کنگره خانه دوم ماست
یکشنبه 28 اردیبهشت 1399 ساعت 19:57 | نوشته ‌شده به دست مسافر علی | ( نظرات )

دوازدهمین جلسه از دور هفتادوچهارم کارگاه‌های آموزشی مجازی کنگره 60؛ در شعبه آکادمی با دستور جلسه «در استحکام پایه‌های مالی و علمی کنگره، من چه کرده‌ام؟» با استادی ایجنت شعبه حر مسافر فرهاد هوشمند، نگهبانی مسافر علیرضا و دبیری مسافر رضا شنبه 27 اردیبهشت‌ماه 1399 ساعت 17 آغاز به کار کرد.


سخنان استاد:

سلام دوستان فرهاد هستم یک مسافر، آخرین آنتی ایکس مصرفی تریاک شیره شیشه، 10 ماه و 15 روز به روش DST با داروی OT با راهنمای گرانقدرم استاد سلامی سفر کردم، رهایی 7 سال و 2 ماه، در ضمن سفر سیگار کردم به روش DST با آدامس نیکوتین با راهنمای گرانقدرم آقای امیرحسین باقری، رهایی 4 سال و  8ماه.

تشکر می‌کنم از آقای مهندس بابت بستری که فراهم کردند که بتوانیم در کنگره به رهایی و دانایی برسیم و به ما اجازه خدمت دادند. همچنین از آقای زمانی ایجنت محترم آکادمی تشکر می‌کنم که اجازه دادند من در خدمت شما باشم و همچنین گروه بسیار زحمتکش آکادمی.

 در باب دستور جلسه جالب است که می‌گوید در استحکام پایه‌های مالی و علمی کنگره من چه کرده ام؟ خیلی مهم است که یک ساختمان و ساختار پایه‌ها و ستون‌های قوی داشته باشد. وقتی از من سوال می‌شود یعنی به من مسئولیت می‌دهد و من مسئولم، چرا ؟ چون کنگره متعلق به من و خانه دوم من است. اگر برای خانه‌ام کاری انجام بدهم جزو وظایف من است و نمی‌توانم جار بزنم، جزو وظایف هر شخصی است که برای خانه خود تلاش کند. اگر من به عنوان خدمتگزار کاری انجام می‌دهم شاید به قسمتی از وظیفه‌ام عمل کردم که در استحکام پایه‌های مالی و علمی کاری کرده باشم.

پایه‌ها و ستون هر ساختمانی مهم‌ترین قسمت آن ساختمان است. خدمات در کنگره رایگان ارائه میشود. ما به هیچ گروهی وابسته نیستیم و هیچ کمکی از جایی نمیگیریم. این کمک اعضاست که میتواند این ساختار را حفظ کند. در رابطه با توسعه هم بحث مالی مهم است، همانطور که اساتید آقای مهندس هم گفته‌اند ما در مسائل مالی باید برنامه‌ریزی وسیعی انجام بدهیم که از نظر مالی ضعیف نباشیم و یک NGO که از نظر مالی ضعیف باشد، محکوم به نابودی است. من در مسائل مالی کنگره تا جایی که بتاونم این کار را انجام میدهم و این مثل بذری می‌ماند که کاشته و تبدیل به درخت می‌شود که هم خودم و هم دیگران می‌توانند از آن استفاده کنند.

از بحث مالی که بگذریم، بحث علمی است که اگر ما امروز برای این روش DST که استفاده میکنیم علم و تحقیقی پشت آن نباشد، قطعاً کسی آن را نمی‌پذیرد. شاید ما فکر کنیم روش تدریجی خیلی ساده است و خیلی راحت میتوانم با گوش دادن به حرف راهنما به رهایی برسم، اما آیا قبل کنگره هم این روش در اختیار من بود؟ من می‌توانستم این روش را روی خودم پیاده کنم؟ نیاز به علمی دارد که آقای مهندس این را به بهترین نحو و زبان ساده برای ما عنوان کرد اما در نهایت ما آموزشی میگیریم که فرای آموزش درمان اعتیاد است.درمان اعتیاد سه ضلع دارد که روی جسم، روان و جهان‌بینی کار میشود و فقط جسم نیست که من شربت بخورم و آرام آرام یک جا قطع کنم، نیاز به دانایی دارد و اینکه در دوره درمان باید آموزش‌هایی که علم کنگره است را فرا بگیرم.

پایه‌های علمی کنگره باید به روز باشد، با توجه به موادهای مخدر جدید و ترکیب آن‌ها و مراجعه کنندگان متعدد قطعاً نیاز به علمی دارد که ما بتوانیم به بهترین شکل در رابطه با انسان‌ها عمل کنیم چون جان انسان‌ها در دست ماست. علمی که در کنگره جاری است بروزرسانی میشود. اگر ما مواد مخدر را یک ویروس حساب کنیم اگر بخواهیم به مشکل نخوریم باید مثل ساختار موبایل آپدیت بشویم.

یکی از مهم‌ترین اهداف کنگره بحث‌ پایه‌های مالی و علمی است و ایجاد آکادمی دانشگاهی برای علم اعتیاد و من یادم هست که آقای مهندس همیشه در این مورد صحبت کرده‌اند و این آرزوی ماست که این آکادمی ایجاد شود.

من در کلینیک مبصر بودم و افرادی که می‌آمدند میدیدم که طرف یک بست کوچک تریاک میزده و با مراجعه به دکتر ترک اعتیاد اکنون بیست و پنج سی سی متادون در روز مصرف می‌کند و فرد را از چاله به چاه می‌اندازد. آیا در کنگره این اتفاق می‌افتد؟ محال ممکن است کسی در کنگره به فرامین عمل کند و به رهایی نرسد.

ما باید نمونه ارائه بدهیم و منی که اینجا نشسته‌ام یک نمونه درمان در کنگره هستم، به عنوان کسی که زندگی‌ام نابود و مختل شده بود و از علم و روش کنگره استفاده کردم و ده ماه یک صندلی به صورت رایگان در اختیار من قرار داده شد و من به درمان رسیدم. وظیفه من است این علم را دست به دست و آپدیت کنم و خدمت کنم. در کلام اللّه داریم که خداوند لیاقت خدمت را به هرکسی نمیدهد.

من در مورد اعتیاد به عجز رسیدم و هیچ راهی پیدا نمی‌کردم که نجات پیدا کنم ولی وقتی به کنگره آمدم خیلی راحت به من گفتند مواد مخدر درونی باید جایگزین مواد مخدر بیرونی شود. این علم خیلی بزرگی است که میشود در مورد آن هزاران کتاب نوشت. در سفر اول بزرگترین خدمت این است که روش DST را به صورت تمام و کمال روی خودم پیاده کنم. درست استفاده نکردن از علم کنگره به نظر من خیانت است.

بحث مالی خیلی روی سفر اولی‌ها نیست و با آرامش کامل به صورت رایگان به رهایی می‌رسند و حالا بعد از رهایی میتواند اگر خواست کاری انجام بدهد و خدمت کند، اما در رابطه با علم کنگره مهمترین وظیفه این است در سفر دوم مطالعه و تلاش کنم کمک راهنما و مرزبان و... بشوم.

اگر من ده هکتار زمین داشته باشم از من سوال میشود که روی این ده هکتار زمین چکار کرده‌ای و این دقیقاً مثل سوال دستور جلسه است که در مورد استحکام پایه‌های علمی و مالی چه کرده ای؟ من می‌آیم بیلان کار میدهم که مثلا فلان چیزها را کاشته‌ام و در نهایت محصولات این زمین نفعش برای کیست؟ ما معتقدیم کنگره خانه دوم ماست و همینطور که اینجا به درمان رسیدیم در ادامه هم سهم و وظیفه داریم.

خدمتگزاران در کنگره که از بیرون نمی‌آیند و اصلاً در مسائل مالی آقای مهندس اجازه نمیدهد که کسی از بیرون بخواهد کمک کند زیرا در نظر هم میخواد شریک شود، خدا را شکر با تفکراتی که آقای مهندس از اول داشتند، کنگره روی پای خودش ایستاده و انشاالله ما زیر سایه ایشان خدمت کنیم.

در کائنات همه چیز بازخورد دارد و خیر و شر چندین برابر بازخورد دارد. اگر در کنگره خدمتی انجام بدهم بازخوردش را میگیرم، من از خدمت در کنگره واقعاً سود کردم. پسر من تصادفی کرد که هرکسی صحنه را میدید میگفت این تصادف چند کشته داده اما خون از دماغ پسر من نیامد. من فکر میکنم این به برکت کنگره و بذرهایی بود که در کنگره کاشتم. یک جایی سر از خاک بیرون میآورد و به کمک من می‌آید. گذشتگان کاشتند و ما برداشتیم و ما وظیفه داریم برای آیندگان بذری بکاریم که آنها برداشت کنند. هیچ تضمینی نیست که من در کنگره درمان شدم،فردا فرزند من درگیر اعتیاد نشود، اما فردا اگر مشکلی پیش بیاید می‌تواند برود در هر نمایندگی و کار درمانش را انجام بدهد. ما ترسی از مواد مخدر نداریم. عکس: مرزبان وبلاگ مسافر مهدی
پیاده سازی و تنظیم: مسافراحسان لژیون 19
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی آقایان مسافر،

برچسب‌ها: کنگره 60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
احمدزمانی دوشنبه 29 اردیبهشت 1399 04:15
باتشکر از استاد جلسه آقای فرهاد هوشمند کمک راهنما و ایجنت محترم نمایندگی حر که جلسه خوبی را برگزار کردند

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic