کارگاه آموزشی عمومی روز پنجشنبه 1396/11/19
پنجشنبه 19 بهمن 1396 ساعت 20:25 | نوشته ‌شده به دست مهران مسافر مهران | ( نظرات )نهمین جلسه از دوره شصت و هفتم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 ویژه آقایان مسافر و همسفران در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه "وادی ششم" با استادی " کمک راهنمای محترم آقا حسین" و نگهبانی " مسافر سهند "  و دبیری " مسافر احمد "  ، و همچنین مراسم جشن تولد پنجمین سال رهایی آقا بهزاد رهجوی کمک راهنمای محترم آقای حسین را جشن گرفتیم، که در روز پنج‌شنبه مورخ 1396/11/19 رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.
سخنان استاد:

خدا را شکر می کنم در عصری متولد شدم که آقای مهندس هستند و افرادی مثل من را به رهای برسانند . الان که با شما صحبت می کنم حالم خوب است و از آقای مهندس و خانواده ایشان تشکر می کنم که هم چین محیطی را به وجود آوردند که ما به راحتی به درمان برسیم . وهیچ نیازی از لحاظ فکری وجسمی به مواد نداشته باشیم ودر آخر از راهنمایم آقا مهدی تشکر می کنم وقتی که وارد لژیون ایشان شدم خیلی با محبت با من برخورد کردند . که من در گیر معرفت ایشان شدم و روز های که جلسه کنگره بر گذار می شد من لحظه شماری می کردم که زود تر بیاید  که بیایم کنگره حالم بهتر بشود . و ایشان به من یاد داد اند که در همه چیز به فکر خودم نباشم . ووقتی که ایشان برای رهایی افراد لژیون گذاشتند می تواستند برای خانوادشان بگذارند . که من امروز بیایم بالا و علام سفر کنم .  

 
 

 
سخنان استاد مربوط مسافر:
امروز تولد پنجمین سال رهای بهرام عزیز است بهرام عزیز روزی که وارد کنگره شد من می دانم چه حالی داشت و در چه شرایطی بود . اما بهرام را همه در کنگره می شناسند من را در کنگره کم می شناسند و بعضی ها باورشان نمی شود که من در کنگره زمانی  کمک راهنما بودم . بهرام خدا را شکر آمد کنگره و راهش پیدا کرد از قضیه نفس اماره که صرف نیروهای اهریمنی و مصرف مواد و اقدامات دیگر داشت حرکت کرد و رسید بجای که توانست مرزبان شود خدا را شکر می کنم که مرزبانی موفقی داشت یکی از نشانه های که افراد در کنگره موفق هستند وقتی جایگاه شان را تحویل می دهند در کنگره جایگاه جدیدی به دست می آورند که الان بهرام مرزبان گروه موسیقی است که جمعه ها در کنگره تحت رهبری آقا امین دژاکام دارد خدمت می کند. حالا بعضی ها می گویند بهرام با وادی 6 چه رابطه ای دارد . عقیده من بر این باور است که بی حکمت نیست که در این وادی تولد بهرام شد . چون توانست از مرحله ای عبور کند و به اینجا بسد که تولد پنجمین سال رهایش را می گیریم . و توانسته نا امیدی را تبدیل به امید بکند واعتیاد خودش را بتواند درمان بکند من برایش آرزوی موفقیت می کنم  به بهرام تبریک می گویم  و به گروه موسیقی کنگره 60 و کل اعضای کنگره 60 و خانواده خودش و مهندس دژاکام تبریک می گویم.  


علام سفر مسافر:

سلام دوستان بهرام هستم مسافر آخرین آنتی ایکس مصرفی تریاک وشیره مدت سفر 13 ماه یک روز داروی درمان تریاک وشربت OT با راهنمای ، راهنما محترمم آقا حسین رهای از اعتیاد 5 سال چند روز .

 

 
 
 
 
 
 
آرزوی مسافر:امروز یک نفر تازه وارد در سالن خودش را معرفی کرد من آرزو می کنم که انشا الله سال دیگر رها شود .
 
 

سخنان مسافر :

سلام دوستان بهرام هستم مسافر از همه عزیزان که نسبت به من محبت داشتند متشکرم اگر در کنگره کاری  کردم که عزیزی از من تعریف می کند هیچ چیزی جز وظیفه نبوده . این هم از راهنمای عزیزم آقا حسین ، آرامش و لبخند را یاد گرفتم وسعی کردم آموزش ها ی که در کنگره آموزش گرفتم کاربردی کنم . و از عزیزانی که از از لژیون موسیقی تشریف آوردند تشکر می کنم . من 6 و7 سال پیش وارد کنگره شدم به همراه یکی از دوستانم که باهم به کنگره آمدیم . همکار من از بوشهر می آمد کنگره و من ایشان را از فرودگاه می آوردم کنگره و وقتی کارشان تمام می شد ایشان  را می بردم . بعد از مدتی گفتم شما هرآنچه راهنمایتان به شما می گوید به من هم بگوید که من هم همین کار را انجام بدهم . بهمین ترتیب 6 و7 ماه به این روش جلو رفتم که نتواستم نتیجه بگیرم . من با دوست بوشهریم صحبت کردم و تصمیم گرفتم که به کنگره بیایم . آمدم کنگره و مشاوره شدم و بعد لژیون آقا حسین را انتخاب کردم . از آن موقع یاد ندارم حسین آقا بکبار هم از من ناراحت شده باشند و هر آنچه که ایشان می گفتند مثل آیه های قرآن انجام می دادم اصلا کوچکترین اذیتی در طول مدت سفرم نشدم تا به راحتی به درمان رسیدم . از آن موقع به بعد شروع کردم به خدمت کردن از نگهبان نظم وخدمت های دیگر اما خدمت های جسمی نمی کردم ، دلیلش این بود که مشکل گردن و کمر داشتم  وبهر ترتیب خدمت من از پارک طالقانی شروع شد ، ومن ورزش بان والیبال و داور مسابقات و دبیر جلسه ونگهبان  جلسه و مرزبان و در گروه موسیقی خدمت کردم . تقریبا در همه جایگاه های کنگره خدمت کردم . من یادم می آید ک روز صبح که مرزبان بودم به کنگره آمدم و از طرف آقای مهندس به من و مسلم که با هم همکار بودیم نامه ای به ما دادند . که تا اطلاع ثانوی از خدمت در مرزبانی معذورند . پرسیدم چرا ؟ گفتند بعلت اینکه سیگار می کشید بنابراین من رفتم لژیون سیگار راهنما انتخاب کردم که آقای جعفری راهنمای سیگا ر من بودند ومن از ایشان تشکر می کنم از همین جا  ومن وقتی که رفتم سر لژیون ایشان و به من برنامه دادند تا الان یک پوک سیگار هم نکشیدم . چون واقعا فکر می کردم که اگر آقای مهندس یک دفعه ببیند نگذارند که من خدمت کنم الان به مدت دو سال بیشتر است که سیگار نمی کشم ، من از این موضوع خیلی خوشحالم وعزیزانی که تازه آمدند اگر مرتب سر وقت به جلسات شان را بیایند و به حرف راهنمایشان گوش کنند  بعد از 12 یا 11 ماه به راحتی رها می شوند . من برای اولین باری که خواستم موادم را کنار بگذارم با کنگره آشنا شدم و در پرسه درمان قرار گرفتم و الان 5 سال است که لب به مواد نزدم ونزدیک دو سال هم هست سیگار نمی کشم . آقا حسین تشکر می کنم  که آرامش را از ایشان یاد گرفتم و از همسرم هم تشکر می کنم . همسفرم راهنما نداشتند بخاطر اینکه خانواده شلوغی داریم و نمی توانستند به کنگره بیایند . اما تمام سیدی های مهندس را به خوبی گوش می کنند واز ایشان تشکر می کنم . خواهش می کنم چند بیت حافظ برای ما بخوانند تا لذت ببریم.    

سخنان همسفر :

من جا دارد سلام کنم خدمت همگی و تبریک بگویم  به همسر عزیزم 5 سال رها یشان را و تبریک می گویم به آقا حسین که خیلی زحمت کشیدند هدیه من به همسرم چند بیت شعر حافظ است خیلی ممنون که گوش می کنید .

بشنو این نکته که خود را زغم آزاد کنی                              خوی کنی در طلب روزی نهاده کنی

آخر العمر گل  کوزه گران  خواهی  شد                              حالیها فکر سبو کن که پراز باده کنی

اگر  آدمیانی  که   بهشت  است  هوس                               حیف  با  آدمی  چند پری  زاده  کنی

تکیه بر جای بزرگان نتوان زد به گزاف                              مگر اسباب  بزرگی همه  آماده کنی

ممنون که به صحبتهای من گوش کردید .

 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
مرزبان کشیک : آقا محمد امین

نگارنده و تنظیم وبلاگ : مسافر مهران و  از لژیون 8 آقا سامان

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات