گزارش جشن تولد چهاردهمین سال رهایی مسافر عباس امیر معافی
شنبه 5 اسفند 1396 ساعت 00:42 | نوشته ‌شده به دست مسافر مهرسام | ( نظرات )

مراسم جشن تولد چهاردهمین سال رهایی "راهنمای محترم عباس امیر معافی" رهجوی   "دیدبان محترم علی خدامی"  در روز پنج‌شنبه مورخ 1396/12/03 با شور و شوق فراوان و با حضور مسافران و همسفران کنگره 60 ؛ برگزار گردید . 


اعلام سفر مسافر عباس :

سلام دوستان عباس هستم ، مسافر . آخرین آنتی ایکس تریاک ، مدت‌زمان سفر اول 8 ماه ، راهنما آقای علی خدامی ، رهایی چهارده سال و چهار روز .آرزوی مسافر عباس : 

آرزو می‌کنم با کمک دوستان خوبی مثل دکتر شجیع که امروز از طرف وزارت ورزش و جوانان در این مراسم شرک دارند بتوانیم کارهای بزرگ‌تری را انجام بدهیم چراکه در ابتدای کار و فعالیت کنگره قرار داریم . امیدوارم بتوانیم این روش و آموزش‌های استاد عزیزمان مهندس دژاکام را در عرصه بین‌المللی عرضه کنیم و به جهانیان معرفی کنیم تا آن دوستانی درگیر مصرف مواد مخدر هستند ، در هر نقطه‌ای دنیا با هر رنگ و دین و نژادی ، بتوانند مشکل خود را حل نمایند .سخنان مسافر عباس :

سلام دوستان عباس هستم یک مسافر . خواستم در ابتدای صحبت‌های خودم دعای شکرگزاری کنگره را بخوانم ولی در این صورت صحبت کردم برایم کاملاً سخت خواهد شد . من فکر می‌کنم باید هرروز برای خودمان یادآوری کنیم که چه اتفاق مهمی برایمان در زندگی رخ‌داده است . درگیر بودن با مصرف مواد مخدر اصلاً مسئله کوچکی نیست . خیلی افراد در جامعه درگیر مصرف مواد مخدر هستند و تخریب بسیار بالایی دارند . امروز من در ستاد مبارزه با مواد مخدر بودم و با چند نفر از مدیرکل‌های این ستاد جلسه داشتم بحث درگیری افراد جامعه با مواد مخدر پیش آمد چراکه بسیاری افراد وجود دارند که مصرف‌کننده مواد مخدر هستند ولی کسی از اعتیاد آن‌ها خبر ندارد و شاید اگر مصرف‌کنندگان پنهان مواد مخدر روزی آشکار شوند ، آمار اعتیاد و مصرف مواد مخدر به یک آمار کاملاً وحشتناکی تبدیل خواهد شد .

خدا را شکر می‌کنم که این اجازه را پیدا کردم که عضوی از کنگره60 باشم .  من همواره و در هرجایی که فرصت و تریبون صحبت کردن به دست آوردم به این نکته اشاره‌کرده‌ام که اگر عباس امیر معافی هر کجایی حرف می‌زند از طرف کنگره و زیر سایه و به لطف کنگره است که صحبت می‌کند و همواره هم به عضویت در کنگره افتخار کرده‌ام . روزی که برای برنامه "ماه‌عسل" دعوت شدم و جالب اینکه چه اتفاقات بزرگی هم در آن برنامه رخ داد ؛ خیلی از اطرافیانم به من توصیه کردند که بالباس نو و فاخر در این برنامه شرکت کنم ولی من عقیده داشتم با یک پیراهن سفید در برنامه شرکت می‌کنم و حرف کنگره60 را در آن برنامه بیان می‌کنم و اگر قرار باشد اتفاقی رخ بدهد کسی به لباس من نگاه نمی‌کند . آقای خدامی به اتفاقات بزرگی که در کنگره60 رخ دادند اشاره کردند که وقتی دقیق به آن‌ها نگاه می‌کنیم چیزی جز معجزه در آن‌ها نمی‌بینیم . حامد در مشارکت خودش اشاره کرد که از مصرف و فروش مواد مخدر ، به لطف کنگره60 امروز به چه جایگاه خوبی در کنگره دست پیداکرده است . خود من هم‌زمانی مواد مخدر می‌فروختم و این مسئله را در برنامه ماه‌عسل هم مطرح کردم . هنر و افتخار اعضای کنگره60 این است که اعلام می‌کنند در کنگره تغییر کرده‌اند . ما در کنگره دیگر خود را معتاد نمی‌نامیم ، حتی خودمان را بهبودیافته هم نمی‌دانیم . بلکه ما در کنگره خود را مسافر می‌دانیم و اعلام می‌کنیم . ما در کنگره رهاشده هستیم ، رهاشده از بسیاری از ضد ارزش‌ها . من در محله نظام‌آباد تهران بزرگ شدم . قبل از سال 1381 که وارد کنگره شدم ، حشیش محله‌های حشمتیه ، سه‌راه زندان ، سبلان ، خیابان شهید قدوسی و چهارراه قصر را من می‌فروختم ! در محله خودمان اگر کسی تریاک پیدا نمی‌کرد ، سراغ من می‌آمد . حال نکته و سؤال اصلی اینجاست که چه اتفاقی رخ داد که آن فرد به درمان و رهایی می‌رسد ؟ وارد تیم ملی می‌شود ؟ به سازمان ملل و صداوسیما دعوت می‌شود . ورزش تیر و کمان به نظر من یکی از سخت‌ترین ورزش‌ها است  چراکه تیراندازی با تیر و کمان به تمرکز بسیار زیادی نیاز دارد و یک مصرف‌کننده مواد مخدر یکی از ویژگی‌های مهمش عدم برخورداری از تمرکز حواس است . و کنگره چنین تغییرات شگرفی را در یک مصرف‌کننده مواد مخدر و یک فرد نامتعادل ایجاد می‌کند . دوستان تازه‌وارد و سفر اولی‌هایی که در کنگره هستند امیدوار باشند که قطعاً می‌توانند روزی به جایگاه‌هایی که من در کنگره دست پیدا کردم و چه‌بسا جایگاه‌های بسیار بالاتری دست پیدا کنند و اصولاً در کنگره60 هدف رسیدن افراد به جایگاه‌های بالا و بالاتر است . بهتر از من افراد بسیار زیادی در کنگره60 وجود دارند .

باید توجه داشته باشیم که مردم جامه ما با مواد مخدر درگیر هستند و گرفتار آن هستند ولی راه درمان و رهایی را پیدا نمی‌کنند . وظیفه ما در کنگره این است که راه را به آن‌ها نشان بدهیم و من امیدوارم که این اتفاق در سطح گسترده در جامعه ما رخ بدهد . من از آقای خدامی تشکر می‌کنم و همواره به اینکه شاگرد ایشان هستم ، افتخار می‌کنم . ایشان یکی از صبورترین اعضای کنگره60 است . در سفر اول من اتفاقات زیادی رخ داد که ایشان با صبر زیاد و تحمل بالایی که دارند آموزش‌های کنگره را به من منتقل کردند و من هنوز هم که هنوز است برای رفع و حل مشکلات خودم با ایشان مشورت می‌کنم . من بر دستان مهربان راهنمای عزیزم بوسه می‌زنم و امیدوارم که خداوند بهترین‌ها را برای ایشان رقم بزند . از جناب آقای مهندس دژاکام بنیان‌گذار کنگره60 و متد DST و روش درمان تدریجی تشکر می‌کنم . ایشان باعث شدند که زندگی من تغییر کند .از مادر عزیزم تشکر می‌کنم ، مطمئناً اگر ایشان نبودند من امروز در این جایگاه قرار نداشتم . من زیاد احساساتی نمی‌شوم ولی وقتی در مورد مادرم صحبت می‌کنم به‌هیچ‌وجه جلوی احساسات خودم را نمی‌گیرم و از مسئله هم خجالت نمی‌کشم . من از ایشان تشکر می‌کنم و امیدوارم تا لحظه‌ای که زنده هستند بتوانم خدمتگزار ایشان باشم . ایشان برای من خیلی زحمت کشیدند و در مورد من ایستادگی کردند . ایشان در خصوص من اتفاقات زیادی را تحمل کردند . از خواهرم و همسرش تشکر می‌کنم که کنگره را به من معرفی کردند امیدوارم بچه‌هایش همواره سلامت باشند . از همسرم تشکر می‌کنم که طی یازده سال اخیر همراه بسیار خوبی برای من بوده‌اند و خیلی به من کمک کردند و سختی‌های زیادی را همراه من تحمل نمودند . البته اگر بخواهم تشکر کنم باید افراد زیادی را نام ببرم . از بچه‌های لژیون خودم تشکر می‌کنم . از خانم صداقت راهنمای خوب مادرم تشکر می‌کنم . از سیروس ، میثم ، حامد ، فریبرز ، علی ، سعید مجتبی ، مجید و ... تشکر می‌کنم . از تک‌تک حاضران در این مراسم جشن تشکر می‌کنم .

امیدوارم افرادی که در جامعه درگیر مصرف مواد مخدر هستند ، به کنگره بیایند تا مشکل بزرگ اعتیاد خودشان را بتوانند رفع و حل نمایند و ما هم در این مسیر باید تلاش نماییم .

ممنون که به صحبت‌های من گوش دادید.

 


سخنان کمک راهنمای همسفر عباس :

سلام دوستان فاطمه هستم ، یک همسفر . من هم به‌نوبه خودم این روز بسیار زیبا را به آقای عباس امیر معافی که افتخار کنگره هستند و در رأس به آقای مهندس ، سرکار خانم آنی ، خانواده محترم آقای مهندس ، مادر عزیز مسافر عباس  و اعضای محترم کنگره60 صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می‌کنم .

در مورد عباس صحبت شد اما اگر امروز می‌بینید که همسفر عباس شاد و خندان و سرحال است ، تصور نکنید که روزهای اول هم همین‌گونه بوده است . همان‌طور که می‌دانیم خانواده یک مصرف‌کننده حال‌وروز بسیار خراب‌تر و نامتعادل‌تر از مصرف‌کننده دارد چراکه مصرف‌کننده مواد را مصرف می‌کند ولی خانواده او مواد مصرف نمی‌کند ولی در خرابی‌ها و تاریکی‌ها با مسافر خود همراه بوده است . ولی همسفران در کنگره به‌واسطه آموزشی که می‌گیرند ، آرامش را به دست می‌آورند . خانم عزت همسفر عباس ، واقعاً باعث افتخار کنگره هستند . ایشان از آن دسته رهجویانی بودند که برای سایر اعضای لژیون من الگو بودند و هر فرمانی که من صادر کردم بدون چون‌وچرا اجرا کردند و نتیجه آن را هم به دست آوردند . اصول ، قوانین و حرمت کنگره را هم مطالعه می‌کردند و از آن مهم‌تر اجرا هم می‌کردند . ما در کنگره یاد می‌گیریم که آموزش‌های خود را عملی و کاربردی کنیم و همین مسئله یکی از پارامترهای مهم در پیشرفت کنگره است . من به خانم عزت افتخار می‌کنم و صمیمانه به ایشان تبریک می‌گویم . ممنون که به صحبت‌های من گوش دادید.


سخنان کمک راهنمای محترم خانم عزت ، همسفر عباس :

سلام دوستان عزت هستم یک همسفر .

خدایا شکر ، شکر ، شکر . خدایا شکر که کنگره را به ما دادی . هر تولدی در کنگره پیامی برای تازه‌واردین ( مسافران و همسفران ) دارد . پیام تولدهای کنگره این است که "بنشین ، ایمان داشته باش ، کفش آهنی بپوش و صبر ایوب داشته باش تا به نتیجه برسی" ... کنگره یعنی حرمت و قوانین آن . اگر حرمت را رعایت و قوانین را اجرا کنیم به نتیجه خواهیم رسید .

در اینجا از استاد امین عزیز که در مراسم جشن ما شرکت نمودند تشکر می‌کنم ، به من و خانواده‌ام افتخار دادید ، من هرچه دارم از شما و خانواده محترمتان دارم و هرگز این موضوع را فراموش نخواهم کرد .آقای مهندس می‌فرمایند از گذشته بگذر و روبه‌جلو حرکت کن و به فکر آینده باش . گذشته خیلی سختی داشته‌ام . پسر من از هشت‌سالگی با مواد مخدر نامزد بازی کرد و در چهارده‌سالگی به عقد مواد مخدر درآمد و به یک مصرف‌کننده حسابی مواد مخدر تبدیل گردید ولی با همه سختی‌هایی که در این مسیر متحمل شدم ، من افتخار می‌کنم به اینکه مادر عباس امیر معافی هستم که مصرف‌کننده مواد مخدر شد و من به کنگره وارد شدم و ساخته شدم . همیشه مصرف‌کننده مثل نارنجک است که هم خودش منفجر می‌شود و در اطراف خودش تخریب زیادی ایجاد می‌کند . آقای مهندس همواره می‌فرمایند که تخریبی که همسفران دارند مسافران ندارند ! من به گذشته عباس هیچ کاری ندارم و به این افتخار می‌کنم که امروز عباس در چنین جایگاهی قرار دارد . من در رأس به آقای مهندس و استادان ایشان تبریک عرض می‌کنم ، از ایشان تشکر می‌کنم . به آقای خدامی خدا قوت می‌گویم چون می‌دانم که داشتن رهجویی مثل عباس صبر زیادی نیاز دارد چون عباس خیلی سرکش بود و من نمی‌دانم آقای خدامی چگونه با او رفتار کرد که عباس تغییر کرد و به عباسی که امروز می‌بینید تبدیل شد . از استاد بزرگوار خودم خانم صداقت که من هرچه دارم از ایشان دارم تشکر می‌کنم . من به خانم‌های همسفر توصیه می‌کنم هرچه راهنمایشان می‌گوید بدون چون‌وچرا اجرا کنند تا به نتیجه برسند . من از آقای سلامی که در مراسم امروز شرکت نمودند تشکر می‌کنم . من از مهمانانی که از خارج کنگره امروز در این مراسم شرکت نمودند تشکر می‌کنم و امیدوارم پیان رسان شیوه درمان کنگره باشید .

ممنون که به صحبت‌های من گوش دادید.


سخنان خانم پرستو ، همسفر عباس :

سلام دوستان پرستو هستم یک همسفر . خدا پدربزرگم را رحمت کند . من خیلی بچه بودم و پدربزرگم هنوز زنده بودند . یک روز دایی از خوب بیدار شد و می‌خواست نهار بخورد که با پدربزرگ بحثشان شد . مادربزرگم یک لیوان بزرگ و سنگین دارند که در دست گرفتنش برای من هنوز هم سخت است . در جریان آن جروبحث ، دایی با آن لیوان به سر پدربزرگ کوبید ! که باعث شد تمام‌صورت و سر پدربزرگ پر از خون شود و من هیچ‌وقت این خاطره از دوران تاریک وظلمانی دایی را فراموش نمی‌کنم . امروز من خوشحالم که دایی به این جایگاه رسیده است و به ایشان افتخار می‌کنم .
سخنان دکتر شجیع نماینده وزارت ورزش و جوانان :

من زیاد قصد صحبت ندارم ولی امروز و در کنار شما دوستان به یاد حکایتی افتادم که قصد دارم آن را برای شما بازگو نمایم . می‌گویند که اردشیر بابکان در جنگی تیر می‌خورد و به‌شدت زخمی می‌شود و به کما می‌رود . اطرافیان اطمینان پیدا می‌کنند که او به پایان کار رسیده است و خواهد مرد ولی در کمال تعجب از کما بیدار می‌شود و کاغذ و قلم می‌خواهد تا نیایش نامه‌ای را بنویسد و از خداوند تشکر کند . جملات این نیایش نامه بسیار تکان‌دهنده است که می‌گوید : "خداوندا تو را شکر می‌کنم که تیر بر من اصابت کرد و به فرزندم اصابت نکرد ، خداوندا تو را شکر می‌کنم که تیری از سندان دشمن کم شد و خداوندا تو را شکر می‌کنم که به من فرصت دادی تا به بندگانت خدمت کنم "

در این روزهایی که اخبار غمناک زیادی در جامعه از حوادث مختلفی مانند سانچی یا پلاسکو به گوشمان می‌رسد ؛ کنگره60 برای من یک نقطه سفید بروی یک‌تخته سیاه است و راهی است پر از امید . من به‌عنوان یکی از مدیران کوچک در وزارت ورزش و جوانان که خدمت‌گزار مردم هستم امروز به کنگره آمده‌ام تا دست عباس امیر معافی را بفشارم و به شرف بنیان‌گذار کنگره60 درود بفرستم . آقای عباس امیر معافی یک ورزشکار نخبه و یک ملی‌پوش هستند که نه‌تنها از چنگال مواد مخدر و اعتیاد رهایی پیدا کردند بلکه افتخار ایران‌زمین شدند در عرصه ورزش هم موفقیت‌های بسیار زیادی کسب کردند . من امروز به نمایندگی از وزارت ورزش و جوانان در این مراسم شرکت کردم تا حکم انتصاب آقای امیر معافی به‌عنوان سفیر سلامت مبارزه با مواد مخدر  وزارت ورزش و جوانان را تقدیمشان کنم . تا ایشان به نمایندگی از وزارت ورزش و جوانان برای مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد ، فعالیت نمایند . 
مراسم جشن تولد چهاردهمین سال رهایی مسافر عباس : 
وبلاگ نویس و عکاس : مسافر مهرسام از لژیون 18


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران، تولدها، اخبار داخلی کنگره60، اخبار اعتیاد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سه شنبه 22 آبان 1397 11:23
سلام،عباس آقای عزیز به شما و خانواده محترم تبریک عرض میکنم،من یکی از کسانی هستم که با همان برنامه ماه عسل شما با کنگره آشنا شدم و همیشه دعا گوی شما وآقای مهندس و همه خدمت گزاران کنگره هستم پایدار باشید.
مسافرعمار از سمنان یکشنبه 13 اسفند 1396 09:39
سلام چقدر زیبا بود..به اقا امیر وخانواده و مادر مهربانشان تبریک عرض میکنم...کنگره مجموعه ای از ادم های تاریک به سمت الی النور هست...
مسافرسیدمهدی یزدان _ الهیه مشهد چهارشنبه 9 اسفند 1396 23:29
خداااقوت و تبریک خدمت راهنمایان محترم جناب خدامی و عباس آقای عزیز⚘
شنبه 5 اسفند 1396 07:51
امیر خان ضمن تبریک.احساس غرور میکنم که در یک چنین مکان امنی آمده ام و با بزرگانی چون شما آشنا شده ام.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات