کارگاه آموزشی عمومی روز پنجشنبه 07/02/1397
پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 ساعت 19:26 | نوشته ‌شده به دست مهران مسافر مهران | ( نظرات )


سومین جلسه از دوره شصت هشتمین سری کارگاه آموزشی عمومی کنگره 60 ویژه آقایان مسافر و همسفران در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه " در کنگره 60 چگونه قدر دانی می کنیم" با استادی " کمک راهنمای محترم آقا احسان" و نگهبانی " مسافر بهزاد "  و دبیری " مسافر حسین " که در روز پنج شنبه مورخ 97/01/30 راس ساعت 17 شروع به کار کرد.سخنان استاد:

سلام دوستان احسان هستم مسافر در مورد دستور جلسه من فکر می کنم اصولا قدر دانی در مقابل نعمت به وجود می آید یعنی بایستی نعمتی در زندگی انسان باشد تا انسان قدر آن نعمت را بداند. شناخت نعمت هم دانایی می خواهد چه بسا نعمت های در زندگی من است که اصلا متوجه آن نیستم. اینطور به نظر می رسد که انسان هر چیزی که رویش اسم می گذارد فکر می کند مسئله را شناخته و روی شناخت آن مسئله تلاش نمی کند. مثل تلویزیون وقتی که اسم تلویزیون رویش می گذاریم فکر می کنیم آن را می شناسیم، اما واقعا می دانیم تلویزیون چگونه کار می کند. من فکر می کنم همه چیز اطراف من احسان را اسم گرفته و بعد رها شده و برای شناختن آن هیچ تلاشی نشده است. فکر کنم بدهی است که اگر نعمت های اطرافم هست من قدرش را ندانم چون من اصلا نعمت ها را نمی شناسمش و دانایی درباره آن مسئله ندارم. به هر حال وقتی که صحبت می شود که کنگره 60 برای من چه کار کرد؟ خوب من می گویم زندگی به من داد. کنگره 60 مثل هر چیزی یک صور آشکار و یک صور پنهان دارد، شاید یکسری افراد به صور پنهان اعتقاد نداشته باشند و فقط صور آشکار را قبول داشته باشند. در صور آشکار حداقل کاری که کنگره برای من انجام داد این است که امروز که از خواب بیدار می شوم نیازی به مواد ندارم و دیگر دنبال مواد نمی گردم که بتوانم به زندگی خود ادامه بدهم. حداقل کاری که کنگره 60 برای من کرد این بود، آن برچسب های که جامعه به من می زد را از من گرفت این صور آشکار قضیه است. برای کسی که اصلا اعتقادی به صور پنهان ندارد، اما در صور پنهان خیلی جای سوال دارد حداقل برای من که چی شده درمان اعتیاد در این نقطه جهان کشف شده است. چه شده درباره شناخت انسان در کنگره 60 صحبت می شود، در صورتی که من فقط آمدم اینجا هرویئن و موادم را ترک کنم. این خودش یک نعمت است که قابل دیدن نیست و پشت آن هم مسولیت است که بر گردن تک تک تمام اعضای کنگره 60 است. چون درمان اعتیاد در هیچ جای دنیا به آن اعتقاد ندارند، ولی در کنگره 60 این کار به راحتی انجام می شود. همچین فضای را برای من و شما مهیا کردند که نه تنها اعتیاد مان را درمان کنیم بلکه خیلی از صفات زشت اخلاقی که داشتیم هم کنار بگذاریم. اگر باور داشته باشید که زندگی بعد از مرگ ادامه دارد، آن وقت متوجه می شوید کنگره 60 برای ما چه کار کرده است. آن وقت متوجه می شوید چسم و روان و جهانم بینی من به تعادل رسیده یعنی چه ؟ شاید امروز متوجه این مسئله نشوید، اصولا یکی از قوانین دنیا ما ست هر چیزی که بزرگ است و ما به آن نزدیک هستیم متوجه آن نمی شویم. مثل کره زمین که بزرگتر از آن نیست که درونش داریم زندگی می کنیم و متوجه آن نیستیم، وقتی که ما در دامنه کوه هستیم متوجه عظمت کوه نیستیم. من فکر می کنم کنگره 60 هم همین طور است، چون ما درونش هستیم و درونش داریم زندگی می کنیم متوجه نیستیم که چه اتفاقی برای ما دارد می افتد. جمله آخر اگر متوجه شدیم و خواستیم قدر دانی کنیم به نظر من گفتن اینکه زبانم قاصر است و نمی توانم کاری بکنم هیچ فایده ای ندارد. شکر کردن باید در عمل باشد و هرکسی هر کاری که از دستش بر می آید باید انجام دهد چون ما موظف هستیم تفکر کنگره 60 را حفظ کنیم برای آیندگان باید تلاش کنیم این تفکر را به کشور های دیگر انتقال دهیم.

سخنان استاد مربوط به مسافر:

بهزاد وقتی آمد داخل لژیون من، شیشه مصرف می‌کرد وقتی سفرش را شروع کرد هم شیشه و شربت OT را باهم مصرف می‌کرد. وقتی من بهزاد می‌گفتم خوبی بهزاد به من می‌گفت خوب هستم، اما من می‌دانستم که خوب نیست. در کنگره یک 2 زاری وجود دارد که هرکسی 2 زاریش بیفتد. دیگر کنگره را رها نمی‌کند، خدا را شکر بهزاد در اوایل سفرش متوجه این موضوع شد. بعدازآنکه متوجه موضوع شد خیلی خوب سفر کرد و بعدازآن درمان سیگارش را شروع کرد و تبدیل به یک انسان معقولی شد. خوب به حرف‌های من را گوش کرد و به بهزاد گفتم کار نکن کار نکرد و به حرکتش در جهت درمان اعتیادش ادامه داد و با توجه به مشکلاتی که در زندگی‌اش داشت توانست بر اعتیاد خودش غلبه کند. خدا را شکر می‌کنم امروز می‌بینمش که باحال خوب دارد می‌خواند برای کمک راهنمایی و امیدوارم قبول شود و بتواند این جایگاه را تجربه کند.

اعلام سفر مسافر بهزاد:

سلام دوستان بهزاد هستم مسافر آخرین آنت ایکس مصرفی شیشه سفر اول 11 ماه 10 روز با داروی OT روش درمان DST به راهنمایی آقا احسان به مدت یک سال آزاد و رها هستم.

آرزوی مسافر بهزاد:

کسانی که بیرون از کنگره مصرف‌کننده هستند  یک روز اذنش صادر شود و بتوانند با این روش به درمان برسند.


سخنان مسافر بهزاد:

سلام دوستان بهزاد هستم مسافر خیلی خوشحالم که امروز این جایگاه را تجربه می‌کنم. من با تخریب 10 سال تخریب شیشه وارد کنگره شدم. روزی که وارد کنگره شدم وضع خیلی بدی داشتم، انسانی کاملاً عصبی و پرخاشگری بودم. اصلاً فکرش را نمی‌کردم که بتوانم در کنگره به درمان برسم، من در 2 و 3 ماه اول سفرم شیشه و شربت OT مصرف می‌کردم. بااینکه به کنگره می‌آمدم اصلاً حال خوبی نداشتم، ولی از یکجا به بعد مسیر خودم را پیدا کردم. می‌خواهم این پیام را به کسانی بدهم که در سفر اول هستند قدر جای که هستید را بدانید. وقتی‌که من متوجه اشتباه هم شدم تصمیم گرفتم کاملاً به حرف راهنمایم گوش بدهم تا اسم مسافربر روی من گذاشته شود. الآن مادرم که هم‌سفر من است و در کنار من نشسته و خوشحالی را در چهره ایشان می‌بینم همه را مدیون آقای مهندس و آموزش‌های است که از راهنمای عزیزم یاد گرفته‌ام. یک خاطره برای شما تعریف می‌کنم، من توسط آقای دولت‌آبادی به کنگره معرفی شدم وبرای بار اول بردند مرا پیش آقای مهندس و من ایشان را نمی‌شناختم از من پرسیدند که چه ماده‌ای مصرف می‌کنی؟ چون من قبلش مواد زده بودم جو مرا گرفت و حدود 5 دقیقه درباره فواید و مضرات شیشه برای مهندس صحبت کردم وآقای مهندس همین‌جور مرا نگاه می‌کردند که کار به‌جای رسید که آقای مهندس به من گفت ممنون از توضیح‌های شما، من امروز از آقای مهندس و خانم آنی تشکر می‌کنم که هم‌چین بستری را برای من بهزاد فراهم کردند که بتوانم به درمان برسم. از راهنمایم آقا احسان خیلی تشکر می‌کنم واقعاً ایشان با من در تمام شرایط سخت بودند و مرا راهنمای می‌کردند. از مادر عزیزم که به‌عنوان هم‌سفر خیلی به من قوت قلب می‌دادند و در مسیر سفر مرا یاری می‌کردند خیلی تشکر می‌کنم. ایشان خیلی بهتراز من سفر کردند، الآن باهم زندگی عالی داریم و خدا را شکر می‌کنم. از راهنمای هم‌سفرم خیلی تشکر می‌کنم ایشان برای مادر خیلی زحمت کشیدند. آرزو می‌کنم جایگاه راهنمای را تجربه کنم چون خیلی آموزش‌ها در این جایگاه خدمتی است، خیلی دوست دارم که این جایگاه را حتماً تجربه کنم. تا بتوانم خدمت‌های که کنگره برای من انجام داد قدردانی کنم.


سخنان راهنمای همسفر:

سلام دوستان شبنم هستم کمک راهنما و یک هم‌سفر تبریک می‌گویم تولد یک سال رهای را به آقا بهزاد و هم‌سفرشان و راهنمای مسافرشان، هم‌سفر آقا بهزاد ره‌جوی بسیار منظمی بودند و با مشکلات زیادی که داشتند مرتب تمام جلسه‌ها را می‌آمدند و تکالیفشان را مرتب انجام می‌دادند. الآن آرامشی که در زندگی دارند علتش آن صبر و استقامتی بود که با مسافرشان پابه‌پا حرکت کردند. امیدوارم قدر نعمت‌های که کنگره به این خانواده داد است را بدانند و آرزو می‌کنم این عشق و محبت را با خدمت کردن در کنگره به افراد دیگر انتقال بدهند.سخنان همسفر:

سلام دوستان من فهیمه هستم هم‌سفر بهزاد وقتی‌که بهزاد 2 ماه سفرش را شروع کرده بود از همسرش جدا شد و شغلش هم از دست داد من اول‌ازهمه از آقا بهزاد تشکر می‌کنم. چون من از روش درمان کنگره خبر نداشتم، یک روز از ماشین بهزاد پایپ پیدا کردم زنگ زدم به آقا احسان گفتم من برای بهزاد چه‌کاری کنم. هنوز دارد شیشه مصرف می‌کند، آقا احسان به من گفتند چرا شما به‌عنوان هم‌سفر به کنگره نمی‌آید. تا روش برخورد با مسافرتان را یاد بگیرید، وقت که من آمدم به کنگره برخورد بسیار خوبی با من داشتند. یادم می‌آید اولین روزی که وارد کنگره شدم راهنمای خودم استاد جلسه بود و حرف‌های ایشان خیلی به دل من نشست خیلی راهنمایم به من کمک کرد از ایشان و راهنمای مسافرم تشکر می‌کنم.


مرزبان کشیک: آقا احمد
تنظیم و گرد آورنده وبلاگ: مهران( لژیون 8 ) و منصور (لژیون 11)


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 20:03
با سلام وخداقوت وتبریک به استادگرامی اقااحسان.وممنون ازمتن زیباتون.
همسفر مرضیه نمایندگی شادآباد دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 08:55
خدا قوت به راهنمای گرامی و عرض تبریک به مسافر و همسفر محترم، پایدار باشید
وبلاگ نویسان محترم خدا قوت، زندگیتان پربرکت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات