مصاحبه در خصوص دستور جلسه هفتگی : "وظایف راهنما و رهجو"
دوشنبه 30 بهمن 1396 ساعت 11:31 | نوشته ‌شده به دست مسافر مهرسام | ( نظرات )

در خصوص دستور جلسه هفتگی ، "وظایف راهنما و رهجو" با کمک راهنمای محترم نمایندگی آکادمی آقای امیر مؤذنی مصاحبه‌ای داشته‌ایم که در ادامه حضورتان ارائه می‌گردد


سؤال : ضمن عرض سلام ، لطفاً خودتان را معرفی بفرمائید ؟

سلام دوستان امیر هستم ، یک مسافر . آخرین آنتی ایکس مصرفی ، تریاک و حشیش ، چهارده ماه سفر به روش Dst با داروی Ot باراهنمایی آقا فرشید ، ورزش در کنگره ایروبیک  و در حال حاضر هم هفت سال و سه ماه است که آزاد و رها هستم ؛ باراهنمایی آقا فرشید به مدت یازده ماه سفر سیگار هم انجام دادم ، رهایی از نیکوتین چهار سال و ده ماه

 

سؤال : با توجه به دستور جلسه که وظایف راهنما و رهجو است ؛ اگر امکان دارد برای ما بفرمائید مهم‌ترین وظیفه یک رهجو در کنگره چیست ؟

سفر در کنگره ، یک سفر درونی است ، پس مطمئناً باید با حرکت درونی همراه باشد و آغاز آن از حرکت درونی سرچشمه بگیرد ؛ پس اولین شرط برای انجام سفر در کنگره این است که رهجو باید خواست قوی داشته باشد چراکه وقتی از خواست قوی برخوردار باشد بسیاری از موانع از سر راه وی برداشته خواهد شد . نکته بعدی ایمان داشتن به خود ، ایمان داشتن به جناب مهندس ، ایمان داشتن به کنگره ، ایمان داشتن به راهنما ، ایمان داشتن به روش Dst ، ایمان داشتن به شربت Ot می‌باشد . موضوع بعدی برخورداری از احساس دوست داشتن ، عشق و محبت به خود ، مهندس ، کنگره ، راهنما ، کتاب‌های ۶۰ درجه و عشق ، شعبه‌ای که در آن عضو کنگره است ؛ می‌باشد .

رهجویی که خودش را دوست نداشته باشد نمی‌تواند مسافر تلقی شود چراکه در این صورت آن حرکت آغازین و درونی را شروع نکرده است .

 

سؤال : در بحث سی‌دی‌ها و نوشتارها  وظیفه یک رهجو چه می‌باشد ؟

به نظر من مهم‌ترین عاملی که به یک مصرف‌کننده کمک می‌کند که مواد مصرفی خود را کم کرده و اعتیاد به آن را درمان کند ؛ این است که دلیل مصرف نکردن مواد مخدر را درک کرده و متوجه شود ‌. جناب مهندس می‌فرماید که اگر شخص بداند که چرا نباید مواد مخدر مصرف کند ، دیگر مواد مخدر مصرف نخواهد کرد . یک رهجو چنین چرایی را از سی‌دی‌ها ، وادی‌ها ، کتاب‌ها و نوشتارهای کنگره و انجام تکالیف به دست می‌آورد و می‌آموزد ؛ در غیر این صورت موادش کم می‌شود ولی به حال خوب دست پیدا نمی‌کند .

 

سؤال : ازنظر شما مسافر سفر اول در انجام تکالیف و نوشتن سی‌دی‌ها در اولویت است یا مسافر سفر دوم ؟

به نظر من انجام تکالیف کنگره و نوشتن سی‌دی‌ها برای یک سفر دومی به‌مراتب بیشتر است ! سفر اول و دوم در مراحلی که دارد باهم متفاوت هستند ولی درهرصورت رهجوی سفر اول و دوم هر دو مسافر هستند ولی هرچه فرد به مراحل بالاتری در سفر می‌رسد توقع من به‌عنوان راهنما از او بیشتر می‌شود چراکه به درک بیشتر و بهتری دست پیدا می‌کند پس قاعدتاً باید بیشتر و بهتر به تکالیف و نوشتن سی‌دی‌ها اهمیت بدهد و کیفیت کار و فعالیت خود را افزایش بدهند .

 

سؤال : در بحث نظم و انضباط در رفت‌وآمد به کنگره و حضور در جلسات کارگاه‌های آموزشی و لژیون ، وظیفه یک رهجو چیست و اهمیت آن در روند درمانی و رسیدن به تعادل چه می‌باشد ؟

یکی از مهم‌ترین موضوعات که می‌تواند پایه و اساس درمان و دستیابی به تعادل برای یک مسافر باشد ، نظم و انضباط است ؛ رهجویی که منظم نباشد و به‌موقع در جلسات و کارگاه‌های آموزشی حضور پیدا نکند و داروی خود را در زمان تعیین‌شده و با اندازه تجویزشده مصرف نکند و ... به نظر من در کنگره60 اصلاً چیزی را شروع نکرده است !

اگر در زمان مصرف و مقدار مصرف داروی OT وجود نداشته باشد به نظر من این دارو با مواد مخدر هیچ تفاوتی ندارد .

اگر درآمدن و رفتن ، شرکت در کارگاه‌های آموزشی ، جلسات لژیون نظم و انضباط وجود نداشته باشد اگر بی‌ادبی نباشد ؛ اینجا با پاتوق تفاوتی ندارد ! بدون نظم برای شرکت در کارگاه‌های آموزشی و جلسات لژیون رهجو نمی‌تواند چیزی درک نماید . کارگاه‌های آموزشی و جلسات لژیون از روند خاصی برخوردارند که طی آن‌ها مراحلی به انجام می‌رسد . رهجو در کنگره یک پازل هزار تیکه مقابلش قرار دارد که قرار است این تکه‌های پازل را در کنار هم بچیند ؛ حال رهجویی که دیر می‌آید و بی‌نظم است ، نمی‌تواند پازل خود را به‌درستی تکمیل کند و. درنهایت با پازلی مواجه خواهد شد که تکه‌های بسیاری از آن وجود ندارند و شکلی که باید در پازل تکمیل می‌شد ، تکمیل‌نشده است . 

سؤال : در موضوع قانون 11 و حمایت از سبد پول ، به نظر شما وظیفه یک رهجو چه می‌باشد ؟

به نظر من هرکس در کنگره می‌بایست به‌اندازه توان خود ، بدون توجه به مقدار و مبلغ کمک به سبد ، همواره کمک به سبد پول را یکی از وظایف همیشگی خود در کنگره بداند . حمایت از سبد پول در کنگره جزئی از درمان است . اگر رهجویی خودش را دوست داشته باشد که در ابتدا تأکید کردم یکی از پارامترهای مهم در درمان می‌باشد ، کنگره را دوست خواهد داشت . اگر کسی جایی را دوست داشته باشد برایش پول خرج می‌کند ؛ انسان وقت ، زمان ، پول و انرژی خود را صرف جایی و کسی می‌کند که به آن علاقه داشته باشد . رهجویی که از قانون 11 حمایت نکند باید مجدداً به تفکرات خود رجوع کند و بررسی کند که آیا واقعاً و عمیقاً خودش و کنگره را دوست دارد یا خیر ؟!

سؤال : در خصوص خدمت کردن در کنگره ، به نظر شما یک رهجو چه وظایفی را بر عهده دارد ؟

من در کنگره و آموزش‌های آن یاد گرفتم و وقتی در مورد خودم بررسی کردم به‌درستی آن پی بردم که ، " همه‌چیز از خودمان شروع می‌شود " . ما در کنگره اول به خودمان خدمت می‌کنیم . وقتی رهجویی منظم در جلسات آموزشی و لژیون شرکت کند درواقع به خودش خدمت کرده است . انجام تکالیفی که در لژیون برای رهجو تجویز می‌شود ، گوش دادن به سی‌دی‌ها آموزشی کنگره ؛ همه خدمت‌هایی است که رهجو به خودش می‌کند . کسی که به خودش خدمت می‌کند و اگر خدمت ، خدمت درستی باشد ، برآیند بیرونی خواهد داشت و آن‌هم این است که به دیگران‌ هم خدمت خواهیم کرد .

بالاتر از خدمت کردن این است که یک رهجو یا مسافر در هر جایگاهی که قرار دارد اعم از سفر اول ، سفر دوم ، مرزبان ، راهنما ، ایجنت و ... وظیفه‌ای که طبق شرح وظایف بر عهده او قرار داده‌شده است را به‌درستی و با نهایت دقت انجام بدهد .

سؤال : وظیفه یک رهجو در قبال راهنمای خودش ، چه می‌باشد ؟

همان وظیفه‌ای که انسان در قبال معلم خود دارد بر عهده یک رهجو در کنگره می‌باشد . رهجو باید به راهنمای خود احترام بگذارد ، رهجو باید راهنمای خودش را دوست بدارد ، در چهارچوب قوانین و مقررات کنگره فرمان‌بردار راهنمای خود باشد ، خواسته و توقعی خارج از درمان اعتیاد از راهنمای خودش نداشته باشد .

من نسبت به راهنمای خودم چنین وظیفه‌ای برای خودم متصورم که ، اگر نمی‌توانم مایه سربلندی راهنمای خودم باشم حداقل کاری نکنم که موجب آبروریزی برای راهنمای خودم باشم . مثلاً در مقابل درب کنگره تجمع نکنم ، سیگار نکشم ، قوانین و حرمت‌های کنگره را نقض نکنم ، وارد حاشیه نشوم ، به‌درستی به کنگره بیایم و خدمت کنم .

سؤال : آیا شما در لژیون خود ، طی هفته برنامه آموزشی خاص و مدونی دارید ؟ برایمان توضیح دهید .

برنامه آموزشی در لژیون من منظم و دارای روال خاصی است . ما هر شنبه دو سی دی خریداری می‌کنیم برای پنجشنبه و شنبه آینده و به‌این‌ترتیب رهجویان لژیون برای هر سی دی حدود 7 روز وقت دارند که با سی دی همراه شوند ، آن را گوش بدهند و از روی آن بنویسند و جایگاه سی دی موردنظر را در زندگی خود پیدا کند . شنبه‌های هر هفته در لژیون سی دی هفته‌ای کار می‌شود که هفته قبل آن را تهیه‌کرده‌ایم و از روی آن نوشته‌ایم . دوشنبه‌های هر هفته وادی‌ها را کار می‌کنیم به این صورت که بروی هر وادی سه هفته کار می‌کنیم ؛ هفته اول از روی وادی می‌نویسیم و به‌صورت کنفرانس رهجویان لژیون آن را ارائه می‌دهند ، هفته دوم از متن وادی آزمون گرفته می‌شود ، هفته سوم در خصوص وادی مشارکت کرده و تجربیات خود را ارائه می‌دهیم و به سوالات رهجویان در خصوص وادی پاسخ می‌دهیم و طی یک سال کتاب عشق را کاملاً به همین صورت دوره می‌کنیم . پنجشنبه‌های هر هفته هم مختص سی‌دی‌های استاد امین و یا کتاب 60 درجه می‌باشد که یا متن کتاب را می‌نویسیم یا متن سی دی را و در خصوص آن در لژیون مشارکت می‌کنیم .

سؤال : کلام پایانی ؟

در پایان وادی دوازدهم توصیه بسیار زیبایی وجود دارد که بسیار ساده و کارآمد و دل‌نشین است که جانشین می‌گوید "زندگی کنید و بگذارید دیگران‌ هم زندگی کنند" شاید این جمله بسیار کوتاه باشد ولی به نظر من می‌توان در مورد آن صدها صفحه مطلب نوشت .

 

ممنون از اینکه وقت خود را برای انجام مصاحبه در اختیار ما قراردادید .

تهیه و تنظیم : مسافر مهرسام از لژیون شماره 18 آکادمی


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
هادی دوشنبه 30 بهمن 1396 11:07
باعرض سلام و خسته نباشید مهرسام جان بابت مصاحبه خیلی ممنونم چون دیدگاههای هر راهنمایی میتونه دریچه جدیدی برای یک موضوع باشه ضمنا یه خداقوت هم بابت خدمت هایی که انجام میدی با تشکر هادی لژیون هشتم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic