کارگاه آموزشی عمومی روز شنبه 1398/05/12
شنبه 12 مرداد 1398 ساعت 18:13 | نوشته ‌شده به دست مسافر منصور | ( نظرات )


دومین جلسه از دوره هفتاد و دوم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60  ویژه آقایان مسافر و همسفر، در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه  " از فرمانبرداری تا فرماندهی  " با استادی  " کمک راهنمای محترم آقای عزت الله " و نگهبانی " مسافر احمد" و دبیری " مسافر علیرضا" در روز شنبه مورخ 98/05/12 رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.


سخنان استاد:

سلام دوستان عزت الله هستم یک مسافر.دستور جلسه امروز از فرمانبرداری تا فرماندهی است و دارای اهمیت بسیار بالایی هست و اینکه یاد بگیریم چیزهایی که در کنگره آموزش میبینیم را اجرایی کنیم و در زندگی و حتی در بیرون از کنگره آن را به کار ببریم ، اگر من بخواهم اون چیزی که در کنگره یاد گررفتم را به شما بگویم شاید برای خودم خیلی جالب است اینکه برای خود من خیلی پیش می آمد که نسبت به موضوعاتی که به عهده من سپرده میشد خیلی نافرمانی میکردم و اون نافرمانی باعث می شد که در تاریکی بمانم و در مسایل کاری و شخصی به مشکل بخورم ، وقتی از تفکر کردن بخواهیم صحبت کنیم به این تاریکی و روشنایی ها میرسیم . من احساس میکنم من عزت الله اگر در تاریکی و نافرمانی میماندم بازهم هنوز به مشکلات برمیخوردم و وقتی بخواهم فرمانبردار خوبی باشم باید از سخت ترین گذرگاهها گذر کنم و گوش به فرمان باشم نسبت به راهنما و معلم خودم و حتی نسبت به پدر ومادر خودم فرمانبردار باشم.

فرمانبردار بودن من باعث رهایی ازتاریکی ها و رسیدن به روشنایی ها میشود و میتوانم بعد از آن به فرماندهی برسم . خود من که وارد کنگره شدم اگر در کنگره 60 تونستم به درمان برسم دلیلش این بود که اون حس رو با تمام وجود بین خودم و راهنمای خودم برقرار کردم و با آموزش های کنگره و شنیدن وفرمانبردار بودن از راهنما تونستم در راه مستقیم حرکت کنم تا توانستم به درمان برسم و استفاده از جهان بینی ها و نوشتن و گوش دادن سی دی های آقای مهندس و تکرار آنها  بسیار موثر می باشد

موضوعاتی که در سی دی های آقای مهندس ذکر میشود همه دارای تفکرات است و اگر ما نسبت به اجرای فرامین راهنما و صحبت های مهندس فرمانبرداری کنیم در واقع به آن نتیجه مثبت برسیم .

یک مسافر سفر اولی که می آید و در سفر قرار میگیرد اگر اون صحبت های راهنما و حرمت ها را در چارچوب کنگره عمل کند و فرمانبردار خوبی باشد می آید و به رهایی و حال خوش میرسد،ولی اگر کسی نسبت به صحبت های راهنما و حرمت های  کنگره بی تفاوت باشد مطمنا به حال خوش و رهایی نمی رسد.من هرچیزی کنگره و راهنمای خودم میگفت بدون حتی یک ثانیه فکر کردن انجام میدادم و به حال خوش و رهایی رسیدم و الان هم لذت این حال رو دارم حس میکنم.یک فرمانده را در نظر بگیرید،این فرمانده از روز اول که فرمانده نبوده است و یا یک راهنما از روز اول راهنما نبوده است و وقتی که رهجو بوده است حتما یک فرمانبردار خوبی بوده است که الان هم توانسته یک فرمانده خوب شود این راهنما هم مثل من یک روز حال خراب بوده است که خود و خانواده خودش را با مشکلات مواجه کرده است و الان پس از فرمانبرداری به فرماندهی رسیده است و آرامش خودمون و خانواده ها رو مدیون کنگره 60 هستیم.من باید خداوند را سپاسگزار باشم که لطف خدا شامل حال من شده و با کنگره آشنا شدم و لطف آقای مهندس نیز شامل حال من شده است.

این دستور جلسه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است اینکه من با کنگره آشنا شدم تا بتوانم از نافرمانی به فرمانبرداری برسم 


سخنان مسافر محمود:

سلام دوستان ، محمود هستم یک مسافر

درمورد خدمتی که  در کنگره انجام میدهم ، باید بگویم ، همه ی ما دوست داریم که قانون همیشه اجرا شود ، مثل زمانی که صف نانوایی هستیم و میخواهیم نوبت هریک از ما رعایت شود . زمانی که قانون اجرا شود همه ی ما راحت هستیم و در آرامش و من هم قرار است در خدمتی که انجام میدهم ، قانون را اجرا نمایم . آقای مهندس هم خودشان بارها اعلام نموده اند که ما نمی توانیم طوری رفتار کنیم که مطابق میل همه انسان ها باشد .

ورود من به کنگره از طریق وب سایت کنگره 60 بود ، در آن زمان سایت کنگره 60 یک تالار گفتگو داشت که پاسخ سوالات  افراد را میدادند  . من هم در جستجویی که داشتم در اینترنت  باعث شد که سایت کنگره را پیدا کنم . با آقای فیضی در تالار گفتگو مشاوره شدم و در نهایت وارد کنگره شدم . و سفر درمانی من آغاز شد . با گذشت دو ماه از سفرم هنوز به این باور نرسیده بودم که میتوانم رها شوم به این علت که بارها مصرف مواد را قطع کرده بودم ولی دوباره بازگشت نمودم . اما در نهایت با گذشت زمان به این باور رسیدم که میتوان رها شد تا اینکه بالاخره با اتمام سفر درمانی من به رهایی رسیدم .

 

شاید کسی بگوید اگر من در بیرون از کنگره کار میکردم میتوانستم به  حقوق و درآمد مالی برسم ، اما نظرم من این است که واقعا خاصیت پول در چیست ؟ پول یک واسطه ایی است که ما بتوانیم به آسایش و آرامش برسیم ، حالا اگر من بتوانم با حذف این واسطه مستقیما به آسایش و آرامش برسم چه اتفاقی خواهد افتاد ؟ خدمت من در کنگره هم به همین نحو است . من و تمامی افرادی که در کنگره خدمت میکنند هم شامل همین موضوع میشوند .

امروز دوست داشتم که با دوستان لژیون که در ده سال پیش با هم بودیم ، کنار یکدیگر جمع میشدیم و این برای من خیلی حاطره خوبی بود  باز هم بشود کنار یکدیگر باشیم .  من کوه نورد هستم و تا سن پنجاه و دو سالگی مصرف مواد نداشتم و در همان زمان که کوه نوردی انجام میدادم با دوستانی آشنا شدم که به من پیشنهاد مصرف مواد را دادند ، اوایل با مصرف مواد حالم بد میشد ولی بعد از مدتی آرام و  آرام  گرفتار شدم . اعتیاد برای هر کس در هر موقعیتی و در هر مقطعی و در هر جایی امکان پذیر است .

 

در سفر هریک از ما بایستی پستی و بلندی هائی را پشت سر میگذاریم که شکی در آن نیست . این مشکلات میتواند باعث اذیت ما شود . بارها شنیده ام که میگویند راه درمان کنگره 60 ساده است ولی واقعیت اصلا اینطور نیست چون کتاب ما با نام عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر است . یعنی یک مسافر برای اینکه اگر کسی میخواهد به درمان و رهایی برسد بایستی از این جاده پر از مشکلات عبور کند و ای خیلی سخت  است . من در اوایل سفرم برایم مشکل بود ، شب از خواب بلند میشدم و پایم درد میکرد ولی این مشکلات برطرف شد . اما راه درمان اعتیاد در کنگره 60 از راه دیگر NGO  ها ، راحت تر و بهتر است .

 

در نوشتار ها میخوانیم که برای رهایی از اعتیاد ، دو سفر الزامی ( باید ) است ، سفر اول رسیدن به قطع مواد مخدر است و سفر دوم رسیدن به شناخت خودمان است . چرا ما فکر میکنیم رسیدن به رهایی  فقط قطع مصرف مواد ؟ رهایی از اعتیاد یعنی رسیدن به خود یعنی خودشناسی . سفر دوم را باید خیلی جدی بگیریم . ما زمانی که سفر اول را تمام میکنیم یعنی رسیدن به قطع مواد ، مثل ستون هایی هستیم که تازه ساخته شده ایم ولی ناپایدار هستیم و بایستی زمانی بگذرد و در اثر مراقبت های زیاد تبدیل به یک ستون محکم شود . زمانی که سفر اول تمام میشود فرد بایستی یک سال هم برای خودشناسی در کنگره حضور داشته باشد تا درمان کامل شود .
مرزبان کشیک:  آقا مهدی

عکاس: 

تنظیم کننده وبلاگ: محمد مهدی (لژیون نوزدهم)
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سیروس حسین زاده سه شنبه 15 مرداد 1398 08:11
تبریک آقا محمود گل.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات