نقاطی که بر صفحات زندگی میگذاریم خطوط حیاتمان را شکل میدهند
پنجشنبه 30 مرداد 1399 ساعت 09:00 | نوشته ‌شده به دست مسافر علی | ( نظرات )

 سیزدهمین جلسه از دور هفتاد و پنجم کارگاه‌های آموزشی کنگره 60؛ شعبه آکادمی با استادی مسافر مجید، نگهبانی مسافر احسان و دبیری مسافر حمید، با دستور جلسه "وادی سیزدهم و تأثیر آن روی من" روز چهارشنبه 29 مرداد 1399 ساعت 17 آغاز به کار کرد. در ادامه، مراسمِ تقدیر از مرزبانان دوره گذشته و اهدای شال و پیمان مرزبانان دوره جدید برگزار گردید. سخنان استاد:

سلام دوستان مجید هستم یک مسافر. از خداوند سپاسگزارم که امروز در این جایگاه قرار گرفتم تا آموزش دریافت کنم و در کنار شما عزیزان باشم. از نگهبان و دبیر و راهنمای محترم تشکر می‌کنم که این فرصت را دادند که در این جایگاه مجدداً بتوانم خدمت کنم. وادی سیزدهم می‌فرماید: پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است. اجازه می‌خواهم در حد فهم خودم و برداشت خودم پیرامون دستور جلسه صحبت کنم. کتاب عشق 14 وادی دارد که راه و رسم عبور از گذرگاه‌های مختلف زندگی را به من می‌آموزد تا بتوانم به‌سلامت از آن‌ها گذر کنم و به‌درستی و با عمل معقول مسائل را پشت سر بگذارم. مهم‌ترین سلاح من و توشه من در عبور از این گذرگاه‌ها، همین وادی ها و جهان بینی است. در ابتدای وادی و در ادامه مطالب وادی قبل سؤالی از جانشین پیرامون موضوعِ تغییر، تبدیل و ترخیص مطرح می‌شود و جانشین در این خصوص توضیح می‌دهد و مثالی هم میزند. تغییراتِ پشت سر هم باعث می‌شود که من از یک انسان سالم به یک انسان مصرف‌کننده تبدیل بشوم. من آن‌قدر مواد مصرف کردم که به یک مصرف‌کننده تبدیل شدم. این تغییرات متوالی و مداوم بود تا تبدیل اتفاق افتاد. در درمان اعتیاد هم به همین شکل است. من این تغییرات را پله‌پله شروع می‌کنم و انجام میدهم. راهنما مسیر را مشخص می‌کند و من قدم برمی‌دارم و نقاط را روی کاغذ قرار میدهم. تک‌تک اعمال من نقطه‌هایی است که بر کتاب زندگی‌ام ترسیم می‌کنم تا از بهم پیوستن این نقاط خطوط زندگی من شکل می‌گیرد و صفحات ایجاد می‌شوند. پس از 10 الی 11 ماه من تبدیل می‌شوم به انسانی که آزد و رهاست. در تمامی مسائل این اتفاق میافتد. در وادی می‌فرماید هر دوره‌ای از زندگی، یک سیکل است که در آن آموزشی دریافت می‌شود و اگر هوشیار باشیم می‌توانیم بهترین و مؤثرترین درس‌ها را از این دوره‌ها بیاموزیم و نقاط و خطوط را در صفحات حیاتمان ثبت و ترسیم کنیم. 


 


من فکر می‌کنم برای تزکیه و پاک‌سازی نفس خود و خواسته‌های نفس زمان زیادی لازم است. رسیدن به خواسته‌های معقول و عمل عقلانی نیازمند ممارست و کار مداوم است و این امر در طولانی‌مدت محقق می‌گردد. در پایان عرض می‌کنم که برای رسیدن به عشق لازم است از چرخه‌ای که در کتاب شرح داده می‌شود گذر کرد. به این صورت که تفکر سالم به ایمان سالم منجر می‌شود. از ایمان سالم به عمل سالم می‌رسیم، از عمل سالم به حس سالم و درنهایت عشق سالم. از اینکه به صحبت‌های من گوش کردید از همه شما سپاسگزارم.

در ادامه جلسه امروز، از مرزبانان دوره گذشته تقدیر شد و خدمتگزاران مرزبانی دوره جدید آقایان مسافر شعبه آکادمی، شال خود را از دستان دیده‌بان محترم آقای کوروش آذر پور دریافت نمودند و با حضور دیده‌بان محترم آقای احمد حکیمی، پیمان مرزبانی را ادا کردند.سخنان دیده‌بان محترم آقای کوروش آذرپور:

مراسم پیمان مرزبان‌های دوره جدید را داریم و تقدیر از مرزبان‌های قدیمی. بچه‌ها صحبت‌هایشان را کردند و تقدیر و تشکر کردند. من در دوره مرزبانی این عزیزان و تا پیش از تشریف آوردن آقای زمانی ایجنت بودم و با آن‌ها کارکردم. از صفات بارز مرزبان‌های دوره قبل این بود که خیلی هوای همدیگر را داشتند یعنی جای همدیگر را پر می‌کردند بدون اینکه صدایشان دربیاید و بدون آنکه کسی بخواهد چیزی بگوید. هیچ‌وقت هم هیچ‌کدام شکایتی نداشتند و این در کنگره خیلی زیباست. البته هر کس باید کار خودش را انجام دهد ولی اینکه هوای همدیگر را دارند از نظر کارِ گروهی، یک صفت پسندیده است. هم مطمئن باشید مرزبان‌های جدید حتماً بهتر از این‌ها خواهند شد. همیشه همین‌طور است چون مرزبان‌های جدید پیش همین مرزبان‌ها آموزش دیدند و ادامه کار حتماً نتیجه بهتر هم می‌شود. در تمامی شعبه‌ها همین صورت است. امیدوارم این اتفاق بیافتد تا سال آینده که دوره خود را تحویل می‌دهند همین روال ادامه پیدا کند. این عزیزان دوره مرزبانی را گذرانده‌اند یعنی این دوره مرزبانی یک آموزش است. کسی که مرزبانی‌اش تحویل می‌دهد، از حالا به بعد جزو سوابقش خواهد بود. دوره جدید هم همین‌طور است. این عزیزان پیمان می‌بندند و پیمانشان اینجا نگهداشته می‌شود تا در پایان دوره به آن‌ها برگردانده خواهد شد. امروز ما پیمان‌های مرزبان‌های قدیم را تحویل می‌دهیم و تقدیرنامه‌هایی که جناب آقای مهندس امضا فرمودند را به آن‌ها خواهیم داد. در ادامه متن تقدیرنامه قرائت گردید و مرزبانان دوره قبل از جمعیت احیا انسانی کنگره شصت و بنیان آن جناب آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان و همه دست‌اندرکاران تشکر و قدردانی کردند. مسافر امیر: من از بنیان کنگره شصت سپاسگزارم که بستری فراهم کردند تا همه ما رشد کنیم و به فرمان نزدیک شویم. از همکارانم در این دوره سپاسگزارم و از شما عزیزان تشکر می‌کنم. امیدوارم اگر کمی و کاستی در خدمت انجام دادم از من بپذیرید. مسافر مجتبی: من هم از جناب مهندس و خانواده محترمشان و همه خدمتگزاران سپاسگزارم و امیدوارم عزیزان شعبه از من راضی بوده باشند. مسافر علی: از بنیان کنگره، جناب آقای مهندس دژاکام، دیده‌بانان محترم، ایجنت محترم و همه عزیزان سپاسگزارم. امیدوارم اگر اعضا در رفتار و عمل من قصوری دیدند حلال کنند. سعی کردیم خدمت خود را با صداقت انجام دهیم. مسافر مهدی: من هم از بنیان کنگره، جناب آقای مهندس دژاکام، دیده‌بانان محترم، ایجنت محترم و همه عزیزان سپاسگزارم. در این مدت به آرزویم رسیدم و این دوره از مهم‌ترین دوران زندگی‌ام بود. حال و هوای شعبه و صبح‌هایی که درب را باز می‌کردیم و جلوی شعبه را آب‌وجارو می‌کردیم را فراموش نمی‌کنم و با آن‌ها زندگی می‌کنم.

در پایان مراسم، مرزبانان دوره جدید با حضور آقای احمد حکیمی پیمان مرزبانی را انجام دادند. در ادامه مطلب تصاویری از این جلسه آورده شده است.  
عکس: مسافر مجتبی لژیون شانزدهم

تنظیم و پیاده سازی: مسافر علیرضا لژیون شانزدهم 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی آقایان مسافر، مناسبت ها،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic