بخشندگی و کسب آرامش
یکشنبه 12 آبان 1398 ساعت 10:44 | نوشته ‌شده به دست مسافر میثم | ( نظرات )

گفتگو با مسافر احمد؛ دستیار دیده بان تحقیقات کنگره 60 و یکی از اعضا لژیون سردار

باسلام، آقای احمد زمانی  باعث خوشحالی ست که در خدمت شما هستم، لطفاً به‌رسم کنگره 60 خودتان را معرفی کنید؟
سلام دوستان احمد هستم یک مسافر، تخریب سی‌وپنج سال، آنتی ایکس مصرفی، شیره و تریاک کشیدنی، با روش DST  با داروی OT ، راهنمای بزرگوارم آقای احمد مؤذنی لژیون هجدهم آکادمی، ورزش در کنگره شنا، در حال حاضر پنج سال و دو ماه است که وارد سفر دوم شدم، در ضمن سفر نیکوتین را به راهنمایی آقای فرشید تفرشی انجام دادم که در حال حاضر چهار سال و یک ماه هم است که آزاد و رها هستم.

 

احمد آقا لطفاً بفرمایید در چه جایگاهانی تاکنون خدمت کرده‌اید و در مورد جایگاه جدید دستیار دیده‌بانی هم توضیحاتی را بفرمائید ؟
من هم مثل خیلی از عزیزان دوره دبیری و نگهبانی را در نمایندگی قشم سابق گذراندم، بعدازآن دوره نگهبانی آکادمی را تجربه کردم در آزمون راهنمای تازه واردین قبول شدم و به‌عنوان سرپرستی راهنمای تازه واردین خدمت کردم بعدازآن به درجه کمک راهنمایی رسیدم و هم‌زمان هم راهنمای تازه واردین بودم، تا اینکه در نمایندگی آکادمی لژیون گرفتم و مشغول به کار شدم. در لژیون مالی هم خدمت کردم و جدیداً به دستور آقای خدامی نماینده و دستیار ایشان انتخاب شدم. در مورد کار دستیار دیده‌بانی، همان‌طور که میدانید آقای خدامی دیده‌بان رابط تمام لژیون‌های تازه تأسیس هستند  که در آینده تبدیل به نمایندگی خواهند شد، تا شش ماه بایستی نظارت صورت پذیرد. در حال حاضر اتفاق جالبی که در حال رخ دادن است و قصد براین است تا یکسری قوانین را به‌صورت ریشه‌ای ایجاد شود، برای مثال ورود اعضاء که بایستی یک ربع به پنج باشد شاید در حال حاضر این قانون خیلی دقیق اجرا نمی‌شود ولی با روال جدید از همان شروع ایجاد نمایندگی ، طبق قوانینی از پایه به‌صورت درست شکل خواهد گرفت.

منابع مالی کنگره 60 چیست و صرف چه هزینه‌هایی می‌گردد؟
در ابتدا یک تعریفی از NGO  بایستی مطرح شود، NGO  ها یا سازمان‌های مردم‌نهاد هیچ‌گونه منبع درآمدی از بیرون مجموعه خودشان ندارند و از دولت حمایتی نمی‌شوند زیرا دولت هم برای خودش هزینه‌هایی دارد مثل بهزیستی‌ها و... از طرفی کنگره 60 که یک NGO  است، خودش نیازمند داشتن یکسری منابع مالی هست، در قانون یازدهم کنگره 60 می‌گوید که منابع مالی کنگره 60، کمک‌های داوطلبانه اعضاء است. کنگره 60 چند منبع مالی دارد، یکی از آن‌ها همین سبدهاست که در جلسات این سبدها به گردش درمی‌آید که این مبالغ در حقیقت صرف مخارج روزانه کنگره 60 می‌گردد، از قبیل آب، برق، تعمیرات، نوشت‌افزار و..

منبع مالی دیگر کنگره 60 پول‌هایی است که برای زمین کنگره 60 واریز می‌شود، یکسری اعضاء به‌صورت داوطلبانه پول به‌حساب زمین کنگره می‌ریزند و البته جریمه‌های انضباطی هم به همین حساب زمین واریز می‌گردد، این مبالغ صرف تحقیقات و همچنین  نمایندگی‌هایی که قصد خرید زمین و ساختمان یا رهن  آن رادارند می‌شود. ساختار لژیون مالی شش یا هفت سالی است که توسط آقای مهندس حسین دژاکام تشکیل گردیده است و به قول ایشان پول سبدها و پول زمین فقط می‌تواند هزینه‌های کوچک را جوابگو باشد ولی لژیون مالی این‌طور نیست، بایستی کوه خراب شود تا دره پر شود، در مورد  لژیون مالی، پول‌هایی بایستی جمع شود تا به تأسیس یک دانشگاه بیانجامد، در حقیقت علم درمان اعتیاد کنگره 60 بایستی به‌صورت آکادمیک و دانشگاهی  درآید و بتوان آن را به  دنیا صادر کرد، هدف تأسیس دانشگاه، یک هدف بزرگ لژیون مالی است و به همین خاطر افرادی می‌توانند در آن شرکت کنند که توانایی مالی داشته باشند.

 

برای حضور در لژیون مالی چه شرایطی وجود دارد؟
برای شرکت در لژیون مالی بایستی سه مؤلفه وجود داشته باشد، اول  توانایی مالی، دوم داشتن  خواست قلبی و سوم اینکه  فرد بداند که این پول کجا خرج و مصرف می‌شود. به همین علت از ابتدا آقای مهندس فرمودند که فردی اگر قصد ورود به لژیون مالی را داشته باشد بایستی 6 میلیون برای ورود پرداخت کند و البته هم‌سالی 6 میلیون هم حق عضویت است. امسال این مبلغ به شش میلیون رسیده، بایستی نقدی پرداخت شود و فرد در سفر اول هم نباشد. این سه مؤلفه بسیار مهم است، خواست قلبی داشته باشد نه اینکه به اصرار راهنما صرفاً باشد. و درنهایت بداند پول کجا مصرف شود.

در مورد تأسیس دانشگاه کمی توضیح دهید؟
ما باید پشتوانه مالی داشته باشیم، برای هدف تأسیس دانشگاه، این هدف مربوط به  شش یا هفت سال پیش که لژیون مالی تأسیس شد نیست. اساتید آقای مهندس به ایشان اعلام می‌کنند که شما دانشگاهی را تأسیس خواهی کرد (یک شفاخانه، نه یک مریض‌خانه) و این مورد در CD  های گذشته آقای مهندس وجود دارد، و این پیام از قبل داده‌شده است و تحقق این هدف از لژیون مالی استارت خواهد خورد.

 

برای عضویت در لژیون مالی چه انگیزه‌ای داشتید؟
من قبل از اینکه لژیون مالی تشکیل شود خیلی  کنگره را باور داشتم، یکی دو ماه سفر اولم  با دیدن عمل سالم، عدالت و معرفت، آن را در کنگره به‌خوبی حس کردم و آن را کاملاً دیدم، در مورد کارهای خیر هم  من با آن خیلی بیگانه نبودم،  چون در محل کارم هم این مسائل  وجود داشت و آمدم به زمین کنگره 60 کمکی کردم، بعد از تشکیل لژیون مالی من عضو لژیون مالی نمایندگی  دانیال اهواز شدم، چون دوست داشتم به آنجا کمک کنم و البته به ایجنت آن نمایندگی هم علاقه داشتم. بعد از یک سال و نیم ایجنت وقت آن نمایندگی به من اعلام کرد که شما به عضویت لژیون مالی خود کنگره 60  درآیید، برای چی من عضو لژیون مالی کنگره شدم؟ برای اینکه وقتی‌که آدم این عمل سالم و معرفت را با چشم خودش می‌بیند  و خداوند در 80 آیه قرآن هم‌صحبت از انفاق می‌کند و خداوند می‌فرماید که اگر شما انفاق کنید، خداوند چندین برابر آن را به شما می‌دهد و البته ابن فقط بحث مالی است، وجود آرامش زیادی که در زندگی به دست می‌آوریم هم مهم است. درنهایت وقتی به کلام‌الله مراجعه می‌کنیم و خداوند باز می‌فرماید که اگر کسی نفسی را زنده کند، گویی اینکه تمام نفس‌ها را زنده کرده است، ما در چهارشنبه‌ها شاهد هستیم رهایی افراد را، ما درگذشته و زمان مصرف واقعاً یک‌مرده متحرک بودیم. وقتی کنگره را دیدم گفتم بهتر ازاینجا، جایی نیست که من کمک کنم ، چون آن را حس  کردم و دیدم، بنیان‌گذار آن را دیدم، دیده بانان را  دیدم. وظیفه یک نفر در لژیون مالی این نیست فقط کمک مالی را انجام دهد و در سال یک مبلغ را پرداخت کند بلکه وظیفه آن این است که عضو  جدید را به این لژیون، اضافه نماید. من سال گذشته دبیر لژیون مالی که بودم با خیلی از اعضاء صحبت کردم که به عضویت درآیند، بایستی به این دامنه اضافه شود و شعاع ایجاد کنیم.

 

عضویت در لژیون مالی  در زندگی شما چه تأثیر داشته است؟
اولاً همه تأثیرات مادی نیست، برخی در مشارکت‌ها  میگویند ما به‌محض اینکه پنج میلیون را دادیم، فردای آن روز همان مبلغ را به دست آوردیم. این فقط بخشی از تأثیرات  انفاق است چون وعده خداوند هم در قرآن همین بوده است که اگر مالی را انفاق کنید چندین برابر آن به شما داده می‌شود، در هرجایی که شما انفاق کنید اگر به‌حق باشد،  همین مسئله تحقق خواهد یافت و این فقط مربوط به کنگره 60 نیست، ولی مهم‌تر از آن آرامشی است که ما به دست می‌آوریم، اینجا ما یاد گرفته‌ایم که اگر بخشنده باشی اول خودت لذت آن را خواهی چشید. اینجا کسی برای نمایش و اینکه خودش را نشان دهد پول نمی‌دهد. اینجا هر کس برای آرامش خودش می‌بخشد. من تأثیرات آن‌ را در زندگی ، هم ازنظر مالی و هم ازنظر معنوی هم درک و هم حس کردم. من درگذشته مواد مصرف می‌کردم که به پول به دست آورم، تلاش می‌کردم و زحمت می‌کشیدم. اما در حال حاضر که کارم خیلی کمتر از قبل شده، هیچ فرقی باآن‌همه تلاش‌های قبلی نکرده، به آرامش رسیدم، پول به دست میاورم حالا کم یا زیاد خیلی فرق ندارد. چیزی که مهم است آرامشی است که خیلی ارجحیت دارد.

افرادی هستند  که بعد از درمان بازپرداختی ندارد، چه نظری دارید؟
در قرآن هم به افراد ناسپاس اشاره شده است. ما زمانی که صحبت از رب می‌کنیم؛ رب یعنی مربی و باید از آن سپاسگزاری کنیم. پس کسی که آمده به درمان رسیده نباید فراموش کند که چه بوده است و چه شده است. همه‌چیز را رها نکند، چقدر حاضر بودی که پول‌خرج‌کنی تا مصرف‌کننده بودن را از تو بردارند؟ و چهره شادابی را به دست آوری، نباید فراموش کنیم. ما باید از طبیعت الگو بگیریم که همه‌چیز بده و بستان است. پای درخت آب و کود می‌ریزی و آن به تو میوه می‌دهد.به یک درخت گردو آب و کود می‌دهی و او به تو صدها گردو می‌دهد. آن‌کسی که این قانون را رعایت می‌کند همواره در حال خوش زندگی می‌کند. ما در کنگره‌داریم افرادی را که خدمت می‌کنند، از طی کشیدن تا هر خدمتی، حتی به‌موقع رسیدن در کنگره هم شامل همین می‌شود. ولی آن‌کسی که رها می‌شود و می‌رود از کنگره، در حقیقت آن رها نشده، پس ما هر کاری بکنیم اول برای حال خوش خودمان است. ما چه پول بدهیم و ندهیم بازهم هستند آدم‌هایی که پول می‌دهند. پس ما برای خودمان این کار را می‌کنیم. مثل صندلی چیدن که لژیون خدمتگزار هم نباشد دیگران صندلی‌ها را خواهند چید.

 

در آستانه رسیدن به هفته گل‌ریزان، برای افرادی که تمایل دارند کمک کنند یا کسانی که توان مالی زیادی ندارد چه پیشنهاد می‌کنید؟
در کنگره هیچ‌چیز اجباری نیست. باید آن سه مؤلفه را داشته باشیم. اما هستند کسانی که خواست قلبی رادارند و می‌دانند که پول کنگره کجا خرج می‌شود ولی توان مالی ندارند، این افراد انگار پول را داده‌اند ولی عده‌ای هم هستند که توان مالی دارند و می‌دانند که پول صرف چه می‌شود ولی خواست بخشیدن ندارند، میگویند ما برای چه پول بدهیم؟
اما آن‌کسی که وافعا می‌خواهد و توان مالی را ندارد، هراندازه که قدرت پرداخت و بخشش را دارد، نه به‌نحوی‌که به خودش فشار وارد نکند می‌تواند مشارکت داشته باشد و این خیلی ارزشمند است چون او به قدر توانش بخشیده است.

 

به‌تازگی به نشان  دنور (d'honneur) دست‌یافتید، درباره این نشان برای ما صحبت کنید؟
نشان دنور (r d'honneu) از پارسال در کنگره آمد. این‌یک واژه فرانسوی است، یعنی نشان بخشندگی و کسی که این نشان را به دست می‌آورد باید حداقل پنجاه میلیون تومان به کنگره پرداخت کند. من نیت آن را داشتم که بتوانم این نشان را به دست آورم، به‌صورت خرد، پول کمک می‌کردم ولی با خودم گفتم که توانایی آن رادارم چرا یکجا ندهم، البته این کمک‌ها درجاهای دیگری به‌غیراز کنگره هم هست. کارم طوری است که به سراغ ما می‌آیند برای سیل‌زده‌ها، زلزله‌زده‌ها، موسسه خیریه و غیره و به این موارد ما کمک می‌کنیم. این افتخار نصیب من شد که به‌تازگی به این نشان دنور برسم، در نمایندگی آکادمی در حال حاضر چندین نفر این نشان رادارند. لژیون مالی از زمان حضور آقای زرکش  «دیده‌بان لژیون مالی» بسیار ساماندهی شده است.


مصاحیه توسط: مسافر محسن لژیون 17 آکادمی 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه، مناسبت ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مینا چهارشنبه 22 آبان 1398 20:21
بسیار عالی و آموزنده بود خداقوت
همسفر لیلا یکشنبه 19 آبان 1398 09:37
با عرض سلام و احترام خدمت احمد آقا با دیدن افرادی این چنین خدمت گذار صادق و مخلص برای ما آموزشی است که در راه آموزش و خدمت پر تلاش و کوشا باشیم شما بزرگان راه و مسیر را برایمان روشن میکنید امید وارم من هم در این مسیر استوار و فرمان بردار باشم .
پریسا لژیون 11 دوشنبه 13 آبان 1398 22:56
با سلام خدا قوت خدمت آقای زمانی محترم و تشکر از مسافر محسن که بسیار زحمت کشیدند
بسیار زیبا و پر محتوا بود
حمید لژیون ۶ امین گلی یکشنبه 12 آبان 1398 12:39
سلام و خداقوت بسیار عالی و آموزنده مرسی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic