کارگاه آموزشی عمومی روز پنجشنبه 1397/09/15
پنجشنبه 15 آذر 1397 ساعت 19:10 | نوشته ‌شده به دست مهران مسافر مهران | ( نظرات )

سومین جلسه از دوره هفتادم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 ویژه آقایان مسافر و همسفر، در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه " بنیان کنگره 60 " با استادی  " راهنمای محترم آقا احمد" و نگهبانی " مسافر محمد رضا " و دبیری " مسافر محسن" در روز پنجشنبه مورخ 97/09/15 رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.


سخنان استاد:
سلام دوستان احمد هستم مسافر خدا را شکر می‌کنم یک‌بار دیگر در این جایگاه قرار گرفتم، دستور جلسه بنیان کنگره 60 است. این دستور جلسه دومین سال است که وارد دستور جلسات کنگره 60 شده است. در سال 31 شهریور 78 بود که اولین جلسه کنگره 60 در کوچه مهدی زاده پایین میدان انقلاب تشکیل شد و تعداد نفرات آن 8 نفر بوده که به ترتیب اضافه‌شده‌اند. آقای مهندس یک‌دفعه عنوان کرد که می‌شود که یک روز بیاید من بنشینم داخل کنگره اعضای کنگره را ببینم و نشناسمشان، ولی الآن به‌گونه‌ای است که سالانه بالای 4 هزار نفر در سال، کنگره 60 به رهایی می‌رسند. الآن نزدیک 60 هزار نفر کنگره 60 عضو دارد، تا حالا 20 هزار نفر رهایی داده و الآن نزدیک 10 هزار نفر در سراسر ایران در حال درمان هستند.

در سال 80 براثر یکسری مسائل کنگره را تعطیل کرده‌اند، و داخل کوچه بغل جلسات کنگره برگزار می‌شد، در آن زمان پارک طالقانی برای تشکیل جلسات اعضای کنگره می‌رفتند. اعضای کنگره الآن به‌گونه‌ای شده که جمعه‌ها بالغ‌بر 2000 نفر برای ورزش به پارک می‌آیند. و این پیشرفت کنگره را نشان می‌دهد نزدیک 1000 نفر در کنگره کمک راهنما دارد خدمت می‌کند. و در کنگره 4000 نفر خدمتگزار دارد در جایگاه‌های مختلف مرزبانی و نشریات OT دارد و این موفقیت کنگره را نشان می‌دهد. من خودم به بچه‌های لژیون خودم می‌گویم من اگرچند سال است کنگره می‌روم به خاطر این است که حالم خوب می‌شود جای بهتری از کنگره پیدا نکردم.


سخنان استاد مربوط به رهجو:

من همیشه به بچه‌ها می‌گویم سفر کردن مثل رانندگی می‌ماند وقتی شما رانندگی می‌کنید همیشه باید به آینه نگاه کنی و حواست به عقب باشد. جلو حرکت کنی اگر ما داخل کنگره رها شویم باید گذشته‌مان را هیچ موقع یادمان نرود من چه بودم شاید ازنظر ظاهری کارتون خواب نبودم ولی واقعاً ازنظر تفکری کارتون خواب بودم خود من شخصاً این‌جور بودم. مجتبی وقتی به کنگره آمد این‌گونه بود و چند نوع مواد را باهم مصرف می‌کرد، یکسری مشکلات دیگر هم داشت. همیشه به فکر مشکلاتش بود کاری به سفرش نداشت و من همیشه به مجتبی می‌گفتم تو درست سفر کن و در صراط مستقیم باش کائنات و قدرت مطلق کمک می‌کنند که راه را پیدا کنیم درصورتی‌که در صراط مستقیم باشیم. الآن مجتبی مشاوره تازه واردین و سعی و تلاش می‌کند در امتحان کمک راهنمایی اردیبهشت‌ماه سال آینده قبول شود. اما درباره صادق با دو نوع مواد مصرفی آمد کنگره و حالش خیلی خراب بود ماه اول اصلاً کنگره را باور نداشت و کار خودش را می‌کرد، اما به‌مرورزمان مسیر خودش را پیدا کرد و به نتیجه رسید و الآن مرزبان پارک لاله است و قول داده که کمک راهنمای کنگره 60 شود.اعلام سفر مسافر:

سلام دوستان مجتبی هستم مسافر آخرین آنتی ایکس مصرفی شیشه و الکل نام راهنما آقا احمد ورزش در کنگره بسکتبال مدت رهایی 3 سال.


اعلام سفر مسافر:
سلام دوستان صادق هستم مسافر آخرین آنتی ایکس مصرفی گل و حشیش نام راهنما آقا احمد ورزش در کنگره بسکتبال مدت رهایی یک سال.

آرزوی مسافر:

سلام دوستان مجتبی هستم یک مسافر اولین آرزوی من جهانی شدن کنگره است.


آرزوی مسافر:
سلام دوستان صادق هستم مسافر آن چیزی که باعث ناراحت شدن من می شود دیدن معتادان داخل خیابان هست یا کسانی که قبلا مثل خودم بودند آرزو می کنم راه کنگره را پیدا کنند و بیایند به کنگره و به درمان برسند.

سخنان مسافر:

سلام دوستان مجتبی هستم یک مسافر خدا را شکر می‌کنم که این جایگاه را تجربه می‌کنم. امیدوارم افرادی که تازه سفرشان را شروع کردند این حس خوب و حال خوب را لمس می‌کنند و این جایگاه را تجربه کنند. من کنگره را مثل خانواده خودم می‌دانم و همه اعضا کنگره واقعاً مثل یک خانواده هستند و در رأس آن بنیان کنگره آقای مهندس است، که مثل یک پدردارند اعضای کنگر را حمایت می‌کنند. مثل یک پدری که واقعاً دارد عدالت را به‌خوبی رعایت می‌کند، چون هرچقدر من زحمت بکشم برای خودم است نه برای کنگره، برداشت من این می‌تواند باشد که من در کنگره آرامش می‌گیرم که می‌توانم بیرون از کنگره زندگی کنم. طبیعتاً وقتی آرامش داشته باشم راحت‌تر می‌توانم کارم را انجام بدهم من این آرامش را در کنگره پیدا کردم و ممنون از بنیان کنگره و آقای مهندس هستم و از راهنما و هم سفرم که خیلی برای من زحمت کشیدن تشکر می‌کنم.
سخنان هم سفر:

اول از آقای احمد تشکر می‌کنم که واقعاً در این چند سال پشتیبان خوبی برای زندگی ما بودند از خانم کماندار راهنمای خودم تشکر می‌کنم تا الآن حمایت خوبی برای من بودند توانستم مشکلاتی که سر راهم بود به‌راحتی رفعشان کنم. چون ما زمانی وارد کنگره شدیم واقعاً در اوج مشکاتمان بودیم و من فکر می‌کنم که مشکلاتمان هیچ‌وقت درست نمی‌شود. الآن همه‌چیز تغییر کرده و خوب شده است، خدا را شکر می‌کنم آن روزها را سپری کردم. تنها چیزی که هست کنگره مدیونم و روزهای سختم را با کمک راهنمایی‌های آقا احمد توانستم سپری کنم.
سخنان مسافر:

من خدا را شکر می‌کنم که امروز این جایگاه را تجربه می‌کنم و از همه شما تشکر می‌کنم. وقتی من آمدم کنگره چند ماه اول گیج بودم ولی آن عشق وایمانی که داشتم به کنگره و راهنمایم، به من کمک کرد که در کنگره بمانم و بدون اغراق می‌گویم نفس کشیدنم هم مدیون احمد آقا هستم. در دوران تخریب من گرفتار انواع قرص‌ها و گل و حشیش شده بودم و هیچ‌وقت این باور را نداشتم بتوانم یک روز مواد مصرف نکنم من چهار و پنج دفعه سقوط آزاد رفتم اما هیچ‌کدام از آن‌ها به نتیجه نرسید.
سخنان هم سفر:

سلام دوستان علیرضا هستم مسافر و هم‌سفر صادق داشتم به این موضوع فکر می‌کردم یک روز صادق به من زنگ زد و گفت من روزی یک خشاب ترامادول می‌خورم، من آن موقع هنوز با کنگره آشنا نشده بودم. چون خودم هم مصرف‌کننده بودم گفتم باید فاتحه صادق را باید بخوانیم چون فاتحه خودم را خیلی وقت خوانده بودم خدا را صد هزار مرتبه شکر که وارد کنگره شدم نمی‌دانم چه شد و چه اتفاقی افتاد که اول من با کنگره آشنا شدم بعد صادق آمد به رها رسید واقعاً نمی‌دانم چه بگویم یک زندگی ازهم‌گسیخته و به‌هم‌ریخته‌ای داشتم در عرض 2 سال همه‌چیز تغییر کرد. و از همه خدمتگزاران کنگره تشکر می‌کنم.


مرزبان کشیک:مسافر آقا احمد

تنظیم کننده وبلاگ: مهران لژیون هشتم


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو