ضمن عرض سلام و تبریک این هفته به همه اعضای کنگره 60 در رأس جناب مهندس دژاکام عزیز. دستور جلسه این هفته دیده‌بان یا درواقع تعریف یکی از جایگاه‌ها در کنگره هست که بیشترین بحث در این مرحله خود جایگاه است که اگر من صحبتی می‌کنم
منظورم درباره فرد نیست بیشتر در مورد جایگاه است و اینکه آن جایگاه در کنگره چه‌کاری انجام می‌دهد. در کنگره همه‌چیز در گردش است جایگاه‌ها به شخص وابسته نیست اشخاص مرتب در حال عوض شدن هستند ولی جایگاه‌های سازمانی ثابت هستند. جایگاه دیده‌بانی شامل دو قسمت است یکی انتخاب دیده‌بان و دیگری وظیفه یک‌دیده بان است. همانطور که جناب مهندس در روز چهارشنبه شروع این دستور جلسه فرمودند در ابتدا خودشان اولین دیده‌بان را انتخاب کردند بعد با مشورت این دو نفر نفر بعدی انتخاب شد و همینطور الی‌آخر که با مشورت سیزده نفر دیده‌بان آخرین نفر انتخاب شد. قسمت دوم وظیفه یک‌دیده بان است که اصلاً کار یک‌دیده بان چیست؟ وظیفه یک دیده‌بان وضع قوانین است که در شورای دیده‌بانی این قوانین تعیین می‌شوند که خود بر اساس قوانین کنگره است. ما در آموزش‌های کنگره اولین قدم تفکر راداریم بعد عقل را و درنهایت عشق را. 
کار عقل پردازش آینده است یعنی وقتی میگوییم یک نفر عاقل است بر این اساس میگوییم که پردازشش برای آینده خوب است یعنی جوری پردازش می‌کند که در آینده خوب درمی‌آید و برعکس کسی را دیوانه می‌خوانیم و میگوییم عقل ندارد چون پردازش درستی از آینده ندارد و حرکت بعدش غیرقابل‌پیش‌بینی است و من وقتی بخواهم ببینم ندایی که از درون خودم می‌شنوم ندای عقل است یا نه کافی است آن کار را ببرم در آینده ببینم نتیجه‌اش خوب است یا نه اگر خوب است قطعاً ندای عقل است در غیر این صورت نه. پس عقل کارش این است که مسئله را ببرد به آینده پردازش کند تا نتیجه معلوم شود خوب می‌شود یا نه. 
همه از عقل برخوردار هستیم ولی حجابی مثل اعتیاد مانع از دسترسی ما به آن می‌شود. قوانین در کنگره همه بر اساس عقل است و کار شورای دیده‌بان‌ها همین است که یک قانون را با استفاده ازنظر همه اعضای شورا به آینده برده نتیجه آن را در آینده بررسی می‌کنند اگر خوب درآمد قانون تصویب می‌شود پس‌کار دیده‌بانان بررسی وضع قوانین برای آینده است که اگر این‌طور نبود کنگره امروز به اینجا نمی‌رسید. جایگاه دیده‌بان و همه جایگاه‌ها در کنگره مثل ایستگاه‌های بین‌شهری هستند مثلاً اگر ما بخواهیم به مشهد برویم اگر در مسیر درست حرکت کنیم قطعاً تک‌تک شهرها را تجربه می‌کنیم در کنگره هم همینطور است من اگر درست حرکت کنم و در مسیر درست باشم همه جایگاه‌های کنگره را یک‌به‌یک تجربه می‌کنم همینطور جایگاه دیده‌بان را. دست‌آخر همه این مطالب برمی‌گردد به تزکیه تا به مرحله‌ای برسیم که بتوانیم آینده را حس یا به‌نوعی پیش‌بینی کنیم تا کاری که انجام می‌دهیم نتیجه‌اش درست درآید.
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic