" كارگاه آموزشی مجازی همسفران - هفته دیده‌بان
چهارشنبه 21 بهمن 1394 ساعت 23:30 | نوشته ‌شده به دست همسفر زری | ( نظرات )
دهمین جلسه از دوره دوم سری کارگاه‌های آموزشی مجازی ویژه همسفران خانم کنگره60 شعبه آکادمی با استادی دیده‌بان محترم ورزشی سرکار خانم آنی کماندار با دستور جلسه " هفته دیده‌بان " برگزار گردید.

کلمه دیده‌بان یا دیده‌بانی به خودی خود مفهوم دیده‌‌بانی را دارد که کار دیدن را انجام می‌دهد، معنی این کلمه در واحدهای نظامی یا ارتشی بهتر قابل لمس می‌باشد که از مهم‌ترین و اساسی‌ترین بخش‌های یک لشگر نظامی است. چرا که دیده‌بان هر آن چیزی را که دیده اعم از امکانات و اداوات جنگی و نحوه آرایش و مختصات دقیق آنها را به نیروهای خودی در عقبه، مثل توپ‌خانه گزارش داده و توپ‌خانه طبق اطلاعات رسیده از دیده‌بان، اقدام به آتش خواهد کرد و مجددا دیده‌بان در صورت وجود خطا، توپ‌خانه را مطلع و خواهان اصلاح زوایا و نحوه قرار گرفتن ادوات جنگی خودی می شود تا این‌که در شلیک‌های بعدی اهداف مورد نظر منهدم گردد.

در کنگره، دیده‌بان نیز همین وظیفه را بر عهده دارد؛ یعنی در وهله‌ی اول او به دیدن و تماشا کردن سیستم حوزه مسئولیتش پرداخته و در صورت وجود ایراد و نقائص با بررسی تمام جوانب آن اقدام به اصلاح رفع ایرادات خواهد کرد تا این‌که موانع مرتفع شده و سیستم با عملکردی بهتر به بازده بالاتر دست پیدا کند.

کنگره‌ی دیده‌بانان در ابتدای سال‌های تاسیس کنگره در شانزده یا هفده سال پیش، بدین شکل نبود تعداد اعضای آن زمان به ده یا پانزده نفر می‌رسید؛ اما به مرور زمان با توجه به رشد و توسعه کنگره بنابر نیازهای موجود، بخش‌های مختلفی طراحی و اضافه گردید که تبعاً هر بخشی نیازمند رهبری و نظارت در اجرا بود؛ که پیامد آن تقسیم کار و در ادامه تشکیل کنگره دیده‌بانی گردید.

دیده‌بانان افراد با تجربه‌ای می‌باشند که به خاطر سال‌ها حضور در کنگره و طی کردن مراتب و جایگاه‌های مختلف خدمتی به این سمت منصوب می‌شوند که دارای وظایف بسیار مهم و خطیری هستند؛ این افراد به تمام شعب سراسر کشور به جهت نظارت و بررسی انجام قوانین و حرمت‌های کنگره در حیطه وظایف‌شان اعزام می‌شوند.

کنگره‌ی دیده‌بانان متشکل از چهارده نفر که در بخش‌های مختلف، مثل دیده‌بان همسفران خانم، دیده‌بان مالی و یا دیده‌بان روابط عمومی و دیده‌بان جهان‌بینی و ... شکل گرفته است.

قبلاً تصور بر این بود که هر کسی که به جایگاه دیده‌بانی رسیده است برای همیشه در این جایگاه خدمتی ثابت خواهد ماند؛ اما طی بررسی‌های انجام شده توسط شورا تصمیم بر این گردید که دیده‌بانان نیز پس از طی یک دوره زمانی و طبق عملکرد، جایگاه خدمتی را به سایر افراد واجد شرایط بسپارند تا دیگران نیز این مهم را تجربه نمایند. بسیاری ازاین افراد سال‌ها برای پیشبرد اهداف کنگره زحمت کشیده‌اند لذا بعد از تحویل جایگاه خدمتی به دلیل تجاربی که در طی سالها خدمت کسب کرده‌اند در سایر مسئولیت‌ها انجام  وظیفه خواهند کرد.همان‌طور که پیش‌تر گفته شد تمام موارد دیده‌بانی بنابر نیاز بوجود آمده‌اند که این نیاز نیز در بخش همسفران خانم هم احساس شد که دیده‌بان همسفران خانم و دیده‌بان ورزشی خانم‌ها نیز تاسیس گردید. در بخش دیده‌بان همسفران خانم، علاوه بر رسیدگی به اوضاع همسفران وظیفه تعیین اسیستانت‌ها برای هر شعبه که به طور جداگانه انتخاب می شوند را دارند. لازم به توضیح است که اسیستانت‌ها وظیفه‌ای معادل ایجنت مسافران را برای همسفران خانم بر عهده دارند.

در سال‌های قبل فعالیت‌های ورزشی بانوان همسفر در کنگره از برنامه‌ریزی منسجم برخوردار نبود و برای برپایی و انجام فعالیت‌های ورزشی، دیده بان ورزشی با راه‌اندازی تیم‌های ورزشی در رشته‌هایی مثل بدمینتون، دارت، والیبال، شطرنج و تازگی رشته ایروبیک نیز تشکیل گردید که همه این‌ها نیازمند بررسی و نظارت کامل هستند و بنده به دلیل سالها فعالیت ورزشی در خارج و داخل کنگره به این سمت منصوب شدم.

در کنگره همه‌ی موارد دیده شده؛ اعم از قوانین،حرمت‌ها و همه مسئولیت‌ها و جایگاه‌ها برای تامین آرامش و آسایش مسافران و همسفران بوده و امید است که تمای اعضای محترم کنگره با فراگیری آموزش‌ها و تعالیم کنگره بتوانند در صلح و آرامش زندگی کنند و همه خدمت‌گزاران در تمام بخش‌ها در بهروزی و سعادت زندگی کنند.

بنده فرا رسیدن هفته دیده‌بان را به همه‌ی دیده‌بانان محترم و اعضای کنگره تبریک گفته و برای همه این عزیزان آرزوی موفقیت دارم.

 

نگارش همسفر زری لژیون خانم عزت

شعبه آکادمی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مجازی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر محمد حسین شنبه 24 بهمن 1394 17:36
ضمن عرض سلام وادب خدمت سر کار خانم آنی کماندار ، بدینوسیله هفته دیده بان را به جنابعالی و بنیان کنگره 60 تبریک عرض مینمائم و امیدوارم همیشه پایدار و پاینده باشید.از سرکار خانم زری هم بابت گزارش خوبشون تشکروخسته نباشید عرض مینمایم.
همسفر سمانه شنبه 24 بهمن 1394 00:16
هفته دیده بان را به تمامی دیده بانان کنگره و راهنمای بزرگوارم خانم آنی کماندار تبریک عرض میکنم.
همسفر خوش روز از شعبه امین قم پنجشنبه 22 بهمن 1394 10:26
با سلام وخدا قوت
دیده بان گرانقدر وبزرگوار ،ای طلایه داران آرامش و آزادگی ،ستونهای وجود پر مهرتان ،جاودانه، مقاوم واستوار، وشانه های پر توانتان همیشه پر نیرو وقدرتمند باد تا خورشید گنگره درفراز قله های موفقیت همواره ، تا ابدیت ،بدرخشد
خانم آنی عزیز هفته دیده بان برشما مبارک بشد
وفا پنجشنبه 22 بهمن 1394 10:18
با عرض ادب و احترام خدمت استاد بزرگوار و ارجمند.
هفته دیده بان را به شما صمیمانه تبریک می گویم و از خداوند بهترین ها را برایتان خواستارم.
خیال تو مقیم چشم است و نام تو از زبان خالی نیست و ذکر تو در صمیم جان جای دارد.
همسفر نرگس پنجشنبه 22 بهمن 1394 09:00
با سپاس وعرض تبریک به همه دیده بانان عزیز وخوشحالم خانم انی عزیز شما را در کنار خود میبینیم با ارزوی موفقیت شما.
پنجشنبه 22 بهمن 1394 08:29
حضورمحترم سرکارخانم آنی کمانداربابت همه زحماتی که در گروه همسفران خانم می کشیدسپاس گزارم و خانم زری خدا قوت
حمید پنجشنبه 22 بهمن 1394 08:17
با سپاس فراوان خدمت خانم کماندار بابت زحمات بی وقفه و ناب شما، هفته دیده بان را به شما تبریک می گویم.
در پناه حق سالم و سعادتمند باشید.
همسفر لیلی محمدی از حر چهارشنبه 21 بهمن 1394 23:05
عرض ادب واحترام خدمت دیده بان عزیزمان سرکارخانم آنی کماندار باآرزوی بهترینها برای شما بزرگوار.خوشحال وخرسندم از حضور شما عزیزواز بابت تمام زحماتتان متشکرم .
چهارشنبه 21 بهمن 1394 22:55
سلام و عرض تبریک خدمت شما خانم انی عزیز، خوشحالیم شما را در گروه خانواده داریم ،مهربان و رئوف، دوستتان داریم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات