"کارگاه آموزشی آقایان همسفر - پنجشنبه مورخ 97/04/21"
جمعه 22 تیر 1397 ساعت 08:19 | نوشته ‌شده به دست همسفر محمدحسین | ( نظرات )


چهاردهمین جلسه از دور سی و دوم از سری کارگاه های آموزشی کنگره 60، ویژه آقایان همسفر، در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه "حرمت کنگره 60، چرا رابطه مالی و کاری در کنگره ممنوع می باشد"با استادی دیده بان محترم استاد امین دژاکام و نگهبانی آقا محمدحسین و دبیری آقا علیرضا در روز پنج شنبه مورخ 97/04/21 رأس ساعت 13 آغاز به کار نمود.


سخنان استاد:

به‌طورکلی چیزی که خیلی مهم است، اول‌ازهمه آدم، باید این سؤال از خودش بپرسد که اگر جایی میرود یا کاری می‌کند علتش چه هست؟ مثلاً من می‌خواهم خانه‌یکی از دوستانم بروم، از خودم می‌پرسم که می‌روم خانه این دوستم درس بخوانم یا می‌روم مسابقه فوتبال ببینم، یا می‌روم که قرار کاری بگذارم، علتش چه هست؟ اگر علت انجام کار را انسان پیش خودش مشخص کند و بداند برای چه‌کاری و به چه علت آن را انجام می‌دهد، خیلی از مسائل از همان ابتدا برایش مشخص می‌شود و خیلی از مسائل هضم می‌شود و مسائل مهم‌تر مشخص می‌شود. چون بیشتر اوقات مشکلات ما به خاطر این است که خیلی چیزها برایمان در یک سطح قرار دارد، همین‌که در یک سطح قرار دارد ما نمی‌دانیم کدام مهم‌تر و برجسته‌تر است و کار را برای انسان سخت می‌کند.

در مورد کنگره همین‌طور است، باید دید کنگره کارش چه هست؟ و من برای چه به کنگره می‌آیم؟

آیا من به کنگره می‌روم تا بگویم و بخندم وفقط دور همدیگر باشیم و یک‌زمان خوشی را داشته باشیم، یا من می‌روم به کنگره تا یکسری آشنا و روابط جدید پیدا کنم تا یکسری کارهایم را انجام بدهم. این را همه میدانیم که من به کنگره می‌آیم که یا بیماری خودم را درمان کنم یا به یکی از نزدیکانم کمک کنم تا از این بیماری خارج شود. این‌یک طرف قضیه است.

طرف دیگر قضیه خود کنگره است، کنگره هم از خودش سؤال می‌پرسد که ما برای چه جلسه می‌گذاریم؟ یا برای چه لژیون می‌گذاریم و دنبال چه چیزی هستیم؟ آن چیزی که در آموزش‌های کنگره می‌خوانیم، هر خواسته‌ای که رشد کند نیاز به یک بستری دارد و این بستر شرط لازم است. خواسته مثل بذر و دانه است و اگر در زمین نامناسب کاشته شود هیچ جوابی نمی‌گیرد. یک قسمت دیگر هم دارد و آن دانشی است که باید وجود داشته باشد که از آن مراقبت شود.

حالا بستر چیست؟

 قسمت دوم که کنگره می‌گوید من چرا لژیون می‌گذارم؟ می‌شود بستر. اگر خواسته درست باشد، دانش درمان اعتیاد بستر می‌شود. می‌خواهیم برویم خانه دوستمان فوتبال نگاه کنیم، باید تلویزیونی هم باشد که فوتبال نگاه کنیم. پس خواسته مشخص شد، می‌رویم بر سر بستر کنگره، حرمت کنگره یا آن چیزی که به‌عنوان قوانین و حرمت کنگره می‌شناسیم درواقع شرایطی است که بستر را برای ما به بهترین شکل ممکن به وجود می‌آورد و حفظ می‌کند.

این خاکی که ما می‌خواهیم درونش گندم بکارم، اگر نمک درونش باشد نمی‌شود گندم کاشت، اگر خاک رطوبتش از یک مقداری بیشتر باشد گندم رشد نمی‌کند، اگر دمای هوا از یک حدی بیشتر باشد باید خرما در آن زمین بکاریم و دیگر به درد گندم نمی‌خورد... پس حرمت کنگره، قوانینی را بیان می‌کند که همان بستری و یا خاک است.

درگذشته مسافران سخت به درمان می‌رسیدند، خیلی کارها انجام می‌شد تا یک رهجو به درمان برسد؛ اما در حال حاضر از مسافران که سؤال می‌شود، از جواب‌ها مشخص است که سفر کردن الآن مسافرها با ده سال گذشته خیلی فرق می‌کند و در حال حاضر آسان شده است، مثل گذشته که برای رفتن به‌جایی سوار قاطر می‌شدند اما حالا با هواپیما می‌روند، کنگره هم اوایل این‌گونه بود سفر، به‌سختی رفتن با اسب و قاطر بود اما حالا مانند سفر با قطار سریع‌السیر و یا هواپیما است.

در سفر، این قطار سریع‌السیر یا قاطر مثال چه هست؟ همان بستر است. خواسته که تغییر نکرده، خواسته ده سال گذشته این بوده که مصرف‌کننده به درمان برسد و هم‌سفر به خانواده کمک کند و الآن هم همین‌گونه است؛ اما امکانات خیلی زیاد شده است و بستر نیز خیلی مناسب‌تر شده است، علم و دانش کنگره بیشتر شده، اما متد DST مثل گذشته است و تغییر نکرده.

این بستر را چه چیزی حفظ کرده؟ حرمت کنگره، اگر حرمت کنگره وجود نداشت، این ساختاری که الآن این‌قدر مناسب و قدرتمند شده است و شما در یک محیط امن آرامش می‌گیرید. بیست سال پیش که این‌گونه نبوده است، خیلی از نیروهای منفی مانور می‌دادند و کلی مسائل و مشکلات داشت. برای مثال دیده می‌شد که یک لژیون باراهنمایش کارهای خارج از حرمت کنگره را انجام می‌دادند.

نتیجه حرمت کنگره در طول 15 تا 20 سال، ذره‌ذره یک زمینه یا بستری را به وجود آورده که شرایط مناسب‌تر مناسب‌تری برای آن خواسته‌ها فراهم نموده است.

پس تنها نوشتاری که در کنگره 2 بار خوانده می‌شود، حرمت کنگره است. چرا 2 بار حرمت خوانده می‌شود؟

می‌خواهد بگوید که مهم‌ترین مسئله است و بودن و بقاء ما به این بستر (حرمت) بستگی دارد و اگر این بستر را حذفش کنیم با تمام نیروها و دانشی که داریم طی 6 تا 9 ماه فروپاشی کنگره را خواهیم دید و از بین خواهد رفت.

خیلی کارها می‌شود در کنگره انجام داد، اما در کنگره یاد گرفتیم که قدرت، یعنی توان انجام کار و قدرت یعنی توان انجام ندادن کار.

در کنگره یاد گرفته‌ایم که خیلی از کارها را نباید انجام داد، قدرت ما در کنگره به خاطر این است که خیلی از کارها را انجام نمی‌دهیم، ما خیلی امکانات داریم که می‌توانیم از آن استفاده کنیم اما استفاده نمی‌کنیم.

یادم هست یک NGO از اروپا آمده بودند و پیشنهاد می‌گردند،400 هزار یورو به کنگره می‌دهیم به‌عنوان کمک بلاعوض و می‌گفتند اگر این پول را بگیرید ماسال آینده هم کمک می‌کنیم.....

آقای مهندس قبول نکردند، چون این موضوع با حرمت کنگره تناقض دارد و بعدها ما به مشکل می‌خوریم و بعدها ممکن بود که کسانی بگویند سهم ما چقدر پول می‌شود یا کجا خرج کردید و غیره.

اما نتیجه چه شد؟ آن موقع فقط نمایندگی آکادمی بود و چند شعبه دیگر و هفته‌ای 5 رهایی داشتیم، آقای مهندس آن کمک را قبول نکرد تا اعضای کنگره روی پای خودشان بایستند، آقای مهندس می‌گوید، گاوی که نون گدایی بخورد زمین شخم نمی‌زند.

به افغانستان تمام دنیا پول می‌دهند و هرروز بدبخت‌تر از قبل می‌شود، اگر آن پول‌ها بدرد می‌خورد، الآن افغانستان باید تبدیل به کشور سوئیس می‌شد، اما فسادش بیشتر شد، چون کمک مالی گرفتن روش غلطی است.

در کنگره هم همین‌گونه است، روش کمک مالی گرفتن، از بیرون روش غلطی است. آقای مهندس کمک بیرون را قبول نکردند و باعث رشد ما شد.

ما در کنگره با خیلی افراد آشنا می‌شویم، مثلاً من تاجر هستم و با خودم می‌گویم چه بازار خوبی و.... چقدر استعداد و چقدر امکانات، می‌توان ازاینجا استفاده کرد، اما دقیقه نباید استفاده کرد، چون آنجایی که استفاده نمی‌کنید خواسته انجام می‌شود و اگر به‌جای درمان تجارت شود، خواسته که عمل نمی‌شود که هیچ، نتیجه برعکس هم می‌دهد.

پس‌کار کردن و وارد مسائل مالی شدن و پول قرض دادن همه برخلاف قوانین هست.

آقای مهندس، امن و مقدس بودن را به فضا اطلاق می‌کند. آقای مهندس گفته است که هیچ‌کس در کنگره مقدس نیست، حتی خودم که بنیان کنگره هستم و این فضاها هستند که مقدس هستند و تقدس به خاطر این است که به ما زندگی و آرامش و روحیه می‌دهند و باعث رشد ما شده‌اند.

پس حرمت کنگره را تمام افراد باید از آن نگه‌داری کنند تا این شرایط برای دیگران نیز فراهم شود.

اگر این بستر خراب شود، دیگرکسی به درمان نخواهد رسید؛ یعنی اگر دانش کنگره باشد، کمک راهنما باشد و لژیون هم باشد ولی حرمت عمل نشود، کسی به آزادی و رهایی نمی‌رسد.

اگر تقدس گرایی در کنگره به وجود بیاید، ما از این مسیر خودمان خارج می‌شویم و آن موقع به‌جای اینکه فعل درست انجام دادن مهم باشد، فاعل مهم می‌شود و آدم‌ها مهم می‌شوند، البته آدم‌ها و جایگاه‌ها مهم هستند ولی اگر مقدس شوند، شکل قضیه تغییر می‌کند و کم‌کم، خان و خان بازی می‌شود و هر راهنمایی، خانی می‌شود برای خودش و بعد از مسیر خودش نیز خارج می‌شود.

پس ما باید دقت کنیم و در این قضایا کوشا باشیم.

در ادامه انتخابات نگهبانی دوره سی وسوم برگزار و با رای گیری اعضا حاضر همسفر مهراد، به عنوان نگهبان دور بعد انتخاب گردید.

ضمنا همسفر حسن رهجوی کمک راهنما حبیب الله، گل رهایی مسافر خود را از دست دیده بان محترم، جناب آقای امین دژاکام، دریافت نمود. 
مرزبان کشیک: همسفر مهیار
عکاس: همسفر مهدی
تنظم کننده گزارش: همسفر محمدحسین
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی آقایان همسفر،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر از شعبه بوشهر چهارشنبه 27 تیر 1397 15:20
درود برشما استاد امین خوب درس گرفتم واقعا خداقوت به شما انسان بزرگ وبسیار فهیم
سپاس فراوان اززحمتکشان و خدمتگزاران وبلاگ نویس آکادمی
همسفر محمدحسین جمعه 22 تیر 1397 21:19
سلام و خداقوت به استاد عزیز و محترم جلسه
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات