کارگاه آموزشی عمومی روز شنبه 1398/08/11
شنبه 11 آبان 1398 ساعت 20:13 | نوشته ‌شده به دست مسافر منصور | ( نظرات )


اولین جلسه از دوره هفتاد و سوم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60  ویژه آقایان مسافر و همسفر، در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه  " رابطه یادگیری و معرکه گیری " با استادی  " کمک راهنمای محترم آقا امیر "و نگهبانی " مسافر رضا " و دبیری " مسافر آرمین " در روز شنبه مورخ 98/08/11 رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.سخنان استاد:
سلام دوستان امیر هستم مسافر
خیلی خوشحالم که یک بار دیگر این جایگاه را تجربه میکنم و از نگهبان عزیز سپاسگزارم.
دستور جلسه این هفته کنگره ۶۰ رابطه یادگیری با معرکه گیری است. ما زمانی که می خواهیم به یک فعلی فائق شویم باید علم آن را یاد بگیریم یعنی اینکه یک مهارتی یا یک هنری را که می خواهیم یاد بگیریم یا یک فعلی را که قبلا انجام می دادیم انجام ندهیم پس در نهایت یک هدفی داریم. وقتی که ما یک هدفی را بر می گزینیم حتما باید علم آن کار را یاد بگیریم. که چه کسانی برای چه اموری به من مراجعه میکنند و من چه چیزهایی را باید بدانم و در کنارش تمرینات عملی هم انجام بدهم. مادامی که فقط آن علم را در حد تئوری بدانیم به موفقیت کامل نمی رسیم. چون در زمان انجام کار است که به چالش بر میخوریم و تجربه کسب می کنیم.
ما اینجا در کنگره ۶۰ علم زندگی کردن بدون نیاز به مواد را یاد می گیریم. در اینجا هم یک دستور العمل و شرح وظایف وجود دارد که من باید به آنها بپردازم. اگر مثل یک سرباز این اعمال را به خوبی انجام دهم و دنبال چراها و باید و نبایدها نباشم محکوم به پیروزی میشوم. یعنی اینکه نپرسم چرا باید صبح زود بیدار بشوم؟ چرا باید راس ساعت در کنگره حاضر بشوم؟ چرا باید سی دی گوش بدهم و بنویسم؟ آیا من باید آقای مهندس را دوست داشته باشم و ایمان داشته باشم؟ آیا باید به راهنمایم اعتقاد داشته باشم؟ باید به کتاب ۶۰ درجه علاقه داشته باشم؟ چرا شربت را این مقدار باید بخورم؟ ما به این جور موارد نباید زیاد فکر بکنیم و باید تمام و کمال عمل کنیم همانطوری که در وادی اول به ما گفته می شود که به چه چیزی فکر کنیم و به چه چیزی فکر نکنیم؟ این چراها چه زمانی بوجود می آید؟ زمانی که من وظایف خودم را به درستی انجام نمی دهم و برای اینکه امروز که حال من خوب نیست بتوانم بعدا این مشکلات را به گردن کسی دیگری بیندازم و از خودم سلب مسئولیت کنم و بخاطر همین تمام انرژی و وقت من را این سوالات می گیرد و باعث می شود که من به  آن هدف و آن فعل فائق نیایم.
یک سری پرهیزها هم وجود دارد یعنی من سفر اولی از یک سری آدم ها و خواسته ها و فعل هایی که قبلا داشتم باید بگذرم و تا آن مکان ها و آن کسانی که قبلا بودم را از دست ندهم به هدفم نمیرسم. بعضی وقت ها ما با یک خطای میلی متری و یک موضوع کوچک که به نظر خودمان تاثیر چندانی در سفرمان ندارد کیلومترها از هدف دور می شویم مثل اینکه میگویند شماره از هم نداشته باشیم ولی میگیریم یا اینکه با همدیگر هم مسیر نشوید ولی میشویم یا اینکه شربت مان یک سی سی کم یا زیاد می خوریم. بعد به خودمان که می آییم می بینم با وجود اینکه زمان و انرژی گذاشتیم ولی الآن یازده ماه گذشته و فرصت مان تمام شده و آن یک درجه زاویه به ظاهر خیلی کوچک را که از روز اول خطا کردیم ما را در نهایت به بیراهه برده و با کیفیت خوب سفرمان را تمام نکرده ایم.
ما باید خودمان مراقب خودمان باشیم و کسی نمیتواند مواظبمان باشد. این ما هستیم که باید سفر کنیم و هیچ کس نمیتواند به جای ما سفر کند. این ما هستیم که باید مسئولیت کارهایمان را بپذیریم وگرنه اتفاقی برایمان نمی افتد. امیدوارم همه عزیزان سفر ایمنی داشته باشند و در نهایت به هدفی که می خواهند در کنگره برسند.

قسمت دوم دستور جلسه تولد پنج سال رهایی و آزادمردی احمد آقا کمک راهنمای محترم میباشد. تولدش را به آقای مهندس، خودش و خانواده اش و همسفرش و اعضای لژیون و همه کنگره ۶۰ تبریک میگویم. بهترین ها را برایش آرزو میکنم. به راستی که زندگی بدون مواد خیلی ارزشمند است و ما باید خیلی به این تولدها ارج بنهیم و برایمان مهم باشد. احمد عزیز اولین رهجویی بود که به لژیون من آمد و خدمتش را از همان ماههای اول شروع کرد. روزهای اول در لژیون چون خیلی از بچه ها با حس و حال و هوای هم آشنا نبودند وقتی خواستیم که برای لژیون یک دبیر مشخص کنیم و گفتم مرزبانی گفته یک نفر باید دبیر شود و هیچکس قبول نکرد و احمد گفت که من میتوانم دبیر بشوم؟ پیش خودم گفتم او تازه اول راه است و خدایی نکرده آبرویم را نبرد! ولی به حدی در کارش منظم و گوش به فرمان کنگره بود که تا وقتی که لژیون خودش را راه اندازی کرد دلم نیامد دبیری را به شخص دیگری واگذار کنم. بعضی وقت ها یک کارهایی که خودم هم کامل مطمئن نبودم که از پسش بر می آید به او واگذار می کردم و به بهترین نحو آن را انجام می داد و هیچ وقت نپرسید که چرا من باید این کار را انجام بدهم و همین مطیع محض بودن از او یک خدمتگزار خوب برای خودش در کنگره ۶۰ ساخت. اگر بخواهم خدمت هایی را که احمد برای خوب شدن حال خودش انجام داده را بشمارم فکر کنم همه خدمت ها را به خوبی انجام داده است و خدمتی نیست که انجام نداده باشد و حامی مالی کنگره و عضو لژیون سردار نیز است و امسال هم این افتخار را داشتند که جزو دنورهای کنگره باشند. من باز هم پنجمین سال رهایی اش را به همه شما تبریک می گوییم و آرزوی بهترین ها را برای شما دارم. خواهش میکنم به افتخار احمد عزیز تشویق کنید. 


اعلام سفر مسافر:
آنتی ایکس شیره و تریاک کشیدنی روش درمان DST داروی درمان شربت OT راهنمای بزرگوارم آقای امیر موذنی لژیون ۱۸ ورزش در کنگره شنا در حال حاضر ۵ سال  و ۲ ماه و ۱۰ روز است که وارد سفر دوم شدم. در ضمن سفر نیکوتین کردم به راهنمایی آقای فرشید تفرشی و در حال حاضر ۴ سال و ۲ ماه و ۲۰ روز است که وارد سفر دوم سیگار شدم. آرزوی مسافر:
آرزو میکنم این تولد من یک پیامی باشد برای تازه واردین و سفر اولی ها که جوانه امید در دلشان بشکفد و انشاءالله  در کنگره ماندنی بشوند و به رهایی برسند.


سخنان مسافر و همسفر:

سلام دوستان احمد هستم مسافر
اول تشکر میکنم از دوستان که من را مورد لطف خودشان قرار دادند و امیدوارم شایسته این همه محبت باشم.
به طور کلی زندگی همه مصرف کننده ها به یک صورت است. چه آن کسی که از نظر مالی دارد و چه کسی که وضعش خوب نیست چون ضرر معنوی که میزند خیلی بیشتر از ضرر مادی اش است. من هم از این قاعده مستثنی نبودم و از همه بیشتر همسرم آسیب دید چه آن زمان که مصرف کننده بودم و چه در طول مدت سفرم در کنگره و تا به امروز. 
من هم مثل خیلی های دیگر با تفریحی کشیدن نامزد اعتیاد شدم و فقط همان روزهای اول لذت میبردم. ولی بعدش که مصرف میکردم غصه میخوردم که تا کی این موضوع ادامه دارد و تا وقتی که با کنگره آشنا شدم و خیلی خوشحالم. چیزی که باعث شد اینجا ماندنی بشوم روز اولی که جلسه توجیهی برای تازه واردین بود من ۷ دقیقه دیر رسیدم و یک نفر به من گفت شما اجازه ندارید بنشینید چون دیر آمدید و اگر من شما را قبول کنم به آن شخصی که ۳ دقیقه دیر رسیده ظلم میشود و من هم چون عاشق نظم و انضباط بودم خیلی خوشم آمد که در اینجا عدالت و عمل سالم بدرستی انجام میشود.
امیدوارم عزیزان تازه وارد و سفر اول کنگره را باور کنند و بنیان کنگره را بشناسند. دیده بان ها را بشناسند و با کیفیت بالا به رهایی برسند.
در وهله اول از آقای مهندس و خانواده محترمشان، خانم آنی کماندار، استاد امین و دیده بان های محترم بویژه آقای سلامی و راهنمای بزرگوارم تشکر میکنم که خیلی چیزها از ایشان یاد گرفتم خیلی جدی هستند و من بارها خواستم که مثل ایشان باشم. از همسر و همسفرم خیلی تشکر میکنم. از پسرهای گلم و دخترم خیلی تشکر میکنم. امیدوارم همه شما سلامت باشید.

سلام دوستان سمانه هستم همسفر
خوشحالم که در جمع شما هستم. اول تشکر میکنم از آقای مهندس و خانواده محترمشان و از آقای موذنی راهنمای خوب همسرم و از راهنمای خودم و از همه شما که در کنار همسرم هستید. از همه شما تشکر میکنم که امروز تشریف آوردید و ما در خدمتتان هستیم.تهیه گزارش :گروه وبلاگ آکادمی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات