کارگاه آموزشی عمومی روز پنجشنبه 1397/07/12
پنجشنبه 12 مهر 1397 ساعت 20:32 | نوشته ‌شده به دست مهران مسافر مهران | ( نظرات )

نهمین جلسه از دوره شصت نهمین سری کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60ویژه آقایان مسافر و همسفر در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه "سیستم ایکس " با استادی"دیده بان محترم آقا مجیدو نگهبان "مسافر امیر"و دبیر"مسافر ریموند" که روز پنج شنبه مورخ 1397/07/12راس ساعت 17 شروع به کار کرد

سخنان استاد:

سیستم x که راجع به آن صحبت می شود حاصل تلاش چندین سال آقای مهندس است که با ترک های نا موفقی که داشتند و به نتیجه نمی رسیده اندکه در کتاب 60 درجه این مطلب را نوشته که در سال 75 برای اولین بار که ایشان شروع می کنند با تحقیقات و مطالعاتی که قبلا انجام داده بودند، اولین نمونه کامل روش DST در سال آذر ماه سال 76 به نتیجه رسید و این بار که آقای مهندس موادشان را ترک کردند دیداند که با بقیه ترک ها فرق می کند. دفعات قبل بهم ریختگی و بی خوابی داشتند. هم از نظر صور آشکار و هم صور پنهان اعتیاد رنج کشیدند.

وقتی آقای مهندس در سال 76 قطع مواد می شوند دیگر علائم ترک قبل را نداشتند و به این روش خود آقای مهندس درمان شداند، چا دارد من از ایشان تشکر کنم، که این روش را در اختیار ما قرار دادندکه بتوانیم امروز به راحتی درمان شویم. در سال 78 که کنگره تاسیس شد، اما من خودم سال 79 وارد کنگره شدم و در آن زمان هر کسی با هر روشی وارد کنگره که می شد.

 قبلا به اینگونه نبود که روش تدریجی اجباری باشد. با هر روش و هر مصرفی فرد وارد کنگره می شد و بعد در جلسات کنگره شرکت می کرد. کم کم که کنگره پیشرفت کرد، مراکز علمی و دولتی نگاه مسولین به اعتیاد تغییر دهد، کم کم آقای مهندس روش DST را اجباری کرد. من جزو کسانی بودم که در سال 79 وارد کنگره شدم و به صورت سقوط آزاد موادم را کنار گذاشتم و فکر کردم که درمان شدم و بعد وارد کنگره شدم ،همان جور که عرض کردم آن موقع اجباری نبود که به این شیوه سفر کنید. و به من هم کسی نگفت که به این روش سفر کنم شما هنوز بیمار ید و سیستم x شما هنوز درمان نشده و فقط شما مواد مخدر مصرف نمی کنید.

من در کنگره که آمدم نزدیک یک سال خواب نداشتم و مشکلات زیادی داشتم فکر می کردم این برای من طبیعی و بعد ها فهمیدم که سیستم x من هم به هم ریخته است 9 سال من این بهم ریختگی را داشتم که بعد از 9 سال آقای مهندس مرا صدا کردن و گفتند من می خواهم شما یک سفر x را انجام دهید. و در آن دفتری برای من نوشتند که می دانم هیچ وسوسه ای به مواد نداری ولی برای بهبود حال خودت نیاز دیدم که سفر کنی من سفر x را شروع کردم. اول هم زیاد باور نداشتم این قضیه را و می گفتم حال من خوب است. اما وقتی که پله اول و دوم را که پشت سر گذاشتم دیدم که تحولات عجیبی در درونم اتفاق می افتد. تمام مسائلی که فکر می کردم در آن سن عادی است. ولی روز به روز مشکلاتی که داشتم رو به بهبودی می رود، و جا دارد اینجا از آقای مهندس و پزشکانی که با ایشان کار می کنند و تلاش ها یشان تشکر کنم به خاطر این که خیلی از مشکلات با همان سیستم x درمان می شود.
سخنان استاد مر بوط به مسافر:

راجع به امین این موضوع را بگویم که من راهنمای امیر نیستم چون طبق قوانینی که دیده بانان کنگره 60 تسویب کرده اند تمام مرزبان های شعب جزو لژیون مرزبانان هستند و ایجینت شعبه راهنمای لژیون مرزبانی است.

من در حال حضر ایجینت شعبه آکادمی هستم و امین عزیز هم یکی از رهجو های من است. ولی راهنمای سفر اولشان آقا حامد هستند و هنوز هم راهنمای ایشان هستند و من در بحث اجرای راهنمای امین هستم خوب من از کم کیف سفر اول امین خبر ندارم، وقتی امین رها شد تازه من با امین آشنا شدم. کنگره 60 اگر بر عکس جا های دیگر است جا های دیگر همه می دوند که برسند به یک جایگاهی در کنگره 60 اگر شما در راه درست حرکت کنید جایگاه خودش می آید شما را انتخاب می کند. کسانی که دنبال جایگاهی در کنگره می روند 90% آن ها موفق نمی شود و شما باید حرکت کنید تا جایگاه به سمت شما بیاید.

امین سن زیادی ندارد که سختی راه را کشیده باشد. اما آمد موادش را درمان کردو موفق شد که ادامه تحصیل بدهد، اینها نشان می دهد که درمان کامل در امین اتفاق افتاده است. چون بحث درمان در کنگره 60 جسم و روان و جهان بینی است. در مسائل اجرای امین خیلی قوی عمل می کند. تا چند روز پیش یک کار اجرای داشتیم که بچه ها گفتند ایرادی ندارد که امین را مسئول این کار کنیم من گفتم ایرادی ندارد و آن کار را به نحو احسند انجام داد اند.

جا دارد تبریک بگویم به آقا حامد به خاطر آموزش های درستی که به امین عزیز داداند و جا دارد از آقای مهندس دژاکام که راهنمای کل کنگره 60 که به همه ما آموزش داده اند تشکر کنم، اگر این آموزش ها را اگر بتوانم در کنگره و خدمت کردن و زندگی شخصی خودمان به صورت اجرای در آوریم به نتیجه لازم می رسیم.
اعلائم سفر مسافر:

 آخرین آنتی ایکس مصرفی الکل و گراس و حشیش مدت سفر اول 13 ماه 21 روز به روش DST با داروی OT با راهنمای آقای حامد شمس مدت رهای 3 سال و یک ماه
آرزوی مسافر:

سلام دوستان امین هستم یک مسافر آرزوی من این است هم سفرانی که مسافرشان هنوز به کنگره نمی آیندهر چه زودتر درمانشان را شروع کنند.
سخنان راهنمای مسافر:

سلام دوستان حامد هستم مسافر خدا را شکر می کنم که در این جایگاه هستم. روز های در کنگره است که هر شخصی می خواهد صحبت کند به روز های اولش بر می گردد. وقتی امیر وارد کنگره شد مثل بقیه با یک دنیا ترس و استرس زیاد وارد کنگره شد.یکی از ویژگی های امین در سفر اول این بود که خیلی حساس بود. ولی با تمام مشکلاتی که داشت درمان شد. یادم می آید به علت بیماری که امین داشت مشکلی برایش پیش آمد و به من گفت نمی توانم در لژیون بنشینم اجازه می دهید بروم خانه من هم به امیر گفتم برو تا پارک بهار شیراز اگر حالت خوب شد بر گرد اگر خوب نشدی برو منزل، وقتی که من سر لژیون بودم دیدم امین برگشت. امین آن خواست قلبی را داشت و در سفر دومش دغدغه اش این بود که خدمت گذار خوبی باشد. من فکر می کنم آن چیزی که جایگاه های انسان ها را نشان می دهد، دغدغه هایشان است. واقعا امین یکی از دغدغه هایش خدمت کردن بود.

من خدا را شکر می کنم کنگره جای است که سیستم x ما را درمان می کند و نه تنها مواد را کنار می گذاریم برخی از توانای های که خودمان خبر نداشتیم پی می بریم.
سخنان مسافر:

الان که نگاه می کنم که سه سال از رهایی من می گذرد خیلی راحت بود. یادم است در زمان مصرف وقتی از خواب بیدار می شدم پیش خودم می گفتم که دیگر مواد نمی کشمف اما نمی توانستم درد خماری را تحمل کنم.

یادم می آید یک مقدار از سفر دوم گذشته بود که پدرم به من گفت امین از تو راضی هستم وقتی این حرف را از پدرم شنیدم انگار همه دنیا را به من داده بودند. در زمان مصرف من تصمیم گرفتم منزلم را از خانواده جدا کنم، اما با این کار فقط ذهن خانواده ام را خراب می کردم. الان مستقل شدن من خیلی فرق می کند با مستقل شدن آن موقع من، من همه جور زندگی کردم در دبستان شیطنت خودم را داشتم و در راهنمای رفتم مدرسه مذهبی و رفتارم کاملا عوض شد و در خواندن ترتیل قرآن من مقام اول را در منطقه گرفتم و وقتی که من به مرحله جوانی که رسیدم با مواد آشنا شدم و کسی جلو من اسم الله را می آورد سریع جلوی آن گارد می گرفتم، اول که آمدم کنگره اسم الله را که دیدم خواستم بیرون بروم. اما الان آرامشی که دارم فکر نمی کردم هرگز داشته باشم.

سیستم  x وقتی درست می شود خیلی از حس های انسان باز می شود. وقتی با پدر و مادرم  مسافرت می رفتم پدرم به من می گفت عجب مه ای جاده را گرفته من پیش خودم می گفتم چرا دروغ می گویی و تا بعد از این که رها شدم با هم می رفتیم مسافرت متوجه شدم که پدرم داشت چه می گفت. در آخر از پدر و مادرم و راهنمای عزیزم آقا حامد تشکر می کنم.
سخنان همسفر:

سلام دوستان محسن هستم مسافر x خوشحالم این لحظه را تجزبه می کنم از آقای سلامی تشکر می کنم و از آقا حامد با اقتدار لازم و آموزش های مفیدشان امین امین راهنمایی کرده اند.

من متاسفانه 2 سال گذشته در تولد ها حضور نداشتم همیشه پیش خودم فکر می کردم که چه شده امین به این مسیر کشیده شده است. بلاخره این را پذیرفتم که مسائلی بوده که امیر در این مسیر رفته و متوجه شدم که همه ما در حال آموزش هستم آموزش سرمایه ما ست، چون انسان جاری است و مهم است که راه را پیدا کند. من از همه افرادی که به امیر کمک کردن که رها شود تشکر می کنم و از امیر تشکر می کنم که به من یاد داد که هیچ وقت نباید نا امید شد.
سخنان همسفر:

سه سال از تولد امین می گذردو که خیلی خوب و با خدمت گذشت واقعا تبریک به امین می گویم و امید وارم از دل این تاریکی عزیزانی که خارج می شوند . مسیر شان از جنس دوست داشتن و خدمت کردن باشد به پسرم افتخار می کنم چون خدمت گذار کنگره است من در تمام سفرش در کنار حامد بودم و از این همراهی لذت می بردم و تغییرات را در او می دیدم این تغییرات را زمانی احساس کردم که امین روز به روز منظم تر می شد. امین در سفر اولش سر وقت می خوابید وسر وقت بیدار می شد؛ در پایان از همسرم تشکر می کنم که در طول سفر حامی امین بود.مرزبان کشیک: آقا رضا

تنظیم و گرد آورنده وبلاگ : مهران لژیون هشتم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات