کارگاه آموزشی آقایان مسافر روز دوشنبه 1397/06/12
سه شنبه 13 شهریور 1397 ساعت 16:07 | نوشته ‌شده به دست مهران مسافر مهران | ( نظرات )

سیزدهمین جلسه از دوره شصت هشتمین سری کارگاه آموزشی عمومی کنگره 60 ویژه آقایان مسافر در نمایندگی آکادمی با درستور جلسه " چگونه از سایت و دل نوشته ها استفاده می کنید؟" با استادی "مسافرابراهیم" و نگهبانی" مسافر شهاب" و دبیری "مسافر مهدی" که در روز دو شنبه مورخ 12/06/1397 راس ساعت 17 شروع به کار کرد.

 

سخنان استاد:

سلام دوستان ابراهیم هستم مسافر

سایت کنگره 60 در سال 82 توسط آقای مهندس پایه‌گذاری شد. در سال 82 هنوز استفاده از اینترنت و فضای مجازی به‌صورت امروز فراگیر نبود؛ اما با تیزبینی و آینده‌نگری که جناب مهندس داشتند، همان موقع به فکر این قضیه افتادند.

مسئولیت طراحی سایت را به آقای شهروز آذر پور دادند. شاید در روزهای اول سایت کنگره با 50 یا 60 نفر بازدیدکننده کار خودش را آغاز کرد. خیلی محدود و به‌صورت آزمایشی بود و امروز به‌جای رسیده که سایت کنگره بعضی‌اوقات 30 هزار بازدیدکننده در روز دارد و این آمار خیلی خوبی است؛ که در زمینهٔ اعتیاد سایتی را نداریم در داخل کشور که این مقدار بازدیدکننده داشته باشد. شما هر سؤالی درباره اعتیاد و مواد مخدر داشته باشید، وقتی داخل گوگل سرچ کنید اولین سایتی که برای شما بالا می‌آید سایت کنگره 60 است و بعدازآن نمایندگی‌های مختلف کنگره 60 می‌آید.

خوب این پیشرفت به‌سادگی به دست نیامده چون سایت کنگره زیر نظر آقای مهندس اداره می‌شود و با حساسیتی که ایشان دارد و با خدمت گذارانی که در ابتدا تا به الآن داشته این باعث شده که سایت کنگره 60 به‌جرئت می‌توانم بگویم یکی از حرفه‌ای‌ترین سایت‌ها درزمینهٔ اعتیاد است.

دو مرتبه سایت کنگره 60 به‌عنوان بهترین سایت در زمینه درمان اعتیاد انتخاب‌شده. در سال 89 و 94 به‌عنوان برترین سایت که درزمینهٔ درمان اعتیاد فعالیت دارد انتخاب‌شده، چند دسته مطالب در سایت کنگره 60 قرار می‌گیرد اول اطلاعیه‌های است که به‌صورت خبری قرار می‌گیرد. مثل اطلاعیه‌های همایش‌های مختلف و اتفاقاتی که در کنگره افتاده و اتفاقاتی که در کنگره قرار است اتفاق بیفتد. مثل مسابقات ورزشی و غیره دسته بعدی مطالب مقالات و دل نوشته‌ها است؛ که ما درباره این موضوعات این‌گونه عمل می‌کنیم که شعب مختلف مطالبی را که تهیه‌کرده‌اند را برای ما می‌فرستند و در سایت مرکزی این مطالب را گل چین می‌کنند و در سایت کنگره قرار می‌دهد. به همین خاطر گفته‌شده سایت کنگره بزرگ‌ترین شعبه کنگره 60 است.

همان‌قدر که مسافران به مطالب کارگاه‌های آموزشی و لژیون‌ها حساسیت دارند  باید از مطالب سایت و مخصوصاً مقالات و دل نوشته‌ها و مسائل مختلفی که در سایت و جود دارد باید با همان حساسیت آنها را دنبال کنند.

ما امسال خیز برداشتیم که تعداد بازدید از سایت را به 50 هزار نفر برسانیم. این کار را هم قاعدتاً باید بچه‌های کنگره انجام بدهند، ما از بیرون از کنگره بازدیدکننده زیاد داریم اما عمدتاً بازدیدکننده سایت بچه‌های کنگره هستند. مطالبی که در سایت گذاشته می‌شود حساسیت داشته باشید و آن‌ها را مطالعه کنید و از آن مهم‌تر سعی کنید مشارکت داشته باشید؛ یعنی این‌که نظر خودتان را هم بنویسید، با این کار هم حال خودتان خوب می‌شود و هم باعث می‌شود نویسنده آن مقاله و دل نوشته انگیزه پیدا کند برای نوشتن مطالب بعدی و این کار تأثیر خوبی روی آن فرد می‌گذارد.

در وبلاگ نمایندگی آکادمی ما سعی کردیم یک تقسیم‌بندی هم داشته باشیم که بعضی از بچه‌ها مسئول تهیه گزارش کارگاه آموزشی هستند. مطالب را حداکثر فردای آن روز در وبلاگ آکادمی قرار می‌دهند، من از این بابت از آن‌ها خیلی تشکر می‌کنم چون کار در وبلاگ و سایت ممکن است دیده نشود ولی انصافاً یکی از مؤثرترین و لذت‌بخش‌ترین خدمت‌ها در کنگره هست. دسته بعدی مطالب که در سایت قرار می‌گیرد مقالات و دل نوشته است که به‌صورت هفتگی از لژیون‌ها یک دل نوشته و یک مقاله در سایت قرار می‌گیرد. در هفته یک مصاحبه داریم که آن مصاحبه پنج‌شنبه‌ها معمولاً در وبلاگ قرار می‌گیرد. اطلاعیه‌ها و مراسم خاصی که در آکادمی باشد مثل تولدها بچه‌ها در وبلاگ پوشش می‌دهند. من در پایان صحبتم این هفته را به‌تمامی اعضای وبلاگ آکادمی و سایت کنگره 60 تبریک می‌گویم.

پرسش و پاسخ درباره سایت کنگره

 

 چگونه می‌توانم به مدیریت سایت در طراحی صفحات و امنیت سایت کمک کنم؟

کلاً خدمت در وبلاگ و سایت کنگره به این صورت است که باید حداقل 6 ماه از سفر اول گذشته باشد و در ضمن سفر سیگار هم شروع کرده باشید و اجازه از راهنما هم داشته باشید. هرکسی که می‌خواهد خدمت گذار وبلاگ آکادمی باشد، می‌تواند با مراجعه به من آموزش‌های اولیه مربوط به سایت را شروع می‌کنیم و وقتی‌که یاد گرفت شروع می‌کند در وبلاگ خدمت کردن و بعد از کار کردن در وبلاگ و پیشرفت کردنش می‌تواند در سایت کنگره در بخش‌های مختلف خدمت کند.

 

آیا راهی برای دانلود سی‌دی‌های هفتگی مهندس وجود دارد؟

ما در سایت کنگره سی‌دی‌های قدیمی آقای مهندس و آقا امین را آپلود کردیم و در داخل سایت موجود است. می‌توانید از آنها استفاده کنید، در حال حاضر سی‌دی‌های هفتگی مهندس را نمی‌توانیم در سایت بگذاریم.

 

چرا گزارش کارگاه آموزشی در پایان همان روز منتشر نمی‌شود؟

این موضوع چند دلیل دارد دلیل اولش این است که وقتی زمان کوتاه می‌شود ضریب خطا بالا می‌رود به خاطر همین من خودم اصرار ندارم که کارگاه آموزشی که الآن برگزار می‌شود حتماً در همان شب روی سایت قرار بگیرد. یک نصف روز زمان بیشتر باعث می‌شود بچه‌های وبلاگ دقت بیشتری داشته باشند که کارگاه آموزشی و سخنان استاد را ارائه بدهند. دلیل بعدی اینکه، گاهی اوقات با مشکل اینترنت مواجه هستیم یعنی همان موقع که بچه‌ها می‌خواهند کارشان را انجام بدهند اینترنت قطع می‌شود به همین خاطر مجبورند که مطالب را ببرند خانه آنجا کارش را انجام بدهند.

 

چرا بعضی از وبلاگ‌های شخصی باز نمی‌شود؟

تعداد زیادی وبلاگ شخصی از لژیون‌های مختلف به سایت لینک شده بودند که متأسفانه بعضی از آن‌ها ادامه فعالیت ندادن یعنی یک مدتی کار کردن و یواش‌یواش فعالیت‌های خودشان را قطع کردند؛ و آن‌های که فعالیتشان قطع شد لینکشان از سایت کنگره برداشته شد و کلاً آن وبلاگ بسته شد.

 

آیا در سایت امکان برگزاری مشاوره مجازی است؟

خیر به این خاطر که قبلاً در سایت تالار گفتگو طراحی‌شده بود که از طریق آن بچه‌ها به‌صورت مجازی مشاوره بشوند و هم مشارکت کنند مثل لژیون، اما بعداً به دلیل یک سری از مشکلات که پیش آمد آقای مهندس آن تالار گفتگو را بستند و بعدازآن امکان مشاوره مجازی در سایت نیست. 

مرزبان کشیک: آقا محمد امین

تنظیم کننده وبلاگ:مهران لژیون هشتم

 

 

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی آقایان مسافر،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
بهادر پنجشنبه 15 شهریور 1397 21:13
خدا قوت به همه بچه های سایت
آرش پنجشنبه 15 شهریور 1397 21:12
خدا قوت ابراهیم عزیز
علی پنجشنبه 15 شهریور 1397 09:59
خدا قوت مهران جان از این گزارش خوبی که تهیه کردهاید
امیر خرمشاهی چهارشنبه 14 شهریور 1397 00:32
خدا قوت ابراهیم عزیز و تبریک به همه خدمتگزاران وبلاگ آکادمی و سایت کنگره ۶۰
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات