کارگاه آموزشی آقایان مسافر روز دوشنبه 1397/06/26
دوشنبه 26 شهریور 1397 ساعت 18:42 | نوشته ‌شده به دست مسافر محمدرضا | ( نظرات )

پانزدهمین جلسه از دوره شصت و نهمین سری کارگاه آموزشی عمومی کنگره 60 ویژه آقایان مسافر در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه وادی چهاردهم و تاثیر آن روی من" با استادی "دیده بان محترم آقا احمد" و نگهبانیمسافر شهاب" و دبیری"مسافر مهدی" که در روز دو شنبه مورخ 1397/06/26 راس ساعت 17 شروع به کار کرد.
سخنان استاد جلسه:

وادی 14 واقعاً اساس کار کنگره است یکی از پایه‌های اساسی که در نوشتارهای کنگره 60 چیست؟ مطرح می‌شود که اساس کار ما بر پایه محبت و عقل و ایمان هست واقعاً شناخت این محبت زحمت می‌خواهد، انسان باید بخواهد که این محبت را حس و تجربه بکند. وقتی راجع به محبت بخواهیم صحبت کنیم، بلافاصله ارتباطی که باهم داریم، یا اعضای خانواده باهم دارند خودش را نشان می‌دهد. محبتی که یک پدر نسبت به فرزندش دارد یا یک مادر نسبت به فرزندش دارد و یک خواهر نسبت به یک برادرش دارد، آن‌ها محبت‌های خاص و قراردادی هستند. اگر وادی 14 را مطالعه کنید این موضوع درونش گنجانده‌شده ولی دارد یک موضوع دیگر را مطرح می‌کند. چون همین محبت خاصی که در انسان قرار داده است در موجودات دیگر آن محبت خاص وجود دارد.

وادی یک با تفکر شروع می‌شود و از سیزده وادی دیگر عبور می‌کند تا به وادی 14 برسد دیگر معنایش محبت خاص نیست، دارد یاد می‌دهد که ما داریم به محبت عام می‌رسیم که آقای مهندس این‌گونه مطرح می‌کند که فرد به آگاهی و دانشی می‌رسد آنچه خداوند خلق کرده است به آن علاقه‌مندی نشان می‌دهد. چه جور علاقه‌مندی؟ علاقه‌مندی که آنچه خدا آفریده نگهداری می‌کند و یا در آن تخریب ایجاد نمی‌کند. حالا ببینیم چه چیزهای در اطرافمان است حالا ما طبیعت و آب‌وهوا را و نعمت‌های که خداوند به این گستردگی در اختیار ما قرار داده است ما باید قدر نعمت‌ها را بدانیم و برای آن‌ها ارزش قائل باشیم، این می‌شود محبت عام حالا در جامعه‌ای که زندگی می‌کنیم چه خودمان بخواهیم و چه نخواهیم عمدتاً تفکر ما این است که اگر من مقداری پول‌دارم بروم دلار بخرم و خدا خدا کنم که دلار هزار تومان گران‌تر شود؛ که من بتوانم سودی ببرم ولی نمی‌دانم این هزار تومان گران شدن چقدر تخریب در انسان‌های دیگر به وجود می‌آورد. این آدم می‌خواهد راجع به محبت و علاقه گفتگو کند، وقتی‌که فردی تفکرش این است نگاه محوری دارد نسبت به خودش که در کتاب 60 درجه زیر صفر می‌گوید، خود شیدایی مستان از این افراد هستند که همه‌چیز را برای خودشان می‌خواهند کسی که محبت عام دارد گران‌فروشی و کم‌فروشی و خرید قبلش را با نرخ امروز محاسبه نمی‌کند.

محبت به این شکل است که کارهای که در روزمره انجام می‌دهیم به خودمان و محیط اطرافمان و افراد جامعه تخریب ایجاد نکنیم. معنای دیگر محبت این است که انسان به جسم و روان خودش هم صدمه وارد نکند.

ما الآن در ایام سوگواری هستیم و خیلی از عزیزان درواقع لباسی می‌پوشند مصادف با این روزها هست اما اعمالی که دارند، انجام می‌دهند دقیقه متضاد ایام سوگواری است. بالاترین میزان مصرف مواد مخدر در کشور ما در این 10 و 12 روز است. یک عمل شیطانی در ایام الهی این کاملاً مشهود که می‌بینیم در این ایام که چقدر لژیون‌ها سبک می‌شوند. این افرادی که دارند برای درمان خودشان دارو مصرف می‌کنند کجا هستند، این باید درست شود و تمام پایه و اساس درست شدن این‌ها وادی اول و وادی 14هست. من همیشه می‌گویم در سفر اول باید فرد خودش را روی تخت بیمارستان ببیند آیا کسی که روی تخت بیمارستان است می‌تواند مرخصی بگیرد و برود. پس باید در این ایام حواستان جمع باشد که ساعت مصرف دارو و ساعت خوابتان به هم نخورد.

 

  

 پرسش و پاسخ

چگونه می‌توانیم با هجوم افکار منفی که عمدتاً ترس از آینده است مقابله کنیم؟

ترس در مثلث جهالت آقا امین توضیح داده است ترس از دست دادن که می‌آید حتماً منیت و ناامیدی پشت آن پنهان است و دارند آن را حمایت می‌کنند تا قضیه بزرگ‌تر جلو بکند. این‌که در نوشتارهایمان می‌خوانیم که از ترس به سمت شجاعت، منظور ما ترسیدن از موجودات نیست. این شجاعت یعنی در مقابل خواسته‌های نامعقول خودمان مقاومت بکنیم و آن کار را انجام ندهیم و کار درست و عمل سالم را انجام بدهیم. وقتی‌که می‌گویم ترس از آینده یعنی انسان موجودی است که یک‌لحظه خودش تسلط ندارد من الآن در کار کردن قلبم چقدر تسلط دارم و این تسلطی که ندارم می‌ترسم، این درست است که ما باید طوری فکر کنیم که هزاران سال زنده هستیم و طوری هم باید زندگی کنیم که هرلحظه منتقل می‌شویم. یک فلسفه‌ای پشت آن هست، این افکار منفی حسی که ایجاد می‌کند باعث می‌شود من بترسم این افکار وقتی‌که می‌آید یکی از آن‌ها را انتخاب می‌کنم و در ذهنم آن را بزرگش می‌کنم و شاخه برگ به آن می‌دهم وقتی این کار را انجام می‌دهم خودم از همان می‌ترسم؛ اما باید از انتخاب افکار منفی بپرهیزید. عمدتاً این افراد که این حالات برایشان پیش می‌آید در حال زندگی نمی‌کنند همیشه در آینده هستند. من توصیه می‌کنم یک مقدار برگردند در وضعیت حال زندگی کنند و سی دی ترس آقا امین هم گوش کنید شاید به شما کمک کند.

 

چگونه می‌توانیم فرق بین فرمان درست و غلط را انتخاب کنیم؟

یکی از فرمان‌ها این است که من بلافاصله هر جی می‌خواهید به شما می‌دهم من همیشه مثال می‌زنم من به‌عنوان انسان همیشه در جایگاهی قرار می‌گیریم که دو تا تصویر در ذهنمان می‌آید مثل یک بچه می‌ماند که دو تا مادر دارد که هم‌شکل هم هستند یکی از این مادرها هیچی در دستش نیست می‌گوید بیا من می‌برمت این‌ها را بهت می‌دهم. یک مادر هم در دستش پر از خوراکی هست، اگر آن بچه بوی مادر اصلی را حس نکند قاعدتاً می‌رود دنبال آن مادری که خوراکی زیادی همراهش هست. دقیقه از این شیوه نیروی بازدارنده استفاده می‌کند نیروی الهی می‌گوید اگر می‌خواهی به این خواسته خودت برسی باید این کار را انجام بدهی نیروی بازدارنده می‌گوید بیا همین الآن خواسته شمارا برآورده می‌کنم و اگر می‌خواهی باید این شرط را اجرا کنی.

در انتهای سفر اول و شروع سفر دوم هستم مشکلی که برای من به وجود آمده است در یک دنیای مشوش قرار دارم که ناشی از آموخته‌های جدید و کارهای که تاکنون نکرده‌ام تابه‌حال به آن فکر نکردم و تشخیص درست از نادرست به من هجوم می‌آورد که حتی از خواب با این افکار بلند می‌شوم راهی که بتوانم راحت‌تر فکر کنم و ذهنم را آرام کنم معرفی کنید تا مشکلاتم را حل کنم؟

به محضی که ما وارد سفر دوم می‌شویم نیاز به مان داریم اگر فردی وارد کنگره می‌شود و می‌خواهد از مصرف به سمت قطع مواد حرکت کند خودش 10 ماه زمان می‌برد وقتی وارد سفر دوم می‌شود یعنی شناخت خود این زمان طولانی می‌خواهد و اگر این افکار شمارا از خواب بیدار می‌کند. این است که زیادی داری خودت را مورد قضاوت قرار می‌دهی یا از خودت توقع بیشتری داری یا اینکه اصلاً جهان‌بینی کار نمی‌کنی هر دو این کارها چون عدم تعادل به وجود نمی‌آورد می‌تواند خواب را خراب کند. اگر فشار وارد نکنی و سی دی بنویسی و مطالب را آموزش بگیری در طول زمان به‌صورت تدریجی قدرتمند می‌شوی که بتوانی بر مشکلاتت غلبه کنی همان‌طوری که آقا امین فرمودند هرچقدر افراد بتوانند مشکلات بیشتری را حل بکنند این‌ها از درجه بالاتری برخوردار هستند.

مدت 7.5 ماه سفر می‌کنم و تمام آموزش‌ها را رعایت کردم اما نیروی در درونم مرا به سمت نابودی سوق می‌دهد وقتی‌که مصرف‌کننده‌ها را می‌بینم به آن‌ها حسادت می‌کنم که هیچ‌گونه مسئولیت و غم و غصه‌ای ندارند می‌دانم که اگر اشتباه کنم چه می‌شود خواهشمندم مرا راهنمای کنید که چه‌کاری انجام دهم؟

اگر من حال یک مصرف‌کننده را می‌بینم که بی‌مسئولیت هست و به اطرافیانش هیچ توجه ای نمی‌کند. فقط در چرخه خرید و مصرف و خماری افتاده است و من هم می‌توانم حس کنم که در چه وضعیتی هست غبطه خوردن ندارد. آن قضاوت غلط است که ترس را به وجود می‌آورد اما اگر امروز شما کارتان را درست انجام دادید و فردا هم درست انجام بدهید کم‌کم اصلاحات صورت می‌گیرد.

آیا سفر اولی می‌تواند در هیئت عزاداری شرکت بکند؟

من به رهجو های لژیون خودم تأکید می‌کنم که به‌هیچ‌عنوان شرکت نکنند.

لطفاً اصل جاذبه را توضیح دهید؟

اصل جاذبه یکی از مسائل تازه واردین است چون فردی که می‌آیند ما از چه کلماتی استفاده می‌کنیم و چه چیزهای را باید برایش توضیح دهیم و چه بستری را برایش آماده کنیم تا آن فرد را جذب کنیم تا روند درمانی خودش را شروع کند. چون جاذبه کشش ایجاد می‌کند و خیلی مؤثر است برای افراد.

آقای مهندس در کنگره گفته‌اند در کنگره خدمت کردن اجباری نیست اما چرا برای خدمت کردن باید سیگار را درمان کنیم؟

مسئله سیگار برای کنگره خیلی جدی و مهم است. یک فردی که مواد مخدر مصرف می‌کند و سیگار می‌کشد چون مواد مخدر خاصیت داروی دارد از یک سری تخریب‌های سیگار جلوگیری می‌کند. وقتی افراد می‌آیند موادشان را درمان بکنند ولی در کنارش سیگار را ادامه می‌دهند. دیگر آن کنترل‌کننده موضوع را ندارند، درگذشته هم دیدیم افرادی که سیگار می‌کشیدن بعد از 2 و 3 سال می‌شنیدیم که مریض شده‌اند. وقتی‌که همین اتفاق برای آقای مهندس اتفاق افتاد روش درمان شکل گرفت و این موضوع خودش را نشان داد که ما فکر نمی‌کردیم که سیگار واقعاً این‌قدر تخریب و قدرت داشته باشد که انسان را به نابودی بکشاند. شما در نظر بگیرید تصادفات تمام مرگ‌ومیر سرطان‌ها و خودکشی‌ها و هر مرگی که در این جهان است جمع بکنید تعدادش از سیگار کمتر است. تازه متوجه شدیم در کنگره افرادی که این کار را انجام می‌دهند. تعادل لازم را در سفر دوم ندارند یعنی بازهم این نفس به چیزی وصل است و آن‌هم به چیزی که تخریب ایجاد کرده است. به خاطر این مطرح شد که عزیزانی که می‌خواهند خدمت کنند یا باید ویلیام وایت داشته باشند یا سیگار مصرف نکنند. این کار برای کنگره نیست این برای خود فرد است کنگره هیچ‌چیزی را برای خودش نمی‌خواهد. اگر حرمتی است برای این است که فاصله‌هایمان حفظ شود تا بتوانیم درمان شویم و باهم دوست باشیم و به یکدیگر آموزش بدهیم و آموزش بگیریم.

چرا در کنگره کسانی که هروئین مصرف می‌کنند درمان سخت‌تر و غیرممکنی دارند؟

اصلاً سخت و ناممکن نیست یک موضوعی که مطرح است از 10 نفر از کسانی که هروئین مصرف می‌کنند راجع به تریاک نظرخواهی کنیم تعداد زیادی از آن‌ها هم‌نظر هستند. افراد هروئینی ازنظر حسی با تریاک ارتباط برقرار نمی‌کنند و هرچه هروئینی من می‌شناسم نسبت به تریاک یک فکر مشخص دارند. فردی که هروئین مصرف می‌کند می‌خواهد با گچ همان کار سیمان و آجر و موزاییک را انجام دهد. وقتی‌که شما بخواهید ساختمانی را ترمیم کنید. آن فردی که مصرف هروئین را دارد این مصالح را نمی‌پذیرد، علت ریزش‌های زیادی که هست به خاطر این هست. درصورتی‌که این مصالح کاملاً تمام وجودش را سالم می‌کند، این تفکرات غلط است که به مصرف‌کننده‌های هروئینی دارند باید به آن‌ها توضیح داده شود که اصلاً سخت نیست سخت‌ترین درمان در کنگره برای افراد تریاکی و شیره‌ای هست و راحت‌ترین درمان شیشه و هروئین است.

                       

 

مرزبان کشیک: آقا محمد امین

گردآورنده و تنظیم وبلاگ: مهران لژیون هشتم - محمدرضا لژیون نهم

عکاس: محمدرضا لژیون نهم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی آقایان مسافر،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
ابراهیم دزکام یکشنبه 1 مهر 1397 12:19
باسلاموخداقوت خدمت دیدبان محترمجناب اقای حکیمی.متنهابسیاردلنشین واموزنده بود.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات