کارگاه آموزشی آقایان مسافر روز شنبه 1397/09/24
شنبه 24 آذر 1397 ساعت 19:25 | نوشته ‌شده به دست مسافر محمدرضا | ( نظرات )

چهاردهمین جلسه از دوره شصت‌ و نهم سری کارگاه‌های آموزشی کنگره 60  ویژه آقایان مسافر ، در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه " وادی چهارم و تاثیر آن روی من " با استادی  " دیده بان محترم آقای علی اشکذری " و نگهبانی " مسافر علی " و دبیری " مسافر ابراهیم" در روز شنبه مورخ 97/09/24 رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.


سخنان استاد:


دستور جلسه امروز همان طوری كه آقا ابراهیم دبیر جلسه اشاره كردند وادی چهارم ( در مسائل حیاتی مسئولیت دادن به خداوند یعنی سلب مسئولیت از خویشتن)

در اصل وادی ها نقشه راه هستند برای آنجایی كه خودمان میخواهیم برویم و شاید یادمان رفته به كجا میخواستیم برویم. اکثراً راه گم كرده ایم یعنی نقشه راه را گم كرده‌ایم. همه میخواهیم به آنجا برویم تمایل و كشش هم داریم ولی راه را گم كرده ایم. وقتی نقشه راه را پیدا كنیم نه تنها در مورد اعتیاد بلكه در همه مسائل راه را درست میرویم چون هدف كنگره فقط اعتیاد نیست اعتیاد حتی كوچكترین موضوع رسیدن به هدف است و به خیلی مسائل ربط پیدا میكند كه ما حتی فكرش را هم نمیكردیم. كسی كه تازه وارد كنگره شده و راجع به مثلاً حس، عقل، نفس و هسته بیرونی كه صحبت میشود میگوید من كه برای دانستن این چیزها اینجا نیامده‌ام! من آمدم اعتیادم را ترك كنم. ما خودمان هم روز اول همینطور بودیم ولی نمیدانیم كه اول باید آن ها را بشناسی تا بتوانی اعتیاد را ترك كنیم. شاید یكی بگوید من نمیخواهم آن چیزها را یاد بگیرم جوابش این است كه اگر نتوانی آن ها را بیاموزی نمیتوانی از اعتیاد بیرون بیایی و این جزئی از آن است. بخاطر همین در كنگره خیلی به وادی ها توجه شده است. بخاطر همین است كه اگر در قضیه ای گیر كردید باید برگردید به وادی ها و ببینید مشكل در كجاست.

وادی چهارم اولین وادی عملیاتیه كه مسائل حیاتی را میگوید یعنی سوالاتی كه از ما میشود و ما میبایست پاسخ بدهیم اگر توانستیم كه به رهایی میرسم در غیر اینصورت نمیتوانیم. همه اینها یك آزمایش است و در جهت آموزش است. آیا زمانی كه معلم از من سوال میپرسد این مجازات من است؟ خیر این سوال را از من میپرسد كه من جوابش را بدهم. در جهان فیزیك مدل جواب دادن فرق میكند كه همان عمل كردن است و اینجا نفس را تعریف میكند. زبان جسم را نفس میفهد تا موقعی كه من یك كاری را كاربردی انجام ندهم نفس نمیفهمد. هزار بار اگر تئوری هم بخوانیم نمیشود. نفس از طریق مثلث آموزش، تفكر و در نهایت تجربه میفهمد و هیچكدام به تنهایی نمیتواند تغییری در نفس ایجاد كند. آن هم نه یك بار و دو بار!  21 روز طول میكشد تا بدن ما بفهمد آن هم اگر درست انجام دهیم میتوانیم برای موضوع بعدی آماده شویم. برای همین در اینجا موضوع نفس را میگوید مراتب نفس با آموزش، تفكر و تجربه و در زمان 21 روز متوجه میشود. ما خیلی وقتها فكر میكنیم من یاد گرفتم كه درست نیست. این جزئی از مراتب نفس است. بخاطر این است كه مراتب نفس را باید یاد بگیریم. مرحله اول نفس عماره است یعنی بلد نیستیم (مثال برگشتن به تنظیمات كارخانه در گوشی) و این در انسان به معنی قریضه حیوانی می باشد (نفس عماره بالاترین درجه نفس در حیوان و اولین مرتبه نفس در انسان) مگر اینكه خودتان برنامه جدید بریزید و تنظیماتش را به روز كنید. هر چه بیشتر یاد بگیرید مثل یك طیف كم كم به نفس لوامه وارد میشوید. تا به جایی میرسید كه تنظیمات میرسه به مرحله نفس مطمئنه و آنجا میتوانید ذخیره (Save) كنید آنجا دیگر القائات شیطانی تمام میشود. جسم ابزاری است برای انجام دادن تا زمانی كه یاد بگیریم و بتوانیم مراتب نفس را تغییر بدهیم.

در بحث آموزش بعضاً عنوان میشود كه این مسائل یك جور شست و شوی مغزی است پس چه فرقی با گروه های دیگر داریم؟ ما در كنگره سه بعد داریم: آموزش، تفكر و تجربه. در جاهای دیگر كه شست وشوی مغزی میدهند ضلع تفكر را ندارند و فقط آموزش و تجربه را دارند (نصیحت كردن) ولی ما در كنگره آگاهی میدهیم یعنی بروید فكر كنید و از نصیحت كردن پرهیز میكنیم. همین موضوع در قرآن هم میباشد. كسی در اینجا اجباری ندارد و تجسس و بررسی نمیكنیم كه این كارها را انجام میدهید یا خیر.

حال زمان آن رسیده تا به پاسخ چند سوال و مشاركت دوستان بپردازیم.


هر چقدر تلاش میكنیم و برای كارهایم برنامه ریزی میكنم و مسئولیت كارهایم را میپذیرم بنا به دلایل مختلف نمیتوانم این برنامه را اجرا كنم؟

ما آن كارهایی را میتوانیم انجام دهیم كه دلایل بیشتری داشته باشیم برای اینكه آن كار را انجام دهیم نه اینكه دلایلی بیاوریم برای انجام ندادن. این یعنی تفكر كردن كه اگر نباشد قادر به انجام هیچ كاری نیستیم چون تفكر انرژی پتانسیل درست میكند وتبدیل به انرژی جنبشی میشود و كار انجام میشود. در مجموع شما دلایل بیشتر داری برای انجام ندادن آن كار. اصلاً آن كار بوسیله من انجام نمیشود به وسیله انرژی آن دلایل انجام میشود و من فاعل نیستم كه خود به خود آن كار در ما انجام میشود.الآن كه ما اینجا نشستیم و كسانی كه آمده اند اینجا از صبح دنبال دلایلی بودیم كه بیاییم اینجا و بقیه كاره هم به این صورت است.

 

در سفر اول هستم و احساس خستگی و گیج بودن میكنم و ورزش هم نمیكنم؟

در سفر اول ورزش مسئله بسیار مهمی است  به اندازه ای كه از سیستم ایكس (شبه افیونی) بدنمان تولید میكند میبایست ورزش كنید بیشتر از آن هم ضرر دارد و از قسمت سهمیه مواد استفاده میكند و كم میارید و تا وعده بعدی بی حال هستید و میبایست كم كم افزایش بدهید تا حالت خستگی نداشته باشید.

بعد از یك سال رهایی خواب صبحم زیاد شده است با وجود اینكه جلسات صبح های پارك هم شركت میكنم؟

سفر اولی ها بویژه كسانیكه قرص مصرف میكنند از خوردن سردی پرهیز كنند و هر روز یك میان وعده گرمی داشته باشید چون اكثراً غذای ما سردی است مثل برنج مرغ ماهی گوشت. چاق شدن و اضافه وزن یكی از دلایل اصلیش غلبه سردی در بدن است. و سردی بی حسی و بی حالی می آورد. خوردن ارده و خرما و حتی اسفند دود كردن هم خاصیت دارد و گرمی است. نیروهای منفی در سردی بیشتر میتوانند رشد كنند پس به سردی و گرمی بیشتر توجه كنید. البته زیاده روی نكنید در خوردن گرمی چون عوارضی مثل جوش زدن و كهیر زدن را دارد.

 

چگونه میشود از افكار منفی دوری كرد؟

از افكار منفی نمیشود دوری كرد فقط میبایست هاله تان را قوی كنید تا افكار منفی وارد نشود و مواد مخدر هاله را ازبین میبرد. ایمان باعث میشود هاله قویتر و بزرگتر بشود. بالاترین زمانیكه افكار منفی میتوانند وارد شوند زمانی است كه ترس غالب میشود چون كلاً هاله را ازبین میبرد و كاملاً افكار منفی وارد میشود. در نتیجه خارج شدن از ایمان به كمك طمع و ترس و روش های دیگر باعث میشود هاله ضعیف شود و القائات منفی وارد شود.

 

پرهیز از ضد ارزش یعنی چه؟

همه اینهایی كه در كنگره برگشت می خورند ضد ارزش انجام میدهند مهم نیست چند سال رهایی دارید به محض اینكه عمل ضد ارزشی انجام دهیم ایمان از بین میرود و سد حفاظتی از بین میرود و برگشت میخورد. ما از مواد برگشت نمیخوریم برای همین است بعضی ها نمیتوانند با موفقیت سفرشان را به اتمام برسانند.

میخواستم بدانم كه شروع كارهای بزرگ و مهم در سفر دوم مشكلی ندارد؟

شما بایست در سفرتان كار كنید (شغل) و گلیم خودتان را از آب بیرون بكشید و مفهوم مصرف كننده یعنی اینكه كسی كه مواد مصرف میكند و از درآمد كسی دیگر استفاده میكنید پس باید سعی كنید كم كم شروع كنید تا در سفر دوم بتوانید تصمیم های بهتری برای زندگی شغلی تان بگیرید و منبع درآمد داشته باشید. در كل زندگی هنر بالانس نمودن سفر و كار است شما باید بتوانید اینها را با هم و در كنار هم پیش ببرید.


دو سال رهایی دارم از وضعیت جسمی خوبی برخوردارم ولی  لغزش كردم. آیا دوباره باید از اول سفر كنم؟

موضوع لغزش به كنار یعنی سفر بی سفر! مشكل اصلی این عزیزان این است كه میخواهند ترك كنند نمیخواهند درك كنند. یكبار ما اعتیاد را  درك كنیم تمام است. باید به این سوال جواب بدهی تا بتوانی بروی بالاتر.

 

در حدود 5 ماه سفر میكنم میتوانم در رشته كشتی شركت كنم؟

ورزش كشتی ورزش سنگینی است و ممكن است به سفرتان لطمه بزند. یعنی اینكه كل انرژی از قسمت سیستم ایكس طبیعی مصرف میشود و شربت كمكی نمیكند. پس بهتر است با ورزش های سبك تر شروع كنید. بهترین راه شروع ورزش جزوه آناتومی است اگر از این جزوه استفاده نكنید به خودتان صدمه میزنید و باعث میشود از ورزش بدتان بیاید. چون مواد مخدر ماهیچه ها را كوتاه میكند. وقتی ورزش میكنیم با اسكلت استخوان ورزش میكنیم. جزوه آناتومی ماهیچه ها را بلند و كشیده میكند و استخوانها از هم جدا میشوند و ورزش صحیح انجام میشود و حتی به زود انزالی و پرش پا هم كمك میكند. حداقل سه ماه روزی دو بار جزوه آناتومی را انجام دهید. استخر هم خیلی خوب است.

من چه مواردی را باید رعایت كنم تا در كنگره به موفقیت زیاد برسم؟

دنبال موفقیت زیاد نگردید. دنبال تخت راحت نگرد دنبال خواب راحت باشید. خیلی ها هستن روی تشك پر قو تا صبح گریه میكنند و خوابشان نمیبرد در مقابل خیلی ها هم هستند روی زمین چنان راحت می خوابد. در كنگره هم اگر در مسیر كارهایمان را درست انجام بدهیم خود به خود جلو میرویم. ریا كاری هم برای مدت كوتاهی كار را پیش میبرد ولی ادامه دار نیست. سعی كنگره ای باشید چون خود به خود كنگره اینها را با خودش میبرد.

 

رابطه زناشویی در سفر به چه اندازه میتواند باشد؟

رابطه جنسی یك فعل بد یا خنده دار نیست و یك فعل مقدس است. چون همه ما نتیجه این اتفاق مقدس هستیم. اولین موضوع این است كه باید نگاهت را عوض كنید و وقتی این موضوع درست شد اندازه هم خودش درست میشود.

 

طبق فرمایش آقای مهندس "نباید نفس را كشت و از بین برد" حال چگونه میتوان بدون ازدواج كردن نفس جنسی را از بین برد؟

اول اینكه نفس چی میخواهد؟ اگر از ما بپرسند شما اولین بار چرا مواد مصرف كردی اكثراً میگوییم كنجكاوی! یعنی خواسته نفس كه میخواهد بداند. آیا ما همه چیزها را باید عملی امتحان كنیم؟ خیر ما در مراتب نفس داریم آموزش، تفكر و تجربه. یك سری چیزها است كه ما در ذهنمان آموزش میگیریم و به این نتیجه میرسیم كه انجام ندهیم و نیاز به تجربه نیست. مثل جاذبه زمین پس نفس میخواهد بداند و آگاهی داشته باشد. همه ما اگر روز اول كه میخواستیم مصرف كنیم اطلاعات  امروزمان را داشتیم چه میكردیم؟ با احترام و بدون دعوا میگفتیم ممنون نمیخواهم. پس همه اینها برمیگرده به عدم آگاهی و جهل هیچ چیز دیگری نیست. نه دوست نه پدر ومادر نه جامعه پس نفس را نباید بزنی بكشیش باید تربیتش كنید.


چند روز است سفرم را شروع كردم  و شب در خواب كابوس میبینم  و میترسم و از خواب میپرم. چه باید بكنم؟

ابتدا سی دی كابوس آقای مهندس را حتما گوش دهید در ادامه این موضوع مربوط به هاله میشود چند وقت كه مرتب بیای در جلسات و هاله ات قوی تر بشود ازت محافظت میكند و دیگر از خواب نمیپرید. در خواب همه حس های فیزیكی از كار می افتد و من از كالبد خارج میشوم. خواب عمیق یعنی اینكه هاله قویتر است و مطمئن تر است مثل یك خانه ای كه از همه نظر محافظت شده است و شما 20 روز هم میتوانی بروید مسافرت و برعكس. در نتیجه اگر هاله قوی ندارید زود با یك صدای كوچك از خواب میپرید و كابوس یا بختك به راحتی وارد میشود و جسم شما بیرون میماند و شروع به داد و هوار میكند و شما هم هیچ كاری نمیتوانید بكنید و همه اینها در چند ماه اول سفر بعد از اینكه كنترل مواد را به دست بگیرید درست میشود. در افراد مصرف كننده شیشه و متادون این چیزها بیشتر مشاهده میشود.

انتخابات نگهبانی:

مرزبان کشیک : آقا امین

گردآورنده وبلاگ : مسافر محمدرضا ( لژیون نهم )

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی آقایان مسافر، انتخابات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات