مقاله ؛ انجام درستِ حرمت و قوانین من را به نتیجه دلخواه خواهد رساند!
شنبه 29 تیر 1398 ساعت 22:51 | نوشته ‌شده به دست همسفر محمدحسین | ( نظرات )

"به نام خالق هستی" 

اصولاً هر ساختاری چه مثبت و چه منفی دو هدف عمده را دنبال می‌کند. حفظ و بقا، رشد و توسعه. ساختار هوشمند می‌داند که برای رسیدن به این اهداف، اولین قدم این است که پایه‌هایش را مستحکم نماید. چون اگر این خانه‌ی هرچند باشکوه در منطقه‌ای زلزله‌خیز ساخته شود، هر آن احتمال ریزش و بر باد رفتن تمامی تلاش‌ها وجود دارد


حرمت‌های کنگره 60 که در حال حاضر در دسترس است، حاصل چندین سال تجربیات جناب آقای مهندس و اتفاقاتی که در کنگره افتاده است، می‌باشد. پس لازم است که تک‌تک ما این حرمت‌ها را رعایت کنیم، زیرا هم خودمان به حال خوش می‌رسیم و هم مسافرانمان سفر خوبی خواهند داشت و به آن درجه آگاهی و دانایی که دنبالش هستیم، می‌رسیم.

خیلی از افراد ممکن است از روی ناآگاهی این‌گونه تصور کنند که با رعایت حرمت، منت بزرگی بر سر کنگره گذاشته و از این طریق کنگره را مدیون خود می‌دانند! ولی به‌واقع این‌گونه نیست. کنگره مکان مقدس و امنی می‌باشد که برای من بستری را مهیا کرده برای رشد و توسعه خودم، به شرطی که من قسمت حفظ و بقا را با رعایت اصول و قوانین به نحو احسنت پوشش دهم. آیا دانه بدون وجود زمین مرغوب، توانایی حفظ، بقا، رشد و توسعه را دارد؟ پس اگر دانه‌ای خواهان قد کشیدن است می‌تواند از این زمین مرغوب استفاده نماید به شرطی که با رعایت اصول، حریمی محکم برای خود به وجود آورده و مانع رسیدن هرگونه آفت و گزندی به خود شود.

در این نوشتار که تحت عنوان حرمت کنگره 60 از آن یاد می‌شود، مهم‌ترین نکات و موضوعاتی که ممکن است اعضای کنگره 60 از ناحیه آن‌ها آسیب ببینند، مدنظر قرارگرفته و در تمامی جلسات و کارگاه‌های آموزشی کنگره 60، دو بار در ابتدا و انتهای جلسه، قرائت می‌شود.

کنگره 60 یک مرکز راهنمایی درمان اعتیاد است که بایستی شرایط مطلوب و امنیت لازم، جهت برگزاری جلسات و کارگاه‌های آموزشی را داشته باشد تا مصرف‌کنندگان مواد مخدر که بعضی از آن‌ها کلکسیونی از قانون‌شکنی را در کارنامه گذشته خود داشته‌اند، بتوانند در کنار هم و در آرامش کامل به امر  درمان اعتیاد بپردازند. از زمان تشکیل کنگره 60 در شهریور 78 تا به امروز، حتی یک مورد درگیری و یا حرکتی که منجر به بر هم خوردن نظم کنگره شود و یا منجر به عدم برگزاری حتی یک کارگاه آموزشی در ساعت مقرر خود شود، مشاهده نشده است.

کنگره 60 چه‌کاری انجام داده که توانسته است هزاران مصرف‌کننده انواع مواد مخدر که بعضی از آن‌ها برای به هم ریختن یک محله کافی بودند را تبدیل به انسان‌هایی کند که سال‌ها در کنار یکدیگر به‌عنوان دوست یا همکار حضور دارند و کوچک‌ترین تنش، اصطکاک، درگیری و حتی بی‌احترامی یا بی‌نظمی در بین آن‌ها مشاهده نمی‌شود؟

حرمت کنگره 60، باصلابت‌ترین، صریح‌ترین و قاطعانه‌ترین قوانین کنگره 60 با پشتوانه بسیار محکم اجرایی است. در اینجا صحبت از قوانینی است که اهمیت آن‌ها از قانون، بالاتر است و به همین دلیل از واژه حرمت استفاده‌شده است. حرمت با کلماتی چون حریم، محرم، احرام و حرام هم‌خانواده است و نشان از اهمیت خاص موضوع دارد. ما می‌خواهیم در کمال آرامش و فراغت، اعتیاد خود را درمان کنیم و پس‌ازآن در سفر دوم به ادامه آموزش و خدمت خود بپردازیم. می‌خواهیم با خیال راحت و بدون اضطراب به کنگره بیاییم و باکسی خرده‌حساب نداشته باشیم.

اگر ذرات دارای حس و خواسته مشترک که دور یکدیگر جمع شده‌اند، همگی برای خود حریمی مناسب به وجود بیاورند، خود می‌دانید چه می‌شود. به‌تبع خود ساختار نیز دارای حریمی قدرتمند خواهد شد که از خود در برابر آفات بزرگ‌تر محافظت خواهد نمود. یکی برای همه و همه برای یکی. اگر امروز کنگره 60 سازمانی بسیار قدرتمند است و عوامل خارجی نمی‌توانند خدشه‌ای در عملکرد آن به وجود آورند، اگر بستری بسیار مرغوب است که می‌تواند سالانه تعداد بسیار بالایی از افراد مصرف‌کننده را از پیله اعتیاد خارج سازد، اگر برای آن‌هایی که شهر وجودشان مورد طغیان و حملات پی‌درپی نیروهای منفی قرارگرفته و لحظه‌ای آرامش و آسایش ندارند، مکانی مقدس و امن می‌باشد و اگر بهشتی است برای آنانی که از جهنم عبور کرده‌اند، همه و همه  به این دلیل است که اعضای آن همگی تابع اصول و حرمت‌هایش بوده‌اند. یکی از قوانینی که لازم است شخص آن را سرلوحه کارهایش قرار دهد این است که هرگونه رابطه کاری، مالی و فامیلی در کنگره 60 ممنوع می‌باشد.

قطعاً لازمه فهم درست از موضوعی، ساده کردن و شکافتن آن موضوع است که می‌خواهم با تحقیقاتی که انجام داده‌ام به این موضوع بپردازم.

دروغ گفتن:

ما در کنگره 60 یاد می‌گیریم که راستی و درستی، تضمین‌کننده سلامتی و پیشرفت ماست. دلیلی ندارد که یک سفر اولی به راهنمایش دروغ بگوید و برای مثال مقدار مصرف یا وضعیت خود را پنهان کند. ما در اینجا می‌آموزیم که حقیقت، در اعمال و ادامه، نقاب از رخ برمی‌گیرد. پس چه‌بهتر که از همان ابتدا با راستی و درستی جلو برویم و نگران برملا شدن چیزی نباشیم

علیه شخصی سرزنش کردن:

به تعبیر نگهبان کنگره 60، غیبت کردن و سرزنش کردن، یک سم مهلک است و در هرکجا شایع شود، آنجا را ویران خواهد کرد. اعضای کنگره خوب می‌دانند که غیبت کردن و سرزنش کردن پشت سر دیگران، چگونه حال خود انسان را خراب می‌کند. ما خوب می‌دانیم که اگر غیبت‌کنیم، چه غیبت‌هایی که ممکن است در مورد ما انجام شود. ما یاد گرفته‌ایم که اگر باد بکاریم طوفان برداشت می‌کنیم

حرف یکدیگر را قطع نمودن:

این مسئله در کنگره 60 بسیار عالی اجرا می‌شود  و کسی حرف کسی را در هنگام صحبت قطع نمی‌کند  و چقدر زیباست که انسان می‌بیند افرادی که روزگاری مصرف‌کننده مواد مخدر بوده‌اند، در ادبیات و گفتمان خود، چه نکات ظریفی را رعایت می‌کنند که حتی بعضی افراد با تحصیلات بالا ممکن است رعایت نکنند.

بحث سیاسی نمودن:

این مسئله، علم و دانش خود را می‌طلبد و در کنگره مسائل مهم‌تری وجود دارد که اعضا کنگره بر روی آن متمرکز شده‌اند.

الفاظ ناشایست بیان کردن:

مسئله الفاظ ناشایست در ادبیات و فرهنگ اعتیاد، چیز دور از انتظاری نیست. البته نه در مورد همه. در کنگره 60 به دلیل وارد شدن این موضوع به حرمت و از سوی دیگر، آموزش‌ها و فراگیری آداب معاشرت، باعث گردیده، این موضوع به کمترین سطح ممکن برسد.

 

ارتباطات مالی

یکی از مفاد مهم حرمت کنگره 60 می‌باشد. اعضای کنگره 60 به‌خوبی دریافته‌اند که حساب‌وکتاب مالی با اعضای کنگره داشتن، یعنی از دست دادن آرامش و حال خوش. حساب‌وکتاب مالی یعنی اینکه دیگر نمی‌توانیم با خیال راحت به کنگره بیاییم؛ زیرا بسیار محتمل است و طبیعی است که تعهد مالی در زمان خود انجام نشود و این می‌تواند روابط ما را با طرف مقابل خدشه‌دار نماید و درنهایت باعث شود که فرد یا افرادی که وارد این داستان شده‌اند، دیگر نتوانند به‌راحتی در کنگره حضورداشته باشند.

از لباس و پوشش نامناسب استفاده کردن:

مسئله پوشش و لباس منحصر به خانم‌ها نیست. در کنگره، خانم‌ها و آقایان، هر دو بخش مشمول این موضوع هستند و بایستی از لباس و پوشش مناسب استفاده کنند. حتی در بین آقایان، استفاده از تی‌شرت بدون یقه با آستین‌های خیلی کوتاه، ممنوع است.

رعایت این حرمت‌ها باعث می‌شود که از قیاس کردن، هدر دادن انرژی کسب‌شده در کنگره و حال خرابی‌ها جلوگیری شود و درنتیجه ما فقط دوربینمان را بر روی خودمان می‌چرخانیم و سفرمان را به‌خوبی ادامه می‌دهیم و با کسب انرژی به حال خوبی می‌رسیم و بر میزان دانایی و آگاهی ما افزوده می‌شود. بالا رفتن دانایی هم باعث می‌شود بیشتر قوانین و حرمت‌ها را بشناسیم و برایش احترام قائل باشیم و آن‌ها را رعایت نماییم.


 تهیه: هم‌سفر علیرضا

تنظیم در وبلاگ هم‌سفران آقا

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر محمدحسین پنجشنبه 10 مرداد 1398 12:16
سلام و خداقوت به آقا علیرضا
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic