جایگاه راهنما در کنگره بسیار حیاتی است
سه شنبه 23 اردیبهشت 1399 ساعت 17:23 | نوشته ‌شده به دست مسافر علی | ( نظرات )

ششمین جلسه از دوره هفتادوچهارم کارگاه‌های آموزشی مجازی کنگره ۶۰؛ در شعبه آکادمی با دستور جلسه «هفته راهنما» با استادی کمک راهنما امیرهوشنگ سوقندی، نگهبانی مسافر داوود و دبیری مسافر محمدرضا، دوشنبه 22 اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۷ آغاز به کار کرد.سخنان استاد:

خدا را شکرم که فرستی پیش آمد در این وضعیت بیایم، در خدمت عزیزان باشم و آموزش بگیرم ویک تبریک هم به خودم می‌گویم و خدا را شکر می‌کنم که در این جایگاه هستم و می‌توانم از راهنماهایم تشکر کنم. چرا می‌گویم راهنماهایم چون در موقعیت و جایگاهی که قرار دارم تعداد راهمناهایم زیاد هستند. از ایجنت شعبه آکادمی هم قدردانی می‌کنم بابت این دعوت، خیلی خوشحالم از بابت اینکه در خدمتتان هستم. این هفته، هفته راهنماست و جای تبریک دارد به همه راهنماهای کنگره. قبل از این که صحبت اصلیم را شروع کنم یک پیش نیاز هست که باید بگویم رسالت در فلسفه خلقت گنجانده شده است؛ یعنی روزی که خداوند خواست انسان را خلق کنه بحث رسالت هم وسط بود. این را می‌شود در کتاب‌های آسمانی به خصوص در کتاب آسمانی خودمان راحت جست‌وجو کنیم. به قدری این فلسفه مهم است که آغاز رسالت پیغمبر با قلم تاکید شده است. آنقدر این مسئله مهم است که خداوند به خواندن و آموزش گرفتن تاکید کرده و بابتش قسم خورده. آنقدر این جایگاه عظیمی دارد در هستی. از آنجایی که آموزه‌های کنگره وصل است به آموزه‌های الهی از این قاعده مستثنا نبوده و ساختار و مبنای کنگره بر مبنای آموزش چیده شده است. این را بنیان کنگره، جناب مهندس گنجاندن و یک مثلث در کنگره خیلی تعریف می‌شود. 


 من امروز داشتم به آن فکر می‌کردم که تعریف این مثلث چه بود و چه ربطی دارد به راهنما؟ یک مثلث برای شکل گیری و ساختار سازی کنگره هست که اضلاعش علم، پول و نیروی انسانی است. وقتی نگاه می‌کنی می‌بینی یک راهنما دقیقاً این ساختار را می‌تواند بسازد. بحث ساختن علم نیست می‌تواند علم را گسترش بدهد. می‌تواند پول سازی کند. به این شکل که به عزیزانی که بتوانند مسیر بدهند به مسائل اقتصادی، چه کنگره و چه غیر کنگره آموزش بدهد و نیروی انسانی بسازد.

 آنقدر این جایگاه درکنگره مهم است که برایش یک دستور جلسه در نظر گرفتند و جزو جشن‌ها قرار دادند. می‌خواهم جمع بندی کنم و برسم به مبحث خودم که به قول معروف صحبت شکر گزاری  است. من در کنگره یک چیزه قشنگی که یاد گرفتم سپاس‌گزاری و ناسپاسی است. یک انسان چطور می‌تواند بفهمد که  قدردانی لازم است یا نه؟ من احساس می‌کنم که آن تغییر فازی که در مسافر اتفاق می‌افتد باید به درک خود مسافر برسد. یعنی یک انسانی که می‌آید اینجا درمان و رها می‌شود باید بداند آن اختلاف فاز و عبور از تاریکی یا رسیدن به سلامتی را در وجود خودش درک کند. انسانی که نتواند این را درک کند، قطعاً نمی‌تواند سپاس‌گزار باشد. در این چند ساله که در جایگاه راهنما بودم انواع تخریب‌ها را توی عزیزانی که وارد کنگره شدند دیدم. یکی هست که مثلاً بیست سال است مصرف می‌کند. او به قدری تخریب در وجودش اتفاق افتاده، مساوی نیست با کسی که می‌آید به کنگره و رها می‌شود و بدون سپاس‌گزاری از این سیستم خارج می‌شود. یعنی این شخص دومی تخریبش خیلی بیشتر از کسی است که در آن بیست سال برایش تخریب ایجاد شده است. دلیلش هم همان صحبتی بود که گفتم، بحث ناسپاسی و بحث درک نکردن آن اختلاف پتانسیل است. یکی از دلایل فراموش کاری است. شاید بعضی موارد نعمت باشد ولی در جایگاه قدرشناسی از راهنما می‌شود آن فلسفه بودن.  این هفته هفته خیلی قشنگی است. می‌خواهم ازجایگاه رهجو بودن بگویم یک فلش بک می‌زنم به گذشته خودم. یادم می‌آید چه اتفاقاتی برایم افتاد. من تا شش ماه اول راهنمایم را بیش‌تر از جناب مهندس دوست داشتم. چون خیلی اتصالام به راهنمایم بیشتر بود و این خیلی طبیعی بود. از جملاتی که توی کنگره خیلی به کار برده می‌شود و این جمله را مدام تکرار می‌کنند که اگر فلانی راهنمایم نبود خوب نمی‌شدم. این یعنی اصل اتصال و دوست داشتن اگر چه همه راهنماها خوب هستند. از هر رهجویی که بپرسید همین جمله را برای راهنمای خودش می‌گوید. امیدوارم که هفته خیلی خوبی داشته باشیم و از بابت قدردانی در این وضعیت بهانه نکنیم. در این شرایط کاری کنیم که بتاونیم از راهنمایمان قدردان باشیم. در ادامه صحبتم توی خونه نشسته بودم و پیامی مربوط به اسفند بود که مسائل کرونا باعث شد که این پیام خوانده نشود. به عنوان ایجنت شعبه با کمک یکی از دوستانم نوشته بودم. خیلی دوست داشتم اینجا بشینم و این پیام را بخوانم. البته من کوچک‌تر از این هستم که بخواهم پیام بدهم بیشتر دلنوشته است. خودم را به عنوان یه رهجو دارم می‌بینم و اگر دارم میخوانم به عنوان یک رهجو دارم میخوانم. وقتی ایجنت آکادمی تماس گرفت،خوشحال شدم یادم هست آن روز کلی خندیدم از بابت اینکه چی خواستم و چی شد. آن اتفاق قشنگ افتاد. قرار بود این دلنوشته را برای سی راهنما توی شعبه ابوریحان تقدیم کنم، قسمت شد برای نزدیک به دو هزار راهنما در سراسرایران بخوانم. انشاالله که هدیه نا قابلی باشد از طرف بنده به همه عزیزان راهنما:

به نام خدا 

هراسان بودم، امانم دادند. تشنه بودم سیرابم کردند. ناتوانی که نیرومندم ساختند و خواری که عزیزم نمودند. الهی به واسطه هدایت‌گری خوبانت به تو بازگشتم و اگر نبود راهنمایی‌هایشان لاریب فیه از ذره‌ترین پست‌تر بودم سپاس که با آن حال خراب اکرامم کردی و دستانم را در دستانت که از آستین بهترین بندگانت بیرون زده بود نهادی تا از حیرت ظلالت برهانی مرا، الهی می‌دانم که برای امیدواران در جایگاه اجابتی، پس به بزرگی و مهربانی‌ات سوگند و به حق نون و القلم و ما یسترون که راهنمایانم می‌نگارند و آن طور که تو می‌دانی حق اینان است و مرا یاری درک حق‌شان نیست عزیز و بزرگشان دار و آنچه برای برگزیده‌گانت از خیر و برکت مقرر کردی در زندگی‌شان سرازیر کن و این ریزه‌خوار را مطیع دستوراتشان گردان راهنمایان عزیز از اینکه در راستای تعالی اهداف کنگره شصت و به رهایی رساندن بندگان خداوند از دام اعتیاد مجاهدانه تلاش می‌کنید صمیمانه از شما تشکر می‌نمایم. رهجوی کوچک شما. عکس: مسافر مهدی مرزبان وبلاگ
پیاده ساری: مسافر مرتضی لژیون پنجم
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی آقایان مسافر،

برچسب‌ها: کنگره 60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
احمدزماتی چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399 02:43
خدا قوت به آقای امیر هوشنگ سوقندی ایجنت محترم نمایندگی ابوریحان که از محضرشان بهره بردیم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات