مصاحبه در خصوص دستور جلسه هفتگی : "وظایف راهنما و رهجو"
سه شنبه 1 اسفند 1396 ساعت 23:49 | نوشته ‌شده به دست مسافر مهرسام | ( نظرات )


در خصوص دستور جلسه هفتگی ، "وظایف راهنما و رهجو" با کمک راهنمای محترم نمایندگی آکادمی آقای همایون سالخورده مصاحبه‌ای داشته‌ایم که در ادامه حضورتان ارائه می‌گردد

سؤال :ضمن عرض سلام لطفاً خودتان را معرفی بفرمائید .

با سلام من همایون سالخورده هستم ، راهنمای درمان اعتیاد در کنگره 60 شعبه آکادمی .

 

سؤال : با توجه به اینکه دستور جلسه این هفته وظایف راهنما و رهجو می‌باشد ، لطفاً بفرمائید وظیفه مهمی که یک مسافر در سفر اول یا دوم بر عهده دارد چه می‌باشد ؟

باید به ساختار کنگره60 توجه نمود چراکه کنگره60 ، تنها یک مرکز آموزشی نیست ؛ بلکه مرکز آموزشی است که در آن فردی که مراجعه می‌کند و مخاطب این مرکز است ؛ باید درک متقابل نسبت به کنگره60 داشته باشد . علت این سخن چیست ؟ باید توجه داشت که معضل اعتیاد یکی از قوی‌ترین معضلات اجتماعی مطرح است وکسی که می‌خواهد چنین معضلی را رفع و درمان کند باید درک کند که بیماری اعتیاد چیست و در اعتیاد چه چیزی گریبان فرد را می‌گیرد و قرار است به چه چیزی دست‌وپنجه نرم کند . کسی در کنگره موفق خواهد بود که به درک کامل از اعتیاد و کنگره دست پیدا کند و متوجه شود بیماری اعتیاد چیست و ساختار کنگره60 چگونه می‌باشد . به‌عبارت‌دیگر فرد باید صورت‌مسئله اعتیاد را متوجه شود و بداند که با چه دشمن و نیرویی مقابله می‌کند چراکه فرد باید خودش را کاملاً آماده کند زیرا نمی‌توان دست‌خالی به جنگ و مبارزه رفت . تازه واردینی که به کنگره مراجعه می‌کنند باید به بحث مشاوره خیلی توجه نمایند .

درهرصورت اولین مرحله و مسئله‌ای که برای یک رهجو مهم است شناخت صورت‌مسئله اعتیاد است که با توجه به روندی که جناب مهندس دژاکام و دیدبان‌های محترم کنگره در پیش‌گرفته‌اند هرروز در خصوص این مسئله فعالیت بیشتری می‌شود و درنهایت در کنگره به سبک و سیاقی خواهیم رسید که هرکسی باری به هر جهت به کنگره مراجعه نکند زیرا کنگره به دنبال افزایش جمعیت و اعضای خود نیست بلکه به دنبال افرادی است که می‌خواهند تغییر پیدا کنند و خواست واقعی دارند و به دنبال گزینه‌ای هستند که تغییرات در آن‌ها شکل بگیرد .

اولین وظیفه رهجو در کنگره این است که متوجه شود که با چه دشمنی روبرو است و دست‌وپنجه نرم می‌کند و به چه دلیل وارد کنگره60 شده است .

 

سؤال : در بخش سی دی و نوشتارها که بسیار مورد تأکید مهندس می‌باشد ، به نظر شما وظایف یک رهجو چیست ؟

باید توجه داشته باشیم که اعتیاد الزاماً مصرف مواد مخدر نیست . مصرف مواد مخدر درواقع مکملی است برای بیماری اعتیاد ، چراکه بسیاری از افراد به دلیل مشکلات ، گرفتاری‌ها ، به‌هم‌ریختگی‌های درونی ، ذهنیت و آرشیوی که مملو از تصاویر و تجربه‌های  منفی بوده است و چون نمی‌توانستند طاقت بیاورند و این بارهای اضافی را تحمل‌کنند به ‌چیزی به نام مواد مخدر چنگ انداخته‌اند و در اثر مصرف مکرر آن ، دچار بیماری اعتیاد گردیده‌اند . بسیاری از مصرف‌کنندگان مواد مخدر با مصرف آن ، عدم تعادل خویش را درزمینه های مختلف بی‌حس و سر ، کرده‌اند تا بتوانند آن را تحمل نمایند . نباید فکر کنیم که اگر تنها مصرف مواد مخدر را کنار بگذاریم همه مشکلات و معضلاتمان به پایان رسیده است چراکه تازه وقتی مصرف مواد مخدر را کنار بگذاریم مشکلاتی که به‌واسطه آن‌ها به دامن اعتیاد رفته بودیم سر باز می‌کنند و خودشان را نشان می‌دهند حتی شاید قوی‌تر و شدیدتر از قبل . به همین دلیل است که در مثلث درمان اعتیاد چیزی به نام جهان‌بینی وجود دارد ؛ به نظر من در بحث درمان اعتیاد ، پایه اصلی جهان‌بینی و نگرش است ؛ یعنی همان چیزی که در زمان قبل از اعتیاد فاقد آن بودیم و این فقدان جهان‌بینی و نگرش صحیح ما را به دامان مصرف مواد مخدر و ضد ارزش‌ها سوق داد .

اصل درمان در کنگره در بحث جهان‌بینی اتفاق می‌افتد که نگرش ما را تغییر می‌دهد و به‌واسطه آن به عمل سالم و جهان‌بینی کاربردی دست پیدا می‌کنیم . به نظر من یکی از چیزهایی که اعضای کنگره باید بیشترین وقت را صرف آن نمایند توجه به کارگاه‌های آموزشی ، سی‌دی‌ها ، کتاب‌ها و نوشتارهای کنگره است . رهجو باید از این پارامترها به‌عنوان یک اهرم اصلی و قوی در درمان خود بهره ببرند .

 

سؤال : در رابطه به داروی OT به نظر شما وظیفه یک رهجو چیست و این دارو چه نقشی در سفر اول ایفا می‌کند ؟

شربت تریاک یا OT دارای آلکالوئیدهای مختلف و متفاوتی است و ترکیبات و ساختمان مولکولی این دارو با سیستم شبه افیونی بدن بسیار شبیه به هم هستند . این دارو در کنار روش DST که در کنگره60 اعمال می‌شود سبب بازسازی سیستم شبه افیونی بدن می‌شود به شرطی که در مورد دارو قوانینی را رعایت نماید .

رشته اصلی من به‌صورت خانوادگی ، داروسازی و مرتبط با داروخانه می‌باشد . باید به OT به چشم یک دارو نگاه کنیم . یکی از مشخصات مطرح در مورد هر دارویی دوز یا مقدار مصرف می‌باشد که در کنگره توسط راهنما تشخیص داده‌شده و تجویز می‌گردد ، از دیگر مسائل مطرح در مورد دارو ساعت و زمان مصرف می‌باشد .

کل داروهایی که در دنیا مصرف می‌شوند سه رقم ساعت مصرف دارند :

الف ) داروهایی که یک‌بارمصرف می‌شوند : Daily

ب) داروهایی که دو بار در روز مصرف می‌شوند : BID که بافاصله دقیق 12 ساعت از یکدیگر مصرف می‌شوند .

ج) داروهایی که سه بار در روز مصرف می‌شوند : TDS که بافاصله دقیق 8 ساعت از یکدیگر مصرف می‌شوند .

برخی مسافران سفر اول ممکن است عقیده داشته باشند که داروی OT نمی‌گذارد که شب بخوابند و خوابشان ببرد ولی تجربه من از روزی که لژیون داشته‌ام این است که یکی از خاصیت‌های داروی OT این است که خواب‌آور قوی است که در وعده پایانی و شب این تأثیر را بروی مسافر سفر اول خواهد گذاشت و اگر دارو به‌درستی ، با مقدار و دوز تجویزشده و منظم مصرف شود هرگز مشکل خواب برای مسافر سفر اول ایجاد نخواهد کرد . خاصیت دیگر داروی OT ، نشاط‌آور بودن این دارو است که در وعده صبح این نقش را به‌خوبی ایفا خواهد کرد . خاصیت دیگر داروی OT ایجاد آرامش و پایین آوردن استرس و اضطراب است که در وعده بعدازظهر این تأثیر بروی مسافر سفر اول ایجاد می‌گردد .

توصیه من برای مسافران سفر اول این است که برای مصرف داروی OT ؛ 21 شیشه کوچک تهیه نمایند و داروی خود را برای یک هفته ، طبق دوز تجویزشده توسط راهنما تقسیم‌بندی نمایند و توجه داشته باشند قبل از تقسیم‌بندی یا مصرف دارو آن را به‌خوبی تکان داده و به هم بزنند تا خاصیت دارویی خود را ایفا کند . دارو باید به‌گونه‌ای تقسیم‌بندی شود که الکل آن در مجاورت هوا از بین نرود چراکه در این صورت خاصیت مخدر بودن داروی OT نسبت به خاصیت دارویی آن بیشتر خواهد شد و تأثیر دارویی خود را در سفر اول برای مسافر ایفا نخواهد کرد .

نکته مهم دیگری که باید در مورد داروی OT موردتوجه قرار بگیرد حس مسافر سفر اول نسبت به دارو می‌باشد . انسان به‌وسیله حس زندگی می‌کند . اگر آب زمزم را هم با حس بد بنوشیم باعث بیماری خواهد شد ! پس باید با حس خوب داروی OT را مصرف نمود . باید به داروی OT احترام بگذاریم و در مکان مناسب و حس قدرشناسی آن را مصرف نماییم . مسافر سفر اول باید از داروی OT نیرو بگیرد و به‌وسیله آن سیستم شبه افیونی خود را بازسازی کند .

در ضمن باید توجه داشت که یک مسافر در کنگره می‌بایست جهان‌بینی خود را ارتقاء دهد تا به جایگاهی برسد که بتواند عمل سالم را انجام بدهد . ما در جامعه دو نوع فقیر داریم یکی فردی که پول ندارد و دیگری فردی که پول دارد ولی نمی‌تواند خرج نماید ؛ که البته نوع دوم ، نسبت به نوع اول وضعیت نامناسب‌تری دارد . در جامعه تنها یک نوع پولدار داریم و آن‌هم کسی است که پول دارد و می‌تواند پول خود را خرج کند ... همین مسئله هم در مورد سیستم شبه افیونی انسان صادق می‌باشد و آن اینکه اگر درست رفتار و عمل کنیم ؛ این باعث می‌شود سیستم شبه افیونی ما به‌درستی کار کند و غدد بدن ،  مواد شبه افیونی را به‌خوبی ترشح نمایند و این مهم تنها با انجام عمل سالم صورت می‌پذیرد . بزرگ‌ترین مسئولیت یک رهجو این است که در شروع سفر خود ، خدمت کردن را نیز آغاز نماید و بدین‌وسیله عمل سالم را یاد بگیرد و به اجرا درآورد تا سیستم شبه افیونی بدنش بازده مناسبی داشته باشد

خواب شب یکی از وظایف مهم رهجو در سفر اول و دوم می‌باشد و حتی به عقیده من اهمیت خواب شب نسبت به داروی OT در سفر اول بیشتر است . رهجو باید حتماً بین ساعت 23 الی 6 صبح فردا بخوابد تا انرژی کهکشانی را دریافت نماید .

 

سؤال : در بحث خدمت مسافران در کنگره چه نظری دارید ؟

خدمت در کنگره یعنی جهان‌بینی کاربردی ! خدمت به مسافر کمک می‌کند که جهان‌بینی را به‌صورت عملی و کاربردی فرابگیرد و در او دانش اجرایی پدید می‌آورد . خدمت کمک می‌کند مسافر در کنگره صفات بد و زشت خود را مثل منیت ، غرور ، حسادت ، کینه  و ... تغییر بدهد . خدمت باعث تولید مواد شبه افیونی توسط سیستم ایکس در بدن مسافران می‌شود و این به بازسازی جسم و روان فرد کمک می‌کند . البته باید توجه داشت که همه‌چیز در حالت تعادل پسندیده است و نباید به‌گونه‌ای خدمت کرد که فرد از کار و زندگی و رسیدگی به خانواده خود بازبماند . 


ممنون از اینکه وقت خود را برای انجام مصاحبه در اختیار ما قراردادید .

تهیه و تنظیم : مسافر مهرسام از لژیون شماره 18 آکادمی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic