مصاحبه با کمک اردوبان محترم شعبه آکادمی به بهانه هفته درختکاری کنگره
دوشنبه 7 اسفند 1396 ساعت 09:38 | نوشته ‌شده به دست مسافر مهرسام | ( نظرات )


به بهانه دستور جلسه این هفته کنگره60 ، "درختکاری" با کمک اردوبان محترم شعبه آکادمی جناب آقای امیر خرمشاهی ؛ در خصوص اردوی درختکاری سال 1396 مصاحبه ای انجام داده ام که شما را به مطالعه این مصاحبه دعوت می نمایم . 


ضمن عرض سلام و خدا قوت لطفاً خودتان را معرفی بفرمایید .

سلام دوستان امیر هستم ، یک مسافر . بیش از 20 سال تخریب انواع مواد مخدر؛ آخرین آنتی ایکس مصرفی تریاک ، حشیش ، شیشه و قرص؛ مدت‌زمان سفر اول 12 ماه و 7 روز؛ راهنمای عزیزم دیدبان محترم آقا علی؛ رهایی از اعتیاد 4 سال و 10 ماه؛ در ضمن سفر سیگار انجام دادم به راهنمایی آقا عباس؛ رهایی از بند نیکوتین دو سال و چند روز.

 

لطفاً برای ما بفرمایید مسئولیت شما در بحث درختکاری کنگره چه می‌باشد ؟

در کنگره گروهی وجود دارد که از سوی اعضای کنگره در اردوی سراسری بلده به‌عنوان اردوبان انتخاب می‌شوند و تا سه سال اول به‌عنوان کمک اردوبان مطرح می‌شوند . بنده در حال حاضر به‌عنوان کمک اردوبان فعالیت می‌کنم و در اردوی درختکاری اسفندماه و در تابستان برای آبیاری درختان کاشته شده ، هماهنگی و همکاری با دیگر اردوبانان کنگره را برای هرچه بهتر انجام شدن این اردوها به انجام می‌رسانم .

 

در مورد پیام و هدف کنگره از برگزاری اردوی درختکاری برایمان کمی توضیح دهید .

همان‌طوری که می‌دانید افراد در کنگره درمان نمی‌شوند مگر آنکه تغییر نمایند و تغییرات در انسان صورت نمی‌گیرد مگر با آموزش و تغییر نگرش و طرز تفکر؛ یکی از منابع مهم که سبب ایجاد تغییرات کلی و اساسی در اعضای کنگره60 می‌شود منابع آموزشی کنگره است که وادی‌های کتاب عشق نیز جزو آن می‌باشند و وادی دوازدهم که می‌گوید "در آخر امر ، امر اول اجرا می‌شود" به مبحث درختکاری هم اشاره‌کرده است جزو یکی از کاربردی‌ترین آموزش‌های ما در کنگره60 است . مسئله درختکاری ازاینجا نشاءت می‌گیرد که من به‌عنوان یک مصرف‌کننده مواد مخدر، پس از درمان شدن به احیای خانواده خودپرداختم و حال زمان آن رسیده است که خسارت‌هایی را که به جامعه و اطراف خود وارد کرده‌ام نیز جبران نمایم که بهترین کار و اقدام در این زمینه درختکاری است که درنهایت ثمره آن‌هم برای خودمان و هم برای آیندگان قابل بهره‌برداری است و به محیط‌زیست نیز کمک شایانی می‌کند .

در کنگره رسم است که هر مسافر سفر دومی، هرسال یک درخت بکارد و سپس از درختی که کاشته است نیز مواظبت نماید .

 

با توجه به اینکه دستور جلسه این هفته کنگره درختکاری است، در مشارکت‌های اعضای کنگره شنیده می‌شود که بین درخت و مسافر در کنگره یک تشابهی قائل می‌شوند؛ آیا شما هم به این تشابه قائل هستید ؟ برایمان بیشتر توضیح بدهید .

بله من هم‌چنین شباهتی را که هر مسافر در کنگره مثل یک درخت است را قبول دارم . بحث اصلی در وادی دوازدهم ، پارامتر زمان است ؛ یعنی انسان هر کاری را که تصمیم می‌گیرد به انجام برساند تا مرحله‌ای که آن تصمیم به انجام برسد و نتیجه‌بخش باشد ، باید حتماً پارامتر زمان را در نظر داشته باشد . وقتی من به‌عنوان یک مصرف‌کننده مواد مخدر تصمیم به درمان خودم گرفتم و وارد کنگره60 شدم ؛ به من گفته شد که برای دستیابی به درمان باید 10 الی 11 ماه صبر کنم و این زمان حتماً باید طی بشود . حال در تمام هستی و طبیعت این مسئله نیز جاری می‌باشد . در موضوع درختکاری هم این مسئله صادق می‌باشد . من برای درمان خود پروسه درمانی را انجام دادم و احیاء شدم ؛ برای درختکاری هم پروسه‌ای خاص باید طی شود تا به نتیجه و ثمره موردنظر دست پیدا کنم .

 


به نظر شما شرکت در اردوی درختکاری برای مسافران چه تأثیری می‌تواند داشته باشد ؟

اردوی درختکاری، در جهات مختلف تأثیرات خوب و مثبتی در یک مسافر ایجاد می‌کند.

الف) شرکت در یک کار جمعی و بهره‌مندی از اثرات و نتایج آن‌که معمولاً اکثر کارها در کنگره به‌صورت جمعی انجام می‌شود.

ب) کاربردی نمودن آموزش‌هایی که در کنگره دریافت کرده‌اند و بهره‌مندی از انرژی خوب آن

ج) انجام عمل سالم

خود من در زمان مصرف مواد مخدر و حتی قبل از آن چندان به این مسئله فکر نمی‌کردم ولی در کنگره یاد گرفتم که عمل سالم انجام بدهم که یکی از بهترین عمل‌های سام ؛ کاشت درخت است . دیگر اینکه مسافران باید توجه داشته باشند که هر تصمیمی در کنگره برای آن‌ها گرفته می‌شود به خیر و صلاحشان است و در راستای ایجاد تعادل بیشتر در آنان .

 

شما یکی از کمک راهنماهای خوب کنگره در شعبه آکادمی هستید و در حال حاضر نیز در اردوی درختکاری و اردوی سالانه بلده به‌عنوان کمک اردوبان فعالیت و خدمت می‌کنید اگر صلاح می‌دانید مقایسه‌ای از زمان مصرف مواد مخدر و امروزی که در کنگره هستید برایمان ارائه بدهید و بفرمائید چگونه شد که از آن جایگاه به جایگاه امروزی دست پیدا کردید .

تغییراتی که در من رخ‌داده است بسیار زیاد هستند و تفاوت بسیار است . من وقتی به یاد دوران مصرف خودم می‌افتم ، می‌بینم که در آن دوران زندگی من به یک مو بند بود و ازنظر خانوادگی و در کل از همه لحاظ اصلاً وضعیت خوبی نداشتم ؛ آن روزها کجا و امروز کجا ؟!! من در کنگره یاد گرفته‌ام که شکرگزار باشم . خدا را شکر می‌کنم که امروز زندگی خوبی دارم ، خانواده خوبی دارم ، همسر من کمک راهنما است و دخترم هم به‌تازگی در آزمون کمک راهنمایی قبول‌شده است ، درواقع امروز ما یک خانواده کنگره‌ای هستیم ، در ورزش تیراندازی باکمان شرکت می‌کنیم . من در کنگره یاد گرفته‌ام که از خداوند، "حال خوش" را طلب کنم و بخواهم تا بتوانم بدون دغدغه و بافکر راحت زندگی کنم.

 

خاطره‌ای در خصوص اردوی درختکاری سال‌های گذشته اگر دارید ، بیان بفرمایید .

دو سال پیش در اردوی درختکاری به همراه اولین رهجوی رهاشده‌ام شرکت کردم ، این کار جمعی ، مثبت و انرژی‌بخش در کنار اولین رهجوی رهاشده‌ام برای من روز بسیار خوب و فراموش‌نشدنی را رقم زد .

 

کلام پایانی ؟

اردوی درختکاری امسال کنگره60 در روز جمعه 18 اسفند برگزار خواهد شد که یک کار وسیع و گسترده است که در یک روز باید به انجام برسد و این کار نیاز به برنامه‌ریزی خیلی دقیق و مدونی دارد . در این اردو در یک روز بیش از 1000 نفر در یک منطقه مشخص برای درختکاری شرکت می‌کنند . در این اردو تعداد زیادی ، چاله باید کنده شود ، تعداد زیادی نهال و درخت کاشته شود و درنهایت آبیاری هم بشود . در کنار همه این‌ها باید به دوستان شرکت‌کننده سرویس مناسبی ازنظر صبحانه ، چاشت و نهار داده شود . طی جلسات متعددی که با اردوبان های کنگره و آقای دهقانی برگزار کرده‌ایم ، تقسیم وظایف مشخص‌شده‌اند و هماهنگی‌های لازم نیز طی این چند روز انجام‌شده است تا بتوانیم اردویی خوب همراه با سرویس مناسب برای اعضای کنگره60 برگزار نماییم .

در پایان از آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان ، آقای امین دژاکام که مسئول اصلی اردوی های کنگره هستند ، کمال تقدیر و تشکر رادارم و امیدوارم همیشه سالم و سلامت باشند . 


تهیه کننده : مسافر مهرسام از لژیون شماره 18 نمایندگی آکادمی 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه، اخبار داخلی کنگره60،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر محمدحسین دوشنبه 7 اسفند 1396 13:11
سلام و خسته نباشید خدمت، کمک اردوبان درختکاری، مسافر امیر خرمشاهی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic