" کارگاه آموزشی خانم های همسفر 94/8/19
سه شنبه 19 آبان 1394 ساعت 19:08 | نوشته ‌شده به دست همسفر زری | ( نظرات )
یازدهمین جلسه از دور پنجاه و هفتم سری كارگاههای آموزشی ویژه همسفران كنگره 60، با استادی "خانم سمن"، نگهبانی "خانم نیكا" و دبیری "خانم كبری" با دستور جلسه "تجربه من از روش های ترک اعتیاد و روش درمان (DST) و بهترین راه" در دروز سه شنبه مورخ 94/8/19 راس ساعت 16:30 آغاز به كار نمود.

سخنان استاد:

دستور جلسه امروز کنگره روش DST و بهترین راه درمان اعتیاد هست. قطعا همه ما قبل از ورود به کنگره راههای زیادی را برای درمان مسافرانمان تجربه کردیم و در این راه سختی ها و مشقات زیادی را متحمل شدیم بیرون از کنگره روشهای زیادی وجود دارد که اگر درمانی اتفاق می افتد و یا درمان نسبی صورت می گرفت ما الان در کنگره حضور نداشتیم. البته این دستور جلسه نباید در ما دلهره ایجاد کند و یاس بوجود بیاورد؛ اما مقدمه ورود به روشنایی این است که انسان یک دوره تاریکی را تجربه کند. همه آن سختی ها و تجربیاتی را که با خودتان آوردید همه آنها باعث شد متوجه تفاوت روش DST با سایر روشها شوید. شاید اولین چیزی که با آن برخورد می کنید زمانی که وارد کنگره می شوید؛ نگاه مسافر است و به همراه آن همسفر تلقی می شود. وقتی مسافر شروع به درمان می کند آن دوره بیست و یک روزه وقتی مسافر با هر نوع ماده مصرفی که وارد می شود با هر اندازه دوز مصرفش به وی شربت OT می دهند. ما می بینیم این دوره را با حداقل تخریب و خماری سپری می کند و اثری از پرخاشگری و عصبانیت و بهم ریختگی و خبری نیست و این شخص با حداقل سختی درمانش را ادامه می دهد و این نگاه را مدیون کنگره هستیم؛ چون کنگره تنها جایی است که اعتیاد را مثل سایر بیماری درمان می کند. شاید برای تازه واردین عزیز خیلی ملموس و قابل درک نباشد ولی کنگره به این علم رسیده که اعتیاد یک بیماری جسمی است و با بهم ریختن جسم، روان هم از تعادل خارج می شود. هیچ کدام از ما قبل از ورود به کنگره با هیچ روشی این نگاه را نداشتیم ما انگهای مختلفی را به مسافرانمان زدیم؛ که این آدم ضعیف، سست و خودخواه است چون نمی دانستیم و درک نکرده بودیم و مسیری نبود که به ما یاد دهد که اعتیاد هم مثل سایر بیماری ها یک بیماری جسمی است و برای درمانش ما نیاز به زمان داریم؛ شما هیچ روشی در بیرون از کنگره نمی بینید که برای درمان اعتیاد زمان در نظر بگیرند. ولی در کنگره زمان مشخص می کنیم و معتقدیم تخریبهایی که طی این چند سال به همراه داشتند در اینجا درمان اتفاق می افتد و این آموزش های کنگره است که هر نوع نگاه بدی که نسبت به  اعتیاد و شخص مصرف کننده هست را برطرف کرد.

در کنگره ضلع درمان داریم که مسافر با ورود به کنگره، جسم وقتی به تعادل برسد روان هم به تعادل می رسد این دو ضلع به ضلع سومی به نام جهان بینی وصل است و به قول جناب مهندس حلقه مفقوده درمان اعتیاد جهان بینی است شما مطالبی در کنگره آموزش می گیرید که در هیچ جای دنیا مشابه آن را نشنیده اید وقتی از جهان بینی حرف می زنید چیز عجیب و غریبی نیست قرار نیست ما از اسرار کائنات سر در بیاوریم.کنگره برای درمان اعتیاد می گوید: چه مسافر چه همسفر باید از آموزشها استفاده کنند تا اینکه خودشان را بشناسند و لازمه درمان این است که انسان از خودش شناخت داشته باشد. تفاوت دیگری که کنگره با سایر روشها دارد این است که کسانی که نزدیکترین فرد به شخص مصرف کننده هستند از آنها می خواهند که در کنار مصرف کننده خود حضور داشته باشند و از این جلسات آموزشی استفاده کنند؛ چون به این علم و آگاهی رسیده اند.
در زمان اعتیاد مصرف کننده اختلاف فاز بین مسافر و همسفر وجود داشت؛ اختلاف فاز این است که حرف همدیگر را نمی فهمیدیم هیچ درک و شناختی از همدیگر نداشتیم. اختلاف فاز یعنی در دو تاریکی متفاوت از هم بودیم. همسفر به واسطه تخریبهایی که داشته برای خودش دنیایی از تاریکی ها ایجاد کرده که در آن خشم و نفرت و کینه  و تمام چشمه های محبت در وجود هر دو خشک شده بود. هر دوی ما در تاریکی بسر می بریم من همسفر  به خودم اجازه می دهم بواسطه اعتیاد مسافرم خیلی حرکات از خودم بروز دهم فقط به این دلیل که یک مصرف کننده در کنارم هست و این آموزشهای کنگره است که کمک می کند که اختلاف فازها کم شود. و وقتی اختلاف فاز کم شود ما را وارد یک مسیر می کند با هر نوع تخریبی که دارند. ما نمی توانستیم حتی برای یک دقیقه همدیگر را تحمل کنیم این خواست اعتیاد است؛ باید این تاریکی ها بود ولی همه اینها سپری شد و آن مسافر و همسفری که حضور داشتند و آموزش گرفتند در یک مسیر قرار گرفتند؛ البته شرط پذیرفتن این راه جدید این است که نقاط مثبت زندگی را ببینیم و قدر آن را بدانیم؛ اگر نقاط مثبت زندگی را هر چند کوچک ببینم و به آن بها دهم آن محبت بین اعضای خانواده برقرار می شود. همه حسهای خوب را اعتیاد پوشانده است و آن سرمای 60 درجه زیر صفر که می گویند یعنی اینکه هیچ چیز را نمی بینند و وقتی درست حرکت کنند چشمه ها به جریان می افتد.

از تفاوتهای دیگر مساله آرامش در کنگره هست خود من مصرف کننده شیشه را کنار خودم داشتم و وقتی راه و روشی را که به ما پیشنهاد می دادند چنان ترس و دلهره ای در وجودم قرار می گرفت و می خواستم فقط از آن محیط دور شوم. ولی وقتی وارد کنگره می شویم وارد حریمی شدیم که سرشار از آرامش است در هیچ روشی ما مکانی را نمی بینیم که این آرامشی را که در اینجا شاهد هستیم در آنجا به ما دست نمی دهد، زیرا قوانین و حرمتهایی اینجا وضع شده که در هیچ جا این قوانین را نداریم.
مرزبان گروه خانواده: خانم ندا
مرزبان کشیکروز سه شنبه: آقای احمد باغجری

تهیه و تنظیم گزارش و عکس همسفر زری لژیون خانم عزت
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی خانمهای همسفر،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
ناصر توکلی چهارشنبه 20 آبان 1394 14:24
خدا قوت
علیرضا نامداری چهارشنبه 20 آبان 1394 10:56
دست مریزاد خدمت تمامی وبلاگ نویسان بخش همسفران
همسفر سپیده چهارشنبه 20 آبان 1394 09:43
با سلام ،
سرکار خانم سمن عزیز، مثل همیشه از سخنان ارزشمند و کاربردی شما استفاده کردم و بسیار تا بسیار ممنوم....
از سرکار خانم زری برای فعالیت خوبشان در وبلاک سپاسگزارم.

با احترام ، همسفر سپیده
همسفر زری پاسخ داد:
خانم سپیده عزیز از لطفتان نسبت به بنده سپاسگزارم پاینده باشید .همسفر زری
با احترام عزت اله عابدی سه شنبه 19 آبان 1394 22:54
باسلام وخداقوت خدمت تمامی کمک راهنماهای نمایندگی آکادمی ازحضورتان بانظم وانضباط درانتهای سالن سپاسگذارم
با احترام عزت اله عابدی سه شنبه 19 آبان 1394 22:49
خداقوت به نگهبان ودبیرمحترم استادعزیز مطلب شما عالی بود استفاده کردم ویک خداقوت هم خدمت آقای باغجری وخانم ندا وخانم موناواز زحمات این عزیزان تشکرمیکنم وازخانم زری بخاطرمطلب وعکسها ممنون
با احترام عزت اله عابدی سه شنبه 19 آبان 1394 22:48
خداقوت به نگهبان ودبیرمحترم استادعزیز مطلب شما عالی بود استفاده کردم ویک خداقوت هم خدمت آقای باغجری وخانم ندا وخانم موناواز زحمات این عزیزان تشکرمیکنم وازخانم زری بخاطرمطلب وعکسها ممنون
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات