مهم‌ترین پیامبر، پیامبر درون است
سه شنبه 16 اردیبهشت 1399 ساعت 10:52 | نوشته ‌شده به دست مسافر علی | ( نظرات )

دهمین جلسه از دوره هفتادوچهارم کارگاه‌های آموزشی مجازی کنگره ۶۰؛ در شعبه آکادمی با دستور جلسه «وادی نهم و تاثیر آن روی من» با استادی کمک راهنما رضا شهریاری، نگهبانی مسافر داوود و دبیری مسافر محمدرضا دوشنبه 15 اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۷ آغاز به کار کرد.سخنان استاد:

سلام دوستان رضا هستم مسافر. از نگهبان، دبیر، ایجنت محترم نمایندگی، مرزبانان و دیگر خدمتگزاران تشکر میکنم که زحمت میکشند تا ما بتوانیم از این جلسات استفاده کنیم. دستور جلسه ما وادی نهم و تاثیر آن روی من است. در ادامه تمام دستور جلسات تأثیر آن روی من می‌آید. شاید دستور جلسه موضوع بزرگی باشد ولی چیزی که من برداشت کردم و برای من اثرگذار است، من یاد گرفتم وبهای آن را دادم اهمیت دارد. چیزی که من یاد گرفتم و در زندگی شخصیام به صورت کاربردی استفاده کردم، می‌شود چیزی که من برداشت کردم. ما هشت وادی را قبل از این داشتیم. وادی یکم تا چهارم روی تفکر و شناخت انسان بود. وادی پنجم به ما می‌گوید  چیزهایی یاد گرفتیم و تفکر کردیم و حالا باید آن را به مرحله عمل در بیاوریم. پس‌انداز کردن را هم در این وادی یاد گرفتیم. بعد از وادی پنجم می‌گوید باید عاقلانه انتخاب کنیم. وادی هفتم رمز و راز کشف حقیقت را در دو چیز می‌بیند یکی پیدا کردن راه و دیگری چیزی که برداشت می‌کنیم. بعد به وادی هشتم میرسیم که با حرکت راه نمایان میشود. میگوید در سکون چیزی به وجود نمیآید و باید حرکت کنیم.

تا اینجا آموزش‌هایی را گرفتیم و به وادی نهم رسیدیم. پیام ابتدای وادی یعنی پیام دنیای نو، نکات مهمی دارد. می‌گوید لازم و ضروری است که از سخن به عمل درآید. ما چیزهای زیادی یاد گرفتیم و باید عمل کنیم. من اعتیاد داشتم و میخواستم ترک یا درمان کنم. راه هم پیدا شد و به کنگره رسیدم. ولی نمیدانستم چطور. ظهر شد و من خمار شدم. من به این وادی رسیدم که میگوید وقتی نیرویی از کم شروع شود قدرت تحمل پیدا میکند. همان روش دی.اس.تی که در کنگره اجرا میکنیم. وقتی انسان کاری را از کم شروع میکند و پله پله شروع به بالا رفتن میکند، تمام سیستمهای عصبی و جسمی با آن بهبود پیدا میکند. فرض کنید کسی بخواهد وزنه برداری کند آیا روز اول می‌تواند صد کیلو وزنه بزند؟ نمیتواند ولی اگر بیاید و در طول یکی دوسال کم کم وزنه‌ها را زیاد کند حتما می‌تواند. اعتیاد هم همینطور است شاید کسی بگوید من میتوانم سقوط آزاد کنم ولی آیا عوارض آن را هم میتواند تحمل کند؟ من برای اولین بار بدون امتحان روش دیگری به کنگره آمدم و اوایل راهنمای خود را هم بسیار اذیت کردم. به من گفت چند سال مصرف کردی؟ گفتم 25 سال. گفت چهار ماه هم بیا و با روش کنگره مصرف کن اگر دوست نداشتی برو. واقعاً حرفی نمانده بود. با این روش نقطه تحمل بدنم بالا رفت و به قطع مواد رسیدم. بعد میگوید حالا قطع مواد شدی حالا اختیار داری بین ارزشها و ضد ارزشها حرکت کنی. اختیار همانقدر که خوب است ولی گاهی وحشتناک هم هست. من می‌توانم هرکاری را بکنم ولی تاوان آن را هم باید بدهم. من می‌توانم بروم از اینجا بیرون و کسی را با ماشین بزنم ولی باید بدانم قانون، نیروی انتظامی و زندانی هم هست. در مورد امور مثبت هم همینطور نتایج کارمان را خواهیم دید. ما یکسری فرامین در این وادی داریم. فرامین الهی که تمام پیامبران گفتهاند و ما نیازمند این فرامین هستیم. خداوند فرامین را داده و برای ما پیامبرانی فرستاده و هر کدام قبلی را تکمیل کرده است. آخرین نفر هم حضرت محمد(ص) این پیام را کامل کرده است. پیامبر درون هم داریم همان وجدان و عقل که اگر خود را به آن راه بزنیم با کمی تفکر و عوض کردن جایم با شخص دقیقاً به درستی و غلطی آن پی می‌برم. شما به یک بچه ده ساله بگو میخواهم توی گوش کسی بزنم. او میداند بد است یا خوب. رشوه نگیریم. خمر مصرف نکنیم چرا که خمر پوشش و حجاب است، کسی که مواد مصرف میکند خیلی چیزها را نمیبیند.

پیامبران کمک میکنند و راه را نشان میدهند ولی به نظر من مهم‌ترین پیامبر، پیامبر درون است که خود تشخیص میدهیم، خودمان قاضی خودمان میشویم و بر خوب و بد مسایل صحه میگذاریم. من میخواهم رشوه بگیرم، جایم را با رشوه دهنده عوض کنم. آیا حاضرم پنجاه میلیون بدهم؟ همه ناراضی هستند ولی برای راه افتادن کارشان میدهند. توی کار من طرف پاکتی میدهد که توی آن پنج میلیون است و میگوید این کادو است. قبل از کنگره میگفتم حقم است ولی بعدا آموزش گرفتم و فهمیدم که این کار ضد ارزش است. دانستن این مسایل و تفکر اگر اجرایی نشود در واقع ارزش ندارد. مثل این میماند که همه این اطلاعات را مثل یک کتاب در کوله پشتی خود دارم و سوادی برای خواندنش ندارم. در وادی نهم باید شروع به عمل کردن کنم. فرق حرکت در ضد ارزشها و ارزشها چیست؟ حرکت در ضد ارزشها لذت دارد و با مشکلی همراه نیست. مصرف مواد با لذت همراه بود. این قانون است خیلی روان است و یک ساله میشود یک مصرف کننده حرفهای یا رشوه گیرنده حرفهای شد ولی برگشتن و حرکت در مسیر ارزشها بسیار سخت است. 

 


سربالایی هست ولی ایمان کمک میکند تا من حرکت کنم. من هیچ وقت سقوط آزاد ترک نکردم چون میدیدم دوستانم با این روش موفق نیستند. آقای مهندس درمان اعتیاد را کشف کرد و نمونه‌های درمان شده سند بدون نقص هستند. این روش مثل زنجیر به هم بافته است. نمیشود مصرف کرد و یا کار ضد ارزشی کنم و درمان شد. من قبل از کنگره شب دیر میآمدم دستان و لباسم را سیاه میکردم تا به همسرم و مهمانها دروغ بگویم که ماشینم خراب شده است. ولی در کنگره و این وادی به من میگوید تو بیا حرکت کن و پله پله در جسم و روان و کارهایت درمان اتفاق میافتد. با تمرین و تکرار و یواش یواش ما لذت را میچشیم. ارزشها بعد از عمل کردن به لذت میرسد و بعد دیگر حاضر نیستی به ضد ارزشها برگردی. من در سفر اول زور میزدم که دروغ نگویم، نمیشد، بعد فهمیدم باید زمینه پیدایش آن دروغ را از بین ببرم. باید مواد مصرف نکنم تا لازم نباشد به همسرم دروغ بگویم و رشوه بگیرم. من مصرف کننده بودم اگر کنگره چیزی بهتر از مصرف به من نمیداد که من دست از مصرف نمیکشیدم. به من گفتند ذکات پولت را بده پولت اضافه میشود، خدمت کن حالت خوب میشود و به زندگیت برکت میدهد، میگفتم مگر میشود. ولی میبینیم که چه کسانی میآیند و چند روز در هفته خدمت میکنند یا دائم در کنگره هستند.

نیروهای تخریبی نیروهای مکملی هستند که برای ارتقای من آمدهاند. اگر من سیاهی را تجربه نکرده بودم ارزش روشنی را در نمیافتم. کسی که تاریکی را ندیده ارزش روشنایی را نمیفهمد. کسی که تنفر را حس نکرده عشق را نمیفهمد. باید خیلی حواسمان به این نیروهای عجیب و غریب باشد. اگر بلد باشی میتوانی کنارشان قرار بگیری و به ارتقا برسی.عکس: مرزبان وبلاگ مسافر مهدی

 
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی آقایان مسافر،

برچسب‌ها: کنگره 60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
احمدزماتی جمعه 19 اردیبهشت 1399 01:21
سلام و خدا قوت به استاد جلسه آقای رضا شهریاری کمک راهنما و ایجنت محترم نمایندگی رودهن که از صحبتهایشان بهره بردیم
احمدزماتی سه شنبه 16 اردیبهشت 1399 23:22
سلام و خداقوت خدمت آقای رضا شهریاری ایجنت محترم نمایندگی رودهن که جلسه خوب و پرباری برگزار کردند
مسافر سعــید قـیاسـی سه شنبه 16 اردیبهشت 1399 21:09
خداقوت و درود فراوان به همه خدمت گزاران شعبه آکادمی الخصوص ایجنت محترم احمد آقا واستاد عزیزم آقا رضا شهریاری ایجنت محترم شعبه رودهن
مریم همسفر سعید سه شنبه 16 اردیبهشت 1399 21:05
خداقوت ویژه به آقای رضا شهریاری راهنما وایجنت محترم شعبه رودهن که واقعا عاشقانه زحمت میکشن
همسفر فریده سه شنبه 16 اردیبهشت 1399 11:19
سپاس بی کران از ایجنت محترم شعبه، استاد جلسه و مرزبانان و تمام خدمتگزاران کنگره. آموختم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic