حقانیت کتاب 60 درجه ثابت شده است
شنبه 24 خرداد 1399 ساعت 17:53 | نوشته ‌شده به دست مسافر علی | ( نظرات )

شانزدهمین جلسه از دور هفتادوچهارم کارگاه‌های آموزشی مجازی کنگره 60؛ در شعبه آکادمی با استادی کمک راهنمای مسافر حامد شمس، نگهبانی مسافر احمد و دبیری مسافر مسعود، با دستور جلسه «کتاب 60 درجه زیر صفر» شنبه 24 خرداد 1399 ساعت 17 آغاز به کار کرد.


سخنان استاد:

سلام دوستان حامد هستم مسافر، خدا را شاکرم که در خدمت شما عزیزان هستم. بعد از مدت‌ها این نعمت نصیبم شد که در خدمتتان باشم. به نگهبان و دبیر جلسه هم تبریک می‌گویم. امیدوارم که جلسه پر بار و خوبی داشته باشند. در مورد دستور جلسه این هفته؛ کتاب 60 درجه و تصاویر آن. یکی از بزرگترین ویژگی‌هایی که کتاب 60 درجه دارد، این است که بعد از بیست سال که از عمر کنگره 60 می‌گذرد، توسط روشی که در این کتاب بیان شده است هزاران نفر انسان‌ به درمان قطعی اعتیاد دست پیدا کرده‌اند. به همین دلیل حقانیت کتاب خیلی پر رنگ ثابت شده است. فکر کنم تک تک اعضا یک حس بسیار خاصی نسبت به این کتاب داریم و خیلی دوستش داریم. چون سرگذشت کسی است که به من کمک کرده تا از تاریکی‌ها خارج شوم. تمام انسان‌هایی که توسط متد کنگره 60 درمان و تربیت شدند تا به من کمک کنند به رهایی برسم، هم اینها بر می‌گردد به همین مکتوب. کتابی با رازی بزرگ که  آقای مهندس در سی دی الکل هم به آن اشاره می‌کند. کتاب ویژگی‌های بسیاری دارد. از جمله همه چیز کنار هم جمع شده است. ما وقتی کتابی در بیرون از کنگره مطالعه می‌کنیم یا زبانش ساده یا پیچیده است. ولی کتاب 60 درجه هم زبانش ساده است. هم یک جاهایی از آن پیچیده است. آن جاهایی هم که پیچیده است.

 همیشه پیچیده نیست! منظور اینکه برای مثال خودم وقتی ذهنم در گیر و خیلی به هم ریخته است، خیلی از آن برداشت ندارم. ولی وقتی که یک مقدار آرام‌تر هستم، یا آرامشم بیشتر است، باز تا حدودی در حد خودم می‌توانم برداشت داشته باشم. این دو موضوع خیلی جالب در کنار همدیگر است. در بحث تصاویر کتاب 60 درجه می‌توان گفت که‌ تصاویر بسیار زیبا و در عین حال شاید ساده ولی بسیار پر مفهوم که در خود کتاب هم دیدیم. پس از هر تصویری آن تشریحات و پیام‌هایی که تصویر دارد، در صفحات بعد مطرح می‌شود. حتی در آزمون‌های کمک راهنمایی سوالات موثری از این قسمت‌ها می‌آید؛ ویژگی‌های خیلی زیادی دارد. برای مثال امروز کنگره 60، که آ‌ن‌قدر عظمت دارد که امیدوارم در آینده عظمتش از این بیشتر شود. سال‌های سال پیش در کتاب60 درجه پیش‌بینی شده است. بارها اساتید آقای مهندس در کتاب اشاره می‌کنند؛ به روزهایی که در آینده آن کسانی که باید بیایند، می‌آیند. کسانی که به جایی می‌رسند؛ که می‌توانند زمین‌های خودشان را خودشان آبیاری بکنند و به دیگران کمک کنند. می‌بینید که این اتفاقات دانه به‌ دانه افتاده است و در آینده هم این اتفاقات خواهد افتاد. حالا چون امروز روز تولد است؛ و بعد از مدت‌ها قرار است که در جلسات تولد برگذار شود. خیلی وقت دوستان را  من نمی‌گیرم. ولی چیزی هست. اینکه من به ذهن انسان برگردم. برای اینکه بیشترین لطمه‌ای که یک انسان می‌خورد. از ذهنش است. یعنی به جرات می‌گویم که اگر یک انسانی ذهن خودش را درست نشناسد. باعث نابودی او خواهد شد. پس در مورد خودم اگه بخواهم صحبت بکنم اگر آدمی کتاب نخواند و سی دی گوش ندهد و ننویسد. به چیزهای خوب فکر نمی‌کند. یا بخواهم ساده صحبت بکنم. خوراک فکری ندارد. خیلی زود خراب می شود. حالا این چه می‌شود. آن چه می‌شود. حالا دلار فلان شد. حالا نکند که مسافرم دارد مصرف می‌کند.


یعنی به محض اینکه بحث آموزش و خواندن و گوش کردن سی دی (گوش کردن سی دی هم مانند مطالعه است؛ فرقی نمی‌کند) یا خدمت کردن به طور کل این فرایند آموزشی که قطع می‌شود. ذهن انسان شروع به تخریب می‌کند. یعنی یا من باید به آن خوراک آموزشی بدهم. تا بتوانم در جهت مثبت استفاده کنم؛ و باعث پیشرفت من شود، یا پدری از من در می‌آورد که آن سرش ناپیدا باشد. فرقی هم نمی کند که سفر اول یا سفر دوم باشم. ده سال است که در کنگره هستم. سیزده سال است که در کنگره هستم. دو روز است که آمده‌ام. به نظر من هر انسانی که نتواند فضای ذهنی خودش و قوانینش را بشناسد، واقعاً ذهن انسان می‌تواند آدمی را نابود کند؛ تمام انرژی انسان را می‌گیرد. چون یکی از جهان‌های بزرگی که در وادی پنجم به آن اشاره می‌شود. همین جهان ذهن است. ولی در مقابلش اگر آموزش‌هایی که می‌گیرد، تصویری که می‌بیند، مطالعه‌‌ای که می‌کند، سی دی که گوش می دهد و می نویسد؛ به قول معروف حاکم فضای ذهنی خودش شود، آن موقع است که می‌تواند از آن در جهت پیشرفت خودش استفاده کند. چقدر افکار منفی، چقدر قضاوت‌های بی مورد، چقدر خشم‌های بی مورد، که همه آن‌ها، آغازشان از ذهن انسان اتفاق می‌افتد. با دیدن یک تصویر، با شنیدن یک صدا، غیبت، که به قول آقای مهندس ذهنش شروع می‌کند و پر و بال می‌گیرد و تبدیل می‌شود به یک درخت تنومند به نام نفرت یا خشم با هر چیز منفی که کنار هم قرار می‌گیرد؛ وبعد می‌بینی که طرف اصلاً آن حرف را نزده است. یا یک طور دیگری گفته است. یا داستان دیگری بوده است؛ و این زمان من و انرژی من بوده که از بین رفته است. و امیدوارم به آن فهم و دانش لازم که در جهت استفاده از کتاب 60 درجه است برسم. برای شما هم این آرزو را دارم که بتوانید ادامه راه آقای مهندس را داشته باشید. تا به دیگران خدمت و کمک کنید.قسمت دوم دستور جلسه تولد علی است.

من به نوبه خودم به علی تبریک می‌گویم. امیدوارم که در همه مراحل زندگی‌اش موفق باشد. وقتی که علی به کنگره آمد مصرفش هروئین بود. آن زمان سنش کمتر بود. ولی واقعاً خانواده‌اش مستاصل بودند. یعنی بارهای بار کمپ‌های مختلف در جاهای مختف با زمان‌های مختلف را رفته بود؛ هم خودش و هم خانواده‌اش اوضاع خیلی به هم ریخته‌ای داشتند؛ اصلاً به این باور نداشتند که پسرشان درمان شود. در خود کنگره هم یک مدت طولانی طول کشید تا علی به قول معروف کاملاً توی خط قرار بگیرد و سفرش را درست انجام بدهد؛ قدر متد و روشی که در اختیارش قرار داده شده است را بداند و خیلی طول کشید. یعنی یک بار یا دو بار رفت؛ و تایم‌هایی فاصله افتاد ولی به هر حال لطف خدا شامل حالش شد. خودش هم خواست حرکت کرد. در یک مقطع من یک سقوط آزاد خیلی طولانی هم به او دادم. بعد از آن خدا را شکر توانست در مسیر قرار بگرید. خدمت‌های مختلفی بعد از درمانش انجام داد. در نشریات و پارک لاله بود. در جاهای مختلف خدمت کرد. به قول معروف از آنجایی که دو زاریش افتاد خوب سفر کرد. من در پیامش هم نوشته ام. در کنگره سن وسال مطرح نیست. یعنی پیر و جوان مطرح نیست ولی خوب واقعاً کسی که در سن‌های پایین‌تر وارد کنگره می‌شود، فرصت بیشتری دارد. تا اینکه خیلی خوب شود یا خدای نکرده فرصت بیشتری هم دارد تا خودش را خراب کند. منظور اینکه از فرصتش استفاده نکند. خدا را شکر می‌کنم که علی توانست از این فرصت استفاده کند. برایش آرزو می‌کنم که همیشه بتواند خدمتگزار باشد. در کنگره باشد و آموزش ببیند و به دیگران کمک کند. و بتواند از زندگیش لذت ببرد و سهم دیگران را هم از این لذت بتواند پرداخت کند. به هرحال دوستان هم در مورد کتاب و هم در مورد علی مشارکت کنند. آرزوی مسافر علی:

برای تمام مسافرین آرزو می‌کنم که یک روز همراه همسرشان اینجا بیایند؛ و جشن تولد یک سالگی‌شان را جشن بگیرند.

سخنان مسافر:

 سلام دوستان علی هستم مسافر. چقدر این جایگاه لذت بخش است. برای همه شما آرزوی این جایگاه را می‌کنم. واقعاً خیلی حس خوب و قشنگی است. اگر بخواهم از حس خودم از این جایگاهی که خدا توفیق داده برایتان بگویم و مسیر هایی که طی کردم تا بدین جا برسم. یاد شعری از حضرت مولانا می‌افتم. رحمت حق آب بود جز که به پستی نرود/                          خاکی و مرحوم شوم تا به رحمان برسم/ هیچ طبیبی ندهد بی مرضی حب و دوا/                          من همگی درد شوم تاکه به درمان برسم

من همیشه و در همه حال دنبال نئشگی بودم و هستم. من سیگار هم نمی‌کشیدم. وقتی شروع به مصرف مواد مخدر کردم. یک راست رفتم سراغ هروئین و کشیدم؛ حال خوشی به من دست داد که سال‌ها دنبال آن حال خوش بودم. ولی پیدایش نکردم. البته همان موقع هم کاذب بود. خلاصه به همه دوستان پیشنهاد می‌کنم. کاری را که خودم هم کردم، یک سال سفر کنند و سفر اول خودشان را به پایان برسانند. سپس با خدمت در کنگره وقتی به این جایگاه می‌رسند. نشئگی حقیقی را درک می‌کنند و این موقع است که متوجه می‌شوند که تا به حال نشئه نبودند و فکر می‌کردند که نئشه هستند. ممنونم که به. صحبت‌های من گوش دادید.


سخنان همسفر:

من هیچ موقع فکر نمی‌کردم که علی سفر خودش را با موفقیت به پایان برساند، چون علی بارها ترک کرده بود؛ و ترک‌های نا موفقی داشت. در کنگره هم سفرش طولانی شده بود. همیشه از این می‌ترسیدم که آقا حامد عذرش را بخواهد. ولی خدا را شکر می‌کنم که لژیون علی تغییر نکرد و این اتفاق نیفتاد. از آقا حامد برای زحمت‌هایی که برای علی کشید بسیار ممنون و سپاسگذارم.
عکس: مسافر رضا لژیون 16
پیاده سازی: مسافر محمد لژیون 19
تنظیم و ارسال: مسافر آرش لژیون 19

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
احمدزمانی یکشنبه 25 خرداد 1399 22:45
تبریک به علی عزیز و خدا قوت به آقای حامد شمس
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic