از مصرف کننده بودن در پارک لاله تا جایگاه مرزبانی شعبه لاله
یکشنبه 5 آبان 1398 ساعت 23:51 | نوشته ‌شده به دست مسافر میثم | ( نظرات )

گفتگو با مسافر صادق، مرزبان پارک لاله ، راجع به تجربه جایگاه های مختلف خدمتی و تاثیرات آن

سلام لطفا خودتان را  به رسم کنگره معرفی کنید؟

سلام دوستان من صادق یک مسافر هستم. آنتی ایکس مصرفی ام گل و قرص بوده است، مدت سفر اول من 10 ماه و 17 روز به طول انجامید، کمک راهنمای عزیزم ایجنت محترم پارک لاله آقای حامد شمس هستند. ورزشم در کنگره بسکتبال و بدمینتون است. در حال حاضر 2 سال و 4 ماه هست که از بند اعتیاد آزاد هستم. ضمنا سفر نیکوتین هم به کمک راهنمایی آقای احمد جعفری انجام دادم که الان 2 سال و 1 ماه هست که از بند نیکوتین هم رها هستم.

 

آقا صادق با توجه به اینکه در جایگاه مرزبانی خدمت میکنید میخواستم نظر کلی شما را راجع به مفهوم خدمت بدانم؟

همانطور که میدانیم خدمت کردن در کنگره یکی از ارکان درمان میباشد و فرقی هم نمیکند که در چه جایگاهی خدمت میکنیم چون ماحصل آن گرفتن آموزش و در اصل خدمت کردن به خودمان می باشد. من شخصا هدفم از خدمت این است که با درست خدمت کردن بتوانم آموزش بگیرم و به گره های درونی و ایرادات شخصی خودم پی برده و برطرف سازم، در واقع به نوعی خود را به چالش بکشم و تمرینی باشد برای مسئولیت پذیری در زندگی. البته باید به نحو احسنت خدمت و مسئولیت را انجام دهیم و آنچه که کنگره از ما می خواهد را به اجرا در آوریم، همینطور با برخورد خوبمان، دیگر دوستان هم از ما راضی باشند. من همیشه در خدمت مرزبانی سعی میکنم اول از همه حرمت و قوانین کنگره را به طور کامل اجرا کنم و هم اینکه بهترین نحوه ی برخورد را با بچه ها داشته باشم تا خدای نکرده با رفتار اشتباه من دوستی از کنگره زده نشود.بلکه افرادی که علاقه مند به این جایگاه خدمتی میباشند جذب آن بشوند. طوری باشد که در اشاعه ی عشق و محبت کنگره 60 سهیم باشم و حتی پس از پایان دوره ی 14 ماهه مرزبانی در یاد و خاطره ها به عنوان مزبان محترم و محبوب بمانم.

 


با توجه به سختی هایی که این جایگاه خدمتی دارد، چه شد که شما علاقه به تجربه ی این جایگاه داشتید آن هم در پارک لاله؟

محسن عزیز اگر اجازه بدهید میخواهم از قبل ترها برایتان بگویم تا بعد به جایگاه مرزبانی برسیم. حس و علاقه ای که بنده به پارک لاله دارم بر میگردد به سفر اول و نقش بسزایی که پارک لاله در احیاء کردن من داشت. من حتی قبل از آن و در دوران مصرف همیشه در پارک لاله مصرف میکردم و به نوعی پاتوق مصرف من بود. بعد از اینکه با محیط کنگره آشنا شدم و در جلسات صبحگاهی لاله مرتب شرکت کردم، حس من نسبت به پارک لاله عوض شد و کم کم از تاریکی ها بیرون آمدم.

من همیشه از جلسات لاله انرژی بالایی میگرفتم و چون بعد از جلسه مرتب ورزش میکردم، در رسیدن من به حال خوش خیلی تاثیر داشت. دوست داشتم بعد از سفر اول هم در این شعبه حضور داشته باشم.  

همینطور می دیدم که پارک لاله در کیفیت سفر دیگر دوستان هم چقدر تاثیر داشت و شعبه ی خاصی هست. می دیدم که مرزبانان گذشته چقدر در این شعبه زحمت میکشند. همین ها باعث شد تا من راقب شوم در شعبه ی پارک لاله خدمت کنم، ابتدا هم از خدمت های مختلفی شروع کردم. جایگاه دبیری و نگهبانی پارک لاله را تجربه کردم و دوستان لطف داشتند به بنده رای دادند و الان نزدیک به یک ساله در جایگاه مرزبانی در خدمت شما هستم.

 

می شود برای ما بگویید یک مرزبان پارک لاله چه وظایفی دارد و چه کار هایی انجام میدهد؟

مرزبانی در پارک لاله  مانند شعب دیگر می باشد البته با تفاوت هایی خاص نسبت به دیگر شعبات که باعث شیرین تر شدن این جایگاه می شود.همانطور که استاد امین دیده بان جهان بینی فرمودند پارک لاله از شعبات مرده زنده کن به حساب می آیند و در احیا کردن مسافران نقش بسزایی دارد. اگر از خاص بودن این شعبه برایتان بگویم اینست که ساعات جلسات ما 6.30 صبح است و با توجه از استقبال خوبی که از این شعبه می شود مرزبانان باید قبل از ساعت 6 حضور یابند تا شرایط را با کمک نگهبان و دبیر برای شروع جلسه محیا سازند. این شعبه در فضای آزاد پارک برگزار میشود و باعث میشود مرزبانان با حساسیت بیشتری خدمت کنند و لذا در معرض دید عموم مردم بودن باعث شده تا بیشتر حواسمان به امور باشد و به نوعی نماینده خوبی برای کنگره در فضای جامعه باشیم. در این شعبه مسافرین و همسفران آقا از تمامی شعب تهران و بعضا حتی از شهرستان ها هم حضور میابند و این باعث گردیده جلسات بسیار زیبا، پر انرژی و پر بار برگزار شود. تمامی مسئولیت های اجرایی شعبه با مرزبان می باشد و باید همواره بر اجرای کامل قوانین و حرمت ها نظارت داشته باشند.

برنامه به این صورت است که روز های یکشنبه ، سه شنبه و پنج شنبه   6.30 تا 7.30 جلسه و 7.30 تا 8 به صرف صبحانه و بعد از آن هم تا ساعت 10 شرایط و امکانات ورزش در رشته بدمینتون و تنیس روی میز را داریم که دوستان با نظارت مرزبان و ورزشبانان ورزش می کنند. با توجه به بحث پذیرایی و صبحانه، مرزبانان تهیه و تدارک صبحانه را به عهده دارند. البته همینجا باید از مسافرین و دیگر خدمت گزاران هم تشکر کنم که ما را در بهتر برگزار شدن این مراسم یاری میکنند، اعم از مسئولین پذیرایی، مهمانداران و مسئول وبلاگ که عکس ها و مطالب کارگاه های آموزشی را روی وبلاگ پارک لاله قرار میدهد.

با درایت های ایجنت محترم پارک لاله آقای حامد شمس در این یک سال تغییراتی را بوجود آورده ایم مانند راه اندازی بخش مشاوره و راهنمایی تازه واردین، که خدا را شکر تا به امروز چندین نفر از این طریق جذب کنگره شده اند.

از توضیحات کامل شما ممنونم، خیلی کوتاه به ما میگوئید دوستانی که دوست دارند به این جایگاه خدمتی برسند باید چه شرایطی داشته باشند؟

شرط  اول اینست که یک سال از رهایی مسافر گذشته باشد و شخص در سفر دوم هم حضور پر رنگی در پارک لاله داشته باشد. همچین درمان نیکوتین را نیز انجام داده باشد. به نظر بنده بدلیل سنگین بودن جایگاه مرزبانی مسافر باید قبل از کاندید شدن خود را آماده این جایگاه کرده باشد و خدمت های دیگر را تجربه کرده باشد تا آماده پذیرفتن مسئولیت بشود.

بنده خودم ابتدا در جایگاه دبیری و نگهبانی خدمت کردم و سعی کردم با خدمت صادقانه و خالصانه بین دوستان محبوب شوم. همچنین دوستان قبل از کاندید شدن باید به تایید و صلاحدید ایجنت پارک برسند و بعد تایید و کاندید شدن اگر در رای گیری مسافران رای آوردند یه این جایگاه نائل میشوند.


آقا صادق می خواستم بدانم جدا از حال خوشی که خدمت کردن در کنگره میدهد، آیا تجربه مرزبانی در زندگی شخصی و کاری به ما کمک میکند؟

 

اول از همه از شما ممنونم به خاطر این سوال خوبی که پرسیدید چون در جواب این بسیار نکته ها نهفته است.

باید از بنیان کنگره قدردان بود که چنین شرایطی را برای ما محیا نمودند تا تجربه هایی داشته باشیم که بیرون از کنگره کمتر پیش می آید. بدون اغراق میگویم من با آموزش هایی که در جایگاه مرزبانی گرفتم توانستم در زندگی ام بیش از قبل مسئولیت پذیر باشم. چون قبل از آن من در کارهایم و تحصیلم بسیار ضعف داشتم. در ارتباطم با خوانواده و همکارانم به مشکل می خوردم. این خدمت باعث شد تا من بسیاری از گره های درونی و شخصی خودم بشناسم و برطرف سازم، مرا آماده کرد تا به جریان زندگی برگردم و در جامعه بتوانم فردی موفق باشم.

من برای درمان اعتیاد به کنگره آمدم و بعد از این اتفاق بزرگ که برایم افتاد متوجه شدم درمان اعتیاد کوچک ترین کار کنگره است، کنگره زندگی کردن را به ما می آموزد که با ارزش ترین چیز است، آموزش های نابی که هر جایی نمی توان یافت.

به نوعی با مرزبانی ، خودم را به چالش کشیدم و برای کار کردن در جامعه تمرین کردم. ما اگر در محیط کار اشتباه کنیم ما را اخراج میکنند یا مشکل غیر قابل جبران پیش می آید اما در کنگره اگر خدای نکرده اشتباه کنیم به ما آموزش میدهند.

من در کارم موفق تر هستم، اگر در جمعی باشم میتوانم مسائل را مدیریت کنم و بحران های زندگی را به خوبی مدیریت کنم. در فن بیان من و برخورد با همکارانم و اطرافیانم بسیار تاثیر گذاشته است. این ها را مدیون جایگاه مرزبانی هستم.

در حال حاضر هدف یا آرزو و برنامه بعدیتان در کنگره چیست؟

 

من در زندگی همواره به دنبال این هستم تا فرد مفیدی برای هستی باشم و این به نظرم با خدمت کردن به خوبی میسر می شود. من سعی میکنم تا در این 2 ماه باقی مانده از خدمت مرزبانی ام بتوانم به نحو احسنت این خدمت را به پایان برسانم تا تاثیری را به اندازه خودم بر این جایگاه بگذارم. سعی کنم در این فرصت باقی مانده اگر اشتباهی دارم با رهنمود های ایجنت محترم آقا حامد آنرا پوشش دهم. همانگونه که مرزبانان گذشته برای این شعبه بسیار زحمت کشیدند سعی کنیم تا ما هم شعبه ای بدون نقص را تحویل مرزبانان آینده دهیم. البته همینجا از تیم مرزبانی پارک لاله دوستانم ،  احمد آقا، علی آقا، آقای امین و آقا احسان تشکر می کنم که تا به امروز با کمک یکدیگر خدمت کرده ایم.

من همیشه آرزو داشتم تا به شال کمک راهنمایی دست پیدا کنم که امسال خداوند توفیق داد تا بین 4 هزار نفر شرکت کننده، من بتوانم با توجه به تلاش و مطالعه ای که در این دو سال داشتم، قبول شوم. که جا دارد تا خدا را شاکر باشم برای تجربه این جایگاه با ارزش و بلند مرتبه.

همانگونه که کنگره می گوید هدف ما در زندگی خدمت و آموزش است، برنامه من هم برای ماندن در کنگره به عنوان یک راهنما و خدمت گزار می باشد.

آقا صادق عزیز از شما سپاسگزارم که افتخار دادید و وقت گذاشتید برای انجام این مصاحبه، به عنوان کلام آخر اگر صحبتی دارید بفرمائید؟

 

من هم از شما ممنونم آقا محسن عزیز که برای انجام این مصاحبه من را قابل دانستید و همواره از دیدن خدمت گزار بودن شما در پارک لاله لذت می برم.

باز در آخر از بنیان کنگره جناب آقای  مهندس حسین دژاکام سپاسگزارم، همچنین تمام کسانی که در کنگره زحمت می کشند تا چنین بستری برای درمان اعتیاد، رشد و بالندگی انسان فراهم شود. از کمک راهنمای درمان اعتیادم و نیکوتین  آقای احمد جعفری سپاسگزارم که زندگی امروزم را مدیون ایشان هستم. از راهنمای فعلی ام ایجنت محترم پارک لاله آقا حامد شمس تشکر می کنم. همچنین از تمام مجموعه پارک لاله، خدمت گذاران و تک تک عزیزانی که با حضور پر شورشان به من انرژی می دهند ممنونم. 

 

مصاحبه شونده: مرزبان پارک لاله مسافر صادق

تهیه و تنظیم: مسافر محسن لژیون 17 آکادمی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
احمد زمانی سه شنبه 14 آبان 1398 12:03
سلام و خداقوت به صادق دوس داشتنی خیلی مفید و آموزنده بود و باتشکر از یاسر عزیز
احمد زمانی سه شنبه 14 آبان 1398 11:38
باسلام و خداقوت به صادق عزیز که خیلی آموزنده بود و تشکر از محسن عزیز
همسفر پریسا لژیون 11 آکادمی دوشنبه 13 آبان 1398 23:50
با سلام و خداقوت خدمت آقا صادق مرزبان محترم پارک لاله و آقا محسن مسافر محترم از سوالات بسیار کاربردی بسیار تا بسیار از شما بزرگواران آموختیم
مسافر ابوالفضل، سایت شعبه وحید شنبه 11 آبان 1398 22:28
سلام و خدا قوت، آرزوی موفقیت برای آقا صادق و آقا محسن عزیز، ممنونم از مطلب و تجربه مفید که در اختیار ما گذاشتید
همسفر مهری از شعبه پرستار دوشنبه 6 آبان 1398 10:28
مسافر محترم آقای صادق عزیز خدا قوت ، ممنونم از مطالب و آموزش هایی که در مصاحبه بیان کردید ، موفق باشید و دریافت شال کمک راهنمایی را به شما شاد باش می گویم ، لذت بردم از حال خوش شما ...
داود ل20 دوشنبه 6 آبان 1398 09:44
با سلام
امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق و مید باشید. و در رسالتی که عهده دار شدید پیروز و سربلند شوید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات