کارگاه آموزشی عمومی روز پنجشنبه 1397/09/22
پنجشنبه 22 آذر 1397 ساعت 20:02 | نوشته ‌شده به دست مهران مسافر مهران | ( نظرات )

چهارمین جلسه از دوره هفتادم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 ویژه آقایان مسافر و همسفر ، در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه " وادی چهارم و تاثیر آن روی من " با استادی  " راهنمای محترم آقا حامد" و نگهبانی " مسافر محمدرضا " و دبیری " مسافر محسن " در روز پنجشنبه مورخ 97/09/22 رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.


سخنان استاد:

خدا را شکر می‌کنم که در بین همه عزیزان هستم امروز یک حس شادی و شعف به من دست داد و من پیش خودم گفتم، افرادی که در کنگره به رهایی رسیدن چقدر حالشان خوب می‌شود و به آن‌ها خوش می‌گذرد. شاید این جمله برای افرادی که به کنگره تازه آمدند جنبه تبلیغاتی داشته باشد، واقعیت امر این است که روزی می‌رسد که همه‌چیز سروسامان می‌گیرد. مثلاً در کنگره تولد و مراسم مختلفی در طول سال داریم، در کنار زندگی روزمره‌مان چون یک پیوندی ایجاد می‌شود که فرد می‌گوید خدایا کنگره و فرصت خدمت کردن به دیگران را از دست ندهم. واقعاً یک‌جور دیگر مسائل اطرافش را می‌بیند، این موضوعی که مطرح کردم مربوط به دستور جلسه است. چون انسان می‌فهمد چه‌کار کرد بازندگی، جسم، افکار، اطرافیان خودش یعنی من خودم این موضوع را بهش پی نمی‌بردم و نمی‌فهمیدم و نمی‌توانستم تغییر کنم.

نکته جالب اینجاست خداوند انسان را به‌گونه‌ای آفریده که اگر بخواهد جاهل باشد که اگر بخواهد جاهل باشد و اگر بخواهد پافشاری کند روی جهل و تعصب این اجازه را دارد. نتیجه وادی این است که کار غلط من می‌خواهد پدیدار شود همراه با خماری و سختی و بدهی است باید جواب پس بدهم، این اتفاقات که می‌افتد انسان‌دوست دارد یک مقدار یادش بیاید که کرده می‌گوید این چه زندگی یا چه خدایی است یا می‌گوید، خدا بزرگ است خودش حل می‌کند خودش گفته من اشرف مخلوقات هستم باید مراقب من باشد.

آنجایی که فرد مسئولیت کار خودش را نمی‌پذیرد می‌رود پیش بزرگ‌ترین فاکتور یعنی خداوند وادی چهارم جلوی این فرد را می‌گیرد. در این وادی می‌گوید شما این حرف را نزن شما باید خدا را بشناسی شما داری اشتباه می‌کنی شما اگر این نگرش را ادامه بدهی نه‌تنها که حالت بهتر نمی‌شود بلکه روزبه‌روز مشکلات شما زیاد می‌شود. علتش این است که شما خدا را نمی‌شناسی، می‌گویند برای شناخت قدرت مطلق انسان باید خود را بشناسد. اولین جای که صحبت از صور آشکار و پنهان و مراتب نفس می‌شود وادی چهارم به خاطر اینکه اگر من اجزای خودم را نشناسم شاید داخل این خواب غفلت بمانم که شاید خدا باید به من کمک کند و کارم را درست کند.

 من فکر می‌کنم هیچ ایرادی ندارد راجع به همه قضاوت کنم کینه و نفرت و خشم هرچقدر که دلت بخواهد داشته باشم و بگویم پس چرا حال من خوب نیست پس چرا خدا کمکم نمی‌کند. پس چه پدر و مادر و چه زندگی که من دارم و دیدم که از هدف خودم دور شدم، پس وادی چهارم به من می‌گوید بازندگی خودم چه‌کار کردم و خدا چه نقشی در زندگی من دارد. من تعصب زیادی روی اسلام و بزرگان دین داشتم ولی اعمال و رفتارم هیچ سنخیتی نداشت با این بزرگان ولی این انتظار را داشتم حالم خوب باشد و هیچ‌وقت هم حالم خوب نبود. به قول آقای مهندس بعضی‌ها فهمیدند و یک فرد فکر می‌کند که فهمیده است امیدوارم همه ما جز کسانی باشیم که فهمیده باشیم و قطعاً وادی‌ها نقش بسیار زیادی را در زندگی ما بازی می‌کنند. داخل این دانایی یک‌چیز برای من ملاک است. در وادی‌ها آن روزی که و آرامشم بیشتر می‌شود و دوستان بیشتری پیدا می‌کنم به‌جای اینکه دشمنان بیشتری پیدا بکنم موقع است که از آموزش‌ها دارم استفاده می‌کنم. ولی نتیجه برعکس باشد قطعاً در فهم وادی‌ها و اجرای آن دچار مشکل شدم.سخنان استاد مربوط به رهجو:

شاید این مراسم که می‌گیریم تولد است اما مفاهیم بسیاری پشتش است دوستانی که به‌تازگی وارد کنگره شدن یا در سفر اول هستند دقت کنند وقتی‌که ما امروز می‌آیم در مورد کسی صحبت می‌کنیم و یکسری از دوستان مضاح می‌کنند یا خاطرات گذشته را تعریف می‌کنیم. وقتی فرد برمی‌گردد خاطرات زمان مصرفش را مرور می‌کند به‌جز غم و بر شکستگی چیزی نبوده است اگر امروز خنده و خاطره و تولد است پیام بسیار بزرگی دارد. آقا مهدی وقتی‌که خواست سفر اولش را آغاز کند، همه‌چیز مصرف می‌کرد و اصلاً حال خوبی نداشت. ولی به خاطر خواست قوی که داشت تخریب بسیار بالای را تجربه کرده بود. باعث شد فرمان‌بردار خوبی باشد، من یادم می‌آمد کمتر کسی آن زمان سی دی می‌نوشت اما مهدی مرتب سی‌دی‌ها را می‌نوشت. مهدی در درمان سیگارش جز اولین کسانی بود که در سفر اولش شروع کرد، امروز هم یک کمک راهنمای خوب است هم برای درمان اعتیاد و سیگار است. من خوشحالم که جشن آزادمردی مهدی را می‌بینم و به خانواده و پدر و همسرش و راهنمای هم‌سفرش تبریک می‌گویم.
آرزوی مسافر:

سلام دوستان مهدی هستم مسافر آرزو می‌کنم ساختمان آکادمی زودتر بنا شود و از این متدی که ما استفاده می‌کنیم برای درمان تمام دنیا بتوانند استفاده کنند.


اعلام سفر مسافر:

سلام دوستان مهدی هستم مسافر آخرین آنتی ایکس مصرفی تریاک، قرص، الکل روش درمان DST نام دارو OT نام راهنما آقا حامد مدت رهایی 5 سال

سخنان مسافر:

از آقای مهندس من خیلی تشکر می‌کنم من همیشه به این قضیه فکر می‌کنم اگر آقای مهندس درمان می‌شدند و این روش را به دیگران معرفی نمی‌کردند چه اتفاقی می‌افتاد. من در سفر اول وقتی‌که به پارک طالقانی و آکادمی می‌آمدم همه می‌گفتند این حال خراب دارد می‌آید و هیچ‌کس به من نزدیک نمی‌شد. ولی آقا حامد با آن نظم و مدیریتی که در لژیون داشتند باعث شد که من مسیر را پیدا کنم و یواش و یواش شروع کردم به حرکت کردن. یادم می‌آید وقتی‌که من سی دی می‌نوشتم آن قسمتی که مشارکت داشت داخل سی دی آقا حامد به من گفت آن‌ها را هم بنویس و من انجام دادم، این کار باعث سد که من خودم را با لژیون مطابقت بدهم.

تولد حس خوبی به مسافرمی دهد ولی هدف از تولد این است وقتی‌که من می‌آیم اینجا صحبت می‌کنم باید برگردم به زمان مصرف و تاریکی‌ها و اذیت‌های که شدم. وقتی‌که می‌خواهم صحبت کنم آن فرد تازه‌واردی که آمد اینجا باید درک بکند که من قبلاً چه حسی داشتم. من تمام راه‌های ترک اعتیاد را امتحان کردم اما از هیچ‌کدام نتیجه‌ای نگرفتم و فکر می‌کردم باید تا آخر عمر مصرف کنم. یادم می‌آید که اوایل سفرم وقتی‌که داخل سالن می‌نشستم و مسافران اعلام سفر می‌کردند، پیش خودم می‌گفتم این‌ها عجب آدم‌های دروغ‌گوی هستند مگر هم‌چین چیزی می‌شود یک گرم تریاک را به 30 قسمت مساوی کند و هر قسمت را یک روز مصرف کند و این‌قدر حالت خوب باشد و هم‌چین چیزی اصلاً امکان ندارد. ولی خودم رسیدم به‌جای که این اتفاق برای خودم افتاد که 0.3، OT مصرف می‌کردم و حالم خیلی خوب بود. از خانواده‌ام تشکر می‌کنم چون اگر حمایت آن‌ها نبود چه در زمان مصرف و چه در زمان سفر بازهم معلوم نبود منالان کجا بودم. از راهنمای خود آقا حامد تشکر می‌کنم چون اگر من هر لژیونی به‌غیراز لژیون آقا حامد می‌رفتم محال ممکن بود خوب بشوم.مرزبان کشیک: مسافر آقا احمد

تنظیم کننده وبلاگ: مهران لژیون هشتم
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر پیمان میر شنبه 24 آذر 1397 14:48
تبریک به مهدی عزیز.
امیدوارم همواره موفق باشی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات