کارگاه آموزشی عمومی روز پنجشنبه 1397/08/10
جمعه 11 آبان 1397 ساعت 18:22 | نوشته ‌شده به دست مهران مسافر مهران | ( نظرات )

سیزدهمین  جلسه از دوره شصت و نهم سری کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 ویژه آقایان مسافر و همسفر در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه " "رابطه معرکه گیری و یادگیری با استادی"کمک راهنمای محترم مسافر فرشیدو نگهبان "مسافر امیر"و دبیر"مسافر ریموند" که روز پنج شنبه مورخ 1397/08/10 راس ساعت 17 شروع به کار کرد


سخنان استاد:

دستور جلسه این هفته رابطه یادگیری و معرکه گیری است ، من قبل از این که به کنگره بیایم چون هدفی برای زندگیم مشخص نکرده بودم، هر مسئله ای که برایم اتفاق می افتاد شروع به معرکه گیری کردن می کردم، این کار باعث می شد که  از هدفم دور بشوم، عاقبت این کار هم انحراف در مسیر کلی زندگی خودم شد.

وقتی که انسان معرکه گیری را شروع می کند ناخودآگاه این کار جزو خصلت آن فرد می شود، کسی که در یک جا شروع می کند خلاف قوانین و آموزش ها حرکت می کند قطعا از مسیر خارج می شود و در حاشیه قرار می گیرد. حتی پیش خودش فکر می کند، آن کاری که من دارم انجام می دهم کمال ارزش است وقتی که انرژی دارد هدر می رود، هیچ چیزی نمی تواند آن انرژی را نگهدارد. نیرو و قدرت یک فرد زمانی مشخص می شود، که وقتی که انرژی و نیرو دارد آن را هدر ندهد و بتواند به آن جهت بدهد.

هر آدمی قطعا سکون را دوست دارد به خاطر این که اگر به خواهد از آن حالتی که دارد در بیاید باید انرژی زیادی مصرف کند. مثلا وقتی که من بفهمم حرکت من مشکل داشته در هر جایگاهی که باشم برای من سخت است و بنابراین نیازمند به یک معلم هستم،  چون همیشه معلم می آید به من یاد می دهد، که مسیر را اشتباه نروم، قطعا برای هر آدمی ناراحت کننده است که آن مسیری که پیموده اشتباه است و باید برگردد، خوب اگر من آن مسیری که می رفتم درست بود قطعا آن را دوباره تکرار می کردم. این مسئله خیلی مهم است که اگر آن مطلبی که از طرف مرزبان یا راهنما به من گفته می شود در هر جایگاهی که باشم قطعا رفتن من در آن مسیر برای من رستگاری می آورد. پیمودن این مسیر باعث می شود نیروی من جمع شود و به آن جهت بدهد و این باعث می شود، برای کاری که انرژی گذاشتم یک ثمره شیرینی برداشت کنمسخنان استاد مربوط به رهجو:

من هفتمین سال رهایی آقا سامان را تبریک می گویم من فکر می کنم سامان 8.5 سال پیش آمد کنگره، وقتی که فهمید کنگره چه جور جای است کنگره را رها نکرد. اولین اولویت سامان این بود که آموزش های که در کنگره می گیرد را  در زندگیش کاربردی کند. همیشه دوست داشت در کنگره نقشی را بر عهده داشته باشد. در سفر اولش خدمت گزار بود وقتی به سفر دوم رسید مسئولیت نشریات پارک را به عهده گرفت و در آن قسمت خدمت کرد و کمک راهنمای امتحان داد و قبول شد وتمام مراحل زندگیش را با موفقیت پشت سر گذاشت ومن برای خودش و خانواده محترمش آرزوی موفقیت می کنماعلام سفر مسافر:

سلام دوستان سامان هستم مسافر آخرین آنتی ایکس مصرفی کراک، شیشه، قرص داروی درمان اپیوم خوراکی به روش DST  با کمک راهنمایی آقا فرشید مدت سفر اول 12 ماه مدت رهایی 7 سال 4 ماه در ضمن سفر سیگار کردم با کمک راهنمایی آقا فرشید مدت سفر 12 ماه مدت رهایی 2 سال 8ماه آرزوی مسافر:

آرزو م ی کنم آن دانشگاهی که در نظر آقای مهندس است سریع تاسیس شود و من هم به عنوان خدمتگزار نقش کوچکی در آن داشته باشم.سخنان مسافر:

آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی ست کنگره راهی را آغاز نموده است که پایانش در اختیار ما نیست، سلام دوستان سامان هستم مسافر خدا شکر می کنم که فرصت بودن و خدمت کردن در کنگره را به من داد و خوشحالم امروز در خدمت شما عزیزان هستم.

پیام این تولد این است که شخصی که مثل من یک مصرف کننده بوده می تواند این مسیر را طی کند و به درمان برسد و به شکرانه این قضیه امروز را جشن می گیریم. شاید کسانی که بیرون از کنگره در حال مصرف هستند به باورشان نمی گنجد که اعتیاد درمان قطعی دارد و این تولدها این پیام را می دهد که با متد DST و علم کنگره می شود از اعتیاد رها شد. هدف فقط قطع مصرف نیست، بلکه درست زندگی کردن و داشتن آرامش برای زندگی است.

من در زمان مصرف مانند بقیه مصرف کننده ها به این نتیجه رسیدم که اعتیاد درمانی ندارد و باید با این قضیه بسازم تا عمرم به پایان برسد، در وادی دوم به ما می گوید که از ذرات جرقه می توان به روشنایی رسید، از طرف دیگر داریم که دست های آسمانی القای افکار را انجام می دهند. چون من با تمام وجود خواستار این بودم  از دنیای اعتیاد خارج بشوم ، بلاخره یک شخصی آدرس کنگره را به مادرم داد و من همراه خانواده ام واردکنگره شدیم، آن جا اولین ذرات جرقه در زندگی من پیدا شد. ولی دنبال کردن جرقه تا رسیدن به نور یا همان رهایی مسیری بود که باید خودم آن را طی می کردم تا به آن برسم. من اعتقادم این است که کسانی که در کنگره 60 حضور دارند قطعا لطف خداوند شامل حالشان شده است.

اعتیاد خیلی چیزها از من گرفت اما در مقابل چیز های که به من داد شد ارزش آن را داشت که بگویم خوشحالم از اینکه تاریکی ها را تجربه کردم و وارد اعتیاد شدم و خارج شدم چون بعضی وقت ها فکر می کنم که اگر من وارد اعتیاد نمی شدم شاید هم با کنگره اصلا آشنا نمی شدم زندگی من شاید دچار روزمره گی کار و زندگی و ازدواج می شد ولی این محبتی و عشقی  که در کنگره است آیا متوجه می شدم.

من از آقای مهندس تشکر می کنم به نظر من قدردانی در کنگره باید به گونه ای باشد که اگر من بگویم که آقای مهندس را دوست دارم باید فرامین ایشان هم دوست داشته باشم و راه ایشان را ادامه بدهم. از آقا امین استاد جهان بینی تشکر می کنم و از راهنمای عزیزم آقا فرشید و واقعا آن صبر و محبتی که ایشان دارند همیشه چراغ راه من بود و باعث شد که من به درمان برسم و در ادامه همیشه به من کمک کرده اند. از آقا حشمت و خانم حاج محمدی راهنما های همسفرانم تشکر می کنم، از پدر و مادر و همسرم تشکر می کنم.   


 


سخنان راهنمای هم سفر: 

سلام دوستان حشمت هستم همسفر  یک خاطره برای شما تعریف می کنم من با آقا فرشید 8 سال پیش در پارک طالقانی مرزبان بودیم و با ایشان آشنا بودم، اما تلفن ایشان را نداشتم و آقا سامان هم در آن موقع سقوط آزاد بودند و حالشان خیلی خراب بود و پدر آقا سامان به من زنگ زد و از من راهکار می خواستند و من هم پشت فرمان با یکی از راهنمایان کنگره بودم که مصرفشان قبلا کراک بود گوشی را دادم به ایشان و گفتم راهنمایشان کنند. الان خوشحالم که در این جایگاه ایشان را می بینم و امیدوارم در مسیرشان ثابت قدم باشند.     


سخنان همسفر:

سلام دوستان محسن هستم هم سفر خیلی خوشحالم که در پیش شما هستم، از آقای مهندس و خانم آنی و آقا فرشید و آقا حشمت و خانم حاج محمدی که ما را در این سفر راهنمایی کردند تشکر می کنم و آرزوی موفقیت برای همه ایشان دارم.سخنان راهنمای هم سفر:

هفتمین سال رهایی آقا سامان را به آقای مهندس تبریک می گویم خدا قوت ویژه ای دارم خدمت آقا فرشید لژیون خیلی خوبی دارند و میوه های این لژیون یکی مثل آقا سامان که خدمتگزار است خدا قوت به آقا حشمت می گویم.

فتح قله رهایی سخت هست اما میسر است. اما آن چیزی که سختتر است ، بتواند بر فراز آن قله باقی بماند و اثری از خودش جا بگذارد همین که آقا سامان در مسیر خدمت افتاد در کنگره خدمت می کند و رهجو برای کنگره پرورش می دهد و این همان اثری است که افرادی مثل آقا سامان از خودشان در کنگره باقی می گذارند. امیدوارم 5 عزیز تازه واردی که امروز وارد کنگره 60 در شعبه آکادمی شده اند. پیام تولد را دریافت کرده باشند و مطمئن باشند جای خوبی را انتخاب کرده اند و امیدوارم که مشاهده تولد این عزیزان در کنگره باشیم.

به همسفر آقا سامان تبریک می گویم و به همسر آقا سامان و قدم نو رسیده شان هم تبریک می گویم. سخنان همسفر:

خدا را شکر می کنم که دوباره در جشن تولد 7 سال رهایی پسر عزیزم شرکت می کنم، اول از همه از بنیان گذار کنگره آقای مهندس تشکر می کنم  از آقا فرشید بابت زحمات فروانشان تشکر می کنم و در این مسیر واقعا چراغ راه ما بودند و به ما خیلی کمک کردند و حتما خیر خدمتشان در کنگره به ایشان برمی گردد از راهنمای عزیزم خانم زهرا تشکر می کنم که همیشه با راهکارهای مناسب به من خیلی کمک کردند. از آقا حشمت تشکر می کنم که همیشه یار و یاور ما بودند. واقعا من خودم مانند هر مادر دیگری که تازه وارد کنگره می شود با مسافرش آرزو داشتم پسرم به کنگره وصل بشود و این اتفاق افتاد اما بعد از چند ماه بالا و پایین کردن بلاخره به کنگره وصل شد و چه عشقی بالاتر از کنگره که همان بند عشق است که بسته شده است.

خدا را شکر می کنم که پسرم مصرف کننده شده،درست است تاوان سنگینی داده ایم اما خیلی چیز های گران بهایی پیدا کردیم و توانستیم کنگره را پیدا کنیم. که می توانیم در مسیر انسانیت قدم برداریم و خودمان

 را تکمیل و کامل کنیم.


سخنان همسفر:

سلام دوستان مریم هستم هم سفر سامان خیلی خوشحالم که در این جایگاه قرار گرفته ام و این روز را به سامان عزیز تبریک می گویم و از آقای مهندس و آقای تفرشی تشکر می کنم، خیلی خوشحالم آموزش های کنگره در زندگی ما اثر مثبت و آرامش را به همراه داشته است.تنظیم کننده وبلاگ: مهران لژیون هشتم

مرزبان کشیک: مسافر رضا


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر امید شنبه 12 آبان 1397 18:34
عرض سلام و خداقوت
اقا سامان هفتمین سال رهائیتان را به شما و خانواده محتذمتان و همچنین به رهنمای عزیز و دوست داشتنی شما اقا فرشید از صمیم قلب تبریک و تهنیت عرض میکنم امیدوارم همیشه موفق باشید
مسافر امید شنبه 12 آبان 1397 15:29
عرض سلام و خداقوت
اقا سامان هفتمین سال رهائیتان را به شما و خانواده محتذمتان و همچنین به رهنمای عزیز و دوست داشتنی شما اقا فرشید از صمیم قلب تبریک و تهنیت عرض میکنم امیدوارم همیشه موفق باشید
مهران جمعه 11 آبان 1397 21:56
سلام و خدا قوت به آقا فرشید تولد هفتمین سال رهای راهنمای عزیزم آقا سامان تبریک می گویم
مسافر محسن آبادان جمعه 11 آبان 1397 21:51
این تولد رو در راس خدمت جناب مهندس و خانم آنی و همچنین خدمت آقا فرشید و آقا سامان تبریک میگم.خداقوت خدمت بچه های وبلاگ برای انتقال این مطالب ارزشمند
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات