کارگاه آموزشی عمومی روز پنجشنبه 1396/12/17
پنجشنبه 17 اسفند 1396 ساعت 19:58 | نوشته ‌شده به دست مسافر منصور | ( نظرات )


یازدهمین جلسه از دوره شصت و هفتم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 ویژه آقایان مسافر و همسفران در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه "وادی هفتم" با استادی " کمک راهنمای محترم آقا رضا" و نگهبانی " مسافر احمد "  و دبیری " مسافر سجاد "  ، و همچنین مراسم جشن تولد اولین سال رهایی آقا بهزاد رهجوی کمک راهنمای محترم آقایرضا را جشن گرفتیم، که در روز پنج‌شنبه مورخ 1396/12/17 رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.سخنان استاد:

خدا را شاکرم که یک‌بار دیگر که در این جایگاه قرار گرفتم و در کنار شما آموزش می‌گیرم. دستور جلسه این هفته وادی هفتم که رمز و راز حقیقت در دو چیز است، یکی یافتن راه دیگری آنچه برداشت می‌کنیم. این وادی خیلی در سفر اول به من کمک کرد، وقتی به گذشته برمی‌گردم می‌بینم شاید کنگره را حداقل 2 سال از دور می‌شناختم چه جای است و وصفش را شنیده بودم، اما شک داشتم که درمانم را شروع بکنم یا شروع نکنم؛ و بالاخره تصمیم گرفتم با دوستم که اینجا را به من معرفی کرد، باهم بیایم درمانمان را شروع کنیم. این یافتن را در زندگی ما خیلی مهم است چه‌بسا مسیرهای در سر راه ما قرار می‌گیرد و ما نمی‌دانیم که این مسیر درست است یا نه مثل تازه‌واردی که وارد کنگره می‌شود و سردرگم است. از کنگره و روش درمان آن شناختی ندارد و به‌مرورزمان که فرد می‌آید راهنما انتخاب می‌کند و تحت آموزش‌ها قرار می‌گیرد. یواش‌یواش این راه برای آن فرد باز می‌شود و مشخص می‌شود در چه مسیری قدم گذاشته است. در زندگی شخصی خودم هم همین‌طور است والان وقتی‌که برمی‌گردم عقب مسیری را که درست انتخاب کرده بودم را می‌بینم خیلی شرایط زندگی یم تأثیر گذاشته است. این‌یک واقعیت و یک قانون در هستی است که نمی‌توانیم از آن غافل بشویم قسمت دوم وادی در رابطه با آنچه برداشت می‌کنیم این قسمت هم به نظر من خیلی مهم است. وقتی‌که هرکسی، به قول معرف بنا به آن آگاهی و تلاشی که کرده می‌تواند به‌نوعی بنا به دیدگاهش برداشت داشته باشد از هر موضوع و مطلبی این برداشت، خیلی می‌تواند برای من سرنوشت‌ساز باشد. چه‌بسا یک برداشت غلط ممکن است مسیر زندگی مرا به بیراهه ببرد. یا برعکس و خود همین کنگره را من مثال می‌زنم دو تا تازه‌وارد باهم می‌آیند و شروع می‌کنند، به سفر و بعد از 5 سال نگاه می‌کنیم یکی از آن‌ها شده کمک راهنما یکسری جایگاه‌ها را برای خودش تجربه کرده و به قول معرف خدمت گذار شده و در این سیستم دارد سرویس می‌گیرد و سرویس می‌دهد؛ اما آن‌یکی هنوز خودش را پیدا نکرده سردرگم است و هنوز اندر خم یک کوچه است و هنوز نمی‌داند، تکلیف اش با خودش چه هست. بعد از 5 سال می‌آید نگاه می‌کند آن‌کسی که باهم آمده بودند. الآن آنچه جایگاهی دارد و آن الآن کجاست و این برمی‌گردد به همین برداشت. امیدوارم در این مسیری که هستیم هرکداممان را ه درست را تشخیص بدهیم برداشتمان، برداشت‌های صحیح باشد.


سخنان استاد مربوط مسافر:

امروز تولد بهزاد عزیز است همیشه می‌گویند دستور جلسات با تولد بچه‌ها ربطی دارد واقعاً همین‌طور است بهزاد یکی از بچه‌های بود که به‌هرحال شاید اسم کنگره را شنیده بود ولی نمی‌دانست چه جور مکانی است. چند سال بود درگیر اعتیاد بود و خدا خواست و خودش هم تلاش کرد و با روش درمان آشنا شد و به کنگره آمد. از همان اول فهمید که باید گوش‌به‌فرمان باشد و باید آموزش‌ها را درست یاد بگیرد و آن‌ها را اجرایی‌شان کند. یک خاطره از بهزاد بگویم که روز اول که آمد، من هیکلش را دیدم پیش خودم گفتم خدا عاقبت ما را به خیر کند. مصرفاش هم که شیشه است و خدا به دادم برسد، بعد از لژیون به من گفت آقا من یک کار ناتمام دارم. باید اول کارم را تمام کنم و بعد بیایم شروع کنم، گفتم بگو بهزاد جان کار ناتمام شما چه هست؟ گفت یک کتابی را شروع کردم به نوشتن باید آن را تمام کنم، گفتم چقدر زمان می‌برد کتاب تمام شود. گفت فکر کنم یکی دو هفته وقت نیاز دارم برای تمام کردنش، گفتم پس برو کتابت را تمام کن و بعد بیا سفرت را شروع کن چون وقتی سفرت را شروع کنی هیچ کار دیگری نباید انجام بدهی من فکر کردم بهزاد رفت اما برعکس شد. برگشت به کنگره و به من گفت آقا رضا من باید چه‌کار کنم؟ من هم گفتم الآن نباید مصرف کنی، مصرف هم نکنی سه روز بی‌هوش می‌افتی نگران نباش هیچ اتفاقی برائت نمی‌افتد. منتها سه روز خوابی درست دوشنبه بود شنبه هفته بعد آمد. گفتم چه شد؟ گفت آمدم دیگه، اما چهره و خواستاش مشخص بود به‌هرحال یکی از بچه‌ها بود غیبت نداشت سر لژیون سر جلسات که از اول خودش را به‌نوعی باکنگره هم‌آوا و هماهنگ کرد؛ و باکنگره جلو آمد به‌هرحال این روز قشنگ را به بهزاد و خانواده‌اش و راهنمای هم‌سفرش تبریک می‌گویم؛ و امیدوارم امثال بهزاد می‌آیند در سیستم قرار می‌گیرند و آموزش می‌گیرند و خدمت کنند. مهم همان برداشت است، چون آن برداشت برمی‌گردد به خود ما بازتاب عملکرد ماست. آن پژواکی است که نتیجه‌اش آزادی خود ما هست، به‌هرحال امیدوارم به جایگاه کمک راهنمای برسد؛ و الآن در لژیون مالی هم هست و الآن دبیر پارک لاله شده، این‌ها را می‌گویم به خاطر اینکه کسی که می‌خواهد. درمان بشود باید سختی را به جون بخرد و جایگاه خدمتی برای خود پیدا کند و یاد بگیریم، در این سیستم آمدند به من سرویس دادند و به من خدمت کردن و من باید این را زنجیروار ادامه بدهم تا سیستم بتواند به مسیر خود ادامه بدهد. ممنون که به صحبت‌های من گوش کردید سپاس گذارم.


اعلام سفر مسافر:

سلام دوستان بهزاد هستم مسافر آخرین آنتی ایکس مصرفی شیشه روش درمان DST داروی درمان سربت OT سفر اول 12 ماه به راهنمای خوبم آقا رضا ورزش در کنگره بسکتبال و شنا رهایی 13 ماه 20 روز .

آرزوی مسافر: آرزوی من این است که هر کس در کنگره است قدر جایگاهش را بداند.

سخنان مسافر :

سلام دوستان بهزاد هستم مسافر من از همه دوستان تشکر می‌کنم. من سعی می‌کنم یاد بگیرم که در کنگره چه‌کار باید انجام بدهم، سعی می‌کنم لطفی که به من شد و خدمتی که برای من انجام می‌دهند که از آن زندگی خرابی که داشتم و از اهدافی که داشتم روزبه‌روز دورتر بشوم جبران کنم. من روز اولی که آمدم کنگره حالم خیلی خراب بود و هرروز که می‌گذاشت تازه می‌فهمیدم چه گرفتاری برای خودم و خانواده‌ام درست کرده بودم ، واقعیت این‌که هرلحظه که می‌گذرد چه‌کاری با خودم و خانواده‌ام کرده بودم. واقعاً لطف کنگره بود که من توانستم این جایگاه را به دست آورم و برگردم به زندگی‌ام و به دید این کار را روزبه‌روز بهتر انجام بدهم. من از استادم کمال تشکر رادارم ، آقا رضا مسیر زندگی را کاملاً به من نشان داد. من در زندگی اجتماعی و جامعه خیلی کم‌وکاست داشتم ، من در سرکار که در بخش دولتی کار می‌کنم و حتی کتاب می‌نوشتم اما از زندگی چیزی نمی‌فهمیدم ، همیشه زندگی من شده بود مصرف و تهیه مواد ، نه قدر همسر و مادرم و بچه‌هایم را نمی‌دانستم. حالا می‌فهمم چه‌کار کردم با خودم ، یاد گرفتم الآن چگونه زندگی کنم. چگونه قدر داشته‌هایم را بدانم و درواقع بفهمم این صندلی که یک سال رویش نشسته‌ام ، چه ارزشی برای من دارد واقعاً این صندلی برای من خیلی ارزشمند است. آن هزینه که یک رهجو می‌آید کنگره سفر می‌کند و به رهای می‌رسد 12 یا 13 میلیون است. من برای خودم آمدم حساب‌وکتاب کردم علاوه بر اینکه آمدم سفر کردم و رها شدم خانواده‌ام برگشت بچه‌ام سالم شد. پسرم بدون آنکه بداند من مصرف‌کننده هستم حالش بهتر شد ، پدر و مادرم حالشان خوب شد و جایگاهیم تغییر کرد. در جامعه فهمیدم چگونه باید زندگی کنم ، هر چی آمدم قیمت بگذارم روی این‌ها نتوانستم پس برای من این صندلی خیلی ارزشمند است و خیلی دوستش دارم واقعاً دوستان کنگره کمک راهنماها ودادش لژیونی‌ها وقتی آن‌ها را می‌بینم لذت می‌برم. وقتی تک‌تک دوستانم به رهای می‌رسند لذت می‌برم وقتی دادش لژیونی می‌آید سفرش را شروع می‌کند ، وقتی سفرش تمام می‌شود لذت می‌برم. از لحظات خوب من این است که روز چهارشنبه بشود وبیایم اینجا و یک خدمتی بکنم و وقتی‌که می‌آیند بچه‌ها به رهایی می‌رسند ، می‌روم آخر سالن از خوشحالی گریه‌ام می‌گیرد. در انتها از آقا رضا خیلی تشکر می‌کنم و از راهنمای هم‌سفرم خانم عزت خیلی تشکر می‌کنم ، از همسفرم هم نمی‌دانم چگونه تشکر کنم. واقعاً هم در سفری که داشتم بال پروازم بود و همه کار من را خانمم انجام داد و واقعاً از ایشان تشکر می‌کنم.


سخنان کمک راهنمای همسفر:

سلام دوستان عزت هستم هم‌سفر من هر بار که آمدم برای تولد این پیام را داشتم که هر تولدی پیامی برای تازه‌وارد ین است. اگر آقا بهزاد توانست رها شود، بچه‌های دیگر هم می‌توانند. در وادی هفتم دستور جلسه راه مشخص‌شده و اتوبان هم کشیده شده توسط آقای مهندس آسفالت شده و دو طرف جاده هم با وادی‌ها علامت‌گذاری شده است. اگر هر مسافری بیاید بنشیند و دقیقاً به این نکته‌ها توجه کند، شک نکند که به رهایی می‌رسد؛ و من هم‌سفر و هم‌سفرهای که تازه آمدند، تخریبم بیشتر از مسافر برای اینکه مسافر دارویش را سروقت مصرف می‌کند. مهم من هم‌سفر هستم چرا؟ وقتی‌که می‌آیم آموزش می‌گیرم باید مسافر را رها کنم که مسافر راه خودش را برود چون وضع من هم‌سفر خراب‌تر است. برای اینکه نه موادی زدم نه نشئه و خمارم ولی تخریب آن نارنجکی که منفجرشده به نام مصرف‌کننده ترکش آن در بدن من است ، پس من باید بیایم بنشینم و آرامش بگیرم و کمک مسافرم بکنم بدون اینکه ، دخالت در کارش بکنم. حالا درباره ناهید خانم واقعاً یکی از بچه‌های آرام و ساکت لژیون من است. وقتی مادرها قیافه بچه‌ها را نگاه می‌کنند متوجه می‌شوند در چشم آن‌ها چه خبر است. وقتی به ناهید می‌گفتم که حالت چطور است. می‌گفت مادر در آخر جلسه با شما صحبت می‌کنم ، اصلاً از هم‌سفرش هیچ شکایتی نمی‌کرد. فقط می‌گفت حال خودم خوب نیست ، کم‌کم سی‌دی‌ها را گوش کرد و نوشت چون من معتقدم آن چیزی که ما را به رهای می‌رساند آموزش‌های کنگره است؛ و هر چه ما داریم از آقای مهندس دژاکام داریم خدا عمر باعزت به ایشان بدهد  که ما بتوانیم زیر سایه خداوند و زیر سایه ایشان بتوانیم زندگی آرامی داشته باشیم. به آقا رضا خسته نباشید می‌گویم و به ناهید هم‌سفر آقا بهزاد خدا قوت می‌گویم و امیدوارم آزادمردی آقا بهزاد را ببینیم.

سخنان همسفر:
سلام دوستان ناهید هستم هم‌سفر اول‌ازهمه از خواهر لژیونی‌هایم تشکر می‌کنم  که آمدن امروز اینجا و خدا را من خیلی شکر می‌کنم که ما را راهنمای کرد و در این جایگاه قرارداد. همان‌طور که مامان عزت گفت جاهای زیادی رفته بودیم و هیچ‌کدامش جواب نگرفتیم. ما باکنگره آشنا بودیم از دور اما حکم آن صادر نشده بود  که بیایم کنگره خدا را شکر می‌کنم از آقای مهندس و خانواده محترمشان تشکر می‌کنم. واقعاً هر آرامشی که الآن در زندگی من و بچه‌هایم است از مامان عزت می‌بینم. از آقا رضا راهنمای مسافرم خیلی تشکر می‌کنم ، واقعاً برای مسافر من خیلی زحمت کشید و چه شب‌های درد داشتند و آشفته بودند. خدا را شکر می‌کنم و یک پیامی هم دارم همه مسافرها اگر هم‌سفر داشته باشند چه‌بهتر و اگر نداشته باشند بدانید ما خدا راداریم و خدا کمکمان می‌کند. متشکرم که به صحبت‌های من گوش کردید.مرزبان کشیک : آقااحمد
نگارنده و تنظیم وبلاگ : مسافر مهران از لژیون 8 و منصور از لژیون 11


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات