تغییر- تبدیل - ترخیص ( دلنوشته از مسافر مهدی )
شنبه 18 خرداد 1398 ساعت 17:28 | نوشته ‌شده به دست مسافر منصور | ( نظرات )

تغییر- تبدیل - ترخیص

این قانون, که یکی از نکات کلیدی که در وادی های کنگره است را با خود تکرار کنم تا از این پس در تمام مراحل زندگی بکار ببندم.

من در زندگی هر کاری را که می‌خواهم انجام بدهم یادم میا فتد که باید تغییر کنم و بعد تبدیل بشوم، اگربه دفترچه خودم دقت کرده باشم دفترچه مواد مخدر و درمان سیگار توی فاصله 21 روزه تغییر می‌کند، یعنی پله اول رو که شروع می‌کنم تغییر می‌کنم پله که تموم میشود تبدیل میشود به کسی که یک مرحله به پیش رفته و از اون پله میروم به پله دیگه این اتفاق ادامه پیدا میکند تا وقتی به رهایی می‌رسم اونجا است که از مصرف مواد مخدر یا سیگار به شخص سالم تبدیل شده ام و حالا ترخیص شده ام.

این یک قانون کلیه که در همه چیز بدون استثنا وجود دارد.

کسی که میگوید من می خواهم تغییر کنم من میخواهم مصرف مواد مخدر یا سیگارمو درمان کنم و می آید تو لژیون، راهنما به من میگوید این تعداد آدامس را باید بخورین تا سیگار را قطع کنین.

راس این ساعت بیایبن لژیون، طی اون پارامتر زمان این اتفاق برای شما خواهد افتاد اگر توی مسیر باشی یعنی چی؟ در صراط مستقیم حرکت کنیم!

کاری را که به شما  میگویند انجام بدهیم، من آمده ام و خواستار درمانم و خواسته تو وجودم هست، حتی هزار تا دلیل هم برایش دارم، مثلا: فلان دکتر به من گفت،یا مشکل پیدا کردم، هزینه اش  اذیت میکند، بوی بدی دارد و اذیت میشوم و ...

میگویم قطعاً هم میخواهم این کارو انجام دهم و وارد لژیون می میشوم، اما وقتی می خواهم تغییر کنم و تبدیل شوم باید خودم را برای همه چیز آماده کرده باشم.ممکمن است یک تصویر ذهنی برایمان ایجاد شود، الان ناهار خورده ام و یک نخ سیگارو کشیدن حالم را خوب میکند، ویا در سفر اولم زمان خوردن شربت اوتی باز یک نخ سیگار کشیدن که چیزی نیست یا نه حالا یک کام بگیرم یک کام چیزی نمیشود، کسی متوجه نمیشود.

به همین سادگی خودم شروع می‌کنم به دور زدن خودم!

میگویند وادی دوازدهم و یا وادی‌های کنگره و تأثیر آن روی شما چیست؟ 

آقای مهندس وادی ها را نوشته اند و حتی در سی دی ها صحبت کرده اند و قوانین را توضیح داده اند؛ همه این‌ها خیلی هم خوب و عالی هستند ولی درآخرش یک جمله اضافه کرده اند و این هوشمند بودن  کار کنگره را نشان میدهد.

آن هم پپرسیدن این سوال که فلان مبحث چه تاثیری روی من دارد؟

وادی دوازدهم یا قانون دوازدهم کجا مورد استفاده من قرار می گیره؟ آیا فقط یادگرفتم یا قدرت اجرا هم دارم ؟

من سعی می‌کنم، آن چیزی که خودم برداشت کردم حتی در حد یک خط، نیم خط، ده تا کلمه، آن را بگویم که ارزشمند باشد و نکته ای در آن  باشد.

ما برداشت خودمان رو بعد از یاد گرفتن این قانون می گویم به همدیگر کمک می‌کنیم که بتوانیم این زنجیر رو که دانه دانه به هم وصل هستند به طرفی سوق دهیم که همه ما به هدفی که داریم برسیم.

برای این است که میگویند از برداشت خودتان بگویید...

کسی که به لژیون سیگار آمده و خواستار تغییر است و ابتدا باید تبدیل بشود تا در نهایت ترخیص بشود. مصرف سیگار یا مصرف مواد را قطع کردن پایان راه نیست. هزاران بازی و کلک در این راه به سراغ ایشان خواهد رفت. راهنما وقتی توصیه مبکند له خوردن20قطعه، اگر کسی 25 قطعه بخورد وبه راهنما نگوید, آن دری که باید باز بشود باز نمیشود.

راهنما به ما میگوید سیگار نکشیم و این کارها رو انجام بدهیم و ما پیش خود فکر کنیم که راهنما که نمیفهمد حالا من پیپ هم کنارش می‌کشم و درکنگره هم آدامس می‌خورم بیرون پیپ می‌کشم،

راهنما که نمیخواهد بفهمد به من گفت 30 قطعه آدامس بخورم حالا من 30 قطعه آدامس را می‌خورم در میهمانی که رفتم یه نخ سیگار هم می‌کشم. این اتفاق اینجوری میوفتد. من که تغییر میخواهم بکنم اما حتی تبدیل نخواهم شد !

سپس به این جمله تکراری میرسم : به خدا من میخواهم سیگار نکشم اما نمیشود، به خدا من میخواهم مصرف نکنم اما نمیتوانم.

تصویر ذهنی در من چه تاثیری دارد؟ باعث میشود ذره ذره ذره از آن هدفی که دارم و از مسیری که اشتباه بروم نگذارد خارج شوم، چرا؟ 

چون تصویر جذب میکند! اگر به فیلم سینمایی که دوستش داریم دقت کنیم، بازیگر آن فیلم را که می‌بینیم حتی دیالوگ هایش یادمان میماند و صحنه‌های فیلم یادمان میماند.ذهن ما هم دقیقاً همان کار را انجام میدهد. با تصویر سازی خودمان را داخل هر شرایطی که قبلا بوده ایم میاورد و یادآوری به ما میکند که برای چه هدفی امروز به کنگره آمده ایم؟ اگر یادمان برود بلخره هدفمان را یادآوری میکند.وقتی در وادیها از اضداد صحبت میشود. منظور از کلمه اضداد چیست؟ 

در وادی چهارده گفته میشود: اضداد مانند یک تکانه است، چرا؟ 

برای بیداری انسان‌ها! اضداد کارشان تخریب است. کاملا بد نیستند و حتی میتوانیم بگویم نیروی منفی هستند.

چون هدف اضداد در هر جا متفاوت است. ممکن است باعث مضطرب شدن ما بشود تا نتوانیم در آن شرایط مشکلی که پیش آمده را با تفکر حل کنیم و در نتیجه تخریب را ایجاد کند و مانع تکامل ما شود. آن نیرو بازدارنده  وظیفه خودش را دارد اما این ما هستیم که وظایف خودمان را داریم. تا وقتی که من ماهیت مشکل خودم را نشناسم تا وقتی که حریف خودم را نشناسم و تا وقتی که دشمنم رو نشناسم نمیتوانم با او مبارزه کنم نمی توانم راه حلی پیدا کنم که بر او غلبه کنم ، حتی چند بار پیش آمده که به خود قول داده ام که ساعت 6 صبح از خواب بیدار شوم و بروم استخر، و بعدش بروم کله پاچه بخورم، اما بجای اینکه ساعت  6 صبح بیدار بشوم و بروم پارک ...... زمانی که ساعت زنگ می زند با خودم میگویم ولش کن حالا بزار به 10 دقیقه دیگرهم بخوابم اما وقتی به خودم میایم می‌بینم ساعت 8،9 صبح شده.

قانونی که قبلا در موردش توضیح دادم جدا یکیه، شکلهاش فرق میکنن.

میگویند به ملانصرالدین گفتند چرا اینقدر فریب می‌خوری؟ چرا اینقدر نیرنگ می‌خوری؟ گفت: چون نیرنگ هر سری یک رنگ متفاوت است، و به رنگ ثابت نیست که من آن را بشناسم.

 من هم میبینم برای درمان اعتیاد قانون‌ها رو یاد گرفته ام و آن را حل کرده ام و الان رها شده ام یا درحال سفر مرتب هستم. در مورد درمان سیگار هم همین قانون صدق میکند.

 اگر کسی که همه کارها رو به موقع انجام میده، آدم مرتبی است، آدم منظمی است، رو برنام سفر میکنه. و تمام کارهایش را به درستی انجام میدهد قطعا حالش نیز خوب است.

اما فردی که هیچ کاری را درست انجام نمی‌دهد، لژیون نمیاد و حتی  cd گوش نمیدهد، نوشتار هم نمیخواند، فقط دنبال کار و زندگی روزمر خودش است و در روزمرگی غرق شده باشد. قطعا نمیتواند

و در آخر اگر کسی میخواهد مشکل درمان اعتیاد با درمان سیگار را حل کند باید قواتین را یاد بگیرد و درست اجرا کند و در مسائل روزمره و کوچک زندگی اصلاحات و شروع کند.

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دل نوشته،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
یکشنبه 26 خرداد 1398 11:34
عالی بود،خیلی استفاده کردم.انشاالله همیشه ثابت قدم باشید.
همسفر مهری از شعبه پرستار یکشنبه 19 خرداد 1398 07:46
خدا قوت مسافر محترم ، تغییر تبدیل ترخیصتان مبارک باشد .
لذت بردم از نوشته ساده و کامل و درست تان ، پیروز باشید .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو