" جلسات گارگاه های آموزشی روزهای پنجشنبه 94/11/01
شنبه 3 بهمن 1394 ساعت 01:56 | نوشته ‌شده به دست مسافر وحید | ( نظرات )


هجدهمین جلسه از دوره پنجاه و هشتم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60 ویژه آقایان مسافر و همسفران در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه "فرق سم زدایی یا سم نزدایی" با استادی کمک راهنمای محترم آقای حامد شمس و نگهبانی آقای محسن و دبیری آقای پیام در روز پنجشنبه مورخ 94/11/01 راس 16:45 اغاز به کار نمود.


"در ضمن تولد اولین سال رهایی آقای محمد رضا رهجوی آقای حامد شمس را با شور فراوان جشن گرفتیم"

متن سخنان استاد:

خدا را شاکرم که در خدمت شما عزیزان هستم. در مسیر که می آمدم یاد گذشته و زمان قبل از ورود به کنگره و روزهای اول خودم افتادم و خداوند را ته از قلبم شکر کردم. شکر به خاطر بودن در کنگره و آموزش ها، بودن در کنار شما، تولد ها، ... من به عنوان یکی از اعضای کوچک کنگره از خداوند می خواهم که همیشه یادم باشد که چه نعمت بزرگی دارم و قدر آن را بدانم و وقتی وارد کنگره می شوم از آن استفاده کنم. خدا را شاکر بودن یعنی خوشحال باشم یعنی زمانیکه یادم می افتد کنگره و شما را دارم انرژی بگیرم و عم غصه هایم را فراموش کنم.

تولد ها جدا از پیامی که برای تازه واردین عزیز دارد یک هدفش این است که ما شکر گذار باشیم و روزها و سال های قبل خود را فراموش نکنیم.
در مورد دستور جلسه یک ضرب المثلی خاطرم آمد که « هر گردی گردو نمی شود ». یکی از روش های متداولی که قبل از تاسیس کنگره توسط جناب مهندس  وجود داشت همین مسله سم زدایی و روش های شبیه آن بود که متاسفانه  هنوز هم وجود دارد و پول ها و وقت زیادی برای آن هزینه می شود اما واقعا هر گردی گردو نمی شود، یعنی هر راه و روشی نمی تواند اعتیاد را درمان کند. آقای مهندس با تشکیل کنگره 60 و مطرح کردن صورت مسله اعتیاد کاملا این مسله را روشن کردند که مشکل فرد مصرف کننده سم و مسموییت نیست. چون سم و مسموییت تعریف خاص خودش را دارد و نمی توان شخصی را که شیره یا هر ماده دیگری را مصرف می کند تا بتواند روی پای خودش بایستد و کارهای روزمره خودش را انجام دهد و مانند یک فرد عادی شود را گفت مسموم شده یا سم مصرف کرده است که احتیاج به سم زدایی داشته باشد. به هر حال با مطرح شدن صورت مسله اعتیاد این قضیه هم آرام آرام در حال منسوخ شدن است. الان نسبت به چند سال گذشته دیگر مردم و مصرف کننده ها می دانند که نمی شود اعتیاد 20 ساله خودشان را یک روزه یا یک شبه درمان کنند.

در کنگره هدف ما درمان اعتیاد است نه فقط مصرف نکردن مواد. این آنقدر مهم است که جناب مهندس در یکی از  سی دی های خودشان می فرماییند اگر قرار باشد مسافری در کنگره بی ادب بماند و مانند زمان مصرف خودش باشد و تغییری نکند ترجیح می دهم برود و موادش را مصرف کند و درمان نشود ولی بی ادب هم نباشد یعنی از نظر کنگره درمان یعنی زندگی کردن، شخص بتواند زندگی کند و خوش باشد. بعضی از تازه واردین که مدتی است مصرف نکرده اند و وارد کنگره می شوند، زمانی که مسافرانی که 2 یا 3 ماه است سفر می کنند را می بینند که چه حال خوب، آرام، موادب و متین هستند با آنکه مواد یا همان او تی را مصرف می کنند تعجب می کنند که چطور ممکن است.

نگاه در کنگره چیز دیگریست. اینکه سیستم کنگره و تمام اعضای خدمتگذار آن که این سیستم را می گردانند خودشان روزی مصرف کننده بوده اند و با این روش به درمان رسیده اند که این مسله کوچک و شوخی نیست. این نشان دهنده آن است که روش درمان، سیستم،قوانین، آموزش ها، حرمت ها و همت و نگاه خود اعضا است که این سیستم با این عظمت می چرخد و روز به روز در حال قویتر و مستحکمتر شدن است. پس ما در کنگره به دنبال درمان هستیم و اینکه مانند یک انسان عادی زندگی کنیم. در زندگی سختی و مشکلات و مسایل زیادی وجود دارد و پیش می آید اما مهم این است که من طوری درمان شده باشم و نگاهم تغییر کرده باشد که با این مسایل به هم نریزم.

اما درمورد محمد رضا عزیز. این را بدانید که روزهای اولی که وارد کنگره می شویم را شاید بخاطر نمی آوریم ولی راهنماها همیشه آن روزها را بخاطر دارند که با چه حالی و برگه بدست وارد لژیون می شویم، روزهای اول نامنظم هستیم و آموزش ها را درست نمی گیریم. اما زمانی که راهنما می بیند آن مسافر با آن حال خراب به نتیجه رسیده و درمان می شود و حتی مانند محمدرضا خدمتگذار می شود لذت برده و این یکی از مزدها و پاداش هایی است که یک کمک راهنما می گیرد و بسیار باعث خوشحالی اوست.

محمدرضا زمانی که وارد کنگره شد شرایط بسیار سختی داشت، طوری که یکی از عزیزان خودش را به تازگی از دست داده بود. محمد تخریب بالا و بسیار حواس پرت بود و آموزش ها و نشستن بر روی صندلی و لژیون برایش سخت بود.اما به هر حال آموزش های کنگره و کمک های شما و اعضای کنگره و زحمت هایی که خودش کشید نتیجه داد و به درمان رسید. بعد از فرهاد که زمانی دبیر من در لژیون بود ولی چون کمک راهنما شده بود و باید لژیون می زد من یک نفر را بجای فرهاد به عنوان دبیر باید انتخاب می کردم که حسم کاملا می گفت که باید محمد رضا را انتخاب کنم. الان انشاء ا.. خدا ازش راضی باشد من از محمد راضی هستم. محمد رضا به بچه های لژیون خیلی کمک می کند و وظیفه اش را به خوبی انجام می دهد.

در پیام تولدش هم به اهمیت خدمت اشاره کرده ام و اینکه انسان ها می توانند به عنوان یک نعمت در زندگی خود داشته باشند که محمد رضا به نحو احسنت این کار را انجام داده است. برایش آرزو دارم که در ادامه مسیرش همین طور خدمتگدار باشد و بتواند بهره مند باشد و در مسایل زندگی و چیزهایی دیگر موفق باشد و بتواند در کنگره به جایگاه های بالاتری برسد. در انتها برای همه شما عزیزان هم آرزوی موفقیت می کنم و ممنوم که به صحبت های من گوش دادید.
صحبت های محمد رضا:

در ابتدا از تمام دوستانی که زحمت کشیده و به این مراسم آمده اند تشکر می کنم و از تمام کسانی که در مشارکت های خود مرا مورد لطف خودشان قرار دادند سپاسگذارم. در زمان ورود من به کنگره تولدها روز دوشنبه ها بود و اشخاصی که در آن روز تولدشان بود را می دیدم و پیش خودم می گفتم که آیا می شود من هم روزی تولد بگیرم. این موضوع برایم محال بود و با تفکراتی که در روزهای اول داشتم و تخریب بالای خود این موضوع را بعید می دانستم. اما بعد از مدتی که گذشت دیدم و فهمیدم اگر در مسیر درست و کنگره باشم، گوش به فرمان راهنما و کنگره باشم این مهم اتفاق می افتد و به براحتی بدون مصرف مواد سالها می توان زندگی کرد.

در ان زمان تولدها برای من پیام داشت و آن این مسله که می توان به درمان رسید و من هم تولد بگیرم و امروز هم تولد من پیامی برای دوستانی است که تازه وارد کنگره شده اند و اینکه آنها هم می توانند به دران برسند و روزی این جایگاه را تجربه کنند. زمانی که وارد کنگره شدم از لحاظ جسمی و صور آشکار تخریب زیادی داشتم و به قول معروف تابلو و مشخص بود که یک مصرف کننده هستم و از نظر صور پنهان هم خریب زیادی داشتم در حدی که این فکر را داشتم که آنقدر باید مصرف کنم تا بمیرم و هیچ راهی برای درمان ندارم. این را برای عزیزانی که تازه وارد کنگره شده اند می گویم که درمان به راحتی انجام می گیرد به شرط آنکه در مسیر کنگره و گوش به فرمان راهنما باشیم و عمل کنیم.

از راهنمای خودم آقای حامد شمس بسیار سپاسگذارم. ایشان زحمت زیادی برای من کشیده اند و مرا کمک کردند تا بتوانم رها شوم و این جایگاه را تجربه کنم. روزهای اول که وارد کنگره شدم به تازگی مادرم را از دست داده بودم و در اوج ناامیدی بودم ولی خانواده خاله ی عزیزم به من کمک کردند و مانند مادر کنارم بودند، شاید به عنوان همسفر در کنگره نبودند ولی همیشه مراقب من و هوای من را داشتند. پسر خاله من هم زحمت زیادی برای من کشید که همین جا ازش سپاسگذارم. باز هم از خاله و پسرخاله عزیزم سپاسگذارم که من رو یاری کردند تا به این جایگاه برسم و تجربه کنم، چون روزی حتی فکر این که بتوانم یک روز را بدون مصرف مواد سپری کنم را نمی کردم ولی امروز یک سال است که رها شده ام و بدون مصرف مواد زندگی می کنم که بهترین سال زندگی خود نسبت به تمام سالهای زندگی خودم بود، چون تمام مسایل و تفکرات من درمان شده بود، روز به روز اتفاقات خوبی برای من می افتد.

و اما در راس از جناب آقای مهندس و خانواده محترمشان تشکر می کنم. از راهنما خوبم و تمام برادر لژیونی های عزیزم که هر کدام به نوعی به من کمک کردند تا بتوانم این جایگاه را تجربه کنم. و در آخر از تمام شما عزیزان سپاسگذارم.  

مرزبان کشیک روز پنجشنبه: آقای مسلم یامی
وبلاگ: مسافر وحید
عکاس: مسافر وحید


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولدها، کارگاه های آموزشی آقایان مسافر،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
پیمان شنبه 3 بهمن 1394 10:53
محمد رضا عزیز تولدت مبارک..
ممنون از وحید عزیز.
همسفر قهیمه شنبه 3 بهمن 1394 10:48
اقا وحید خداقوت موفق وپیروز باشید
مصطفی شنبه 3 بهمن 1394 09:56
آقا وحید خسته نباشید
همسفر زری شنبه 3 بهمن 1394 09:02
آقای وحید خدا قوت بسیر عالی بود
تا باد چنین بادا
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات