نقش آموزش و خدمت
یکشنبه 18 بهمن 1394 ساعت 10:03 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهرا | ( نظرات )زندگی دیکتهای نیست که آن را به ما خواهند گفت. زندگی انشائی است که تنها باید خودمان بنگاریم. زندگی میچرخد، چه برای آن که میخندد، چه برای آن که میگرید. زندگی دوختن شادیهاست. زندگانی هنر هم نفسی با غمهاست. زندگانی هنر هم سفری با رنج است. زندگانی یافتن روزنه در تاریکی است.

اعتیاد بیماری است که باید درمان شود و مهم ترین عامل درمان یک بیماری تشخیص درست بیماری است، بدانیم دقیقاً کجای جسم دچار آسیب شده است و یا از تعادل خارج گردیده است، تا راه کارهای مناسب با در نظر گرفتن زمان درمان مشخص نماییم؛ مثلث درمان تشکیل شده از سه ضلع جسم، روان و جهان بینی.

در بیماری اعتیاد فرد مصرف کننده مواد با استفاده از مواد مخدر جسم، روان و جهان بینی خود را از تعادل خارج میکند. برای به تعادل رساندن این مثلث و به درمان رسیدن، باید آموزشها را دریافت کند. این آموزشها شامل سیدیها، نوشتارها و اساتید کنگره میباشد که با بهره گرفتن از این منابع، انسان میتواند به دانش و آگاهی خود بیفزاید. وقتی فردی پس از تحمل کردن رنجها و عذابهای بسیار با کوله باری از غم و اندوه وارد کنگره میشود، برای رها شدن از این مشکلات باید آموزش ببیند و دانش و آگاهی خود را بالا ببرد و دانایی خود را به دانایی مؤثر تبدیل کند. آن موقع میتواند گره کور مشکلات خود را که قبلاً هیچ کس نمیتوانست باز کند، بگشاید و کمکم با بازشدن این گرهها، خود به تعادل و آرامش میرسد. زمانی که آموزش با زندگی انسان عجین میشود، انسان خیلی راحتتر میتواند با غم و اندوه کنار بیاید و همسفری با غم را میآموزد و آنقدر مقاوم میشود که دیگر ناامیدی برایش معنا نخواهد داشت. چون به این نتیجه میرسد که غمها و اندوهها گذرا هستند و مانند ابرهای تیره میآیند و میروند و پایدار نمیباشند.

هنگامی که آموزش به زندگی انسان پا میگذارد، انسان هنر همسفری با رنج را میآموزد و میتواند در کنار رنج و عذاب به راحتی زندگی کند. چون به این باور میرسد که برای رشد کردن باید سختی کشید و از گذرگاههای سخت عبور کرد؛ با ورود آموزش به زندگی انسان، روزنه نوری در تاریکی پیدا میشود و با گرفتن آموزش و بالا رفتن دانایی، این روزنه بزرگ و بزرگتر میشود و این نور تمام دنیای فرد را تحت پوشش قرار میدهد و او را از جهالت و نادانی نجات میدهد و به قدری رشد میکند که در صدد دوری از ضدارزشها برمیآید و به این نتیجه میرسد که برای انسانهای بزرگ بنبستی وجود نخواهد داشت؛ چرا که بر این باورند، یا راهی خواهم یافت و یا راهی خواهم ساخت. که این راه فقط و فقط در کنگره و با آموزشها پیدا میشود و بدون حرکت هیچ راهی نمایان نخواهد شد. راهی که برخی انسانها سالیان سال به دنبال آن بودهاند ولی چون بلد راه نداشتهاند که راه درست را به آنها نشان دهد آن را نیافتند و با ورود به کنگره این راه آشکار شد و به درمان رسیدند.

انسان موفق کسی است که با بهره گرفتن از آموزشها، خودش برای بلند کردن خودش قدمی بردارد و منتظر حرکت از جانب دیگران نباشد؛ وقتی که فردی آموزش میبیند و این آنها را کاربردی میکند، دیگر از کسی شکایت نمیکند، بلکه خودش را تغییر میدهد؛ چرا که میداند کفش پوشیدن راحتتر از فرش کردن تمام دنیاست.

آموزش گرفتن خود یک نوع خدمت به خودمان میباشد و آموزشهای کنگره بسیار روان و ساده و قابل فهم برای همه میباشد؛ وقتی که انسان آموزشها را میگیرد برای کاربردی کردن آنها باید حرکت و خدمت کند و از خدمتهای کوچک در کنگره شروع کند؛ که این خدمت کردن یعنی رسیدن به حال خوش که سود آن عاید خودمان میشود. آموزش پایه و اساس کنگره است و بدون آموزش هیچ اتفاقی نمیافتد به دنبال آموزش و یادگیری، خدمت کردن هم صورت میگیرد. منیت نقطه مقابل آموزش است، کسی که منیت داشته باشد نه میتواند خدمت کند و نه آموزش بگیرد. فردی که تحت آموزش است برای کاربردی کردن آنها باید حرکت کند تا آموزشها کامل شود؛ این حرکت از خدمتهای کوچک شروع شده و به خدمتهای بزرگ میرسد؛ هرچه انسان بیشتر خدمت کند، بیشتر آموزش میبیند و در نتیجه به نیروهای منفی اجازه حرکت نمیدهد و به آرامش میرسد؛ با خدمت کردن تغییر جایگاه داده و انرژی بیشتری کسب میکند که لازمه رهایی میباشد؛ مثلاً فردی که وارد کنگره میشود از همان روزهای اول نمیتواند خدمت مرزبانی، استادی، دبیری و نگهبانی را تجربه کند باید از خدمتهایی مانند نظافت سالن، نگهبان نظم، مهمانداری، میکروفن گردان و غیره شروع کند تا به خدمتهای بالاتر برسد، چون در حین این خدمتها آموزشهایی میبیند که لازمه خدمت در جایگاههای بالاتر میباشد.

فردی که وارد کنگره میشود به دلیل عدم آموزش های درست با کولهباری از غم و مشکلات وارد میشود و با گرفتن آموزشها و خدمت در جایگاههای مختلف تغییر و تبدیل در او صورت میگیرد و با رها شدن از ضدارزشها با کولهباری از دانش و آگاهی و آرامش از کنگره ترخیص میشود که همه اینها را مدیون زحمات آقای مهندس و خانواده محترم و اساتید کنگره میباشد؛ پس باید برای رها شدن از ضدارزشها، فرمانبردار خوبی بود تا بتوان آموزشها را درست دریافت کرد.
نویسنده: همسفر الهام لژیون خانم مهناز رضایی

وبلاگ: همسفر زهرا لژیون خانم اشكذری      

شعبه آكادمی                        


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر زهرا دوشنبه 19 بهمن 1394 10:09
ممنون از همه عزیزان و تشکر از خانم زری و خانم الهام
دوشنبه 19 بهمن 1394 07:17
سلام خدمت خانم الهام.موفق باشید
ناصر توکلی یکشنبه 18 بهمن 1394 12:55
خدا قوت به خانم الهام. بهتر است حتی اگر 1 جمله از نوشته ما کپی برداری شده در پایان به آن اشاره کنیم.
همسفر سپیده یکشنبه 18 بهمن 1394 10:33
با سلام ،
سرکار خانم الهام ، از مطالب بسیار خوب در نوشتاری که ارائه شد سپاسگزارم...
تشکر از سرکار خانم ها : زهرا و زری
با احترام ، همسفر سپیده
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات