کارگاه آموزشی عمومی روز شنبه 1398/03/11
شنبه 11 خرداد 1398 ساعت 19:19 | نوشته ‌شده به دست مسافر محمدرضا | ( نظرات )

هشتمین جلسه از دوره هفتادویکم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60  ویژه آقایان مسافر و همسفر، در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه  " در استحکام پایه های مالی و علمی کنگره ، من چه کرده ام؟  " با استادی  " کمک راهنمای محترم آقا سامان " و نگهبانی " مسافر حسین " و دبیری " مسافر اکبر " در روز شنبه مورخ 98/03/11 رأس ساعت 17:30 آغاز به کار نمود.
سخنان استاد:

سلام دوستان سامان هستم مسافر

خدا را شکر میکنم که فرصتی شد تا در خدمت شما عزیزان باشم و در این جایگاه خدمت کنم .

در ارتباط با دستور جلسه در استحکام پایه های مالی و علمی کنگره ۶۰ من چه کرده ام ؟!

من فکر میکنم قبل از پاسخ به این سوال ،باید ببینم که در استحکام پایه های مالی و علمی خودم چه کردم ،چون محور اصلی خود من هستم و اگر من بتوانم آموزش های کنگره را درست و دقیق بگیرم و تغیرات مثبت در زندگی خودم ایجاد کنم، میتوانم هم برای خودم و هم کنگره موثر باشم و اگر این اتفاق نیافتد ، نه برای خودم و نه برای کنگره نمی توانم اتفاق مثبتی رقم بزنم.

اگر این آموزشها درست و دقیق انجام شود ،همان طور که در تمام سی دی ها و مطالب کنگره هست ،قطعا نوع لباس پوشیدن من و غذا خوردن و کسب درآمد من و همچنین نوع لذت بردن من از زندگی تغییر خواهد کرد .

من در گذشته برای رسیدن به لذت و حال خوش ،مواد مخدر مصرف می کردم یا خیلی از کارهای ضد ارزشی دیگر را انجام میدادم . امروز برای من مشخص شده که لذت هایی در کنگره هست که اصلا قابل قیاس با لذت های گذشته نیست ،یکی از این لذت ها همین آموزش گرفتن و تغییر کردن و در اختیار دیگران قرار دادن این آموزش ها می باشد.

این لذت ها و حال خوش ،از لذت ها و حال خوش گذشته خیلی بهتر است .

یک سفر اولی اگر سفر خود را درست انجام دهد و درست آموزش بگیرد ، نمونه بارز درمان اعتیاد خواهد شد و همین طور حامل علم کنگره ۶۰ در روزگاری که اعتقادی به درمان اعتیاد وجود ندارد !

فردی که حامل علم کنگره است ،می تواند نشان دهد که این علم وجود دارد و این پیام را به دیگران منتقل کند .

کسانی هستند که در کنگره خدمت میکنند و یا از مال خود میبخشند تا پایه های مالی و علمی کنگره را مستحکم تر کنند .

من خاطرم هست وقتی وارد کنگره شدم از نظر مالی و تخریب مواد وضع خوبی نداشتم ، در حدی که اگر به اتوبوس نمی رسیدم ، پول نداشتم که سوار تاکسی شوم و باید پیاده میرفتم ولی من در آن دوران دیدم که کسانی هستند با شرایط بدتر از من ولی باز وقتی سبد قانون ۱۱ کنگره به گردش در می آمد ، کمک میکردند و حمایت می کردند و اعتقادشان این بود که ما چون از کنگره سرویس میگیریم باید با تمام توانمان حمایت کنیم و این الگوی خیلی خوبی برای من شد و فهمیدم که من در صورتی به حال خوش میرسم که از چیزی که دارم و برایم با ارزش است ، ببخشم و با دیگران به اشتراک بگذارم ، حالا این می تواند پول باشد یا زمان یا تجربه ای باشد که من یاد گرفته ام و باید با دیگران به اشتراک بگذارم که آنها هم استفاده کنند .

در حال حاضر ۱۰ سال است که سفر اول من تمام شده است و پارسال خداوند توفیق داد و توانستم وارد لژیون سردار شوم و امیدوارم در این جایگاه بتوانم موثر باشم و درست خدمت کنم .
سخنان استاد در ارتباط با تولد یک سال رهایی حسین آقا و آقا پرویز :

حسین آقا وقتی وارد لژیون شدند مصرف تریاک داشتند و من بهشون گفتم که روزهای شنبه و دوشنبه و پنج شنبه باید سر لژیون حاضر شوند و همینطور جمعه ها ۶:۳۰ صبح در پارک طالقانی به صرف صبحانه و ورزش باید حضور داشته باشند که ایشون گفتند جمعه ها با خانواده وقت میگذرانند و نوه هاشون رو میبینند ، من بهشون گفتم بچه ها و نوه های شما پدر بزرگ تریاکی می خواهند چه کار ، بیا و اول درمان شو و بعد به خانواده ات برس .
خوشبختانه حسین آقا رهجوی فرمان برداری بودند و قبول کردند و آمدند در کنگره آموزش ها را گرفتند و به درمان رسیدند و الان در قسمت مشاوره تازه واردین خدمت میکنند و همچنین مبصر کلینیک ot هستند و الان برای امتحان راهنمایی میخوانند و امیدوارم امسال قبول شوند و همچنین دبیر لژیون و کمک دست من در لژیون می باشند و به خودشان و خانواده شان و اعضای لژیون تبریک میگویم .
در مورد آقا پرویز ،ایشون زمانی که وارد لژیون شدند ،به خاطر مشکلاتی که داشتند ، با شربت ot سازگاری نداشتند و فراز و نشیب زیادی داشتند ولی از یه جایی به بعد قضیه درست شد و به درمان رسیدند و بعد از درمان به خاطر شرایط کاری در کنگره کمتر حضور داشتند ولی در پارک طالقانی با هماهنگی جناب مهندس در قسمت کمک های اولیه پارک خدمت میکنند و امیدوارم به نحوی برنامه ریزی کنند که بیشتر در کنگره حضور داشته باشند و به خودشان و خانواده شان و اعضای لژیون تبریک می گویم .اعلام سفر و آرزوی مسافر حسین:

سلام دوستان حسین هستم یک مسافر با تخریب تریاک خوراکی وارد کنگره شدم به مدت ۱۱ ماه سفر کردم با شربت ot و راهنمایی آقا سامان و ورزش در کنگره والیبال و ۱ سال و ۱۰ ماه و ۱۰ روزه که آزاد و رها هستم.


اعلام سفر و آرزوی مسافر پرویز:

سلام دوستان پرویز هستم یك مسافر

با چندین سال تخریب انواع آنتی ایکس وارد کنگره شدم و ۱۱ ماه و ۱۰ روز با شربت ot و متد DST سفر کردم به راهنمایی آقا سامان و در حال حاضر ۱ سال و ۱۰ ماه و۶ روز آزاد و رها هستم همچنین سفر سیگار داشتم که ۱ سال و ۱۶ روز است که از بند سیگار هم رها شدم .


آرزو میکنم که یک روز کنگره 60 جهانی شود.سخنان مسافر حسین:

سلام دوستان حسین هستم یك مسافر 

شکر میکنم از خداوند بزرگ که به من اجازه دادند در زیر سایه ی این شجره طیبه که همانا اعضا و خدمتگذاران کنگره هستند ،به درمان برسم . من از روز اولی که وارد کنگره شدم این را درک کردم چون با شهر وجودی کاملا تخریب شده وارد کنگره شدم و زیر این شجره طیبه یک نسیمی را احساس کردم که به جان و روح من وزید و برخلاف بعضی از دوستان ، من روز اول مشاوره را کاملا به یاد دارم کا کجا نشسته بودیم و استاد بزرگوار آقای احمد زمانی چند دقیقه ای به بنده اجازه صحبت کردن دادن و من زیر سایه این درخت به آرامش رسیدم و صحبت کردم و به لطف خداوند راهنمایی نصیب من شد که سرشار از دانایی و علم بود که باعث شد خیلی چیزها بیاموزم و بر خلاف کتاب های متعددی که خوانده بودم و مطلب مفیدی دستگیر من نمیشد ،در کنگره آموختم بازی زندگی را چگونه انجام دهم و همچنین مدیریت بحران را یاد گرفتم تا شهر وجودی تخریب شده خود را از نو بازسازی کنم.

سخنان مسافر پرویز:

سلام دوستان پرویز هستم یك مسافر 

بعد از ورود به لژیون من فکر میکردم که نمیتوانم ۱۱ ماه ،هفته ای ۴ جلسه حضور داشته باشم. ولی امروز از اتمام سفر من ۱ سال ۱۰ ماه در یک چشم به هم زدن گذشته و در این سفر شربت سازگار با من نبود و نای من زخم شده بود ولی با تمام مشکلاتی که بود من توانستم سفرم را بخوبی انجام دهم .

به دلیل مشکلات کاری چون در حال بازنشستگی هستم حضورم در کنگره کمرنگ شده که امیدوارم بتوانم بعد از بازنشستگی ، زحماتی که کنگره برای من کشیده ،با خدمت جبران کنم ، همچنین تشکر میکنم از همسفرم که من را با کنگره آشنا کرد و همینطور جناب آقای مهندس و خانواده محترمشان که این بستر را برای ما آماده کردند که ما در کنگره هم آموزش ببینیم و هم درمان شویم .


مرزبان کشیک:  آقا مهدی
عکاس و تنظیم کننده وبلاگ: 
محمدرضا (لژیون 9) و مهدی (لژیون 19)


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مهری از شعبه پرستار سه شنبه 14 خرداد 1398 01:29
با سلام و خدا قوت به کمک راهنمای محترم آقا سامان ، خدا براتون خوش بخواد ، سپاسگزارم آموزش گرفتم ، این دو تولد بسیار ارزشمند را به شما و تمام اعضای کنگره ۶۰ تبریک و شادباش عرض می کنم .
مستدام باشید .
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات