"گفتگو با کمک راهنما و اعضای لژیون ویلیام وایت گروه همسفران
چهارشنبه 2 مرداد 1398 ساعت 22:19 | نوشته ‌شده به دست همسفر محمدحسین | ( نظرات )


یکی از مواد مخدری که در بین افراد مصرف‌کننده آن مشکلات زیادی را به وجود آورده و به علت آگاهی‌های کمتری که انسان‌ها نسبت مضرات  آن دارند و شرایط مصرف، همچنین در دسترس و قابل‌مصرف بودن در همه‌جا و همه حال، بسیاری از افراد را درگیر آن نموده، دخانیات هست. از این باب مرا بر این داشت که به‌منظور انعکاس تجربیات تعدادی از هم‌سفران و کمک راهنمای درمان سیگار، گفتگویی با کمک راهنما و اعضای لژیون ویلیام وایت (درمان سیگار) گروه هم‌سفران آقا داشته باشم که توجه شما عزیزان را به آن جلب می‌کنم:


گفتگو با کمک راهنمای محترم، آقای مهیار رجایی:

 سلام لطفاً خودتان را به‌رسم کنگره معرفی کنید.

سلام دوستان مهیار هستم مسافر سیگار، آنتی ایکس سیگار، مدت مصرف 9 سال، روش درمان DST ، داروی درمان نیکوتین خوراکی، راهنمای محترم من جناب آقای سعید نمکی، مدت سفر اول 10 ماه، رهایی سه سال و نیم.

 لطفاً خدمت‌های خود را در کنگره بیان کنید.

دبیری، نگهبان، مرزبان هم‌سفران آقا و حدود سه سال است که راهنمای لژیون درمان سیگار در قسمت هم‌سفران آقا هستم.

قبل از درمان در لژیون ویلیام وایت روش دیگری را برای رهایی از سیگار امتحان کرده بودید؟

بله چند بار روش‌های ترک ناگهانی را امتحان کرده بودم که تمام آن‌ها با شکست روبرو شده بود به علت اینکه تمام آن روش‌ها، تَرک سیگار بود و درمان محسوب نمی‌شد.

چه شد که به فکر درمان سیگار خود افتادید؟

اول‌ازهمه لطف پروردگار شامل حالم شد و بعد به علت حضورم در کنگره و از طرفی به خاطر اینکه خواستار انجام خدمت بودم و در یک‌زمانی آقای مهندس اعلام نمودند که اشخاص سیگاری نمی‌توانند در هیچ جایگاهی خدمت کنند، خوب تمام این عوامل باعث شد تا به فکر درمان و سفر سیگار بیفتم تا هم بتوانم خدمت کنم و هم تخریب‌های شدید سیگار دیگر به من وارد نشود.

از اینکه سیگار خود را با روش DST در لژیون ویلیام وایت درمان کردید چه حسی دارید؟

خیلی خوشحالم، چون به نظر من تنها روش برای درمان مصرف سیگار همین روش  و داروی نیکوتین خوراکی هست که در کنگره 60 انجام می‌شود و به همین دلیل است که می‌گویم لطف خدا شامل حال من و تمام کسانی شده است که در مسیر کنگره به درمان و رهایی می‌رسند.

حضورتان در لژیون و درمان سیگار چه تأثیری بر جسم، روان و جهان‌بینی شما گذاشته است؟

خوب مسلماً تخریب سیگار روی بدن به اتمام می‌رسد، با احیاء شدن سیستم ایکس، جسم من با شرایط بهتری فعالیت می‌کند و مستقیم بر روی روان من تأثیر می‌گذارد، مثال سوار و سوارکار.

به نظر شما مصرف سیگار به‌اندازه مواد مخدر بر روی بدن تخریب ایجاد می‌کند؟

خوب چون من هم‌سفر بودم و سابقه تخریب توسط مواد رو ندارم دقیق نمی‌دانم ولی این را میدانم که مواد حاصل از مصرف سیگار هم از سد خونی مغز رد شده و مستقیم باعث تخریب سیستم ایکس می‌گردد.

دوست دارید به آقای ویلیام وایت چه بگویید؟

دوست دارم به ایشان بگویم؛ امیدوارم که در امریکا هم این سیستم درمان سیگار فراگیر بشود و همه به آن ایمان بیاورند.

اگر مصرف‌کننده سیگار نبودید، آیا به‌عنوان یک هم‌سفر آقا در کنگره حضور داشتید؟

خوب من قبل از اینکه اصلاً بخواهم سفر سیگار انجام بدهم، چندین سال به‌عنوان هم‌سفر در کنگره حضور داشتم.

خیلی خوشحال هستم که لطف پروردگار شامل حال من شد و هم‌سفر شدم و توانستم سفر سیگار انجام بدهم.

لحظه گرفتن گل رهایی رهجو های خود چه حسی دارید؟

به‌شدت انرژی می‌گیرم از اینکه خدا به من لطف داشته تا من لیاقت خدمت کردن را در این جایگاه داشته باشم، واقعاً این را صادقانه میگویم که به‌اندازه گرفتن گل رهایی خودم خوشحال می‌شوم و خوشحالی آن قابل وصف نیست.

چه شد به این فکر افتادید که کمک راهنمای لژیون ویلیام وایت بشوید؟

تغییر جایگاه و خواست خدمت کردن، تشویق راهنمای محترم خودم جناب آقای سعید نمکی، مشورت با استاد امین و نبود راهنمای سیگار مختص هم‌سفران آقا، این‌ها فقط قسمتی از پروسه راهنمای سیگار شدن بود و 90 درصد لطف پروردگار بود که لیاقت خدمت کردن را شامل حال من کرد، خدا را شکر می‌کنم.

مختصری در خصوص درمان سیگار توضیح دهید و به نظر شما این سفر دشوار است یا آسان؟

درمان سیگار به نظر من کار بسیار بزرگی هست و کار بزرگ انجام دادن هم راحت نیست، البته با این روش درمان سیگار که در کنگره انجام می‌شود به راحت‌ترین وجه ممکن  و با کمترین سختی درمان صورت می‌گیرد و این را تک‌تک افراد لژیون که رهاشده‌اند اظهار داشته‌اند و این تنها نظر من نیست. در مورد درمان سیگار در کنگره، اگر بخواهم مختصر بگویم؛ بدین‌صورت هست که بلافاصله با شروع درمان، مصرف سیگار یا هر دخانیات حذف می‌شود و داروی نیکوتین خوراکی جایگزین نیکوتین دودی می‌شود و بعد از 3 ماه که دوره سازگاری نام دارد، با پله‌های 21 روزه داروی خوراکی کم می‌شود و این پروسه در حالت عادی حدود 10 تا 11 ماه طول می‌کشد و در طول این مدت سیستم ایکس فرد مصرف‌کننده سیگار بازسازی‌شده  و هیچ حسی به سیگار نخواهد داشت، البته نکته بسیار مهم این است که فقط مصرف داروی خوراکی کافی نیست و حضور شخص در لژیون درمان نیز واجب می‌باشد.

مختصری از مضرات سیگار را بیان نمایید.

به نظر من مضرات سیگار به‌اندازه کافی همه‌جا گفته‌شده و من دوست دارم از دیدگاه دیگری که گفته جناب آقای مهندس هست این مضرات رو بیان کنم و آن این است که آقای مهندس گفته‌اند که؛ طبق آمارگرفته شده،  آمار مرگ‌ومیر ناشی از مصرف سیگار بیشتر از مجموع آمار تلفات سوانح (رانندگی، سقوط هواپیما، بلایای طبیعی و آتش‌سوزی) می‌باشد و این آمار و ارقام بسیار تکان‌دهنده و قابل‌تأمل هستند.

نظر شما در مورد دستور آقای مهندس در مورد درمان افراد سیگاری که خواهان خدمت در کنگره هستند را بیان نمایید.

هر تصمیمی که آقای مهندس می‌گیرند، 100 درصد پشت این تصمیم یک تفکر و هدفی هست و  اینکه ایشان فرمودند که افراد سیگاری نمی‌توانند خدمتی دریافت کنند هم به نظر من درست و منطقی هست. به نظر من شاید این تصمیم همان‌طوری که برای من تأثیرگذار بود، باعث می‌شود افرادی که خواهان خدمت و رسیدن به حال خوش هستند، درمان سیگار را شروع کنند تا اثرات مفید بسیار، دیگری نیز شامل حال آن‌ها بشود.

 کلام آخر:

خیلی ممنونم از شما که در قسمت هم‌سفران بسیار خوب تلاش می‌کنید و امیدوارم که هم‌سفران آقا هم درمان سیگار را جدی بگیرند، امیدوارم این مصاحبه شما موردتوجه هم‌سفران آقا قرار بگیرد و هم‌سفران آقا هم بدانند که سیگار آنتی ایکس محسوب می‌شود و در جهت درمان آن قدم بگذارند، سپاس.

 گفتگو با تعدادی از اعضای لژیون: 

لطفاً به‌رسم کنگره خودتان را معرفی کنید.

سلام دوستان مصطفی هستم مسافر سیگار: آنتی ایکس سیگار، مدت مصرف 8 سال، روش درمان DST، داروی درمان نیکوتین خوراکی، راهنمای محترم من آقا مهیار، مدت سفر اول 14 ماه، مدت رهایی 5 ماه.

سلام دوستان ماجد هستم مسافر سیگار: آنتی ایکس سیگار، مدت مصرف 3 سال، روش درمان DST، داروی درمان نیکوتین خوراکی، راهنمای محترم من آقا مهیار، مدت سفر اول 10 ماه و 4 روز، مدت رهایی 2 ماه و 23 روز.

سلام دوستان محمد هستم مسافر سیگار: آنتی ایکس سیگار، مدت مصرف 20 سال، روش درمان DST، داروی درمان نیکوتین خوراکی، راهنمای محترم من آقا مهیار، مدت سفر اول 10 ماه 21 روز، مدت رهایی 15 ماه.

سلام دوستان علی هستم مسافر سیگار: آنتی ایکس سیگار، مدت مصرف 25 سال، روش درمان DST، داروی درمان نیکوتین خوراکی، راهنمای محترم من آقای مهیار، در حال حاضر 8 ماه است که دارم سفر می‌کنم و در روز سه قطعه مصرف می‌کنم.

قبل از درمان در لژیون ویلیام وایت، روش دیگری را برای رهایی از سیگار امتحان کرده بودید؟

مسافر سیگار مصطفی: بله تعداد دفعات آن را به خاطر نمی‌آورم ولی بیشتر از 3 یا 4 بار ترک ناگهانی کوتاه‌مدت انجام دادم.

مسافر سیگار ماجد: بله چندین بار ترک‌های ناگهانی به مدت‌های مختلف انجام دادم که بسیار مضطرب و به‌هم‌ریخته می‌شدم و تمام سیستم‌های جسمی و جنسی من را به هم می‌ریخت، مانند یک معتاد مواد مخدر که به او مواد نرسد و جایگزین‌هایی مثل کاکائو، فست فود و موسیقی برای آن پیدا می‌کردم، حتی هزینه و وقت زیادی را در یک کلینیک ترک سیگار در کرج صرف کردم اما هیچ فایده‌ای نداشت.

مسافر سیگار محمد: بله سه بار ترک ناگهانی به مدت‌های 17 ماه، 9 ماه و 21 ماه که نافرجام بود.

مسافر سیگار علی: خیر.

از این‌که در لژیون ویلیام وایت سیگار خود را درمان کردید چه حسی دارید؟

مسافر سیگار مصطفی: اگر بخواهم حس واقعی خود را بیان کنم، برایم نشدنی است. چون واقعاً توانستم موضوعی را در خود حل کنم که تصورش را نمی‌کردم که روزی به این راحتی از عهده‌اش بربیایم، بااینکه در طول سفر چند بار مرتکب خطا شدم و سفرم را خراب کردم اما لحظه‌به‌لحظه آن، از سختی‌ها گرفته تا شیرینی رهایی برایم سرشار از آموزش و لذت و حال خوب بود. با انجام این سفر نقش مثلث درمان در زندگی من بسیار پررنگ‌تر شد و باعث شد کمی حال مسافران مواد مخدر را درک کنم، در طول سفر اول خودم در بیرون از کنگره خیلی اشخاص را دیدم که قصد داشتند سیگار خود را با آدامس نیکوتین درمان کنند اما به دلیل نداشتن جهان‌بینی و برنامه لازم موفق نشدند، درمان سیگار و مواد مخدر هیچ ربطی به اراده و غیرت ندارد به مثلث درمان نیاز دارد، در آخر از آقا مهیار به خاطر همه صبوری‌ها و بستری که برای درمان من ایجاد کردند کمال تشکر را می‌کنم.

مسافر سیگار ماجد: هزاران بار خدا را شاکرم برای این‌که این بستر به وجود آمد که من بتوانم توسط آن سیگار خودم را درمان کنم. وقتی افراد خارج از کنگره را می‌بینم که هرکدام به نوع خود اسیر سیگار کشیدن و نکشیدن هستند، دوست دارم بستری مهیا شود که همه آن افراد هم به درمان برسند و من هم بتوانم در این راه خدمتی بکنم. بازهم خدا را شاکرم که آقای مهندس و استاد امین و کنگره 60 این روش درمان را پایه‌گذاری کردند تا انسان‌های زیادی به رهایی برسند.

در آخر هم از راهنمای بسیار خوب خودم تشکر می‌کنم که واقعاً با صبوری باعث شدند در لژیون ویلیام وایت آموزش‌های بسیار ارزنده‌ای ببینم و درمان شوم.

مسافر سیگار محمد: حس غیرقابل وصفی دارم و از این‌که در حال حاضر در کنگره سیگار خود را درمان کرده‌ام و در حال خدمت در کنگره هستم بسیار خوش‌حالم و ممنون از همه.

مسافر سیگار علی: حس شکرگزاری و خیلی خوشحالم که در کنگره هستم و در حال درمان سیگار خود هستم و از خدای حق‌تعالی ممنونم که من را با کنگره آشنا کرد.


تهیه و تنظیم مصاحبه: هم‌سفر هومن

عکاس: هم‌سفر محمدحسین

منبع: وبلاک هم‌سفران آقا

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر محمدحسین پنجشنبه 10 مرداد 1398 12:15
سلام و درود بر آقا مهیار و تشکر از آقا هومن
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic