مصاحبه با مسافر یحیی
دوشنبه 4 شهریور 1398 ساعت 11:14 | نوشته ‌شده به دست مسافر میثم | ( نظرات )سؤال : سلام لطفاً خودتان را معرفی کنید؟

سلام یحیی هستم یک مسافر، با پانزده سال تخریب وارد کنگره شدم، آخرین آنتی   ایکس مصرفی قرص (ترامادول)، سیزده ماه و پنج روز سفر کردم به روش DST ، با داروی OT، باراهنمایی استاد حامد رحمتی لژیون هفده شعبه آکادمی، ورزش در کنگره بدمینتون، الآن هم  مدت  شش ماه و هفت‌روزه که آزاد و رها هستم.

 

 

سؤال : آقا یحیی لطفاً یک شرح‌حال کوتاهی از دوران اعتیادتان و نحوه آشنایی با کنگره  را بگوئید ؟ و اصلاً چطور شد که به فکر درمان افتادید؟

من در یک خانواده مذهبی به دنیا آمده بودم و به دلیل اینکه در خانواده و فامیل و آشنا اصلاً مصرف‌کننده‌ای نبود  ، من با این مسائل اصلاً آشنا نبودم. دوران جوانی را هم با هیئت و مسجد می‌گذراندم و تفریح اصلی من ورزش کردن بود .چون نزدیک به 15 سال بود که به‌صورت جدی ورزش(کشتی) می‌کردم. اواخر دوران ورزش دوستی داشتم که من را به خوردن مشروب دعوت کرد و من برای اولین بار آن را امتحان کردم ،  بااینکه علاقه‌ای به این کار نداشتم ولی یکی دو سال بود که گذرا مشروب مصرف می‌کردیم.

 

تا اینکه همان دوست ،  من را با ترامادول آشنا کرد و با این عنوان که این قرص است و اعتیادی ندارد و دردسرهای مشروب را ندارد. من به دلیل اینکه مراقب بودم خانواده و آشنایان متوجه این مسئله نشوند و قرص دردسر مصرف و کشیدن و خرید از کاسب و ... را نداشت به نظرم انتخاب بدی نبود. فکر می‌کردم قرص ،  من را تابلو نمی‌کند. خلاصه نزدیک به 15 سال مصرف قرص را ادامه دادم تا جایی که ازدواج کردم و مصرف قرصم هم به‌روزی 10 عدد ترامادول 200 یعنی یک خشاب رسیده بود، دیگر احساس ناتوانی و افت در بسیاری از امور را می‌کردم، دل و دمق کار کردن نداشتم، صبح‌ها مجبور بودم 6 تا قرص بخورم تا از جایم بلند شوم.

 

 با همسر و فرزند تازه متولدشده‌ام ارتباطی نداشتم و حتی صحبت نمی‌کردم. هیچ‌کس هم از وضعیت من خبر نداشت ، فقط تعجب می‌کردند که چرا مثل قبل شاداب نیستم. انگار حس‌هایم ازکارافتاده بودند. چند ماه قبل از اینکه به کنگره بیایم کارم به‌جایی رسید که من ، چند تشنج پیاپی کردم و حتی به مرگ نزدیک شدم  ، تعجب کردم، من که هنوز باور معتاد بودن را نداشتم و فکر می‌کردم فقط به قرص‌ها عادت کرده‌ام، بعد از چند وقت همان دوست قدیمی را دیدم که چند سالی رها بود و کنگره را به من معرفی کرد. من هم فقط از ترس تشنج‌ها به کنگره آمدم .

 

 

سؤال : آقا یحیی با توجه به اینکه آنتی ایکس شما قرص بوده برای این نوع مصرف‌کنندگان چه تجربه‌ای دارید که به اشتراک بگذارید؟

من 15 سال  مصرف قرص داشتم ، این مصرف‌کنندگان کمتر باور اعتیاد رادارند و قرص را مواد مخدر نمی‌دانند، من هم تا پنج ماه قبول نمی‌کردم که بیماری اعتیاددارم و خودم را با دیگر مسافران یکی نمی‌دیدم،مصرف قرص باعث می‌شود به‌مرورزمان تولید اندورفین، مورفین، .... دیگر شبه مخدرهای طبیعی  تولیدی بدن از کار بیافتد. قرص همانند دیگر مواد  مخدر ، بلکه هم بیشتر ،  در سیستم ایکس و مغز تخریب بالایی به‌جای می‌گذارند، ولی کنگره به‌خوبی راه درمان را برای این افراد پیداکرده  و البته با تلاش بسیار و حرف‌شنوی از راهنما و آموزش گرفتن از کتب و سی‌دی‌ها  ، درمان میسر می‌شود. چون این افراد معمولاً سخت‌تر سفر می‌کنند و زحمت بسیاری برای راهنما و دیگر دوستان خوددارند، من هم همین‌طور بودم که یادم هست ،  روزهای ابتدایی قطع کردن قرص به راهنمای خود می‌گفتم ، من بدون مصرف قرص می‌میرم و واقعاً هم در سرم احساس عجیبی داشتم که چون موتور هم سوار می‌شدم هرلحظه احساس می‌کردم زمین می‌خورم و تصادف می‌کنم.

 

با انجام راهکارهای راهنمای عزیزم که اعم از گوش دادن و نوشتن دقیق سی‌دی‌ها، مشارکت کردن، خدمت کردن در سفر اول و ... باعث شد بالاخره به حال خوب دست پیدا کنم. البته ناگفته نماند یکی از مهم‌ترین کمک‌ها به من شرکت در جلسات صبح گاهی پارک لاله بود.

 

سؤال :  آن روزها گذشت و الآن که در سفر دوم هستید اوضاع چگونه است؟

 

من وقتی رها شدم ، حال و احساس خوبی را داشتم که حتی قبلاً تصورش را هم نمی‌کردم، یک ماه قبل از عید به رهایی رسیدم و در تعطیلات عید همراه با خانواده‌ام به مسافرتی رفتم، واقعاً لذتی بردم که سال‌ها بود نچشیده بودم.

با نگاه به درختان و طبیعت چشم‌نواز چنان لذتی می‌بردم که گویی سال‌ها یادم رفته بود زندگی چه زیباست. دلیلش هم ترمیم سیستم ایکس بدن و تزکیه و پالایشی بود که در سفر اول با تلاش و کوشش انجام داده بودم و باعث می‌شد حواس من باز شود و حس‌هایم به‌خوبی کار کند. به‌عنوان تجربه شخصی بگویم که کیفیت رهایی در افراد با توجه به تلاش و زحمت‌هایی که در سفر اول می‌کشند ، متفاوت است.

 

 با چیزهایی که در سفر اول کسب می‌کنند ، می‌توانند ادامه مسیر در سفر دوم دهند. این روزها ارتباط خوبی با خانواده‌ام دارم و با دخترم که بازی می‌کنم لحظه‌لحظه احساس آرامش و خرسندی می‌کنم. در کارم بسیار پیشرفت کرده‌ام و حتی روزهایی می‌شود که پر از انرژی ساعت‌ها کار می‌کنم با کمترین خستگی و این حال خوب را مدیون کنگره 60 هستم. خدا را شاکرم که من را با کنگره آشنا کرد.


 

سؤال : آقا یحیی شما قبل از اعتیاد ورزشکار بودید و الآن هم که درمان شدید فعالیت خوبی در ورزش دارید و ورزشیان رشته بدمینتون در پارک طالقانی هستید، نظر شما راجع به ورزش در کنگره چیست؟

 

ورزش کردن قبل از کنگره‌ام برای من فایده‌ای نداشت چون ورزشم را اشتباه انتخاب کرده بودم و برایم سنگین بود و دوم اینکه همیشه دنبال نتایج اشتباه بودم، برای همین اصلاً لذت و سودی نمی‌بردم. درصورتی‌که در کنگره 60 ورزش کردن جهان‌بینی خاص خودش را دارد و با ورزش کردن به دنبال رسیدن به تعادل جسم، رسیدن به نشاط و سرحالی، فعالیت بهتر سیستم ایکس بدن و ایجاد دوستی و محبت بین دوستان و بسیار مسائل دیگر هستیم. ما در کنگره به بردوباخت توجهی نمی‌کنیم و بجای واژه‌ی باخت از آموختن استفاده می‌کنیم. من‌بعد از پنج ماه که در سفر اول بودم با گفته راهنمایم ورزش را شروع کردم و صبح‌ها به پارک لاله می‌رفتم، همین امر موجب شد بعد از مدتی سطح انرژی من بسیار بالا برود و کیفیت سفر اول من نیز بالا برود، با سحرخیزی برای رفتن به پارک لاله و استخر شیرودی خوابم به‌خوبی تنظیم‌شده بود و الآن هم که در کنگره ورزش را ادامه می‌دهم از نتایج آن  لذت می‌برم.

 


سؤال : با توجه به اینکه شما جایگاه‌های خدمتی مختلفی را تجربه کردید، دبیر پارک لاله و الآن هم نگهبان روزهای سه‌شنبه پارک لاله هستید، نظرتان راجع به خدمت کردن در کنگره چیست؟

 

زمان اوایل سفرم بود و روزی که لژیون ما خدمت‌گزار بود ،  وقتی از صبح در کنگره بودم با دیدن خدمتگزاران مختلف مثل واحد OT و سایت و دیگر عزیزان تعجب می‌کردم، با خودم فکر می‌کردم حتماً این دوستان حقوق خوبی دریافت می‌کنند. وقتی مسئله را باهم لژیونی قدیمی‌ام مطرح کردم ،  گفت که خدمت‌گزاران پولی دریافت نمی‌کنند و حتی حاضر هستند پول هم بدهند تا به آن‌ها اجازه خدمت کردن بدهند، بسیار تعجب کردم. خدمت کردن جزئی از درمان است، اول‌ازهمه برای خود شخص خوب است و حالش را خوب می‌کند.

 خدمت کردن یک فرصت الهی است که نصیب هرکسی نمی‌شود. یاد روزی افتادم که باحال خراب  به کنگره آمدم و این عزیزان بدون هیچ چشم‌داشتی به من عاشقانه خدمت کردند، کلاً در هستی ما هر چیزی را به دست میاوریم ، انصاف این است که در حد توان پاسخ آن را بدهیم. خدا را شکر می‌کنم که به من توفیق داد تا بتوانم خدمت خیلی ناچیزی را در کنگره انجام دهم تا بلکه قطره‌ای از دریای عظیم لطف کنگره در حقم را جبران کنم.

 


سؤال : ممنون  آقا یحیی که وقتتان را در اختیار ما گذاشتید ،  اگر به‌عنوان حرف آخر مطلبی دارید بفرمایید؟

 

من هم ممنونم که با بنده حقیر مصاحبه کردید و وقت دادید که صحبت کنم.

جا دارد، بازهم شاکر خدا و قدردان کنگره60 باشم که به من راه را نشان داد تا از تاریکی‌ها بیرون بیایم. از بنیان گزار کنگره 60 تشکر می‌کنم ،  از راهنمای گران‌قدرم آقا حامد سپاسگزاری ویژه می‌کنم و برای تمام هم لژیونی‌ها و بچه‌های کنگره 60 آرزوی بهترین‌ها رادارم.

و اینکه امیدوارم خیلی زود دانشگاه کنگره 60 شکل بگیرد تا در آینده میلیون‌ها انسان در قرار کره زمین از این نعمت الهی بهره‌مند شوند و طعم رهایی را بچشند. Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفراشرف شعبه سهروردی اصفهان جمعه 15 شهریور 1398 07:15
بسیار بسیار خداوند منان را شاکرم که انسان های در بند به رهایی و حال خوش میرسند تحت عنوان بستر خوب مناسبی که جناب مهندس فراهم کردند از همین جا دستان پر مهر این پدر وارسته را میبوسم از مصاحبه شما اقا یحیی بسیار لذت بردم انشاالله پیامی باشد برای کسانی که در بند اعتیادند موفق و پیروز باشید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو