" مصاحبه با مرزبانان شعبه آکادمی آقایان هادی و پیمان
یکشنبه 29 آذر 1394 ساعت 12:30 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهره | ( نظرات )
تمام دوستانی که در کنگره هستند، توجه داشته باشند که هیچ‌گونه مادیاتی برای کسانی‌که اینجا خدمت می‌کنند مطرح نیست اما این‌ها برای بدست آوردن انرژی است...گفتگو با آقای هادی مرزبان شعبه آكادمی


سلام، لطفاً خودتان را معرفی و اعلام سفر کنید.

سلام هادی هستم یک مسافر. مرزبان آکادمی. در حال حاضر 30ماه و 4روز است که در سفر دوم هستم. آنتی ایکس مصرفی بیش از 15گرم اوپیوم کشیدنی بود. روش درمان DST داروی درمان شربت OT. مدت سفر اول 15ماه. راهنما آقای سیروس حسین‌زاده. رشته‌ی ورزشی: شنا و والیبال. کلینیک تحت درمان: آفتاب تهران پارس


به نظرتون امتحان چطور بود؟

امتحان همانطور که جناب آقای مهندس در بسیاری از صحبت‌هایشان می‌فرمایند، خیلی از مسائل را سخت نگیرید. خیلی از مسائل به آسانی حل می‌شوند. کسانی‌که به‌دنبال سوال‌های خیلی سخت در امتحانات می‌روند، باید توجه داشته باشند که یکی از گزینه های کمک راهنمائی تسلط کامل به متون آموزشی کنگره60 می باشد. من این بار دومم بود که امتحان دادم و فکر می‌کنم که سوال‌ها بسیار ساده بود ولی در عین همین سادگی است که اکثریت افراد، جواب را نمی‌توانند پیدا کنند.


سوال‌ها نسبت به سال قبل چطور بود؟

نسبت به سال قبل کمی دشوارتر بود، اما در مجموع ساده بود و آن پیچیدگی که همه‌ی رهجوها فکر می‌کنند که گره‌ی خاصی در سوال‌ها وجود دارد که کند و کاو زیادی می کنند. و به دنبال سوالهای دشوار و طولانی هستند و از اصل موضوع دور می شوند. ولی به این شکل نبود. تنها کسانی که در لژیون‌ها و کلاس‌های آموزشی کنگره شرکت داشته باشند، تمام سوال‌ها را به‌راحتی می‌توانند پاسخ بدهند. با همین آموزش‌های لژیون و شرکت در جلسات کنگره و کمی مطالعه روزانه(روزی 1 ساعت) تمام این سوال‌ها را به‌راحتی می‌تواند پاسخ بدهد.


شما برای امتحان استرس داشتید؟

من در دو آزمون قبلی هیچ استرسی نداشتم. مخصوصاً دفعه‌ی قبل به‌راحتی امتحان دادم. اما در امتحان امروز خیلی استرس داشتم و زمان برایم خیلی سریع گذشت و تقریباً برای آزمون زمان کم آوردم. چون استرس باعث می‌شود که ذهن درگیر بشود و یکسری مطالب را فراموش کند و هرچه هم فشار بیاوری دوباره مطالب دیگر را هم فراموش می‌کنی. زمان برای من کم بود اما زمان برای کسی‌ که مطالعه کافی کرده باشد بسیار عالی بود.


مطالعه برای آزمون کمک‌راهنمایی چه تأثیری روی شما داشت؟

مطالعه‌های کنگره طوری هستند که وقتی کسی آموزش‌ها را می‌گیرد و یا سی‌دی‌ها را گوش می‌دهد، تغییری بسیار اساسی روی گفتار او بوجود می‌آید. وقتی در گفتار آدم تغییر بوجود می‌آید، این تغییرات را به مرور زمان می‌توانیم تبدیل به کردار و عمل کنیم. اگر این سی‌دی‌ها را گوش بدهیم و فقط در گفتار و پندارمان بماند، برای خوش‌بیان بودن خیلی خوب است اما در ما تغییری ایجاد نمی‌کند. باید در اعمالمان هم تغییر ایجاد کنیم و با آموزش‌ها بتوانیم تغییر جایگاه و یک انرژی پتانسیل برای خدمت بیشتر و زندگی شاد تر بوجود بیاوریم.


حرف آخر؟

تمام دوستانی که در کنگره هستند، توجه داشته باشند که هیچ‌گونه مادیاتی برای کسانی‌که اینجا خدمت می‌کنند مطرح نیست اما این‌ها برای بدست آوردن انرژی است. چون انرژی در صور پنهان انسان مانند پول محسوب می‌شود در جهان بیرون. و برای بهتر بدست آوردن این انرژی درونی که همه‌ی انسان‌ها به آن نیاز دارند، در کنگره60 خدمت کردن است. بدون اینکه چشمداشتی به طرف مقابلم داشته باشم. یعنی خدمت بی‌دریغ به تمام کسانی می‌کنم که به اینجا وارد می‌شوند و برایم فرقی ندارد که او ثروتمند است یا فقیر. خدمتی که از دست من برمی‌آید برای همه یکسان انجام می‌دهم و این انرژی فوق‌العاده‌ای در من ایجاد می‌کند و باعث می‌شود بتوانم برای آینده‌ی زندگی خودم و اینکه بهتر بتوانم به دیگران خدمت کنم، موثر باشم.

 از وقتی که در اختیار ما قرار داده اید سپاسگزارم و برایتان آرزوی موفقیت می کنیم.

__________________________________________________________________________گفتگو با آقای پیمان مرزبان شعبه آكادمی


سلام، لطفاً خودتان را معرفی و اعلام سفر کنید؟

سلام دوستان پیمان هستم مسافر. آنتی ایکس مصرفی: شیشه. روش درمان DST. داروی درمان شربت OT. راهنما: اقای نادر فراهانی. رشته‌ی ورزشی: والیبال. مدت رهایی 2سال


به نظرتون امتحان چطور بود؟

امتحان خوب بود و بیشتر از اینکه سخت باشد از آن ترس داشتم. البته کمی هم سخت بود از این جهت که سوال‌ها جامع بودند اما در کل خوب بود. 


سال اولی بود که امتحان دادید؟

خیر سال گذشته امتحان داده بودم و آزمون جهان‌بینی را قبول شده بودم و امسال فقط امتحان فنی دادم.


سوال‌های آزمون امسال نسبت به سال گذشته چطور بود؟

به نظر من کمی از سال گذشته سخت‌تر بود.


آیا برای امتحان استرس داشتید؟

نه زیاد چون آماده بودم و یک‌ماه است که هرروز وقتی را برای آمادگی آزمون می‎گذاشتم و مخصوصاً یک‌هفته‌ی آخر وقت زیادی را برای خواندن گذاشتم. به همین دلیل به خودم اعتماد داشتم و باعث شد که استرسی نداشته باشم و در کل آدم استرسی نیستم.


به نظر شما انرژی جمع قبل از امتحان چطور بود؟

برداشت من این بود که افرادی که برای امتحان آماده بودند استرسی نداشتند اما کسانی‌که زیاد آماده نبودند و شاید کم‌کاری کرده بودند، کمی استرس داشتند اما به‌طور کلی لذت‌بخش بود.


مطالعه برای آزمون کمک‌راهنمایی چه تأثیری روی شما داشت؟

همانطور که وقتی از سفر اول وارد سفر دوم می‌شویم احساس کردم سطح زندگی‌ام عوض شد، در این امتحان هم هربار که می‌خوانم احساس می‌کنم اطلاعات و معلومات و اعتمادبه‌نفس و نوع نگرشم بهتر می‌شود.


تغییر تاریخ آزمون امسال چه تاثیری روی شما گذاشت؟

مشکلی نداشتم اما باتوجه به شرایط خاص من بهتر بود که همان بهمن‌ماه برگزار می‌شد چون من در دوره‌ی نگهبانی مرزبانی هستم و باید حضور بیشتری در کنگره پیدا می‌کردم و کمتر می‌توانستم برای خواندن وقت بگذارم. اما چون خیلی زود تاریخ امتحان را اعلام کردند باز هم برای آماده شدن وقت بود و اگر بخواهم این را بهانه کنم فکر می‌کنم که توجیه کردم.


حرف آخر؟

از شما و همه‌ی خدمتگزاران کنگره60 تشکر می‌کنم و برای همه آرزی موفقیت می‌کنم. امیدوارم که بتوانم در آزمون موفق بشوم. درباره‌ی امتحان به‌نظرم اگر دوبار در سال گرفته می‌شد بهتر بود چون همین‌که مسافرها به مرحله‌ی کمک‌راهنمایی می‌رسند باعث می‌شود که از برگشت‌خوردنشان جلوگیری شود و به اعتماد و درجه‌ای می‌رسند و موفق‌تر هستند.

از وقتی که در اختیار ما قرار داده اید سپاسگزارم و برایتان آرزوی موفقیت می کنیم.


تهیه و تنظیم گزارش: همسفر زهره لژیون خانم حاج‌محمدی

عکس: مسافر محسن 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
پیمان پنجشنبه 3 دی 1394 07:11
با تشکر از همه وبلاگ نویسان و خدمتگزاران کنگره 60

احمد زمانی یکشنبه 29 آذر 1394 22:40
سلام و خداقوت حضور مرزبانان محترم شعبه آکادمی به ویژه آقایان هادی اقبالی و پیمان میر، شما با تمام مشغله ای که در حیطه مرزبانی داشتید در امتحان کمک راهنمایی شرکت کردید انشاء اله موفق خواهید شد
همسفر سپیده یکشنبه 29 آذر 1394 17:06
با سلام ،
ضمن تشکر از مرزبانان گرامی شعبه آکادمی و آرزوی موفقیت در امتحان ...
تشکر و خدا قوت به خانم زهره عزیز
همسفر ندا یکشنبه 29 آذر 1394 16:51
با تشكرفراوان و خدا قوت خدمت مرزبانان محترم به امید موفقیت شما و مسافران و همسفرانی كه در این آزمون شركت نمودید.
یکشنبه 29 آذر 1394 15:51
زنده باد پیمان عزیز که همیشه با انرزی وسرشار از امید است و دیدنش به من حس خوبی میده
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic