" چهارمین جلسه هماهنگی وبلاک نویسان نمایندگی آکادمی
شنبه 10 بهمن 1394 ساعت 12:33 | نوشته ‌شده به دست همسفر محمد | ( نظرات )چهارمین جلسه از دور اول هماهنگی وبلاگ نویسان نمایندگی آکادمی روز پنج شنبه مورخ 94/11/08     با دستور جلسه "چطور میتوانیم بازدید وبلاگ را بالا ببریم" با استادی مسافر ناصر توکلی رأس ساعت 10 صبح و با حضور ایجنت محترم شعبه اقای عزت الله عابدی و همچنین مرزبان محترم گروه خانواده سرکار خانم ندا برگزار گردید.

در ابتدا مسافر ناصر در خصوص دستور جلسه صحبت مختصری نمودند و سپس از اعضا شرکت کننده در جلسه درخواست نمودند هر کس در مورد تحقیقات و پیشنهادات خود در مورد دستور جلسه صحبت نمایند.

همسفر زری(مسئول وبلاگ گروه خانواده): پیشنهاد ایجاد قسمتی برای پرسش پاسخ در وبلاگ را نمودند تا در وحله اول تازه واردین و اشخاصی که در زمینه بیماری اعتیاد و راههای درمان آن سئوالاتی دارند بتوانند سئوال خود را درج و پاسخ دریافت کنند. در پیشنهاد دوم اضافه نمودند که می توانیم ضمن بازدید از دیگر وبلاگها، لینک وبلاگ آکادمی را در وبلاگهای دیگر نصب و دیگران را به بازدید از وبلاگ دعوت نمود.

همسفر زهره: دو مورد پیشنهاد ارائه نمودند: 1-کلملت کلیدی کم است و می بایست نسبت به اضافه کردن کلمات کلیدی تا حدود 100 مورد اقدام نمود 2- در بالا بردن کیفیت مطالب نیز جدیت بیشتری باید به خرج داد.

مسافر ناصر: در مورد پیشنهاد ایشان اشاره نمودند که تعداد کلمات کلیدی که از لحاظ فنی مجاز به ثبت آن  هستیم کم می باشد و بهترین کار این است که تعداد کلمات کلیدی که در مطالب خود بکار می بریم نهایتا 5 مورد باشد ولی در انتخاب این 5 مورد بیشتر دقت کنیم.

همسفر محسن:
به ازای هر 8 ساعت مطالب جدید بگذاریم، چون موتور گوکل هر 8 ساعت چک می کند و بر اساس مطالب جدید رنکینگ می دهد و یا در روز حداقل دو مطلب بگذاریم.

مسافر وحید: بر محتوای وبلاگ تاکید نمود و موارد مهمی از قبیل نحوه طراحی وبلاک، تیتر وبلاک، توجه به آخرین پست، توزیع  آدرس لینک وبلاک آکادمی در بین لژیونها، استفاده از شبکه های اجتماعی برای جلب مخاطب و استفاده از کلیدهای ویدئوئی اشاره نمود.

همسفر محمد(مسئول وبلاگ گروه همسفران آقا):
در تلگرام یک کانال ایجاد کنیم و مانند سایت کنگره، مطالب وبلاگ را در آن قرار دهیم تا افرادی که از طریق گوشی خود وارد اینترنت می شوند، باعث افزایش بازدید شوند.

همسفر فخری: مطالب تکراری زیاد است و غلط املائی نیز در مطالب زیاد به چشم می خورد و از گذاشتن چند مقاله یا مطلب در مورد یک موضوع خودداری گردد.

مسافر عزت الله (ایجنت محترم شعبه): خیلی مناسب است که یک پست جدا برای تولدها داشته باشیم.

مسافر ناصر: در وبلاگ آکادمی ما کار فرهنگی می کنیم و هدف کسب درامد و تبلیغات تجاری نداریم و در کار تولید ما باید کالای با کیفیت تولید کنیم و نباید کیفیت را فدای کمیت کنیم، در مطالب غلط املائی زیاد است، باید از برنامه ویراستاری استفاده کرده و غلطهای املائی را کم کنیم، همین امر باعث شده که دوستان ما در سایت اصلی مطالب ما را برداشته و پس از ویراستاری به نام خودشان در سایت بگذارند. به خواننده باید احترام گذاشت.

مسافر ناصر در ادامه سئوال "برای چه میخواهیم آمار بازدید را بالا ببریم؟" را به مشارکت گذاشتند.

همسفر زهره:
افراد زیادی به دنبال پیدا کردن مکانی برای درمان اعتیاد هستند.

همسفر رضا: کار کنگره تنها درمان نیست و کار فرهنگی هم انجام می دهد، مثلا کتاب 60 درجه تنها برای مصرف کننده نیست بلکه برای اقشار مختلف از قبیل همسفرها، پزشکان، پلیس، محققین و غیره کاربرد داشته و مفید میباشد.

مسافر محسن: وبلاک یک شناخت کلی و عمیق در مورد مسئله اعتیاد به مخاطب می دهد و کنگره برای نسلهای آینده است و ما فعالیت می کنیم تا نسلهای آینده بهره برداری بیشتری از کنگره بنمایند.

استاد جلسه(مسافر ناصر) در ادامه اضافه نمودند که ما چند گروه بازدیدکننده داریم:

1- یک گروه مشتری دائمی هستند و ما را رصد می کنند.

 2- بازدید کننده اتفاقی هستندبازدید کننده ( یکتا ).

یکی از اهداف مهم ما این است که گروه دوم را جذب کنیم. در دسته اول بچه های کنگره و یک سری افراد خارج از کنگره را داریم. حال این سئوال مطرح می شود که برای بازدید کنندگان دو گروه چکار باید بکنیم؟

باید ذهن مخاطب را بخوانیم و در انتخاب کلمات کلیدی دقت بیشتری بخرج بدهیم.

تبادل لینک هم نمی توانیم بکنیم چون وقتی لینک کنیم، درگیر معدل گیری می شویم و در ضمن ما با هر وبلاگی نمی توانیم لینک شویم.

ظاهر وبلاگ می بایست زیبا و جذاب باشد تا در نگاه اول بر روی مخاطب تاثیر بگذارد.

باید در گروهها و لژیونها جستجو کنیم و نویسندگان خوب را پیدا کنیم.

شاه کلید موفقیت پشتکار می باشد.

راجع به غلط املائی ویراستاری کنیم و مطالبمان را چند مرتبه دوباره خوانی کنیم.

مطالب قبلی را ویراستاری مجدد بکنیم.

مطالب را  کپی نکنیم و اگر ناچار شدیم کپی کنیم مستقیم کپی نکنیم و مطالب را در نوت پد کپی و سپس بعد از تغییرات لازم در وبلاگ بگذاریم.

در قسمت مسافرها برای روزهای مختلف یک گروه انتخاب کرده ایم و با اینکار، در صورت بروز مشکل برای هر یک از افراد، کار زمین نمی ماند.

در بین گروهها باید رقابت سازنده برقرار باشد.

همسفر رضا: پیشنهاد می شود به مطالبی که در مشارکتها ارائه میشود توجه نمود چون بعضا مطالب خوبی ارائه میگردد.

مسافر ناصر در ادامه از پیشنهاد فوق استقبال نمودند و پیشنهاد نمودند از این ایده در گروه همسفران آقا استفاده شود. و چنانچه نتیجه کار خوب از آب درامد، سپس در بقیه گرزوه ها نیز انجام دهیم. ما نیاز به ایده های جدید و خلاقیت در ایده داریم.

همسفر فخری: تعداد مطالب در مورد یک موضوع خیلی زیاد است و اگر مطالب گزینش شود بهتر است. که البته همسفر زری با این موضوع موافق نبودند و اظهار نمودند که باید به تازه واردین هم میدان بدهیم و حس آنها را خراب نکنیم.

مسافر عزت الله:
در ادامه مطالبی را اضافه نمودند، نفرات خوب را در بین گروهها تقسیم کنیم. اکیپی را مامور کنیم که در شعب مختلف از کارگاههای آموزش جهانبینی مثلا آقای اشکذری شعبه پرستار، پارک لاله و یا در پارک طالقانی از لژیونها  گزارش و یا مصاحبه  تهیه و در وبلاگ بگذارند. در هر گروه با راهنمایان و کمک راهنمایان جلسه گذاشته و در مصاحبه های مجازی از حضور کمک راهنمایان بیشتر استفاده شود. آقای عزت اله اشاره نمودند که آقای مهندس به برگزاری جلسات گروه خانواده و آقایان بصورت جداگانه تاکید داشتند که این موضوع هم مورد توجه قرار گرفت و مقرر گردید از این به بعد جلسات گروه خانواده به سرپرستی همسفر خانم زری و گروه آقایان به سرپرستی مسافر ناصر با دستور جلسه ای مشترک بصورت جداگانه برگزار گردد. 

در پایان مسافر ناصر با جمع بندی مطالب، ضمن انتخاب مسافر محسن بعنوان استاد و دستور جلسه ماه آینده (اصول عکاسی) جلسه را به پایان رساندند.


تهیه و تنظیم گزارش : همسفر محمد حسین
عکاس : مسافر محسن            


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: اخبار داخلی کنگره60،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
پیمان دوشنبه 12 بهمن 1394 08:25
خداقوت به همه وبلاگ نویسان عزیز.
همسفر زهرا یکشنبه 11 بهمن 1394 15:39
ممنون گزارش خوبی بود و تشکر از آقای محسن بایت عکس های عالی
ناصر توکلی یکشنبه 11 بهمن 1394 12:48
ممنون از تمام دوستانی که با همکاری و پشتکار خودشان وبلاگ شعبه را حمایت میکنند و همچنین تشکر از ایجنت شعبه آقای عزت الله عابدی که همیشه از ما حمایت کرده اند.
همسفر محمد حسین یکشنبه 11 بهمن 1394 09:52
تشکر و خداقوت عرض میکنم به همه خدمتگذارن محترم و تشکر ویژه از ایجنت محترم مسافر عزت اله واستاد محترم مسافر ناصر
همسفرفخری یکشنبه 11 بهمن 1394 08:09
با سلام و خدا قوت خدمت تمام خدمتگزاران کنگره60.
مسافرامید شنبه 10 بهمن 1394 21:40
عرض سلام و خداقوت به همه خدمت گزاران در فضای مجازی کنگره 60و تمامی خدمت گزارانی که در سراسر شعب مشغول به خدمت هستند
همسفر مهدی شنبه 10 بهمن 1394 15:09
با تشكر از همه دوستانی كه درجلسه حضور پیدا كردند
همسفر زری شنبه 10 بهمن 1394 15:04
خدا قوت به تمام خدمتگزاران كنگره 60
ممنون بابت همكاری ایجنت محترم و مرزبانان عزیز شعبه
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic