مصاحبه با آقا محمد، کمک راهنمای محترم لژیون پنجم شعبه آکادمی
پنجشنبه 18 مرداد 1397 ساعت 18:46 | نوشته ‌شده به دست مسافر امیر | ( نظرات )


لطفا خودتون رو معرفی و اعلام سفر بفرمایید.

سلام دوستان محمد هستم یک مسافر ،آخرین آنتی ایکس شیره تریاک، 11 ماه و 20 روز سفر اول،رهایی 5 سال و 11 ماه و بیست روز.

لطفا بفرمایید درمان اعتیاد در کنگره 60 چگونه درمانی است و از چه طریقی حاصل میشود؟

همانطور که در جزوات و مکتوبات کنگره هم داریم درمان در کنگره فوق ترک است و درمان در قسمت صور آشکار یا اختلالاتی که در بخش جسم ایجاد میشود تنها مورد نظر نیست، چون ما یک مثلث جسم روان و جهان بینی داریم و آن چیزی که در روش های دیگر نادیده گرفته شده همین صور پنهان است، کنگره در هر دو بخش صور آشکار و پنهان کار میکنه چرا که بنیان اصلی درمان برای یک شخص مصرف کننده جدا از صور آشکار برمیگرده به صور پنهان او، شاید در روش های دیگه بعد از سه چهار روز مصرف نکردن علائم خماری از بین برود ولی خود مصرف کننده با یکسری مسائلی روبرو هست که از دید دیگران پنهان است مثل نا امیدی نا آرامی ، تمایل به خود کشی لذت نبردن از زندگی و همین عوامل باعث بازگشت به اعتیاد ممکنه بشود.
 
لطفا بفرمایید مباحث انسان شناسی و خود آگاهی که در کنگره مطرح شده چه رابطه ای با درمان اعتیاد دارد؟

در آرم کنگره آمده جمعیت احیای انسانی و آقای مهندس فرمودند اینجا کلینیک ترک اعتیاد نیست، هدف اصلی رساندن پیامی است که به حقیقت نزدیک تر است به انسانهای دیگر. لذا جدا از بحث جسم و روان برمیگردیم به بحث جهانبینی که به دوبخش درونی و بیرونی تقسیم میشود، که من چگونه هستم نقاط ضعف و قوت من چیست هستی رو چگونه میبینم و رابطه من با هستی و دیگران چگونه است،و اینها همه بر میگرده به اینکه من چقدر از خودم شناخت دارم، مسلماََ شناخت خدا هم بدون شناخت خود امکان پذیر نیست، در سفر اول 10 ماه زمان لازم است و در سفر دوم  مدت مشخص نیست و با توجه به خواست و جایگاه و تلاشی که شخص میکند در جهت شناخت خود میتوانند قدم بردارند، و هر چه بیشتر به اصل خود نزدیکتر شوند از آرامش بیشتری برخوردار خواهند شد. و هدف کنگره 60 هم همین است

شرکت نکردن در سفر دوم چقدر و چگونه میتواند باعث بازگشت شخص به اعتیاد شود؟

درنوشتار های کنگره داریم که بزرگترین دشمن ما جهل است، انسان هر جا که متوقف بشه و یا فکر کند که دیگه بس است،در حال سقوط است، مثلثی داریم به نام مثلث دانایی موثر و در مقابل آن مثلثی به نام مثلث جهالت که منیت یکی از اظلاع آن است. منیت مانع آموزش میشود و باعث میشود شخص بگوید که من دیگر بلدم و نیاز ندارم و این باعث میشه شخص متوقف بشود و درجا بزند و بعد از مدتی سقوط کند. سکون بر هیچ موجودی جایز نیست، انسان آمده آموزش بگیرد و خدمت کند و چیزی هم که انتها ندارد آموزش گرفتن است چه در این حلقه چه در حلقه های دیگر، آموزش چیزیست که ما باید همیشه خودمون رو به روز کنیم چون اگر حرکت نکنیم جهل بر ما غالب میشود

ابزار حرکت در سفر اول دارو و برنامه راهنماست ابزار حرکت برای رسیدن به اهداف سفر دوم چیست؟

تمام ابزار هایی که در سفر اول هست به جز دارو در سفر دوم هم هست چون آن بحث بازسازی سیستم های شبه افیونی جسم و مثلث جسم و روان و جهان بینی همیشه هست و چیزی نیست که تمام شود و تمام آموزش های جهان بینی که در سفر اول شخص میگیره مسلماََ همه اونها رو در سفر اول نمیتواند اجرایی کند و آنها رو با خود به سفر دوم می آورد تا اجرایی کند ، مسلماََ اگر با دست پر به سفر دوم بیآید و اون آموزش هارو اجرایی بکند میتواند در سفر دوم از پس مشکلات بر آید اما اگر دست خالی باشد یعنی فقط قطع مصرف شده باشد احتمال برگشت خیلی بالاست، یعنی ابزارهامون همون ابزارهاست بدون دارو.تجربه شما از کمک راهنما بودن تا امروز چطور بوده و چه تاثیراتی روی زندگی فردی و اجتماعی شما داشته؟

کمک راهنمایی یک فرصت برای دریافت آموزش های بیشتر بوده برای من، شاید اگر کمک راهنما نمیشدم یا از کنگره میرفتم یا حضور کم تری میداشتم و مسلماََ نمیتوانستم آموزش ها رو به این شکلی که در جایگاه کمک راهنمای میگیرم بگیرم. چرا که من باید سی دی گوش بدم که توی لژیون صحبت کنم یا بچه ها صحبت میکنند و سوال براشون پیش میآید جواب بدم، شاید اگر این جایگاه رو بدست نمیآوردم به اینصورت مستمر آموزشهارو پیگیری نمیکردم آموزش هارو و حضور مستمری نمیداشتم، آقای مهندس هم میگن کسانی میتوانند در کنگره بمانند بعد از سه با شش ماه که یک جایگاه خدمتی داشته باشند چون واقعا جمعیت کنگره الان انقدر زیاد شده که جا نیست که همه سفر دومی ها بمانند، این بستریست که کنگره به من ارائه کرده که بتوانم حرکت کنم و درصدی از آموزش هایی رو که گرفتم اجرایی کنم، اینجا جا داره که از کنگره و شخص آقای مهندس تشکر کنم.

چه چیزی شما رو در کنگره بعد از درمان نگه داشت؟

اتفاقاتی که در طول سفر و بعد از اون افتاد. من به کنگره که آمدم شناختی از این ساختار که لژیون هست و جهان بینی هست و غیره نداشتم و فقط شنیده بودم که درمان به روش کاهش تدریجی مواد هست و من هم میخواستم به این روش موادم رو کنار بگذارم و بروم به دنبال زندگیم و هیچ تصمیمی برای ماندن نداشتم اما اتفاقاتی افتاد و حس هایی بیدار شد که باید میماندم، همیشه این احساس رو دارم که توی یک کانالی هدایت شدم، این که من هر چیزی رو بخواهم همون میشه نه، آقای امین میگویند که خواست ما خیلی مهمه اما اذن آن هم باید صادر شود. روزی که میخواستم کمک راهنما بشوم اتفاقی افتاد، آقای مهندس گفته بودند که باید 6 ماه و 14 روز باید از سفر اول بگذرد تا شما بتوانید امتجان کمک راهنمایی بدهید و من یک هفته از 6 ماه کمتر داشتم بعد مدتی آقای مهندس گفتند 14 روز بخشیده میشود و 6 ماه باید کامل باشد، من یک هفته هنوز کم داشتم و اونجا اتفاقی میوفتد که امتحان یک هفته عقب افتاد و من شش ماهم تکمیل شد و برای من شبیه یک نشانه بود. و این اتفاق افتاد و من در شعبه صالحی امتحان دادم و قبول شدم و یکسال هم در آنجا بودم و این لطف خدا بود.

مفهوم آزادی رو چگونه تعریف میکنید و آزاد مرد کیست؟

آزادی صرفاََ رهایی از مصرف مواد نیست رهایی از افکار پوسیده و منفی از عادت های بد گذشته، آقای مهندس اشاره میکنند که در درمان، بحث مواد مثل پر مگس است، واقعا این سوال را باید پرسید که من از چه میخواهم رها بشوم؟ مسلماََ در سفر اول تمام دغدغه من این است که مواد برود کنار ولی این یک بخش قضیه است من اگر از اون حسد و کینه و آن ضد ارزش ها که صحبت آن را میکنیم نتوانم رها بشوم و نتوانم ببخشم مسلماََ آزادی هم حاصل نمیشود، آزادی از اون طناب هایی که به دست و پای من بسته شده.
من همیشه اینطور تشبیه میکنم که خود مواد مثل ریسمان به دست و پای انسان بسته شده اما این ریسمان یکسری طناب های نازک دیگری هم دارد که با قطع مواد اونها هم دیگر از جای نمیتوانند تغذیه کنند، بعضی چیزها رو در سفر دوم آدم متوجه میشود که در سفر اول شاید اصلاََ ندید چون در گیر مسئله مواد بوده شاید مثل حسد مثل کینه. از اینها اگر رها بشم میرسم به اون آزادی.

لطفا بفرمایید چشم انداز کنگره 60 را در دراز مدت چگونه میبینید؟

همان چیزی که آقای مهندس هدفشون است بعنی تشکیل آکادمی که حتمی هم میشود، مثل الان که ما میآییم به راحتی درمان میشویم و خدمت میکنیم و قبل از همه اینها در کتاب 60 درجه این آمده بوده آکادمی هم در آنجا نوید داده شده و تمام هدف مهندس هم همینه که در اونجا بحث شناخت انسان و بحث احیا به صورت آکادمی در بیاید، مسلماََ هدف هر کدوم از بچه ها هم همینه که بتونیم به صورت جهانی کنگره کار کند

در آخر از اینکه با وبلاگ شعبه مصاحبه کردید ازتون ممنونم و به عنوان حرف آخر مطلبی که به کار ما تو سفر دوم یا سفر اول بیاد دارید بفرمایید.

در سفر اول برای کسی که معخواهد در این سیستم درمان بشود نکته مهم فرمانبرداریست. کسی که فرمانبردار باشد برای درمان اعتیادش لازم نیست هیچ کاری و هیچ فکری خودش به تنهایی انجام بدهد چون تمام مسائل رو در لژیون راهنمایش در اختیارش قرار میدهد ، هر قطعه باید به موقع در زمان خودش  سر جای خودش قرار بگیرد باید اول یادم باشد که اینجا هستم برای چه؟ در وادی سیزدهم میگوید در آخر امر امر اول اجرا میشود، اون هدف اصلی من چیست ، هر چه که من رو از اون هدف دور میکند بگذارمش کنار و وارد حاشیه ها نشوم، در وادی پنجم هم هست بحث خودداریست راهی که نمیدانم و شک داررم این حوب است یا بد است یا انجامش ندم یا با راهنمایم حتماََ مشورت کنم و اینجا کمک راهنما کمک میکند من اون مسر رو در کمال آسایش و امنیت طی کنم.
در سفر دوم بهترین چیز برای یک شخص خدمت کردن است اطلاعات و آموزش هایی رو که در قسمت حافظه ذخیره کردم به اجرا در آورم، تجربه بکنم، مثلث دانایی میگوید تجربه تفکر و آموزش یعنی آموزش ها تا به مرحله عمل نرسد باز هم ارزش ندارد،واین زمانی اتفاق می افتد که یک دونه از اون پیام هایی که سی دی ها دارند رو بگیرم و اجرا کنم و این هم مسلماََ ذره دره اتفاق می افتد.
من به بچه ها همیشه میگم انتظار ندارم شما سی دی رو حفظ کنید از هر سی دی یک مورد رو شما یاد بگیرید و اجرا بکنید بس است در ماه میشود 8 سی دی و 8 مورد و در 10 ماه میشود 80 مورد، خیلی است برای من مصرف کننده که تا دیروز تحت هیچ چهار چوبی نبودم و هیچ اصلا قوانینی نمیشناختم میآیم علاوه بر اینکه درمان میشوم و مواد میرود کنار قوانین زندگی رو هم یاد میگیرم.
اینجا قوانین زندگی کردن رو میآموزیم و کسانی که خدمت میکنند نتیجه عملشون رو خودشون میبینند، بین کسی که درمان میشود و میرود با کسی که میماند خدمت میکند تا درمانش کامل شود تفاوت زیادیست، چون نمره 10 نمره قبولیه 20 هم نمره قبولیست،
اون نمره 10 در اثر کوچکترین مسئله ای در حدبیست و پنج صدم ممکن است بیوفتد اما نمره 20 هم حالا نه نمره 18 اگر 2 نمره هم کسر بشود باز هم قبول است، کسانی که بعد از سفر اول از کنگره جدا میشوند در مسیر مشکلات زندگی که برای همه هست ممکن است دچار مشکل شوند این که چطور این را مدیریتش کنند بستگی به آگاهی ما دارد، اینکه چقدر در این زمینه آموزش گرفتند و چقدر توانستند آن را اجرایی کنند کسانی که نتوانند کسانی هستند که دوباره پناه میبرند به مواد، که اینها یک ذهنیت قبلی هم دارند که قبلا وقتی اینجوری بود میرفتم مواد میزدم، ولی کسانی که خدمت میکنند از وقتشون میزنند که اول برای افزایش آگاهی و در درجه اول به جودشون و بعد به دیگران خدمت کنند، <<لیس للانسان الا ما سعی>> برای انسان چیزی نیست الا آنچه برای آن تلاش کرده.


پایان مصاحبه

از راهنمای بزرگوار آقا محمد ، کمک راهنمای محترم لژیون پنچم شعبه آکادمی سپاسگذاریم که با وبلاگ شعبه مصاحبه کردند. و برایشان آرزوی توفیق در ادامه خدماتشان داریم.

همچنین از شما که به این مصاحبه توجه کردید و به ما فرصت خدمت کردن میدهید سپاسگذاریم. مصاحبه بعدی وبلاگ آکادمی برای هفته آینده با کمک راهنمای محترم لژیون هشتم شعبه خواهد بود . از حسن توجه شما سپاسگذاریم.


تهیه کننده: مسافر امیر
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: