تکامل در جمع بوجود می آید
یکشنبه 21 مهر 1398 ساعت 19:54 | نوشته ‌شده به دست همسفر محمدحسین | ( نظرات )

سیزدهمین جلسه از دوره سی و ششم از سری کارگاه‌های آموزشی کنگره 60، ویژه همسفران آقا در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه "هفته اسیستانت ایجنت و مرزبان "با استادی دیده‌بان محترم آقای امین دژاکام و نگهبانی همسفر علیرضا و دبیری موقت همسفر اکبر در روز پنجشنبه هجدهم مهرماه 1398 ساعت 13:30 آغاز به کارکرد.
خلاصه سخنان استاد:

کاری که در کنگره انجام می­شود، کار گروهی است و همه‌اش از این جمله؛ تکامل در جمع صورت می‌گیرد، به وجود می‌آید. ما در کنگره به این قضیه باور داریم که این اتفاق می‌افتد. اگر این تکامل در جمع صورت می­گیرد و واقعی باشد، بایستی یک ثمرات و نتایجی داشته باشد، یک میوه‌ای بایستی داشته باشد و آن میوه مثل باغی می‌ماند که درخت­های مختلف و میوه‌های مختلف دارد و آن باغ، یک باغ غنی می­شود و شما می­توانید از میوه‌های مختلف آن استفاده کنید. یک باغی نیست که فقط یک نوع میوه بدهد، چون هرکدام از انسان‌ها صفات و خصوصیت مخصوص خودشان را دارند؛ هر انسانی عطر و بوی مخصوص خودش را دارد؛ یکی شوخ‌طبع، یکی جدی، یکی خیلی باهوش، یکی سخت‌کوش است، ویژگیهای مختلفی دارند؛ بنابراین وقتی انسان‌ها کنار همدیگر و در یک جمع قرار می­گیرند آن زمان تکامل‌ها اتفاق می‌افتد. این تکامل‌ها با میوه دادن‌ها همراه است وگرنه تکامل معنی ندارد.

یعنی بایستی آن توانایی‌ها، استعدادها و پتانسیل‌هایی که در تک‌تک افراد وجود داشته و سال­های سال به هر دلیلی؛ به دلیل غم و اندوه، به دلیل اعتیاد نزدیکانشان یا به دلیل جهل و ناآگاهی، آن توانایی‌ها و استعدادها از بین رفته و خاکستر روی آن‌ها نشسته و آن استعدادها مدفون‌شده‌اند، آن رویاها و خواسته‌هایی که درگذشته وجود داشته و شخص می خواسته انجام بدهد و دیگر امیدش از دست رفته و کاری نمی­تواند انجام دهد و دیگر شرایطی وجود ندارد که ما خواسته‌هایمان را به فعل تبدیل کنیم، مجبوریم که این‌ها را به دست فراموشی سپرده و عملاً امید برای ادامه و آینده وجود ندارد.

اما وقتی تکامل‌ها صورت می‌گیرد، آن دانش کنگره اگر واقعی باشد و وجود داشته باشد، شرایطی را فراهم می­کند که خاکسترها کم‌کم کنار بروند و ناتوانی­ها، ناکامی­ها و زخم­ها کم‌کم درمان شود و جوش بخورد. غم و ­اندوه کم‌کم تبدیل به شادی شود، دل شستگی‌ها کم‌کم تبدیل به محبت و دوستی شود و پتانسیل­ها کم‌کم احیاء شوند. به خاطر همین به کنگره 60 می­گوییم جمعیت احیا انسانی. اگر این اتفاق­ها در آن بیفتد جمعیت احیای انسانی است. آن وقت است که آن میوه‌ها به نتیجه می­رسند، آن وقت می­گوییم که تکامل صورت گرفته است. اگر غم و اندوه‌ها درست نشود و ناتوانی‌ها از بین نروند که تکامل صورت نگرفته است. به نظر من بدون این‌ها تکاملی نمی‌شود در نظر گرفت، چون توان حرکت در انسان به وجود نیامده. من خودم بارها ناامید شدم، اما وقتی دوباره امید به سراغم آمده و ادامه دادم، آن تکامل اتفاق افتاده است.

در ادامه فضا عوض می­شود و بستر لازم به وجود می‌آید، یعنی اگر جایی باشد که انسان‌ها به طور عمومی، مشکلات و مسائلشان حل بشود، کم‌کم آنجا به یک بستر خیلی خوب تبدیل می‌شود. پس اگر این افعال در کنگره اتفاق بیفتد ما به نتیجه رسیده‌ایم.

تمام تلاشی که در کنگره انجام می­شود، یا به قول معروف بازی‌هایی که می­کنیم، مرزبان و راهنما در طول سال کلی تلاش می­کنند و همه این‌ها به خاطر این است که یک نفر که دلش شکسته احیا شود، یک نفر که ناامید است امیدوار شود، یک نفر که باورهایش را از دست داده، باورهایش برگردد، اگر این شرایط لازم به وجود بیاید و فراهم شود، اگر کسانی که خدمت می­کنند برای این حرکت قدم واقعی بردارند، آن‌ها جواب خودشان را گرفته‌اند؛ یعنی از ته دل خودشان احساس رضایت می­کنند که من شرایطی را فراهم کردم که این اتفاق بیفتد؛ با نظمی که در کنگره به وجود آوردم، با راهنمایی‌هایی که به انسان‌ها دادم، آن شرایط را به وجود آوردم. به خاطر همین در کنگره 60، ما برای کار آن‌ها را ارزش قائل می­شویم.

در کنگره آقای مهندس تصمیم گرفتند که چیزی مادی نباشد، مالی نباشد. اولاً اینکه این کار را نمی­توان با مادیات اندازه‌گیری نمود و قیمت گذاشت، نمی­توان برای درمان یک شخص بیمار اعتیاد، قیمت درستی تعیین کرد، بنابراین ترجیح داده شد که در کنگره هیچ‌چیزی پولی نباشد، ولی در مقابل برای کسانی که در این مسیر زحمت می­کشند و سهیم هستند، برای آن‌ها ارزش قائل می­شویم؛ این ارزش گذاشتن برای خود ما است.

من بارها شده به کسی چیزی را مفت و مجانی دادم، مثلاً یک کلیدی به آن‌ها دادم که اگر ده سال می­گشتند، نمی­توانستند آن را پیدا کنند، ولی چون خیلی راحت و در جای درستی آن را ندادم، شخص خیلی بی‌تفاوت از کنار آن رد شده و این سؤال را از خودم پریدم که چرا این جوری شد؟ بعد فهمیدم این به خاطر این است که آن شخص هیچ بهایی برای چیزی که به او دادم پرداخت نکرده است. من وقتی از راه دور می‌آیم برای نشستن در یک کلاس، آن کلاس ارزش پیدا می­کند، من حتماً باید یک ساعت در ترافیک باشم، یا هزینه برای کلاس پرداخت کنم تا کلاس برای من ارزش پیدا کند و این در عمل به نفع من است. چون اگر موضوع برای من ارزشمند شود به کار من می‌آید و استفاده می­شود.

امیدوارم که این شرایط در کنگره 60، برای همسفران هم فراهم شود که ما بتوانیم برای خوب شدن حال همدیگر تلاش کنیم و تمرکز ما بر روی این موضوع باشد.

پس از سخنان استاد، همسفر رضا، رهجوی کمک راهنمای محترم، همسفر محمد موسیوند، گل رهایی مسافر خود را از دست دیده بان محترم جناب آقا امین دژاکام، دریافت نمودند.


در ادامه جلسه، توسط همسفران حاضر در جلسه مراسم تقدیر از ایجنت محترم و مرزبانان همسفران آقا، برگزار شد.

 خدا قوت و خسته نباشید، خدمت مرزبانان خوب و دلسوز همسفران آقا در نمایندگی‌های آکادمی و پرستار، همسفر آقا مهدی و همسفر آقا محمد و تشکر فراوان از ایجنت و دیده‌بان محترم، جناب آقا امین دژاکام، به خاطر حمایت‌ها و حضور صمیمانه ایشان، موفق و پایدار باشید. 

مرزبان کشیک: همسفر مهدی

تایپ : همسفر مهرداد

تصویربرداران: همسفر مهرداد - همسفر محمد حسین

منبع: وبلاک همسفران آقا

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی آقایان همسفر،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرامید91 چهارشنبه 24 مهر 1398 22:47
باسلام خسته نباشیدهمسفران استاداقای امین دژاکام توضیحات خیلی فوق العاده بودباتشکرفراوان.
همسفر مهری از شعبه پرستار دوشنبه 22 مهر 1398 16:27
سلام و عرض ادب خدمت استاد امین عزیز ، که قوت قلبی هستند برای دل های شکسته ما ،،، در راه احیای انسانها هر روز بیشتر از دیروز بدرخشید ،،، آمین
تبریک صمیمانه ام به شما ایجنت و مرزبانان همسفران آقا ، موفق باشید . از زحمات بیدریغتان سپاسگزارم .
ممنون بسیار آموزش گرفتم آقای امین ...
داود ل20 شعبه شیخ بهایی دوشنبه 22 مهر 1398 10:57
دوش وقت سحر از غصه نجاتم دادند
واندر آن ظلمت شب آب حیاتم دادند
با سلام و درود خدمت همه دوستان عزیز کنگره60
ضمن تبریک و تشکر خدمت همه عزیزان بخاطر نامگذاری این هفته فرخنده
از استاد امین بخاطر آموزشها و زحمات فراوان ایشان هرچند با کلام نمیتوان تشکر کرد با این حال سپاسگذارم و از خداوند متعال برای همه عزیزان خدمتگزار در کنگره 60 سلامتی و سعادت روز افزون مسالت مینمایم.
به امید روزی که وصال و دیدار صورت گیرد و بتوانم با سپری کردن سفرم به سلامت من نیز چون این عزیزان از خادمان کنگره 60 بشوم.
همسفرL دوشنبه 22 مهر 1398 06:30
درود وخداقوت به اقای امین استاد بزرگ.
مبارک باشه هم برای شما وتبریک به ما برای وجود شما.
خداقوت به عزیزان خدمتگزار عاشق
همسفر محمدحسین یکشنبه 21 مهر 1398 19:03
سلام و درود خدمت استاد امین عزیز و تبریک هفته ایجنت، اسیستانت و مرزبان به ایشان و همه ایجنت ها و مرزبانان کنگره60
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic