" وادی سوم از زبان استاد علی رضا زرکش
دوشنبه 25 آبان 1394 ساعت 13:16 | نوشته ‌شده به دست آکادمی کنگره | ( نظرات )
وادی سوم: باید دانست هیچ موجودی به میزان خود انسان به خویشتن خویش فکر نمی کند.
  با یاری گرفتن از قدرت مطلق، الله ، مطلب و نوشته خود را آغاز میکنم. برای رسیدن به مفهوم دستور جلسه وبه دلیل اینکه تمام وادی ها بهم دیگر مرتبط اند باید مروری بر دو دستور جلسه قبلی داشته باشیم .یعنی وادی اول ودوم.دروادی اول گفته شده که با تفکر ساختارها آغازمیگردد بدون تفکر آنچه هست رو به زوال میرود .پس در ادامه وادی اول آموختیم که هیچ کاری بدون تفکرممکن نیست و هرکاری بدون تفکر نتیجه مطلوب نمیدهد .


دراینجا تفکر به 2بعد مثبت ومنفی تقسیم میگردد. 1_تفکر مثبت همان تفکریست که از خالق گرفته شده و در راستای آن کارهای خوب ومثبت انجام میگیرد. 2_تفکر منفی که همان افکار شیطانی است که غالبا با اینکه تفکری پشت کارهاست ولی چون در جهت منفی بکار میرود قطعا محکوم به زوال است. مثل دزدی کردن.

توجه کنید که تمام کائنات از هستی و نیستی، تماما تفکر خالق است و انسانها همواره درحال تفکر کردن هستند. تفکر جزو صور پنهان است و تفکر یک ساختاری هست که به همه انسانها داده شده است و انسانها دایما درحال  تفکرکردن هستند. این موضوع بسیار مهم است که هرکسی که دارای تفکر بالایی باشد قطعا میتواند از اختیاراتی  که خداوند برایش فراهم نموده است بیشتر استفاده کند.

دراین قسمت به وادی دوم میپردازیم آنجا که آمده است هیچ مخلوقی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی نهد هیچکدام از مابه هیچ نیستیم حتی اگرخودبه هیچ فکر کنیم. شماوقتی که کاری انجام میدهید باید یک تفکرداشته باشید و باید بدانید که آنچه بوجود آمده بیهوده نیست. چرا؟ چون با تفکربه وجود آمده و بدانید اگرچیزی ارزش دارد به کاربرد آن در سیستم است. برای چندمین بار گفته میشود که سیستم بدون تغییر نمیباشد. و بدانید که سیستم درحالت سکون اصلا وجود ندارد. با این مقدمه وادی سوم را مورد بررسی قرارمیدهم باید دانست که هیچ موجودی به میزان خود انسان به خویشتن خویش فکرنمی کند.

حالا که فهمیدیم انسان دارای تفکراست وهیچ مخلوقی که از فکرخالق بوجودآمده بیهوده نیست. در ادامه باید بدانید که هیچ کس به جزخود انسان نمی تواند درباره خودش تفکر کند چرا که شما صاحب تفکر هستید وفقط شما میتوانید تفکری که در سرخود دارید را برای خودتان انجام دهید ونمی توانید جایی برای دیگری اختصاص دهید. شما باید برای تفکر خود راه و مسیری درست انتخاب کنید که اصلا هرز نرود و باید بخوبی آن را یاد بگیرید.

هریک از ما  ترازوئی داریم  که باید داخل کفه آنرا با تفکر پر نماییم وبدانید میزان تفکر من جایی برای دیگری ندارد وشما حتی برای نزدیکترین افراد هم نمیتوانید جایی در تفکر خود اختصاص دهید. یعنی اگر بخواهید بار دیگری را بردوش بکشید قطعا بار خود شما برزمین میماند. کسانیکه تفکرندارند از خودش وتواناییهای خود هیچ تصوری ندارد. زمانی که شما میخواهید تفکرکنید باید یک سازوکاری داشته باشید یعنی همان مثلث مبدا هدف ومقصد.

دوستان دقت کنید برای تفهیم بهتر این وادی اینگونه مثال می آوریم که شما درباره پیشرفت یک کاری در موضوع خاصی فکرمیکنید. پس این شما هستید که از کم وکیف این تفکر اطلاع دارید و بدانید که هیچ کس به غیرازخودتان نمی تواند آن را به سرانجام برساند. حال اینکه در ادامه بخواهید به موضوع دیگری یا شخص دیگری تفکر کنید. هم اینکه این کار را به پایان نرسانده اید، وهم اینکه از دیگری وشخصیت ومشکلات دیگری هیچ گونه اطلاعی ندارید و همین کار باعث میشود که شما دردو زمینه قبلی موفق نباشید. در تکمیل وادی سوم باید گفت که این خویشتن انسان است که میخواهد همواره در راحتی وخوبی باشد یا اینکه در سختی و بدی زندگی کند که همان بهشت وجهنم میباشد.

البته باید بدانیم که بهشت خوب است یا بد؟ مسلما خوب. آیا گرفتاری خوبه یا بده ؟مسلما بده. پس نتیجه میگیریم،  زمانی که انسان در موردی حالش خوب باشد قطعا در بهشت است واگرهمان شخص در جهت بدی (منفی) باشد قطعا در جهنم است. باید دقت کنیم هرچیزی که خداوند آفریده اصلا بد و بدون حکمت نیست و باید به این موضوع توجه کنیم که وقتی حرکت میکنیم با ساختارهای پیرامون خود پیوند برقرارمیکنیم وآن واکنشی که نشان میدهد، میشود ارزش و یا ضدارزش. می شود بهشت یا جهنم. که ساده تر بگویم داشتن پول خوب است یا بد ؟مسلما خوب پس این من هستم که طبق تفکری که دارم در جهت مثبت ویا منفی، از آن پول استفاده کنم.

عامل حرکت انسان نفس است وخواسته های ما عامل حرکت می شود. مثل درختی که به نوراحتیاج دارد و به سمت بالا رشد می کند ویا انسانی که در جهت  منفی ) حرکت می کند و رو به اعتیاد رو می آورد.

امیدوارم که مطالب گویا وقابل فهمی برای درک وادی سوم گفته باشم. در پایان آرزوی رهایی وشادابی برای تک تک شما دوستان را دارم.     

نویسنده: راهنمای محترم آقای علیرضا زرکش

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مجازی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر زری دوشنبه 25 آبان 1394 13:26
خدا قوت استاد
دوشنبه 25 آبان 1394 13:15
سلام دوستان واقعاموثر بود وخیلی استفاده کردم
ناصر توکلی دوشنبه 25 آبان 1394 13:09
استاد علی رضا زرکش خدا قوت.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic