" کارگاه آموزشی خانم های همسفر 94/10/1
چهارشنبه 2 دی 1394 ساعت 00:56 | نوشته ‌شده به دست همسفر زری | ( نظرات )سومین جلسه  از دور پنجاه و هشتم سری کارگاههای آموزشی ویژه همسفران کنگره 60 با استادی دیده بان محترم ورزشی گروه خانواده سرکار "خانم آنی کماندار"، نگهبانی "خانم مهوش" و دبیری "خانم صدیقه" با دستور جلسه "برای چه ورزش می‌کنیم؟ جهانبینی ورزشی  " در روز سه شنبه مورخ 1/10/94 راس ساعت 16:30 آغاز به کار نمود.


سخنان استاد:
ممنون از اینکه مرا دعوت کردید که استاد جلسه باشم تا بتوانم خدمت کنم. به دلیل اینکه موضوع جلسه راجع به ورزش بود و اینکه چرا ورزش می کنیم؛ و چون من دیده بان ورزش هستم به خاطر همین الان در خدمت شما هستم.
ورزش نقش مهمی در درمان اعتیاد چه برای مسافران و چه برای همسفران دارد. قبل از آن، می خواهم راجع به تجربه شخصی خودم بگویم و اینکه چرا مرا به عنوان دیده بان ورزش انتخاب کردند. من در سن 19-18 سالگی بودم که در آن زمان ورزش در پارک طالقانی شروع شد. در آنجا فنسی بود که جمعه ها والیبال بازی می کردیم. بعد از مدتی به ما گفتند که دیگر از آن فنس نمی توانیم استفاده کنیم به دلیل اینکه قرار بود مربی تیراندازی بیاورند و امکان این که از زمین استفاده کنیم را نداشتیم. وقتی با آقای مهندس صحبت کردیم ایشان گفتند: برای اینکه از ورزش استفاده کنید شما هم باید در ورزش تیراندازی ثبت نام کنید و تیراندازی یاد بگیرید و ما ثبت نام و شروع به یادگیری کردیم. در مسابقات هئیت تهران با آن که مبتدی بودیم شرکت  و تجربه خوبی را پشت سر گذاشتیم. همین طور ادامه پیدا کرد و شکل آن کاملتر شد.

از سال 84 این حرکت را در قسمت خانمها و آقایون شروع کردیم و توانستیم در مسابقات استان تهران شرکت کنیم و تیم ما یک دوره نفر اول شد و من نیز بهترین تیرانداز فنی شدم. همه سوابق ورزشی من باعث شد که من کاندایدای دیده بان ورزش از طرف هئیت دیده بانان شوم و در نهاین به عنوان دیده بان برگزیده شدم. در امتحانات فدراسیون نیز شرکت کردیم و مدرک داوری و مربیگری نیز دریافت کردم حدود یک سال در اردوی تیم ملی بودم و همه اینها پایه ای شد برای اینکه من به کنگره بیایم و ادامه بدهم. عزیزان بسیاری به ما کمک کردند از جمله این دوستان خانواده آقای اشکذری هستند که من از این خانواده صمیمانه تشکر می کنم که در این راه همراهی بسیار خوبی داشتند. در قسمت همسفران نیز شروع به آموزش کردیم و بسیاری از خانمها پیشرفت کردند و در امتحانهای فدراسیون شرکت کردند و به مربیگری و داوری رسیدند.

اما تجربه خودم از ورزش را می خواهم برایتان بگویم؛ من در 18 سالگی آدمی خموده و بی حوصله بودم و این ورزش برای من نقش درمانی داشت و کمک کرد که یواش یواش خودم را پیدا کنم و یک خیری شد که باعث شد افکار منفی که در ذهنم بود و مرا آزار می داد توانستم با ورزش کردن آن را دفع کنم. البته فقط ورزش نبود؛ جهان بینی کنگره در کنار کتب و سی دی ها و نوشتارها و ... مکمل درمان هستند. و کمک می کند انسان مشکلات زندگی خود را حل کند و افکاری که در ذهنش آزار می دهد باعث می شود دچار افسردگی و نخوت شود و در رنج به سر ببرد  چون عزیزش در اعتیاد هست و این برای وی خیلی ناراحت کننده هست و این ورزش خیلی در درمان و آرامش کمک می کند.

ورزش بخش مهمی از درمان هست و اینکه حتما ورزش را جدی بگیرید و به عنوان یک بخشی از زندگی خودتان قرار دهید. منتظر نمانید که حتما یک وقت آزاد پیدا کنید و شروع به ورزش کنید چطور در منزل برای مرتب کردن و تمیزی وقت صرف می کنید؛ یا ماشین شخصی خود را به تعمیرگاه می برید و سرویس می کنید تا به مشکل بر نخورد؛ این بدن ما هم خیلی مهم است و یک عمر باید از این جسم خود خوب نگهداری کنیم و دچار مسائل و مشکلات عدیده نشویم. و با ورزش جسم بازسازی می شود و می توانیم راحت تر زندگی کنیم. در هر مقطعی که هستید و دچار مشکل جسمی هستید و در هر سن و شرایطی که هستید قدم اول را بردارید و شروع کنید و به مربی مربوطه مراجعه کنید و یواش یواش بدن شما قوی می شود و این مسئله را حتما جدی بگیرید. انشالله حضور خانم ها ورزش پررنگ باشد.
 

مراسم تجلیل از خانم اشکذری و خانم شهریاری کمک راهنمایان گروه خانواده

در ادامه جلسه با حضور خانم آنی دیده بان محترم گروه خانواده در بین همسفران از دو کمک راهنمای محترم سرکار خانم فاطمه اشکذری کمک راهنمای شعبه آکادمی و سرکار خانم فاطمه شهریاری کمک راهنمای شعبه سعادت آباد به پاس سالها تلاش تقدیر و تجلیل به عمل آمد.


صحبت های خانم شهریاری:

خیلی خوشحالم و از اینکه یک همچین روزی را تجربه کنم یک آرامش بسیار زیادی به همراه داشت امیدوارم افراد لژیونم افراد خدمتگزار برای کنگره باشند ما به کنگره برای درمان می آییم نه برای شخص؛ من زمانی که به کمک راهنمایی رسیدم در شعبه آکادمی یک سال خدمت کردم و به دستور خانم آنی در خانه خدمت کردم به دلایلی لژیون خودم را جمع کردم یک هفت سال مشغله کاری زیادی داشتم به کنگره می آمدم ولی نمی توانستم لژیون تشکیل دهم تا خداوند یاری کرد و در شعبه رباط کریم لژیونم را دایر کردم و سپس در شعبه درکه، استاد معین و در نهایت سعادت آباد مشغول به خدمت شدم و همیشه نسبت به راهنمای خودم خانم شهابی ارادت خاصی داشتم و خانم آنی عزیز. خیلی خوشحالم در کنار بزرگوارنی چون خانم جلالی، خانم عزت، خانم توکلی، خانم شهره و... بودم  و امیدوارم تا لحظه ای که بتوانم نفسی داشته باشم بتوانم در جایگاههای دیگر در کنگره خدمت کنم.
صحبت های خانم اشکذری:

جا دارد که از استادان خودم جناب آقای مهندس دژاکام، سرکار خانم آنی و خانم صادقی. خلی امروز خوشحالم و حس اولین روزی که لژیون تشکیل دادم را دارم. نمی دانستم در آینده چه اتفاقی قرار است بیفتد. از همه کسانی که در این جشن شرکت کردند مخصوصاً عزیزانی که از شعبه پرستار آمدند سپاسگزارم. این چند سال هر چه دارم از کنگره دارم الان به این نتیجه رسیدم که خداوند سوالی که در مورد اعتیاد از من پرسید اصلا سخت نبود؛ سوالی که در ابتدا مرا خیلی اذیت می کرد. به کمک استادانم سوالات سخت تر زندگی را جواب دادم. کسانی که تازه به کنگره آمدند می گویم اعتیاد اصلا سخت نیست و خودتان را دست کم نگیرید. در کنگره هر کس با هر ماده مخدری که بیاید قطعا به درمان خواهد رسید و تنها چیزی که در کنرگه یاد می گیریم صبر است. اولین باری که خانم آنی را دیدم به من گفتند: که فاطمه کفش آهنین بپوش و صبر داشته باش. از همه عزیزانی که به من اجازه دادند این چند سال خدمت کنم بسیار سپاسگزارم.


در پایان جلسه از عزیزانی که در لژیون مالی شرکت کردند تقدیر به عمل آمد.مرزبانان کشیکخانم ندا مرزبان گروه خانوادهآقای باغجری مرزبان کشیک


توجه: سه شنبه هفته آینده 94/10/8 به علت تعطیل رسمی كشور جلسه گروه همسفران خانم تشكیل نخواهد شد.
دستور جلسه آینده: نقش آموزش و خدمت در رهایی و تجربه من
استاد جلسه: سركار خانم سارا آقاحسینی

سی دی هفته:
کمک کنگره به من و خدمت من به کنگره به استادی جناب آقای مهندستهیه گزارش و عکس همسفر زری لژیون خانم عزت
شعبه آکادمی                           

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی خانمهای همسفر،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
ناصر توکلی چهارشنبه 2 دی 1394 18:55
ممنونم. گزارش کاملی بود.
همسفر محمد چهارشنبه 2 دی 1394 13:04
ممنون از زحمات بی وقفه خانم زری
خداقوت به خانم اشکذری و خانم شهریاری
همیشه موفق باشید
همسفرلیلی محمدی از حر چهارشنبه 2 دی 1394 12:37
عرض سلام وخسته نباشیدخدمت دیده بان عزیزمان خانم انی کماندار بسیار عالی بود ممنون وسپاسگزارتان ازبابت زحمات پارک طالقانی هستم وهمیشه ازتو انرژی میگیرم انشاله موفق باشید.
همسفر عاطفه شعبه بهشهر چهارشنبه 2 دی 1394 11:26
با سلام و خدا قوت به کمک راهنمای خوبم خانم اشکذری عزیز از خدا براتون آرزوهای بهترینها رو دارم و جایگاه جدیدتون رو تبریک میگم و انشاالله در جایگاههای بالاتر حضور پیدا کنید
همسفر ابراهیم زاده چهارشنبه 2 دی 1394 08:06
تبریک ویژه به خانم اشکذزی عزیز موفق و پیروز باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic