امیدوارم همه بتوانند از نعمت بودن و خدمت به کنگره بهره ببرند
شنبه 12 بهمن 1398 ساعت 18:22 | نوشته ‌شده به دست مسافر علی | ( نظرات )


چهارهمین جلسه از دوره هفتادوسوم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60  ویژه آقایان مسافر و همسفر، در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه «OT» با استادی کمک راهنمای محنرم مسافر حامد شمس، نگهبانی مسافر محمدرضا و دبیری مسافر مولا روز شنبه  12بهمن ماه 1398 ساعت 17 آغاز به کارکرد. هم‌چنین مراسم جشن تولد سومین سال رهایی آقا علی و خانم هما  جشن گرفته شد.سخنان استاد:

 خدا را شکر می‌کنم که در بین شما عزیزان هستم و واقعاً لذت‌بخش‌ترین لحظات زندگی آدم، به نظرم همین لحظاتی هست که در کنگره 60 هست و امیدوارم این نعمت را هیچ‌وقت هیچ‌کدام از ما از دست ندهیم. در مورد دستور جلسه داشتم فکر می‌کردم که من خودم کسی بودم درزمانی که سفر اول بودم هنوز شربت تریاک یا اپیوم تینکچر نیامده بود و با خود اپیوم ما سفر می‌کردیم و می‌رفتیم از کاسبان می‌گرفتیم و خُرد می‌کردیم و سانت می‌زدیم ولی خب متد DST همین بود فرقی نمی‌کرد منتها سختی‌های بیشتری داشت؛ یک سری سفت بود یا رنگش تغییر می‌کرد و اگر آدم قرار بود وارد چرخه ذهن بیفتد خیلی مسائل بود که بخواهد نگرانش باشد ولی من بازهم خدا را شکر می‌کنم و فرقی نمی‌کند چون به‌هرحال داستان اصلی چیز دیگری بود. منتها چیزی که هست این است که من چه بخواهم و چه نخواهم جایی دارم درمان می‌شوم که اینجا با جاهای دیگر از زمین تا آسمان فرق دارد. انسانی که در تاریکی است آن سختی‌ای که می‌کشد فرقی نمی‌کند و به‌هرحال سختی، سختی است و تاریکی، تاریکی است ولی راهی که قرار است آن انسان را نجات دهد این‌که چه راهی باشد خیلی مهم است، آن شخصی که سر راه آن فرد قرار می‌گیرد حالا چه به‌عنوان راهنما یا تئوریسین کنگره یا نگهبان کنگره، این‌که چه کسی باشد خب خیلی فرق می‌کند و خدا را شکر که تک‌تک ما از این نعمت بزرگ برخورداریم که درجایی درمان می‌شویم که ازنظر روش درمانی و دارویی و متدی که استفاده می‌شود با جاهای دیگر کاملاً متفاوت است به‌طوری‌که آقای مهندس گفتند که اگر یک روزی یک نوزادی به‌جای 9 ماه، طی 2 ماه به دنیا آمد و راهی پیدا کردند که 2 ماه یا 3 ماه به دنیا بیاید، آن موقع یک روشی خواهد آمد که از روش DST بهتر خواهد بود و وقتی ایشان این حرف را می‌زنند، جای تفکر دارد! پس چیزی که خیلی مهم است این است که شربت تریاک مؤثرترین و بهترین دارویی است که بر روی کره زمین برای درمان اعتیاد وجود دارد و فراتر از آن‌که دوستان در ادامه در مشارکت‌هایشان می‌گویند که به تئوری ایکس برمی‌گردد. چیزی که خیلی مهم است این است که من قدر این موضوع را بدانم و از این موضع استفاده بکنم و خدایی نکرده به خاطر یک سری مشکلات و مسائلی که در زندگی هرکسی می‌تواند باشد مخصوصاً وقتی‌که وارد کنگره می‌شود و هنوز در تاریکی قرار دارد و فقط رویش را برگردانده و هنوز مشکلات هست و هنوز دیگران آدم را باور ندارند و به تو می‌گویند آنجا هم‌جایی است مثل جاهای دیگر و یا تو هنوز داری دروغ می‌گویی و تو کنگره نبودی اصلاً و هزاران مسئله دیگر که می‌تواند وجود داشته باشد ولی چیزی که مهم است به نظرم این است که این دستور جلسه می‌خواهد به من یادآوری کند که اول‌ازهمه بدانم که این دارو چقدر قابل‌احترام است و تنها دارویی است که می‌تواند من را به درمان برساند و از آن مهم‌تر مسئله بعدی این‌که روش استفاده از این دارو است مثلاً اگر متد DST نبود، مثلاً ضریب 0.8 نبود، پله‌های 21 روزه نبود و حداقل 10 ماهی که مدت سفر ما است نبود، قطعاً ما بازهم به درمان نمی‌رسیدیم و این نکاتی هست که من باید به آن‌ها توجه کنم و همین‌ها هست که کنگره را نسبت به‌جاهای دیگر متفاوت می‌کند.

قسمت دوم دستور جلسه تولد علی آقاست که اکثراً دوستان ایشان را می‌شناسند. علی و خانواده علی هم یکی دیگر از خانواده‌هایی هستند در کنگره که با متد DST و داروی شربت تریاک توانستند با تلاش خودشان و استفاده درست از آموزش، از تاریکی خارج شوند و خارج شدن یک انسان از تاریکی خودش بسیار ارزشمند است و حالا وقتی یک خانواده می‌شود که دیگر داستانش خیلی فرق می‌کند. اعتقاددارم که انسان وقتی‌که بخواهد از آن شرایط رنج‌آور خلاص شود و به نور و روشنایی دست پیدا کند باید بهای آن را بپردازد و بهای آن قطعاً در کنگره زیاد نیست؛ چون‌که بهترین روش دنیا و بهترین دارو و بهترین انسان‌هایی که دوست دارند به آدم خدمت بکنند سر راه آدم قرار دارند ولی چیزی که مهم است این است که انسان از یک سری چیزهایش باید بگذرد یعنی تا انسان نگذرد نمی‌تواند چیزی را به دست بیاورد و خیلی مواقع‌ این گذشتن به‌ظاهر سخت است ولی آن چیزی که قرار است به دست بیاورد خیلی بزرگ‌تر و ارزشمندتر است. خب من فکر می‌کنم یکی از عواملی که باعث شد علی سفر خوبی داشته باشد همان بحث فرمان‌بردار بودنش بود. من یادم است تا همین چند وقت پیش جلسات آکادمی 2 جلسه بود که هر لژیونی 2 جلسه داشت و یک جلسه هم در پارک برگزار می‌شد و ما هم روزهای یکشنبه می‌رفتیم. به علی گفتم چرا روزهای یکشنبه نمی‌آیی؟ گفت من مغازه دارم و شاگرد هم ندارم و گفتم که به‌هرحال برای درمانت باید همه این کلاس‌ها را شرکت کنی. دو سه هفته گذشت و هفته‌ای چهار روز هم آمد و بعداً هم اعلام کرد در مشارکتش که من مغازه‌ام را بستم و آمدم سر کلاس نشستم و نه‌تنها کارش ضعیف‌تر نشد و درآمدش پایین‌تر نیامد بلکه با این گذشتن و این اراده‌ای که از خودش نشان داد هم اینکه الآن در کارش موفق‌تر است و هم این‌که توانست سفر خودش را به پایان برساند و طعم سفر دوم را بچشد. موضوع بعدی هم بحث خدمتگزار بودنش بود و همیشه سعی می‌کرد که یک کاری انجام دهد و به‌تازگی شال مرزبانی پارک لاله را تحویل داده است و یک دوره مرزبانی را با موفقیت پشت سر گذاشته و خدمت‌های دیگری را هم انجام می‌دهد. به خودش و به خانواده محترمشان و همسر محترمشان که در کنار ایشان بودند و هم‌چنین دو تا آقا پسر گلش که به‌عنوان همسفرهای کوچکش همراهی‌اش کردند تبریک می‌گویم و امیدوارم که این خانواده بتواند در کنگره 60 این مسیر رو به پیشرفتشان را ادامه بدهند و همیشه خدمت‌گزار باشند و همیشه حضور داشته باشند.


اعلام سفر: 

سلام دوستان علی هستم یک مسافر، 23 سال تخریب با انواع آنتی ایکس، طول سفر اول 11 ماه و یک هفته به راهنمایی آقای حامد شمس، ورزش در کنگره شنا و والیبال، رهایی 3 سال و 2 هفته. سفر نیکوتین، طول سفر 10 ماه و یک هفته به راهنمایی آقای حامد شمس و رهایی از بند نیکوتین 2 سال و 11 ماه و 2 هفته.

آرزوی مسافر علی:

امیدوارم که همه سفر اولی‌ها طعم سفر دوم و خدمت‌گزاری در کنگره را بچشند.

سخنان مسافر علی:

از همه‌کسانی که من را حمایت کردند سپاس‌گزارم. همین‌طور از آقای احمد زمانی. روزی که من به کنگره آمدم به دوستم علیرضا اوایل می‌گفتم اینجا یک جای اقتصادی است و این‌ها به فکر جیب خودشان هستند و من دیگر به همچنین جایی نمی‌روم. علیرضا گفت که احتمالاً یک کاری خوبی کردی که پیام کنگره دارد از طریق من به تو دارد می‌رسد. به کنگره آمدم و خدا را شکر از آن ناامیدی‌ها و از آن گرفتاری‌ها نجات پیدا کردم. تولدها برای سفر اولی‌ها و تازه‌واردها پیامی دارد. واقعاً آدم هیچ دیدی نسبت به کاری که در کنگره می‌کند ندارد. در کنگره درمان اعتیاد به حاشیه می‌رود اگر بیایی سوار موج کنگره شوی و سرت را با سر راهنمایت عوض کنی و هر کاری که به تو می‌گویند بکنی و این یک پکیج است و فقط این نیست که OT را سروقت بخوری. اصلاً دغدغه‌های انسان بعد از رهایی خیلی عوض می‌شود. روز اولی که من آمده بودم اینجا برای این بود که دیگر سیگار نکشم ولی حالا به‌جایی رسیده که بعد از 3 سال اگر دروغ بگویم حالم بد می‌شود و این نشانه آموزش‌های کنگره است. آن کجا که با اعتیاد و تاریکی‌ها وارد می‌شوی و این کجا که با یک دروغ گفتن و آشغال روی زمین ریختن حال آدم بد می‌شود. امیدوارم پیام تولد را آن‌کسی که باید بگیرد، بگیرد و اگر حتی یک نفر هم از این تولدهایی که روزهای شنبه برگزار می‌شود پیام را بگیرد و چراغ راهش شود در سفر اولش، کنگره کار خودش را کرده است.

سخنان کمک راهنمای همسفر خانم راحله:

من هم خیلی خوشحالم که این تولد را در کنار شما عزیزان جشن می‌گیریم و این روز را به نگهبان کل و تمام اعضا تبریک می‌گویم. یک تبریک و خدا قوت ویژه دارم خدمت راهنمای مسافر آقای حامد شمس، روز رهایی آن‌قدر فرصت کم است که آدم نمی‌تواند حسش و آن تشکر و قدردانی لازم را از راهنمای مسافر داشته باشد و در روزهای تولد این امکان در اختیار ما قرار می‌گیرد. به ایشان خدا قوت می‌گویم بابت تمام تولدها و تمام رهایی‌هایشان و امیدوارم همیشه پرتوان و پرقدرت باشند. به آقای علی و هم‌چنین به همسفرهایشان تبریک می‌گویم 

در مورد خانم هما باید بگویم که ایشان بعد از رهایی مسافرشان تشریف آوردند ولی بعدازاینکه آمدند خیلی خوب حرکت کردند و سی‌دی‌ها را می‌نوشتند و سر لژیون غیبت هم نداشتند و این کمک کرد سختی‌ها را پشت سر بگذارند. سختی‌های یک همسفر دارد برای مدیریت کردن مسائل خانه و بچه‌ها یک بخش ماجراست ولی مسائل زمانی سخت‌تر می‌شود که همسفر در کنگره حضور ندارد؛ به خاطر این‌که آن اختلاف فازی که ایجاد می‌شود بین دو نفر در خانواده خیلی فاحش و عظیم است و یک همسفر در واقع هیچ دیدگاهی ندارد نسبت به تفکرات یک مسافر؛ مسافر به اینجا می‌آید و آموزش می‌گیرد و روی جهان‌بینی و روی جسمش کار می‌کند و این باعث می‌شود تصمیمات متفاوت‌تری بگیرد و هوشیارانه‌تر عمل کند و در کل دیدگاهش نسبت به موضوعات زندگی عوض می‌شود و اینجاست که اگر همسفر در کنگره حضور نداشته باشد خیلی سخت می‌تواند این تصمیمات را پذیرا باشد ولی خدا را شکر خانم هما با حضور مداومشان سعی کردند تفکراتشان را عوض بکنند و کمکی باشند برای بچه‌هایشان که بتوانند محیط آرام‌تر و بهتری را در خانه داشته باشند.

سخنان همسفر هما:

من هم تشکر می‌کنم از جناب آقای مهندس و خانواده محترمشان که اینجا را درست کردند برای کل مسافران. از آقای حامد شمس تشکر می‌کنم که خیلی زحمت کشیدند در طول این مدت. تشکر می‌کنم از راهنمای خوب خودم خانم راحله. من حدود یک سال است که به اینجا آمدم و معذرت‌خواهی می‌کنم از مسافرم که همسفرش نبودم شاید تحملش برایم سخت بود و یا شاید هم خودشان تصمیم گرفتند که من نباشم. ولی حدود 1.5 سال پیش بود که من خواب آقای مهندس را دیدم و من چون خیلی اعصابم به‌هم‌ریخته بود در خواب با گریه به آقای مهندس می‌گفتم که من چه‌کار کنم؟ گفتند که بیا کنگره (چون عکس آقای مهندس را در مغازه علی دیده بودم). به مسافرم که گفتم، گفت که دیگر وقتش است که ببرمت کنگره و الآن که یک سال است که آمدم و احساس می‌کنم که دیگر نمی‌توانم ازاینجا جدا شوم و باید مداوم بیایم و یک هفته که نتوانم بیایم خیلی حالم در خانه بد می‌شود و از اینکه به اینجا می‌آیم خیلی خوشحالم و همچنین تشکر می‌کنم از آقای علیرضا که اینجا را به مسافر من معرفی کردند و واقعاً راه نجاتی بود برای زندگی ما. ممنون از همگی که اینجا هستید.

سخنان همسفر رادین:

سلام دوستان رادین هستم یک همسفر. اول از آقای مهندس و خانواده‌شان تشکر می‌کنم. بعد به پدرم و آقای حامد شمس این روز را تبریک می‌گویم.

تهیه و تنظیم: مسافر محمد لژیون 20 
عکس: مسافر رضا لژیون 16
پیاده سازی: مسافر محمد لژیون 19
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات