کارگاه آموزشی آقایان مسافر - چهارشنبه 1398/09/20
چهارشنبه 20 آذر 1398 ساعت 20:40 | نوشته ‌شده به دست مسافر محمدرضا | ( نظرات )

دهمین جلسه از دور هفتاد و سوم کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه آقایان مسافر، در نمایندگی آکادمی با دستورجلسه هفته گل ریزان با استادی دیده بان محترم جناب آقای خدامی  و نگهبانی مسافر علی  و دبیری مسافر آرمان در روز دوشنبه مورخ 1398/09/20 ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم هفته بنیان کنگره 60 بود و هفته‌ای که پیش رو داریم هفته گل‌ریزان است. مهم‌ترین رویداد در کنگره 60 همین کارگاه آموزشی است که در حال برگزاری آن هستیم.  چرا که کنگره هزینه‌های زیادی می‌کند تا یک شعبه شروع به فعالیت کند و همچنین جلسه‌ای برگزار شود در کارگاه‌های آموزشی هم ما 50 تا دستور جلسه داریم که هرکدام در یک هفته برگزار می‌شود که به همین ترتیب 60 شعبه یک دستور جلسه را به‌طور هم‌زمان برگزار می‌کنند. مهم‌ترین و اولین مشارکتی که باید گوش کنیم صحبت‌های بنیان کنگره جناب آقای مهندس است زیرا اگر گوش کنیم خط‌مشی را متوجه می‌شویم. شما وقتی دستور جلسه را از دهان کسی که طراح این ساختار و دستور جلسات است گوش می‌کنید به‌طور کامل دروس را متوجه می‌شوید.  در طول 10 ماه سفر اول ، دستور جلسات طوری طراحی‌شده است که تقریباً 90 درصد نیاز مسافران را پوشش می دهد. مسافران در سفر اول مهم‌ترین مقطع آموزشی را سپری می‌کنند مثل دوران کودکی که بهترین زمان برای یادگیری است ، پس اگر در سفر اول یک دستور جلسه را از دست بدهیم یک شاخه از دروس کنگره را ازدست‌داده‌ایم زیرا ممکن است جایی این کمبود را احساس کنیم. حالا اگر ما هرکجا باشیم باید از گذشته و تاریخچه آن مطلع باشیم حالا وقتی عضوی از کنگره هستیم باید تاریخچه آن و مسیری که طی کرده است و اشخاصی که در آن نقش داشته اند را بدانیم اگر کنگره 60 در حال حاضر 80 هزار عضو دارد یک روزی در اتاق 12 متری به مالکیت ستاد مبارزه با مواد مخدر در کارگر جنوبی کوچه مهدی زاده با چند نفر عضو شروع به کار کرد. در حالی‌ که کنگره یک صندلی هم برای خودش نداشت ولی پس از 22 سال چه اتفاقی افتاده است که کنگره بیش از 60 شعبه دارد که 25 هزار نفر در آن به درمان رسیده چه کسی این بار را حمل کرد، پردازش کرد و به رشد رساند؟ آیا کسی جز بنیان کنگره می‌تواند باشد؟ این نکته هم که درگذشته چیزی به‌عنوان مرزبان دیده بان و ... وجود نداشت سختی‌های کار را برای مهندس بیشتر می‌کرد. برای درمان اعتیاد آن‌هم با تریاک که جرم هم است چه پشتوانه علمی و تجربه‌ای می‌طلبید ، هم‌اکنون که ما برترین NGO کشور از طرف وزارت کشور و ستاد مبارزه با مواد مخدر شده‌ایم و حتی می‌توان گفت در آسیا و دنیا انجیویی به قدرت کنگره وجود ندارد  و این ما را مدیون بنیان کنگره می‌کند که روش DST را تدوین کردند و به  اجرا گذاشتند و استدلال کردند. برای مجامع پزشکی که اصلاً کنگره را قبول نداشتند با این دیدگاه که چطور کسی که نه پزشکی و روانشناسی می‌داند می‌تواند این کار را اجرائی کند چه شجاعت و علمی می‌خواهد چه مسیری طی شده است که ما اینجا راحت می‌نشینیم و یا از کلینیک شربت تریاک تهیه می‌کنیم! مگر شوخی است؟  طبق گفته دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر شربت تریاک به دلیل موفقیت  کنگره 60 ساخته‌شده است به همین دلیل جناب آقای مهندس می‌فرمایند من این دستور جلسه را قرار دادم ، نه برای اینکه اعضاء در مورد من صحبت کنند . انشاءالله خداوند درکی به ما بدهد تا بتوانیم درک درستی از مطالب کنگره داشته باشیم .

موضوع بعدی گل‌ریزان است جناب مهندس می‌فرمایند هر NGO یا تشکیلاتی برای اینکه بتواند کار کند باید یک مثلث با اضلاع 1)نیروی انسانی متخصص 2)علم و دانش 3)منابع مالی داشته باشد.  انجیو‌ها و یا سازمان‌های مردم‌نهاد باید با پول خودش و نیروی خودش به دولت‌ها کمک کند ولی در حال حاضر در بیشتر مواقع این‌گونه نیست و انجیوها با عنوان پیمانکار وارد عمل می‌شوند زیرا دولت‌ها درتوان اجرایی در خیلی از موارد را ندارند. به‌طور مثال اگر یک نفر مریض شود اورژانس برای بردن آن به محل می‌آید حال اگر تعداد بیمارها به هزاران نفر برسد چه اتفاقی می‌افتد؟ اعتیاد هم این‌طور است زیرا حجم آن به‌گونه‌ای است که هیچ دولتی نمی‌تواند به‌تنهایی وارد عمل شود به همین دلیل ما در کنگره 60 نیروی متخصص داریم که به‌طور مثال می توان از راهنماها نام برد . مؤلفه بعدی علم و دانش است که ما در دنیا بی‌بدیل هستیم حتی در کشوری مثل آمریکا ، من در مستندی که به‌تازگی دیدم فردی بیان می‌کرد در حدود 70 هزار دلار برای ترک کردن فرزندم خرج کرده‌ام ولی به نتیجه نرسیدم و فرزندم به دلیل اوردوز از دنیا رفت. هر جایی در دنیا برویم همین‌گونه است. در آمارهای جهانی آمده است که مصرف‌کننده‌ها پس از گذشت 3 سال رهایی صد درصد برگشت می‌خورند ولی در کنگره 60 طی آماری در سال 93 که بین پانصد نفر منتخب برگزار شد 85درصد موفقیت داشتند و رهایی خودشان را حفظ کرده بودند. مؤلفه بعدی در کنگره منابع مالی است که همیشه جناب آقای مهندس تأکید بر آن دارند زمانی که ما پول نداشته باشیم در زندگی هیچ کاری نمی‌توانیم انجام بدهیم چه در زندگی اجتماعی و چه در جایگاهی مثل کنگره 60 بدون پول نمی‌توانیم هیچ کاری انجام بدهیم و این‌ها باعث شد کنگره 60 انجیویی باشد که یک ریال بدهی و یا چک برگشتی نداشته باشد همه این‌ها را مدیون بنیان کنگره و مثلثی که برای کنگره ترسیم‌شده هستیم وقتی پول‌ نداریم نه آموزشی و نه توان انجام کاری راداریم. به همین خاطر جناب آقای مهندس به ما یاد داده در صراط مستقیم حرکت کنیم و پول دربیاوریم بی‌پولی ضد ارزش است زیرا مادیات معادل قدرت و انرژی است و گل‌ریزان بر همین اساس برگزار می‌شود و انشا الله در هفته‌ آینده گل‌ریزان خوبی را برگزار خواهیم کرد و همگی در این جشن شرکت خواهیم کرد ما همه از بدبختی‌ها، خماری در اعتیاد مطلع هستیم ما کنگره 60 را شناخته‌ایم ولی خیلی‌ها هستند که هنوز گرفتار هستند و یا در خیلی از شهرها هستند که سفر اولی‌ها 400 کیلومتر راه را طی می‌کنند تا به یکی از شعبه‌های کنگره برسند پس وظیفه همه ماست که به گسترش کنگره 60 کمک کنیم .


تهیه و تنظیم امیر لژیون 18

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی آقایان مسافر،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرL یکشنبه 24 آذر 1398 08:34
درود وخداقوت به شما اقای خدامی،از صحبتهای شما هم اموزش گرفتم وهم لذت.امبدوارم من هم بتونم یک خدمتگزارعاشق وخوبی برای ابن مکان عزیز باشم.
خداقوت به خدمتگزارن سایت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات