" قربانگاه
دوشنبه 21 دی 1394 ساعت 20:20 | نوشته ‌شده به دست آکادمی کنگره | ( نظرات )
سلام. وقتی کتاب ۶۰ درجه زیر صفر را میخواندم دیدم پسر خیلی ناراحت است. مادر به او دلداری می دهد که: درست می شود نگران نباش. ولی پسر فریاد میزند که: دارد زندگی را نابود می کند.
مادر: ولی این بار فرق می کند او هم‌ کم می کند و هم می نویسد. می خواهد در مورد روش درمانش و احساسش در مدت درمان بنویسد.


پسر می گوید: چند بار ترک کرده ولی دیدی که دوباره شروع کرد.

مادر: گفتم این بار فرق دارد، چون دارد خودش را در مان می کند و کتاب می نویسد. کتابی که متد درمان را به همه بیاموزد.

پسر مشت میکوبد روی میز و فریاد میزند: اگر پدر این کتاب را بنام خودش چاپ کند دیگر آبرو برای ما باقی نمی ماند.

پدر وارد می شود و می گوید: خوبه فریاد هم میزنی

پسر در جواب پدر با خشم می گوید:
آخه پدر میدونی چی میشه.

پدر زیر لب میگوید: اگر انتشار این کتاب باعث رهایی یک نفر هم بشود بر آبروی خانوادگی ما مقدم است.

پسر سکوت میکند و پدر بکارش ادمه میدهد. آنزمان شربت هم نبوده. تکه های تریاک را با حس و چشم قطعه قطعه می کرد و با روش خودش کار را با مشورت اساتیدی که داشت ادامه داد. بلاخره بعد چندین بار ترک مواد این بار هم موفق شد خود درمان شود. و کتاب هم مثل یک نوزاد متولد شد. چون با نیت خیر نوشته شده بود و خود یک سند تجربه شده و مستند بود، بزودی چاپ اول آن تمام شد. و مکرر و مکرر تجدید چاپ شد و میشود...  و به زبانهای مختلف هم ترجمه شده. جالب است که این کتاب خود باعث درمان قطعی نویسنده خود شد.

و آن شد که تفکر نوشتن وادی ها پیش آمد. نظمی که در کتاب بود باعث نظم در کلیه سطوح شد. موجدِ تفکرِ لزوم مرزبان و دیدبان و راهنما شد. موجد تفکری شد تشکیل دهنده لژیون ها. نیک می دانست که این یک اصل پذیرفته شده است، کمک انسان رها شده به دیگران. چون این کتاب اساسا با این نیت نوشته شده بود. مردی بزرگ، خانواده دار و تحصیل کرده، زحمت و آبروی خود را وقف کرد. مبارزه ها کرد، سخن ها شنید، ولی روز به روز مصمم تر ادامه داد. هسته اولیه کنگره تشکیل شد و تحقیقات علمی تر شد. تنتور تریاک با مبارزه و پایداری این مرد بزرگ از دولت گرفته شد. کنگره 60 سر و سامان بیشتر یافت. شعبه زد و کم کم شعبات ایران را تقریبا گرفت. تعداد رهایی ها که در ابتدا به اندازه انگشتان دست بود از مرز ده ها هزار گذشت. به تدریج کنگره که دیگر یک موجود زنده است خودش خودش را تکامل بخشید. صورت مسئله اعتیاد ثابت کرد که درمان فوق ترک است و تعادل فوق درمان. اینتر نت هم بصورت زیر ساخت ارتباط مجازی و علمی در اختیار
کنگره قرار گرفت و باعث شتاب بیشتر شد.

 تا جایی رسید که درمانِ جسم، روان و جهانبینی یک اصل انکار ناپذیر شد. آموزش مثلث دانایی در مقابل مثلث جهالت. و آموزش جهان بینی یک و دو و شنیدن سی دی و فایل های صوتی. فعال شدن اردوها و برقرار شدن تیم های ورزشی و نوشتارها. وادی ها. از هم مهم تر، تشکیل جلسات و شرکت الزامی و مستمر در جلسات باعث موفقیت هر چه بیشتر کنگره60 شد.

تا به جایی رسید که درمورد نقطه تحمل مثبت و منفی یک آزمایش باقی بود که از نظر اخلاقی ایجاد مشکل می کرد. اینجا بود که پدر، پسرش را که حالا خود مربی جهان بینی و استاد فلسفه و منطق بود، بهتر بگویم، اسماعیلش را به قربانگاه برد و از او خواست تا که شروع به مصرف موادِ مخدر کند. آنهم چه کسی، جوانی که از مخدر نفرت داشت. فقط برای اینکه بداند واقعا چه مدت مصرف مستمر باعث اعتیاد و موجد عکس العمل ظاهری می شود، خماری جسم. مرتب آزمایش می کرد. در ماه یازدهم پسر معتاد شد و بعد مثل دیگران وارد یک لژیون شد و رها گردید و از دستان مهربان پدر گل گرفت.
دیگر متد DST از هر نظر کامل شد و قابل انتشار در سطح جهان.

اولین ثمره ارتباط جهانی، تشکیل لژیون های سیگار شد که مخرب تر از تریاک بود. تریاک خواص دارویی دارد ولی سیگار فقط ضرر. باری در اینجا می خواهم دست مردی را ببوسم که از خود مایع گذاشت و هزاران مثل من را نجات داد. او تجربه کرده بود که باید از نظر فکری هم رشد کند. نوع نگاهش عوض شود و گرنه امکان برگشت دارد. این شد که هر سفر دومی در کنگره خوب می داند هر کس که از در درآید درمانش می کنند و از دین و ایمانش نمی پرسند. در کنگره راه مستقیم را برمی گزینیم چون پش رو ندارد و پیش رو آن الله است.

اخلاق در کنگره بقدری محکم محترم و واجب است که شربت او تی. و برای این است که افراد رها شده در کنگره علاوه بر دانایی موثر در مورد مواد، در مسائل دیگر زندگی هم صاحب نظر می شوند و در یک کلا م، با گوشت و پوست خود حس می کنند که هر چه باور است محبت است و هر چه نیست ظرف تهی است. نیک می داند که پایان هر نقطه سر آغاز خط دیگریست و پایان تاریکی روشنی و نور است. پس می خواهم بعنوان سپاس عرض کنم.

ای نور نور از نور تو جانها همه مزدور تو . تو جان جان ها آمده.

آسوده باش که بذر نیکو و تخم و دانه با ارزش کاشتی. پس همیشه قوت کافی وسایبانی گسترده خواهی داشت.


بهروز هستم‌ رهجوی اقای محبت و استفاده کننده دانش تمام عقاب های سفید کنگره... ممنوننویسنده: مسافر بهروز
شعبه آکادمی     
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر زهرا سه شنبه 22 دی 1394 23:13
ممنون آقای بهروز بسیار عالی
مسافر سه شنبه 22 دی 1394 11:43
از اعماق وجود نوشته ای و با صفا و صمیمیت. موفق باشی
بهروز دوشنبه 21 دی 1394 23:59
ممنون‌ از نظر همه باید عرض کنم من اطمینان دارم روزی کمیته نوبل جایزه نوبل را تقدیم اقای مهندس میکند و ایشان دلار جایزه را خرج تحقیق صور پنهان انسان خواهد کرد وانشالله باعث انقلاب پزشگی در حوضه روانشناختی و علوم انسانی خواهد شد
همسفر زری دوشنبه 21 دی 1394 19:34
در دانش کنگره شکی نیست باشد که در آینده نزدیک همه از دانش این مکان مقدس استفاده نمایند.
آقای بهروز بسیار عالی نوشتید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic