم، ولی سال بعد تعدادی داوطلب شدند و آن زمین را احیاء کردند و که در آن سال آنجا کاملا سرسبز شد و دیگر ما بین بچه ها مریضی نداشتیم. کنگره بحثش احیا است، اگر من بخواهم احیا کنم اول باید خودم احیا شوم تا بتوانم طبیعیت و یا دیگران را احیاء کنم.

امروز تولد یکی از دوستانی است که در کنگره در حال خدمت است. بهرام عزیز روزهای جمعه در بخش ورزش کنگره  و هم در قسمت موسیقی کنگره در حال خدمت است و هم اکنون هم همانطور که همه شما میدانید در قسمت مرزبانی شعبه آکادمی هم می باشد. روزی که بهرام به کنگره آمد 6 سال پیش به همراه دوستش بود. بعد از مدتی  بهرام رفت ولی دوستش اینجا ماند و به درمان رسید و وقتی بهرام دید که دوستش به درمان رسیده و چقدر حال خوبی دارد دوباره آمد و شروع به سفر کرد، سفر خوبی هم داشت و به بهترین شکل ممکن به درمان رسید. در ادامه در انتخابات مرزبانی شرکت کرده و انتخاب شد تا بتواند 15 ماه در کنگره مجری قانون باشد. انشاالله که در تمام مسیر زندگیش موفق و جایگاه های بالاتری را در کنگره تجربه کند.

این روز را در راس به جناب آقای مهندس دژاکام و کلیه اعضای کنگره60 و همچنین به همسفر محترمشان که در جلسه حضور دارند تبریک می گویم.
سخنان آقای بهرام کنعانی:

امروز از همه عزیزانی که تشریف آوردند و من را مورد لطف خود قرار دادند سپاس گذارم. در واقع ما هر کاری می کنیم به خاطر خودمان است. در کنگره ما یاد گرفتیم که خدمت بلاعوض انجام دهیم نه اینکه کسی از ما تشکر کند و یا منت سر کسی داشته باشیم. من قبل از کنگره بسیار تند رو و همیشه  طلبکارانه رفتار می کردم.

من حدود 5، 6 سال پیش با کنگره آشنا شدم، بوسیله یکی از دوستانم که از بوشهر آمده اند. روزی در بوشهر در حال مصرف بودیم که آن دوستم گفت دیگر خسته شدم و می خواهم مواد را بزارم کنار و همان لحظه لب تاپ خود را برداشت و در اینترنت شروع به سرچ کردن و جستجو برای یافتن روشی و راه درمانی گشت و با سایت کنگره آشنا شده و آدرس آکادمی را درآورد و ما به تهران آمدیم. من بعد از چند وقت رفتم ولی امیر حسین دوستم ماند و به درمان رسید. من در آن زمان به آنها گفتم شما بروید هر برنامه ای که به شما دادند من هم آن را در خانه اجرا می کنم. زمانی که به مقدار 500 میلی گرم رسیدم دیگر نتوانستم ادامه بدهم و مجداٌ شروع به مصرف کردم، تا اینکه بعد از مدتی دوباره به کنگره آمدم و سفر خودم را در لژیون آقای نمکی شروع کردم. یادم نمی آید که یکبار هم در زمان سفرم بهانه گیری کرده باشم. 13 ماه سفر کردم و به نتیجه رسیدم. دوستم آقای علامی به بوشهر رفت و در منزل خودشان لژیون زد و اکنون شعبه بوشهر نزدیک به 180 نفر عضو دارد.

من در کل زمان مصرفم فقط یکبار تصمیم به ترک گرفتم که آن هم در کنگره بود و خدا را شاکرم که توانستم نتیجه بگیرم و به درمان برسم. در این مسیر آقای شاهرخ دادخواه هم نسبت به من لطف زیادی داشتند. از همسرم تشکر می کنم چون در این راه بسیار به من کمک کردند. من درحال حاضر مرزبان شعبه آکادمی هستم و به هیچ وجه احساس خستگی نمی کنم. از راهنمای خودم آقای حسین نمکی بسیار سپاسگذارم و همچنین از جناب آقای مهندس بنیان کنگره. من اکنون حال بسیار خوبی دارم و دیگر فراموش کرده ام که یک زمانی مصرف کننده بوده ام.


در ضمن سه تن از عزیزانی که در روز چهازشنبه به رهایی رسیده بودند معرفی شده و از مرزبان محترم آقای مسلم یامی گلی به رسم یادبود دریافت کردند.مرزبان کشیک: آقای مسلم یامی

وبلاگ و عکاس: مسافر وحید
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
پیمان شنبه 1 اسفند 1394 06:58
بهرام عزیز تولدت مبارک.....
ناصر توکلی جمعه 30 بهمن 1394 21:27
بهرام عزیز بسیار تولد پر انرژی و خوبی داشتی. مجددا به شما و خانواده محترمت تبریک میگم.
زنده و پیروز باشی و دنیا به کامت
ناصر توکلی جمعه 30 بهمن 1394 19:58
بهرام عزیز بسیار تولد پر انرژی و خوبی داشتی. مجددا به شما و خانواده محترمت تبریک میگم.
زنده و پیروز باشی و دنیا به کامت
ناصر توکلی جمعه 30 بهمن 1394 18:49
بهرام عزیز بسیار تولد پر انرژی و خوبی داشتی. مجددا به شما و خانواده محترمت تبریک میگم.
زنده و پیروز باشی و دنیا به کامت
وحید جمعه 30 بهمن 1394 02:01
پیام و علی رضای عزیز جلسه بسیار خوب و پرانرژی رو برگزار کردید خدا قوت
وحید جمعه 30 بهمن 1394 02:00
بهرام عزیز مرزبان محترم شعبه سومین سال رهایی شما رو به شما و خانواده محترمتان تبریک می گم و بهترین روزها و تجربه جایگاه های بالاتر رو براتون آرزو دارم.
ناصر عزیز خدا قوت.
پنجشنبه 29 بهمن 1394 20:47
خدا قوت آقای وحید عالی بود
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: