" كارگاه آموزشی مجازی همسفران - وادی ششم و تاثیر آن روی من
پنجشنبه 8 بهمن 1394 ساعت 19:46 | نوشته ‌شده به دست همسفر زری | ( نظرات )
هشتمین جلسه از دوره دوم سری کارگاه های آموزشی مجازی ویژه همسفران خانم کنگره60 شعبه آکادمی با استادی خانم مریم رضائیان با دستور جلسه "وادی ششم و تاثیر آن روی من " برگزار گردید.

عقل یکی از مهمترین قسمتهای صور پنهان است که ما را هدایت می کند هر چه عقل حساب شده کار کند انسان در صلح و آرامش؛ و هر چه عقل درست کار نکند انسان در بدبختی و بیچارگی است.

افکار و اندیشه های ما را باید یک سیستم و یا یک ترازو و یا معیاری باشد که مشخص کند که این افکار و یا این کار مثبت است یا منفی؛ پس بر تفکرات و افکار ما باید یک سیستم نظارتی حاکم باشد که به آن سیستم نظارتی عقل می گوئیم. هر انسانی می داند که کدام کار غلط و کدام کار درست است. تمام بازی زندگی رسیدن به همین نقطه است که هر آن چه را که فکر می کنیم درست است انجام دهیم و هر آنچه را که فکر می کینم غلط است انجام ندهیم این رسیدن به فرمان عقل است.

هر چه انسانها در مسیر صراط مستقیم باشند اطلاعات بیشتری درونشان تابیده و نور و عقل بیشتری را دریافت می کنند و هر چه به طرف ضد ارزشها حرکت کنیم تابش نور و عقل کمتر می شود.

عقل دارای فرّ ایزدی است چون ما را به سمت خوبی ها و صراط مستقیم رهبری می کند آن چیزی که به ما می گوید امیدوار باش، صبر کن، عقل است و دارای فرّ ایزدی است و آن که می گوید امیدوار نباش، خسته باش، خودکشی کن نفس اماره است.

به دلیل این که ما از نوشتارها و گفتارها جلوتر نبودیم اکثریت ما فکر می کردیم که عقل همان مغز است و جایگاه عقل را با مغز اشتباه می گرفتیم و به واسطه آموزشهای کنگره، ما دانایی پیدا کردیم و علم واقعی را شناختیم هر چیزی و هر مطلبی که در هر کتابی عنوان می شود علم نیست، علم موضوعی است که به راستی و درستی دلالت داشته و حقیقتی را بیان می کند.

اینجا بود که فرق بین عقل و مغز را دریافتیم. کاربرد مغز در سیستم جسم(فیزیولوژی) است و مترجمی برای عقل است و عقل در قسمت صورپنهان است و کارش بررسی و پردازش اطلاعاتی است که به وسیله حواس پنج گانه دریافت می شود و تصمیمات نهایی را خود عقل بر اساس شواهد می گیرد و فرمان صادر می شود. عقل از گوشت و پوست و استخوان تشکیل نشده که با مرگ از بین برود و فناپذیر باشد عقل فناناپذیر است و با مرگ از بین نمی رود. کلمه عقل از عقال گرفته می شود، عقال نیز بندی (نخی یا ریسمان) که از بینی شتر رد می کردند که به وسیله آن شتر را مهار کنند.

عقل در ما انسان ها حکم همان عقال را دارد که ما را رهبری می کند که به همه ی انسان ها از طرف خداوند به طور یکسان عطا شده است اما دسترسی به آن تلاش خود انسان ها شرط است که کدامین راه را برگزینند، راه تاریکی یا روشنایی.

عقل زمانی به تکامل می رسد که آموزش ببیند و تلاش کند. عقل در تکامل مانند ماشین است تابع خود؛ در حالی که روح با لطافت منحصر به خود با اراده عقل راهبری می شود عقل دارای روح و قدرت الهی است عقل اشتباه نمی کند مگر این که حواس اطلاعات غلط به او بدهند، حس آلوده، درگیری های ذهنی و آموزش ناپذیربودن باعث می شود عقل درست کار نکند در کتاب عشق وادی ششم عقل کل مانند خورشیدی بیان شده که به تمام هستی و نیستی تابیده که ما انسان ها و همه ی موجودات بسان خانه هایی هستیم که از یک روزنه نور وارد آن می شودکه این روزنه به صورت خودکار عمل می کند، هر چه ما به سمت ارزش ها حرکت کنیم این روزنه بزرگتر شده و نور (عقل) بیشتری وارد خانه ی ما می شود و هر چه به سمت ضد ارزش ها حرکت کنیم این روزنه تنگ تر شده و ما از نعمت نور کافی برخوردار نمی شویم.

عقل نشان از قدرت مافوق داشته به عبارت دیگر فرّ ایزدی دارد اجرای فرامین عقل ما را به راه راست و هدف والای انسانی که همان صلح و آرامش است رهنمون می کند تا به جایی برسیم که بگوئیم شو می شود یعنی هر چه را فرمان دهیم اجرا می شود. بین عقل و نفس نبرد درون است هر چه عقل کامل تر باشد نفس راه به جایی نمی برد و عقل پیروز میدان است.

برای رسیدن به فرمان عقل از کارهای کوچک باید شروع کنیم و باید از هفت پارامتری که در وادی پنجم از آن یاد شده استفاده کنیم تا تزکیه و پالایش شویم و به آرامش برسیم تا به فرمان عقل نزدیک شویم اگر روزی نفس مطمئنه به قدرت برسد آن روز، روز فرمانروایی مطلق فرمانروای عادل یا عقل خواهد بود و آن روز ما به فرمان عقل نزدیک خواهیم شد. از فرماندهی عقل تا فرماندهی نفس از نظر مکانی یک مو فاصله دارد ولی از نظر زمانی هزاران سال به طول می انجامد پس آن کنیم که فرمان است.

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مجازی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سپیده شنبه 10 بهمن 1394 10:02
با سلام ،
سرکار خانم مریم ، مطالب بسیار عالی بود استفاده کرده و سپاسگزارم ...
با احترام ، همسفر سپیده
همسفر عزت جمعه 9 بهمن 1394 12:21
مریم عزیز مثل همیشه سخنانت عالی ومفید بود لذت بردم خواهر خوبم تو خود وادی هستی و همه کارهایت مطابق باوادی میباشد موفق باشی خدا قوت آرزوی بهترینها را برایت دارم
همسفر مهدی جمعه 9 بهمن 1394 09:29
با تشکر از خانم رضاییان برای نوشتار عالی شان
خداقوت به خانم زری
بهروز پنجشنبه 8 بهمن 1394 22:12
سلام سرکار خانم رضائیان بسار بهره بردم ادبیات شما در این مقال درست ادبیات نوشتار و سی دی های کنگره وبسیار اموزنده و دل نشین است ممنون بهروز رهجوی جناب اقای محبت و محبت تمام اساتید کنگره
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic