کارگاه آموزشی عمومی روز پنجشنبه 1397/09/29
یکشنبه 2 دی 1397 ساعت 13:50 | نوشته ‌شده به دست مهران مسافر مهران | ( نظرات )

پنجمین جلسه از دوره هفتادم سری کارگاه‌های آموزشی کنگره 60  ویژه آقایان مسافر ، در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه " وادی چهارم و تاثیر آن روی من " با استادی  " راهنمای محترم آقا نادر" و نگهبانی " مسافر محمدرضا " و دبیری " مسافر محسن" در روز شنبه مورخ 97/09/29 رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.


سخنان استاد:

خدا را شکر می‌کنم که در این جایگاه قرار گرفتم و آموزش بیشتری بگیرم.

اگر امروز کسی در کنگره 60 ماندگارمی شود، ماندگاری آن به این جهت است که بتواند آموزش بیشتری بگیرد. همیشه من به رهجو می‌گویم در کنگره ماندن برای ما باید خیلی مهم باشد. نه به این جهت که این جایگاه‌های خدمتی خوب است چون هر جایگاهی انرژی به انسان می‌دهد؛ اما باید ازاین‌جهت برای ما مهم باشد که بتوانیم بمانیم و آموزش بیشتری بگیریم چراکه؟ هرروز آقای مهندس درس جدید می‌دهد، اگر کنگره نباشیم غافل می‌شویم و نیروی بازدارنده و منفی از ما جلو می‌زنند. در کنگره 60 من یاد گرفتم که یک کاری را انجام بدهم و مسئولیت کاری را به عهده بگیرم.

وادی‌ها در کنگره حکم ستون را دارند برای درمانی که داریم انجام می‌دهیم. یواش‌یواش درست تفکر کردن که قبلاً در چه جایگاهی بودیم، الآن کجا قرار گرفتیم بالاخره باید یک جای مسئولیت قبول کنیم. یک سفر اولی دارو مصرف می‌کند و آنچه نقش مهمی بازی می‌کند ما باید از یک جای مسئولیت کار خودم را قبول کنم مهم‌ترین کار من در سفر اول همان درمان اعتیادم است که این مسئولیت را باید خودم بپذیرم آن‌وقت قطعاً به نتیجه می‌رسم. این را نباید بگویم که حالا چه پیش می‌آید هرچه پیش می‌آید بادا باد این‌گونه نباید باشد. درکنگره 60 نباید آدم بیکار وجود داشته باشد یا یک مصرف‌کننده باشد وقتی‌که من به کنگره می‌آیم از قالب مصرف‌کننده مواد، بعد از یک ماه خارج می‌شوم؛ اما ممکن است یک مصرف‌کننده باقی بمانم مصرف‌کننده‌ای که دیگران بخواهند کارهایم را انجام دهند.

وقتی کنگره می‌گوید باید مسئولیت کار خودت را بپذیری یعنی اینکه من هم باید در کنگره کاری انجام دهم تا بتوانم آموزش بگیرم و آن را در زندگی شخصیم کاربردی کنم. آقای مهندس با آموزش‌های که به ما می‌دهند مسیر درست زندگی کردن را به ما نشان می‌دهند.
سخنان استاد مربوط به رهجو:

چند روز پیش با پیمان صحبت کردم حرف جالب زد گفت آقا اگر هم‌سفرم مرا همراهی نمی‌کرد هیچ‌وقت از وادی اعتیاد نمی‌توانستم بیرون بیایم. پیمان در سال 91 وارد لژیون شد پیمان در سفرش خیلی بالا و پایین داشت اما یکسری ویژگی‌ها در وجود پیمان بود این‌که در قضیه درمانش پرو بود اما پرو باادب و این ادبش بود که باعث شد و جای خودش را باز کند و ماندگار شود. من این روز را به پیمان تبریک می‌گویم امروز اگر شما سفر اول پیمان را دیده بودید خوشحال بودید که الآن 5 سال است که رهاشده که هیچ‌کس باور نمی‌کرد که به رهایی برسد چه برسد به اینکه مرزبان شود و جایگاه کمک راهنمایی را تجربه کند.

پیمان خیلی به هم لژیونی‌های خودش کمک کرد وقتی‌که به سفر دوم رسید و نگذاشت برود همان کمکی که به بچه‌ها کرد باعث شد ریشه‌اش در دل خاک قوی شود و در کنگره ماندگار شود. به خودش و هم‌سفر محترمش تبریک می‌گویم. به آقای مهندس دژاکام که این روزها متعلق به ایشان است، چراکه ایشان بودند و مانده‌اند تا همگی ما در این مکان مقدس به درمان برسیم. من یقین دارم بیشتر از همه آقای مهندس از این جشن‌ها و تولدها خوشحال هستند و ثمره کارشان رادارند می‌بینند.

اعلام سفر مسافر:

 سلام دوستان پیمان هستم مسافر آخرین آنتی ایکس مصرفی شیشه روش درمان DST نام دارو OT نام راهنما آقا نادر ورزش در کنگره کشتی باستانی مدت رهایی 5 سال.آرزوی مسافر:

آرزو ی طول عمر و سلامتی برای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان و همگی خدمتگزاران کنگره 60 دارم.سخنان مسافر:

سلام دوستان پیمان هستم مسافر خیلی ممنون هستم که در شادی ما شرکت کردید به همه شما خوش‌آمد می‌گویم یک بخش از سخنان من راجع به دوستان تازه‌واردی و سفر اولی‌ها هست. این‌که جای خوبی تشریف آورده‌اید اگر قرار باشد راهی در دنیا باشد که من به درمان برسم همین مسیر کنگره 60 است. من زرنگی را در این می‌بینم که در مسیر درمان کنگره قرار بگیرم و از بند اعتیاد آزاد و رها بشوم. اگر رهجو صبر و استقامت داشته باشد و گوش‌به‌فرمان باشد و مطمئن با این حربه می‌تواند از اعماق تاریکی به روشنایی دست پیدا کند.

من تمام راه هایی را که فکر بکنید را تجربه کردم هر روشی را که شما بگوید امتحان کردم اما نتیجه نگرفتم تا این‌که مسیر کنگره جلوی پای من قرار گرفت یک‌زمانی من در تاریکی بودم و از همه دنیا طلبکار بودم فکر می‌کردم همه دنیا به من طلبکار هستند ولی واقعیت این بود که خود من به خانواده و دوستانم بدهکار بودم و همه را از بالا نگاه می‌کردم یک‌زمان بود که تمام حس‌های من بسته بود هیچی مرا شاد نمی‌کرد فقط فکر می‌کردم باید مواد مصرف کنم تا حالم خوب شود با مصرف مواد حالم بد و بدتر می‌شد تا اینکه بزرگ‌ترین لطفی که خدا به من کرد با کنگره آشنا شدم و بزرگ‌ترین افتخار من شاگرد آقا نادر بودن است یکی از خصوصیات خوب آقا نادر این است که رهجو را برای خودشان پرورش نمی‌دهند. اعماق وجود انسان را نگاه می‌کنند و آن‌ها را به انسان نشان می‌دهند و به شما یاد می‌دهند که خودت را چگونه از تاریکی‌ها نجات بدهی از ایشان تشکر می‌کنم.


سخنان راهنما همسفر:

سلام دوستان شبنم هستم یک هم‌سفر خیلی خوشحالم که امروز در این جایگاه حضور دارم بهترین‌ها را برای ایشان آرزو می‌کنم. من وقتی لژیون را تحویل گرفتم آقا پیمان و هم‌سفرشان سفر دوم بودند. من یادم می‌آید که چهارشنبه دبیر آقای مهندس بودم وقتی آمدم اتاق مرزبان یک آقای به من گفتند که ایشان مادر خانم من هستند من تعجب کردم و گفتم با من هستید. گفتند بله شما مادر خانم من هستید من هم به سن و سال خود شک کردم و بعد ایشان گفتند من همسر خانم سمیه هستم و برای من خیلی جالب بود که این‌قدر پشت‌هم هستند و به این زوج تبریک می‌گویم.سخنان هم سفر:

 سلام دوستان سمیه هستم هم‌سفر خیلی خوشحال هستم امروز چون من از سال اول رهایی منتظر بودم پنج سال رهایی اتفاق بیفتد بنابراین خیلی خوشحالم امروز، اگر خاطراتی که امروز عنوان می‌شود خنده‌دار و بامزه است قبلاً خیلی تلخ بود؛ اما به این دلیل بامزه شد که آن خشم و بدی‌ها رفته کنار و درمان اتفاق افتاده و الآن به خاطرات زیبا تبدیل‌شده است. پیمان جنس خیلی لطیفی قبل از مصرفش داشت و وقتی‌که مصرف‌کننده شد واقعاً آن پیمان را فراموش کردم و دیگر آن را نمی‌شناختم پیمان سفر اول خیلی بدی را پشت سر گذاشت و آقا نادر پیمان را جواب کردند و می‌گفتند از دست من دیگر کاری برنمی‌آید و دیگر نمی‌دانم چه‌کار کنم هر ترفندی که بلد بودم روی پیمان اجرا کردم.

اما تنها دل‌خوشی من این بود که پیمان تمام جلسات کنگره را می‌آمد و هر اتفاقی که می‌افتاد کنگره می‌آمد و کنگره‌اش ترک نمی‌شد. خوشبختانه مسیرش را پیدا کرد و به رهایی رسید از آقا نادر تشکر می‌کنم که واقعاً مثل پدر پشت ما بودند راهنمایی‌های ایشان باعث شد که گره‌های زندگی ما در طول سفر باز شود و از راهنمای خودم هم تشکر می‌کنم.مرزبان کشیک: آقا احمد
نام تنظیم کننده وبلاگ: مهران لژیون هشتم
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات