تقدیر از راهنما در کنگره 60 یک آموزش است
یکشنبه 21 اردیبهشت 1399 ساعت 14:45 | نوشته ‌شده به دست مسافر علی | ( نظرات )

یازدهمین جلسه از دور هفتادوچهارم سری کارگاه‌های آموزشی مجازی کنگره 60؛ در شعبه آکادمی با دستور جلسه «هفته راهنما»، با استادی ایجنت محترم آقای آرش جعفری و نگهبانی مسافر علیرضا و دبیری مسافر رضا، شنبه 20 اردیبهشت 1399 ساعت 17 آغاز به کار کرد.سخنان استاد:

سلام دوستان آرش هستم یک مسافر از نمایندگی کرج، با 14 سال تخریب انواع مواد وارد کنگره شدم. آخرین آنتی ایکس مصرفی شیشه و شیره، مدت سفر اول 16 ماه با کمک راهنمایی آقای کوروش آذرپور، به روش DST با داروی اپیوم، رشته ورزشی والیبال و شنا، 8 سال و 8 ماهه از بند مواد آزاد شدم و 24 ماه است با راهنمایی آقای گرشاسبی از بند نیکوتین آزاد شدهام.

خیلی خوشحالم که در چنین دستور جلسه‌ای می‌توانم خدمت شما باشم، با تقدیم بهترین شادباش‌ها بابت این هفته گرامی که در کنگره ما بسیار برایش ارزش قائل هستیم. تشکر می‌کنم از آقای زمانی ایجنت محترم آکادمی و نگهبان محترم که این فرصت را در اختیار من گذاشتند.

راهنما یعنی چه ؟ به طور کلی انسان از بدو تولد موجودی است که احتیاج به یک مربی دارد. در بدو تولد این مربی پدر و مادرش هستند. انسان چون از دو بخش صور آشکار و پنهان تشکیل شده، وقتی رشد می‌کند حتما احتیاج به غذای جسم و روح دارد. غذای جسم از راه دهان و غذای روح از طریق گوش و چشم است تا یاد بگیریم، یعنی همان صوت و حس و نور.راهنما در کنگره به کسی گفته می‌شود که راه را قبلاً رفته و راه برایش نمایان شده است. به طور کلی ما در مسیر زندگی به راهنما احتیاج داریم. شعرای ما گفته‌اند که «ز گهواره تا گور دانش بجوی.» یعنی هیچوقت نباید تعلیم و آموزش قطع شود و هیچوقت تمام نمی‌شود. در کنگره 60 خیلی روی راهنماها سرمایه‌گذاری می‌کنیم و جایگاه آن‌ها بسیار بالاست. آقای مهندس می‌فرماید که راهنماهای کنگره از فیلترهای زیادی عبور می‌کنند تا به شال کمک راهنمایی دست پیدا کنند و در نهایت تایید صلاحیت شدند و شال به آن‌ها اهدا می‌شود، پس جایگاه بالایی دارند.

مؤلفه هایی که راهنما باید داشته باشد شناخت، معرفت، آگاهی و عمل سالم است. کسی که در کنگره راهنما انتخاب می‌کند باید ایمان راسخی به راهنما داشته باشد وگرنه نمی‌تواند به مقصد  برسد. من خودم بارها وقتی تحت تعالیم کنگره قرار گرفتم از خداوند تشکر میکردم که من مصرف کننده شدم که وارد کنگره شوم، با راهنمایم آشنا شوم، تعالیم را بگیرم و جهان‌بینی من عوض شود. آموزش من قطع نخواهد شد و من احتیاج به راهنماهای بیشتری دارم.ایمان به راهنما باید طوری باشد که وقتی راهنما به او میگوید طناب را بِبُر ببرد. این تمثیل برای صخره نوردی بوده که داشته از صخره پایین میآمده و سقوط می‌کند و به طناب حائل آویزان میشود و در آن تاریکی شب از خداوند میخواهد که به او کمک کند و ندایی به او می‌گوید اگر می‌خواهی نجات پیدا کنی طناب را ببر. چون ایمان او کامل نبوده و بریدن طناب برایش عقلانی نبوده این کار را نمی‌کند، وقتی که صبح می‌شود میبینند که کسی در فاصله دومتری زمین یخ زده و از بین رفته، این نشان دهنده ایمان است.

راهنما یک زمانی به رهجو می‌گوید مواد مصرفی را قطع کن و ما به شما دارو و انرژی می‌دهیم و مسئله حل میشود. اگر شما به راهنما ایمان داشته باشی بدون چون و چرا این کار را انجام میدهی. عارفی بوده است که به شاگردش میگوید برو از روی آب رودخانه رد شو، شاگرد می‌رود و رد می‌شود در حالی که خود استاد نمیتوانسته این کار را بکند. میخواهم بگویم قدرت ایمان چقدر قوی است.

راهنماها در کنگره کسانی هستند که در حال حرکتند، وقتی به سفر دوم رسیدید فکر نکنید از راهنما جلو زده‌اید، اگر یک نفر از حرکت بایستد تبدیل به مرداب میشود.

نکته مهم دیگر که در مورد هفته راهنما میخواهم بگویم مسئله تقدیر و قدردانی است که خیلی مهم است. من اوایل که لژیون تشکیل داده بودم برایم سخت بود در مورد قدردانی صحبت کنم و فکر میکردم یک موقع سو تعبیر نشود، ولی در ادامه در کنگره یاد گرفتم که این قسمتی از آموزش است و آموزشِ خیلی مهمی است که ما قدردانی را یاد بگیریم. رهجو در هفته راهنما درس پس میدهد و معلوم می‌شود آموزش گرفته یا نه.

راهنماها در کنگره 60 همه تایید صلاحیت شدهاند و دارای شغل و درآمد مکفی هستند. این فقط آموزش است و اگر من این موضوع را یاد نگرفته بودم، تولد همسر و فرزندانم یادم میرفت. یادم میرفت از بزرگ‌ترها هم قدردانی کنم و اصلاً بلد نبودم و اگر بلد بودم جدی نمی‌گرفتم. ما سالی یک‌بار در مناسبت‌های مختلف این قدردانی را یاد می‌گیریم و به آن می‌پردازیم. اگر کسی انجام ندهد انگار درسش را نفهمیده است. رهجوی سفر اول و دوم هم فرقی نمی‌کند حتی اگر ایجنت شده باشد، الآن تعداد راهنماهای من بیشتر هم شده و الآن تمام دیده‌بان‌ها راهنمای من هستند.

ما در کنگره یاد می‌گیریم که سپاسگزاری و تقدیر به صورت پاکت انجام شود، همونطور که آقای مهندس فرمودند. این اتفاق دارد در کنگره می‌افتد و بسیار هم زیباست. از شما خواهش می‌کنم در این هفته از راهنماهای خودتان تقدیر و تشکر کنید و نشان بدهید که اضلاع نشان کنگره 60، معرفت و عمل سالم و عدالت را درک کردهاید. عکس: مسافر مهدی مرزبان وبلاگ
پیاده سازی: مسافر احسان لژیون 19
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی آقایان مسافر،

برچسب‌ها: کنگره 60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
احمدزمانی سه شنبه 23 اردیبهشت 1399 08:04
سلام و خدا قوت به استاد جلسه آقای آرش جعفری ایجنت محترم نمایندگی کرج و همراهان ایشان که تشریف آورده بودند
مهدی.مرزبان نمایندگی کرج دوشنبه 22 اردیبهشت 1399 01:10
باسلام و خدا قوت.هفته مبارک راهنما را به تمامی راهنمایان کنگره ۶۰ در راس به آقای مهندس و خانواده محترمشان و تمامی خدمتگذاران کنگره۶۰ تبریک عرض می نمایم.. جلسه ای خوب و پر انرژی بود.تا باد چنین باد..
همسفر سعیده- کمک راهنما لژیون۷. شعبه کرج دوشنبه 22 اردیبهشت 1399 01:08
سلام و خداقوت خدمت استاد عزیز ،ایجنت محترم شعبه کرج .بسیار جلسه ی عالی و پر انرژی بود .من هم به نوبه خودم این هفته بزرگ و مبارک را در راس خدمت جناب مهندس و خانم آنی بزرگ و خانواده محترمشون تبریک عرض میکنم و هم چنین خدمت همه ی راهنمایان و کمک راهنمایان کنگره 60 تبریک عرض میکنم . تا باد چنین بادا ⚘⚘⚘⚘
محمد لژیون 10عطار نیشابور ی یکشنبه 21 اردیبهشت 1399 22:53
سلام دوستان محمد یک مسافر. از استاد تشکر میکنم بابت سخنان پر معنا و زیبا. انشاله چراغ کنگره60 همیشه باوجود عزیزانی چون شما نورانی تر شود
همسفر فریده یکشنبه 21 اردیبهشت 1399 15:08
سپاس از استاد گرامی و ممنون از ایجنت آکادمی . خدمتگزاران.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic